مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانهمد و پوشاکبا استانداردهای زیبایی سراسر دنیا آشنا شوید؛ واقعا فاحریه اوجن معیار زیبایی...

با استانداردهای زیبایی سراسر دنیا آشنا شوید؛ واقعا فاحریه اوجن معیار زیبایی ترکیه است؟!

استاندارهای زیبایی قرن‌هاست که بر زنان و سبک زندگی آن‌ها تاثیر گذاشته است. این معیارهای زیبایی مانند ترندهای چرخه مد دستخوش تغییرات خواهند بود و متحول می‌شوند. این استانداردها از کشوری به کشور دیگر نیز متفاوت هستند. به عنوان مثال در تایلند وزن کمتر از ۵۵ کیلوگرم در خانم‌ها ایده آل است، در حالی که در هندوستان ظاهر ساعت شنی را به عنوان فاکتور زیبایی در نظر می‌گیرند. در این مطلب از چی‌بپوشم توصیفی از زن زیبا را در فرهنگ‌های مختلف بررسی خواهیم کرد.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

در آلمان زیبایی در طبیعی و مینیمال بودن تعریف می‌شود. به زنی که ظاهر با طراوت و آرایش مختصری دارد، زن زیبا اطلاق می‌شود. زن زیبا پوستی شاداب و سالم دارد و به شکلی آرایش می‌کند که بر زیبایی چهره‌اش تاکید کند و ویژگی‌های صورتش برجسته‌تر شود. اندام متناسب و تعادل در فعالیت‌های روزانه فاکتورهایی است که مردم آلمان برای آن ارزش قائلند. علاوه بر این، قوی بودن و پرانرژی بودن و تلاش برای خوب ظاهر شدن خصوصیات کاراکتر زن زیبا در آلمان هستند.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

موهای بلند و پرپشت از بولدترین ویژگی‌های یک زن زیبا در کشور ترکیه است. هر چه موها بلندتر و پرحجم‌تر، زیباتر. در این کشور خانم‌ها آرایش ملایم را بیشتر می‌پسندند. مژه‌های بلند و پر از استانداردهای زیبایی به شمار می‌رود به طوری که خدمات اکستنشن مژه در بین زنان بسیار محبوب و پرطرفدار است. ابروها هم نقش مهمی در زیبایی چهره دارند و باید مرتب و متقارن اصلاح شوند، به طریقی که نه نازک شوند نه پهن به چشم آیند.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

زیبایی در ژاپن به منزله دارا بودن پوستی یکدست سفید، چشمان درشت و صورت کوچک است. شاید از این غافلگیر شوید که بدانید در ژاپن، اگر زنی چشم‌هایی شبیه گوزن ماده داشته باشد، زیبا تلقی می‌شود. موهای سالم و مرتب با آرایش سبک از جلوه‌های زیبایی در ژاپن است. پوست سالم و جوان به قدری برای خانم‌های ژاپنی اهمیت دارد که با وجود مراقبت و استفاده از ضد آفتاب، چتر‌های آفتاب را هم همراه خود نگه می‌دارند. بدن‌های ظریف و ریزنقش، شکم تخت و پاهای بلند در ژاپن مظهر زیبایی هستند و بدن‌های عضلانی اصلا باب سلیقه نیستند.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

از مهم‌ترین استانداردهای زیبایی در کشور ساحلی مکزیک اندام متناسب، کمر باریک و برنزه بودن پوست بدن است. اگر به قدر کافی برنزه شده باشید یعنی از آفتاب لذت می‌برید و سبک زندگی فعالی را دنبال می‌کنید. موهای بلند و براق، لب‌های حجیم و قلوه‌ای و ابروهای پهنی که صورت را قاب می‌گیرند از مهم‌ترین معیارهای جذاب بودن زنان در این کشور است. مکزیکی‌ها با حداقل لوازم آرایش و بسیار طبیعی آرایش می‌کنند.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

در کشور هندوستان علاوه بر ویژگی های ظاهری شخص، کاراکتر زن نیز او را به یک زن زیبا و دلبرا تبدیل می‌کند. مردم کمتر از قبل نسبت به سفیدی پوست وسواس دارند. زنی که چهره‌ای گرد، گونه‌های برجسته، چشم‌های درشت، لب‌های قرمز و بینی کوچک و ظریفی دارد، در هندوستان مورد توجه قرار می‌گیرد. اندام ساعت شنی در اکثر نقاط دنیا و در هند نشانه زیبایی‌ست. زنان خوش قلب و جسور هم در این خطه در چشم مردم زیبا هستند.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

مردم تایلند بیشتر از ژاپنی‌ها به پوست سفید علاقه دارند. زنانی که پوست سفید دارند گویی ژن برتر هستند و از طبقه اجتماعی بالایی برخوردارند. ظریف بودن از نشانه‌های یک زن زیباست نه فقط صرف لاغر بودن. لب‌های حجیم و پر که با رژ لب‌های نود و کم‌رنگ آرایش شدند، از وجه‌های زیبایی در این کشور محسوب می‌شوند. داشتن چشم‌های گیرا به جذابیت‌های زنان اضافه می‌کند، از این رو در این کشور لنزهای رنگی محبوب و ترند هستند.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

در کشور پرتغال هم مثل مکزیک ابروهای ضخیم و پر را به هر مدل دیگری ترجیح می‌دهند. آرایش کم و موهای مرتب برای زیبا دیده شدن کافی هستند اما دختران قد بلند با پاهای ظریف جذاب‌تر هستند. البته ظاهر شاداب و تمیز از همه چیز مهم‌تر است. پرتغالی‌ها وسواس خاصی نسبت به نظافت و بهداشت شخصی دارند. خدمات مانیکور در این کشور بسیار پرتقاضاست.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

آن چه که بیش از هر چیز برای زیبا بودن در ایتالیا لازم است، زیبایی ذاتی و طبیعی یک خانم است. آرایش برای تقویت ویژگی‌های صورت است اما تاکید بیشتر روی چشم‌ها صورت می‌گیرد. پوست شفاف و درخشان از نظر مردم ایتالیا ستودنی است به همین دلیل آن‌ها به شدت از پوست‌های خود مراقبت می‌کنند. لب‌های پر چه طبیعی باشد یا تزریق فیلر از نشانه‌های زیبایی در ایتالیاست.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

جالب است بدانید که در کشور آرژانتین زیبایی ملاک‌های سفت و سختی ندارد. همه سعی می‌کنند همانگونه که هستند، جلوه کنند و ظاهر شوند. زنان بسیار کم و تنها در برخی موقعیت‌ها آرایش یا موهای خود را رنگ می‌کنند. اما اگر بیشتر دقت کنید، چشم‌های آبی‌رنگ و بینی باریک و نوک تیز همه را جذب می‌کند.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

در این جزیره که در دریای کارائیب واقع شده است، پافشاری روی طبیعی بودن ندارند. مردم شیفته کمر باریک و پشت پهن هستند. بسیاری از زنانی که اندام ظریفی دارند برای رسیدن به عنوان زن زیبا، جراحی پروتز باسن انجام می‌دهند. با وجود این‌که اغلب مردم موهای مجعد دارند ولی موهای صاف و بلند برای یک زن زیبا از موارد ضروریست.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

این برایتان عجیب خواهد بود که بدانید زنی که از رخت‌خواب بیرون آمده و اهمیتی به نظرات نظاره‌گران در مورد ظاهرش نمی‌دهد، از نظر فرانسوی ها زیباست. این دیدگاه به این معناست که در فرانسه هیچ مدل مو یا آرایش خاصی ترند نیست. هنر واقعی این است که شما معمولی و طبیعی جلوه کنید نه ساده و عادی. طبیعی بودن هم نیاز به تلاش دارد. به طور مثال کک و مک روی گونه‌ها و حتی فاصله بین دندان‌ها امری کاملا طبیعی و در عین حال از معیارهای زیبایی فرد است. زنان فرانسوی با سبک خاص خود شناخته شده‌اند و آن را ترویج می‌دهند.

استانداردهای زیبایی در کشورهای مختلف

این معیارهای نانوشته از صنعت مد و فشن و ظاهر سلبریتی‌ها در دوره‌های مختلف با عنوان‌های متفاوتی باب شده‌است. به نظر شما در ایران چه ویژگی‌های ظاهری و شخصیتی نماد زیبایی یک زن هستند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید