مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانهدسته‌بندی نشدهایده های جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک ۲۰۲۱

ایده های جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک ۲۰۲۱

دکوراسیون منزل یکی  از بخش‌ها مهم زندگی امروزی است که قالب‌های فکری ما تاثیر زیادی روی آن می‌گذارد. چطور؟ اول این که ما معمولا کلیشه‌های زیادی در مورد اینکه یک آشپزخانه باید چطور باشد، داریم. حالا کافی است تا منزلمان هم متراژ زیادی نداشته باشد تا فکر دکوراسیون آشپزخانه کوچک خانه، تمام ذهنمان را اشغال کند. اما چرا دوباره چرخ را اختراع کنیم؟! کافی است نگاهی به قواعد دیزاین بیاندازیم تا همه‌چیز همان‌طور که باید به سادگی و بر پایۀ علم روز پیش برود. بنابراین، اگر دوست دارید تا دکوراسیون آشپزخانه نقلی خود شیک و زیبا طراحی کنید، حتما این مطلب بانی‌مد را تا انتها بخوانید.

دیزاین آشپزخانه کوچک

دیگر دوران این که هر چه خانه‌ای بزرگتر باشد، الزاما راحت‌تر هم هست گذشته. ممکن است خانه‌ای بزرگ باشد اما با دیزاین نامناسب، فضای زیادی را به هدر داده باشد و برعکس، ممکن است یک خانۀ کوچک با به کارگیری حداکثری فضا، نه‌تنها جا را برای تمام وسایل شما فراهم بیاورد؛ بلکه دل‌باز هم به نظر برسد!

به همین دلیل است که به‌کارگیری قواعد دکوراسیون در خانه‌های کوچک اهمیتی دوچندان پبدا می‌کند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک را با دقت تفکیک کنید

دیکوریشن آشپزخانه کوچک

اولین‌قدم در طراحی یک آشپزخانه کوچک این است که همه‌چیز به‌دقت تفکیک کنید. هر چیز باید جای خود را داشته باشد، چراکه در فضای کوچک، دست شما برای مانور باز نیست و به همین دلیل اگر از این موضوع غافل شوید با هرج و مرج روبه‌رو خواهید شد. اگر در یک سوییت زندگی می‌کنید یا مرز مشخصی برای آشپزخانه و اتاق پذیرایی منزل شما وجود ندارد، یکی از گزینه‌های ایده‌آل قرار دادن چیزی مثل یک بوفه یا قفسۀ مدرن در حد فاصل این دو است تا به این وسیله حد و مرز هر دو مشخص شود. این کار به طرز شگفت‌انگیزی نظم را به خانۀ شما می‌آورد!

از تعدد رنگ‌ها در آشپزخانه بپرهیزید

ایده برای آشپزخانه کوچک

اگر رنگ‌های مختلف و زیاد از حدی را در دکوراسیون آشپزخانه کوچک منزلتان به کار بگیرید، اولین اتفاقی که خواهد افتاد این است که فضا بیش از حد شلوغ به نظر خواهد رسید. بنابراین، ضرورت دارد که تا حد امکان تعداد رنگ‌ها را در محل آشپزخانه کم و متناسب با هم انتخاب کنید. در این بین، رنگ‌های خنثی اهمیت بیشتری هم دارند و به مینیمال بودن فضا کمک زیادی می‌کنند. پیشنهاد ما این است که رنگ دیوارها، سقف و کابینت‌ها را یکی انتخاب کنید و بعد دیگر اجزای آشپزخانه را هماهنگ و متناسب با آن در نظر بگیرید.

از آویزان کردن وسایل نترسید!

کابینت آشپزخانه های کوچک آپارتمانی

برخلاف آنچه که معمولا افراد فکر می‌کنند، آویزان کردن وسایل به‌خصوص در آشپزخانه‌های کوچکی که به اندازه کافی کابینت ندارند، می‌تواند کاربردی باشد و به زیبایی فضا هم کمک کند. برای مثال، استفاده از تخته‌های چوبی در این بین، می‌تواند زیبایی آشپزخانه شما را بیشتر سازد و در عین حال وسایلتان دم دست است اما فضا شلوغ نیست؛ این در یک آشپزخانه کوچک یک موهبت به‌شمار می‌آید.

آیتم‌ها را بر اساس رنگ بچینید

دکوراسیون آشپزخانه های کوچک ایرانی

این استایل خاص می‌تواند به آشپزخانه‌های خیلی کوچک هم رنگ و روح قابل توجهی ببخشد. این به‌خصوص در فضاهایی که بیشتر به شلف دیواری مزین هستند تا کابینت‌های پوشیده؛ به این معنا که اگر وسایلتان در معرض دید قرار دارد، استفاده از رنگ‌بندی‌های زیبا و متنوع می‌تواند به این ویژگی حال و هوای تازه، متفاوت و منحصر به فردی می‌دهد.

قفسه‌های متعدد را در آشپزخانه مدرن کوچک به کار بگیرید

طراحی آشپزخانه کوچک

یکی از جذابیت‌های آشپزخانه‌های مدرن کوچک، قفسه‌بندی‌های متعدد و کوچک و بزرگ است. به این معنا که اگر از استایل کابینت‌های قدیمی خسته شده‌اید، می‌توانید یک کلاژ از قفسه‌های مختلف بسازید. نکته اینجاست که باید دائم این قفسه‌ها را مرتب کنید؛ با این وجود اگر بتوانید آن‌ها را منظم و بر طبق یک ترکیب رنگی مناسب نگه دارید، نه‌تنها وسایل آشپزخانه‌ را در آن جا می‌دهید، بلکه یک دکور بسیار زیبا نیز روی دیوار خواهید داشت. نکته این‌جاست که باید دیگر وسایل ضروری مانند انواع قابلمه و ماهیتابه را در کمدهای پایینی نگه دارید تا از بهم‌ریختگی قفسه‌ها جلوگیری به عمل بیاورید. بنابراین، باکس‌ها و قفسه‌های متعدد یکی از روش‌های جالب و زیبا برای چیدمان آشپزخانه کوچک بدون کابینت هستند.

نگذارید الِمان‌های طرح‌دار شما را بترسانند!

طراحی داخلی آشپزخانه های کوچک

یکی از افسانه‌های اشتباهی که درمورد آشپزخانه‌ها و فضاهای کوچک وجود دارد این است که نباید در آن‌ها از المان‌های طرح‌دار استفاده کرد، چون محیط را شلوغ و کوچک نشان می‌دهد. این یک طرز فکر اشتباه است و برعکس، اگر شما بتوانید این کار را درست انجام بدهید، اتفاقا طرح‌ها به زیبایی بیشتر طراحی اشپزخانه کوچک شما کمک فراوانی می‌کنند. حتی ممکن است آن را بزرگتر هم نشان بدهند و از آنجا که به فضا شخصیت می‌بخشند، آن را از دیگر آشپزخانه‌هایی که تا به حال دیده‌اید به شکل خاصی متمایز می‌کنند.

از آیینه استفاده کنید

آیینه در دکوراسیون آشپرخانه کوچک

با اینکه استفاده از آیینه فضای شما را دو برابر نمی‌کند اما دست کم ‌می‌تواند چنین احساسی را به مخاطب القا کند؛ ضمن اینکه می‌تواند هر از گاهی خودتان را هم در آن ببینید. البته با داشتن یک آیینه در آشپزخانه باید بیشتر درمورد مرتب بودن آن دقت کنید تا آشفتگی محیط دوبرابر به نظر نرسد!

وسایل را در کمدها مخفی کنید

مدل دکور اشپزخانه کوچک

اگر گذاشتن وسایل جلوی دست شما را عصبی می‌کند، می‌توانید همۀ آن‌ها را داخل کابینت‌ها جا بدهید و آن دسته از وسایلی را که بیش از همه مورد استفاده قرار می‌دهید، در طبقات بالایی بگنجانید.

چیدمان کابینت آشپزخانه کوچک

از دیگر روش‌ها در دکوراسیون آشپزخانه کوچک استفاده از نورهای مخفی است. اما اگر به سلیقۀ شما سازگار نیست می‌توانید از سبک‌های مینیمال هم برای چیدمان آشپزخانه کمک بگیرید. در این مطلب، شما را با انواع راهکارها برای دیزاین آشپزخانه‌های کوچک آشنا کردیم. شما چه نوع دیزاینی را برای آشپزخانه‌های کوچک ترجیح می‌دهید؟ شلوغ و رنگی را می‌پسندید یا مینیمال و ساده را؟ برایمان بنویسید.

 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”کدام رنگ‌ها آشپزخانه را بزرگتر نشان می‌دهد؟” answer-0=”برای بزرگ به نظر رسیدن آشپزخانه، بهترین گزینه این است که دو تا از دیوارها را با رنگ‌های تیره کاشی کنید؛ سیاه، خاکستری تیره یا سورمه‌ای.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”ترند دیزاین داخلی در سال ۲۰۲۱″ answer-1=”یکی از ترندهای مهم سال ۲۰۲۱، استفاده از رنگ آبی تیره است و طرح‌ها با الهام از طراحی داخلی هتل‌ها دیزاین می‌شوند.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”دیزاین مینیمال چیست؟” answer-2=”نوعی از طراحی داخلی ساده، مدرن و کاربردی است که از فضاها به بهترین شکل استفاده می‌کند.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

2.3
/
5
(
41

امتیاز

)

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید