برخی کارشناسان بر این باور هستند که رنگ‌ها بر خلق‌و‌خو و احساسات تاثیر می‌گذارند. دیدن یک رنگ خاص حتی می‌تواند یک خاطره یا یک رویداد را در خاطرمان زنده کند. البته هیچ رنگی به اندازه‌ی رنگ قرمز با احساسات و معناهای متفاوت همراه نیست. این رنگ به عنوان نماد هیجان، خشم، عشق، درد، حرارت و بسیاری از حالات و احساسات دیگر به کار می‌رود. بنابراین هنگامی که پیراهن قرمز را انتخاب می‌کنید باید بدانید که حجم زیادی از احساسات را در خود و دیگران ایجاد می‌کنید.

اما چه نکاتی را درباره‌ی انواع مختلف پیراهن‌ قرمز باید بدانید؟ باید بدانید که چگونه باید رنگ قرمز مناسب را انتخاب کنید، چگونه از پیراهن قرمز در استایل خود استفاده کرده و بهترین تیپ ممکن را با آن داشته باشید. در این مطلب از مجله‌ی دیجی‌استایل به بررسی انواع مختلف پیراهن‌های قرمز و چگونگی انتخاب رنگ مناسب آن‌ها برای استایل خود می‌پردازیم.

تاریخچه‌ی رنگ قرمز

لباس عروس قرمز

رنگ قرمز از ۳۰ هزار سال قبل از میلاد در هنر، صنعت پوشاک و دکوراسیون استفاده می‌شده است. در بیشتر طول تاریخ رنگ قرمز یکی از گران قیمت‌ترین رنگ‌هایی بوده است که برای نشان دادن قدرت و برتری به کار گرفته می‌شده است. تا به امروز همچنان رنگ قرمز رنگ قدرت نامیده می‌شود.

قرمز باستانی

واردات هماتیت و اکسید آهن از اسپانیا بسیار پرهزینه بود. به همین دلیل مصریان باستان از رنگ قرمز به ندرت استفاده کرده و آزمایشات مختلفی را با مواد مختلف برای ایجاد یک رنگ قدرتمند انجام می‌دادند.

علاوه بر مصریان، یونانی‌ها و رومیان هم به رنگ قرمز علاقه داشته و از آن برای کارهای هنری، پوشاک و وسایل آرایشی استفاده می‌کردند. بسیاری از دست نوشته‌های رومیان با رنگ قرمز نوشته شده است. این رنگ در رنگ نوشته‌های قرون وسطی هم بسیار حائز اهمیت بوده و برای ثبت جشن‌ها و مراسم‌های مهم در تقویم به کار می‌رفته است.

قرمز سلطنتی

پادشاه لویی چهارم رنگ سلتنطی را ایجاد کرد. این پادشاه فرانسوی علاقه‌ی بسیار زیاید به استفاده از رنگ قرمز در کمد لباس و دکوراسیون داشت. پس از ورود کفش‌های پاشنه بلند به دنیای مد مردانه، او از این ترند استفاده کرده و کفش‌های پاشنه بلند قرمز برای خود ساخت. کمی بعد کفش‌های پاشنه بلند قرمز مختص سلطنت شدند. این ترند مد قدیمی توسط طراح کفش کریستین لوبوتین که اکنون هم جزو تولیدکنندگان کفش‌های قرمز پاشنه بلند است وارد دنیای مد شدند.

حتی پس از آن هم قرمز رنگ گران‌قیمتی بود. فرانسوی‌ها از حشرات مکزیکی برای ایجاد این رنگ استفاده می‌کردند. به این منظور حشرات خشک شده و با قایق به اروپا منتقل می‌شدند. پس از آن از آن‌ها برای رنگ کردن کفش و پوشاک استفاده می‌شد.

تا قرن هجدهم میلادی رنگ‌های مصنوعی به صورت گسترده در دسترس نبودند. کمی بعد از آن هر فردی می‌توانست رنگ قرمز را بخرد. اما همچنان تا به امروز رنگ قرمز قدرت خاص خودش را دارد.

معنای رنگ قرمز

معنای رنگ قرمز

رنگ قرمز مفهوم‌های بسیار زیادی را تا به امروز به همراه داشته است. در کلیساهای کاتولیک و مسیحیت، رنگ قرمز نماد شیطان و همه‌ی چیزهای مربوط به اهمریمن است. در فرهنگ‌های آسیایی رنگ قرمز نماد خوشبختی است. عروس‌های هندی برای خوشبخت شدن لباس‌های قرمز می‌پوشند.

این رنگ معناهای بسیار زیادی دارد. قرمز می‌تواند رنگ شجاعت، سلامتی و هیجان باشد. تقریبا در همه‌ی مفاهیم رنگ بسیار پر قدرتی به شمار می‌رود. قرمز برای نمایش احساسات و عواطف قدرتمند به کار می‌رود. قرمز رنگ خون است و اغلب به عنوان رنگ عشق هم شناخته می‌شود و قدرت بسیار زیادی دارد. بنابراین هنگام انتخاب پبراهن قرمز توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و مفاهیم بسیاری را منتقل خواهید کرد. اما سوالی که در این قسمت پیش می‌آید این است که چه نوع پیراهن قرمزی را باید انتخاب کنید؟

استایل‌های مختلف پوشیدن پیراهن قرمز

اما چه نوع رنگ قرمزی را برای پیراهن خود باید انتخاب کنیم؟ راز پیدا کردن استایل پیراهن قرمز شخصی خود که باعث شود خودتان و تیپتان بسیار زیبا به نظر برسید چیست؟ پوشیدن پیراهن قرمز گاهی به سادگی تنها پیدا کردن یک پیراهن و پوشیدن آن نیست. انواع بسیار زیادی از رنگ قرمز وجود دارد و به روش‌های بسیار زیادی می‌توان با پیراهن قرمز مجلسی یا پیراهن قرمز کلاسیک برای مراسم رسمی یک استایل تاثیرگذار و شیک ایجاد کرد.

پیدا کردن نوع مناسب رنگ قرمز

همه‌ی انواع مختلف رنگ قرمز مانند هم نیستند. رنگ قرمز گل رز اغلب در وسایل روز ولنتاین دیده شده ویک تناژ گرم‌تر یا نارنجی دارد. اگرچه برخی رنگ‌های قرمز رنگ زمینه‌ی سردتر یا آبی دارند.

انواع مختلف رنگ قرمز برای پیراهن‌های قرمز رنگ

پوستتان گرم است یا سرد؟ رنگ زمینه‌ی پوست گرم، سرد یا خنثی است. باید رنگ‌های لباس‌هایی که می‌پوشید را با رنگ زمینه‌ی طبیعی پوست خود ست کنید. به عبارت دیگر تناژهای پوستی گرم به رنگ‌های گرم نیاز دارند. تناژهای پوستی سرد در رنگ‌های سرد به خوبی خودشان را نشان می‌دهند و افرادی که تناژ پوستی خنثایی دارند می‌توانند به هر رنگی که دوست داشته باشند لباس بپوشند.

برای تشخیص تناژ پوستی خود در مقابل نور طبیعی ایستاده و به داخل بازو، پشت دست یا بالای پاهای خود نگاه کنید. به هر قسمتی از بدن خود که رگ‌هایتان قابل مشاهده هستند نگاه کنید.

در صورتی که رگ‌هایتان بیشتر به رنگ‌های آبی یا بنفش هستند، تناژ رنگی پوستتان سرد است اما در صورتی که رگ‌هایتان بیشتر از آبی به رنگ سبز هستند تناژ پوستتان گرم است. اکنون خواهید دانست که کدام نوع رنگ قرمز برای پوستتان مناسب‌تر است. انواعی از قرمز که ته زمینه‌های نارنجی، صورتی یا قهوه‌ای دارند انواع گرم رنگ قرمز به شمار می‌روند و تناژهایی از قرمز که ته زمینه‌های آبی، سبز یا بنفش دارند انواع سرد رنگ قرمز هستند.

پیدا کردن استایل خود

ده‌ها استایل مختلف از پیراهن‌ها و مدل‌های متنوع آن‌ها وجود دارد که می‌توانید مدل دلخواه خود را از میان غیررسمی‌ترین پیراهن‌ها تا رسمی‌ترین آن‌ها در بلندی‌ها و استایل‌های مختلف انتخاب کنید. این پیراهن‌ها در مدل‌های متنوعی از یقه‌ها و آستین‌ها وجود دارند.

به عبارت دیگر می‌توانید هر مدل پیراهن قرمزی را انتخاب کنید، اما کدام مدل‌های پیراهن قرمز برایتان مناسب‌تر هستند. پیراهن قرمزی که انتخاب می‌کنید به نوع بدنتان بستگی دارد.

اندام تنومند و ورزشکاری

در صورتی که فرم بدنتان ورشکاری یا مستطیلی است که با عنوان اندام صاف هم شناخته می‌شود شما خیلی چاق نیستید و سایزتان متناسب است. در این اندام اندازه‌ی شانه‌ها و لگن تقریبا یکسان است.

پیراهن‌های دکلته و پیراهن‌های دارای یقه‌ی قایقی برای این اندام بسیار مناسب هستند. افراد دارای این فرم بدن می‌توانند انواع مختلفی از پیراهن‌ها را بپوشند و بهتر است پیراهن‌هایی که کمر را برجسته می‌سازند را انتخاب کنند.

اندام سیبی شکل

انتخاب پیراهن قرمز بر اساس فرم بدن

اندام سیبی شکل اندام مثلث معکوس هم نامیده می‌شود. افراد دارای این اندام شانه‌هایشان پهن‌تر لگن بوده و اغلب بالاتنه‌ی بزرگ‌تری دارند. مدل‌های لخت و گشاد روی اندام سیبی شکل بسیار زیبا به نظر می‌رسد. پیراهن‌هایی که گشاد و لخت هستند برای این اندام مناسب بوده و باید به دنبال پیراهن‌های دارای یقه‌ی هفت برای این اندام باشید. پیراهن‌های دکلته هم جلوه‌ی بسیار زیایی روی این اندام دارند. در صورتی که اندام سیبی شکل دارید به دنبال پیراهن‌های ماکسی‌ای باشید که یقه‌ی پایین‌تری داشته باشند زیرا اندامتان را لاغرتر نشان می‌دهد.

اندام ساعت شنی

اندام ساعت شنی ساده‌ترین فرم بدن برای پیدا کردن مدل پیراهن است. این اندام حالت منحنی داشته و کمر آن برجسته است. افراددارای اندام ساعت شنی انتخاب‌های بسیار زیادی برای مدل پیراهن دارند. پیراهن‌های دراپه برای این اندام عالی هستند زیرا کمر و برجستگی‌های بدن را برجسته می‌سازند.

پیراهن‌های ساختارمند و متناسب روی این اندام عالی به نظر می‌رسند. پیراهن‌های مدل ماهی هم جلوه‌ی بسیار زیبایی روی اندام ساعت شنی خواهند داشت. پیراهن‌های گشاد مناسب این اندام نبوده و تناسبی را برای آن ایجاد نمی‌کنند. در صورتی که مدل پیراهن قرمز خود را دوست نداشته باشید می‌توانید به آن کمربند اضافه کنید. با این کار زیبایی لباستان روی اندام ساعت شنی بسیار بیشتر می‌شود.

اندام گلابی شکل

این اندام که اندام مثلثی هم نامیده می‌شود به این شکل است که در قسمت لگن پهنای بیشتری داشته، بالاتنه به اندازه‌ی لگن پهن نبوده و شانه‌های باریک‌تری دارند. برای اندام گلابی شکل به دنبال پیراهن‌هایی باشید یقه‌‌های هفتی، قایقی و دراپه داشته باشند. همچنین پیراهن‌هایی را انتخاب کنید که بالاتنه‌ی متناسبی داشته و ساختارمند باشند. در این صورت قسمت کمر بیشتر برجسته خواهد شد. پیراهن‌هایی که دامن پهن یا کاملی دارند اندام متناسبی را ایجاد می‌کنند. پیراهن‌های مدل A line روی این مدل اندام‌ها بسیار زیبا به نظر می‌رسند.

چسزهای بسیار زیادی درباره‌ی انتخاب پیراهن قرمز وجود دارد زیرا استایل‌های بسیار متنوعی را با آن می‌توان ایجاد کرد. ممکن است دوست داشته باشید یک پیراهن قرمز شیک برای مراسم رسمی انتخاب کنید یا بخواهید برای یک مراسم غیررسمی پیراهن قرمز بپوشید. در ادامه برخی سوالات رایج درباره‌ی انتخاب پیراهن قرمز مناسب برای استایل را پاسخ داده‌ایم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها بهترین استایل ممکن را با استفاده از پیراهن قرمز برای خود ایجاد کنید.

در چه موقعیت‌هایی می‌توانیم پیراهن قرمز بپوشیم؟

در صورتی که از پیراهن قرمز به صورت مناسب و صحیح در اسایل خود استفاده کنید همه جا می‌توانید آن را بپوشید. حتی بسیاری از عروس‌ها هم در روز عروسی خود پیراهن قرمز می‌پوشند. این سنت در هند و چین به عنوان یکی از رسوم سنتی به شمار می‌رود اما امروز در فرهنگ غربی هم مشاهده می‌شود. پیراهن‌های قرمز همچنین روی فرش قرمز در رویدادهای رسمی استایل بسیار جذاب و جالب توجهی را ایجاد می‌کنند. فرقی نمی‌کند که کدام استایل پیراهن قرمز را پوشیده باشید در هر صورت زیبا به نظر می‌رسند. ایده‌های مختلف پیراهن قرمز را امتحان کرده و مدل دلخواه و مناسب خود را پیدا کنید.

چگونه با پیراهن قرمز استایل رسمی داشته باشیم؟

پیراهن‌های قرمز انتخاب بسیار مناسبی برای مراسم‌های رسمی هستند. به همین دلیل است که بسیاری از هنرپیشه‌ها روی فرش قرمز پیراهن قرمز می‌پوشند. برای نمایش بیشتر رنگ لباس، پیراهن قرمز را با جواهرات ست کرده، به همراه آن کفش پاشنه بلند بپوشید و یک کیف دستی استفاده کنید. رنگ کیف و کفش را با رنگ قرمز پیراهن یا رنگ طلایی جواهرات ست کنید. علاوه بر این می‌توانید رنگ کیف و کفش را چیزی غیر از قرمز هم انتخاب کنید.

چگونه می‌توان با پیراهن قرمز استایل بوهو ایجاد کرد؟

پیراهن‌های قرمز یکی از انتخاب‌های عالی برای ایجاد استایل بوهو که یکی از استایل‌های جذاب غیررسمی است به شمار می‌روند. یک پیراهن قرمز بلند مانند پیراهن ماکسی یا پیراهن ساحلی را با کفش کتانی ست کنید. استایل بوهو به همین راحتی ایجاد می‌شود. علاوه بر این می‌توانید از صندل هم استفاده کنید. سعی کنید جواهرات رنگی و غیررسمی را به استایلتان اضافه کنید. موارد درشت و بزرگ به خوبی با استایل بوهو ست می‌شوند. کیف دستی بزرگ هم با استایل بوهو همخوانی بسیار زیادی دارد.

چه رنگ‌هایی با رنگ قرمز ست می‌شوند؟

ترکیب کردن رنگ‌های دیگر با قرمز

قرمز یکی از رنگ‌های جالب است زیرا به خوبی با بسیاری از رنگ‌های دیگر ست می‌شود. تناژ‌های قهوه‌ای شامل مسی و طلایی ترکیب بسیار جذاب و شیکی را با قرمز به وجود می‌آورند. علاوه بر این رنگ قرمز با رنگ‌های طوسی، سفید و مشکی هم به خوبی ست می‌شود.

در واقع ترکیب قرمز با سفید یا مشکی بسیار سرزنده و مهیج به نظر می‌رسد. این رنگ‌ها متضاد قرمز بوده و با انواع مختلف قرمز به خوبی ست می‌شوند. همچنین می‌توانید انواع مختلف رنگ قرمز را هم در استایل خود به کار بگیرید. با استفاده از ترکیب کردن زرشکی و قرمز آلبالویی روشن از ست زیبا و خیره‌کننده‌ی این دو رنگ لذت ببرید.

از چه اکسسوری‌هایی به همراه پیراهن قرمز استفاده کنیم؟

سعی کنید یک کت، شال یا رویه را به پیراهن قرمز خود اضافه کرده تا استایل جذاب‌تری داشته باشید. این کار می‌تواند یک راهکار خوب برای افزودن یک رنگ دیگر به استایل هم باشد. کمربندها هم جلوه‌ی زیبایی روی پیراهن‌های قرمز دارند. با این کار می‌توانید برای شکستن ساختار یکنواخت قرمز رنگ روشن دیگری را به استایل اضافه کنید. در صورتی که مایل هستید استایل تک رنگی داشته باشید کمربند قرمز رنگی را به استایل خود اضافه کنید. برای داشتن استایل تک رنگ همه‌ی اکسسوری‌های خود را به رنگ قرمز انتخاب کنید.

انواع مختلف کفش می‌توانند به خوبی با پیراهن‌های قرمز ست شوند. کفش‌های قایقی، صندل، کفش‌های پاشنه بلند بنددار، کفش‌های تخت و حتی کفش‌های کتانی به خوبی با پیراهن قرمز ست شده و ترکیب جذابی را ایجاد می‌کنند.

کدام نوع قرمز برای انتخاب به عنوان رنگ پیراهن مناسب‌تر است؟

کدام نوع رنگ قرمز بیشتر به صورتتان می‌آید؟ رنگ قرمز را بر اساس تناژ پوست خود انتخاب کنید نه بر اسسا رنگ مو و رنگ چشم. در صورتی که پوست خیلی بور و روشنی دارید پیراهن‌های قرمز روشن مانند قرمز مرجانی یا قرمز گوجه‌ای زیبایی دوچندانی را به نمایش می‌گذارند.

در صورتی که رنگ پوست متوسطی دارید که کمی تیره‌تر است انواع روشن رنگ قرمز را انتخاب کنید. پوست‌های تیره‌تر با انواعی از رنگ قرمز که ته‌زمینه‌های آبی یا بنفش دارند زیباتر به نظر می‌رسند. به عنوان مثال رنگ قرمز تیره برای این رنگ پوست‌ها بسیار مناسب است.

منبع: ThreadCurve