مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانههنرهای تجسمیبرداشت کاشت ناخن و نحوه مانیکور در خانه

برداشت کاشت ناخن و نحوه مانیکور در خانه

 

این روزها به دلیل شیوع بیماری کرونا، بسیاری از مردم برای حفظ سلامت خود و دیگران، در خانه هستند. از این رو بیشتر آرایشگاه‌ها تعطیل است و توصیه می‌کنیم به هشدارها گوش دهید و در زمان شیوع کرونا تردد کمتری در خارج از خانه داشته باشیم و تنها برای انجام کارهای ضروری از خانه خارج شویم.

در این صورت ممکن است افرادی که ناخن‌هایشان را کاشت، ژلیش یا کاور کرده‌اند، با ناخن‌های بلند و نامرتبی مواجه شوند که تنها چاره‌اش مرتب کردن ناخن‌ها، ریمو یا برداشن ناخن کاشت است. اما معمولا این کار را آرایشگر یا ناخن‌کارها انجام می‌دهند که در دوران قرنطینه نمی‌توان به آرایشگاه مراجعه کرد.

در این صورت چگونه می‌توان در خانه کاشت ناخن ، ژلیش یا کاور را برداشت و در نهایت ناخن‌ها را مانیکور، مرتب و زیبا کرد؟ اگرچه این کار دشوار به نظر می‌رسد، اما نشدنی و دور از ذهن نیست و شما می‌توانید در خانه این کار را انجام دهید که در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم.

با این حال اگر می‌خواهید ناخن‌های سالم و محکمی داشته باشید و بدون کاشت ناخن‌هایتان بلند زیبا باشد، حتما ناخن‌هایتان را تقویت کنید. در بعضی از مواقع کمبود ویتامین و مواد معدنی بدن، باعث ضعیف شدن ناخن‌ها می‌شود. توصیه می‌کنیم به منظور درمان بهتر، حتما به یک پزشک مراجعه کنید.

برداشت کاشت ناخن در خانه

برداشتن ناخن کاشت و مانیکور در خانه

شما به دو روش می‌توانید برای برداشت کاشت ناخن یا به اصطلاح ریمو ناخن اقدام کنید. با این حال برای این کار کمی صبر و حوصله نیاز است تا شاهد ناخن‌های طبیعی خود باشید. به یاد داشته باشید که برای تهیه وسایل مورد نیاز برداشت کاشت ناخن در خانه، نیازی نیست که از خانه خارج شوید. شما می‌توانید این وسایل و ابزار ناخن را به سادگی از فروشگاه آنلاین سفارش دهید و در درب منزل تحویل بگیرید.

روش اول برداشت ناخن

در روش اول برداشت ناخن، شما به ناخن‌گیر، لاک پاک‌کن، استون، پولیشر ناخن، فویل آلومینیومی و مقداری پنبه نیاز دارید.

ابتدا با کمک ناخن‌گیر یا قیچی ناخن، ناخن‌هایتان را کاملا کوتاه کنید تا برداشت یا ریمو ناخن ساده‌تر شود. سپس در صورتی که لاکتان ژلیش نیست، با لاک پاک‌کن، لاک یا برق ناخن‌تان را پاک کنید. در مرحله بعد مقداری استون را روی پنبه بریزید و پنبه را روی ناخن‌هایتان قرار دهید. توصیه می‌کنیم به منظور دریافت نتیجه بهتر، از استون ۱۰۰% استفاده کنید.

خرید لوازم مانیکور و پدیکور

سپس به کمک فویل آلومینیوم، پنبه آغشته به استون روی ناخن‌تان را کاملا بپوشانید. در این مرحله نیاز به صبر و بردباری دارید. از این رو از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا استون ناخن کاشت را نرم کند و راحت‌تر جدا شود.

هنگامی که فویل آلومینیوم را از روی ناخن‌تان جدا کردید، با کمک پولیشر ناخن، کاشت، ژلیش یا کاور را به آرامی، به طوری که روی ناخن‌تان خراش نیافتد، به سمت پایین هل دهید تا مواد روی ناخن‌تان جدا شود. در صورتی که مواد روی ناخن همچنان سفت و محکم بود، دوباره ناخن‌تان را به همراه پنبه آغشته به استون کنید و با کمک فویل آلومینیوم آن‌ها را بپوشانید.

روش دوم برداشت ناخن

روش برداشت ناخن

شما در روش دوم برداشت ناخن به ژل ریموِر یا ژل برداشت مواد روی ناخن نیاز دارید. علاوه بر این، سوهان، ناخن‌گیر و پولیشر نیز مورد نیاز است.

در این روش، ابتدا ناخن‌های خود را با یک ناخن‌گیر، کاملا کوتاه و مرتب کنید. سپس با کمک سوهان، روی کاور یا کاشت ناخن را سوهان بکشید تا سطح مواد ناخن نازک شود. در مرحله بعدی ژل ریمور را روی ناخن‌تان بزنید و با یک پولیشر، مواد روی ناخن را به آرامی به سمت پایین بکشید تا جدا شوند. ژل ریمور، مواد روی ناخن را نرم می‌کند و شما می‌توانید به راحتی کاشت یا کاور روی ناخن را پاک کنید.

نکات مهم برداشت کاشت ناخن

در برداشت کاشت ناخن یا کاور باید نکاتی را رعایت کنید تا به ناخن خودتان آسیبی وارد نشود. در این صورت ما به شما نکاتی را یادآوری می‌کنیم تا ناخن‌های طبیعی‌تان سالم باقی بماند.

۱٫ کاشت ناخن را به زور جدا نکنید

هر چه بیشتر برای برداشت کاشت و کاور ناخن تلاش کنید، کلافه می‌شوید و ممکن است این کلافگی باعث آسیب به ناخن‌هایتان شود. در این صورت کاشت ناخن را به زور دندان یا چاقو جدا نکنید. در صورتی که از جدا کردن کاشت یا کاور خسته شدید، می‌توانید کمی صبر کنید تا ناخن طبیعی‌تان بلند شود. در این صورت آسیب کمتری به ناخن‌تان وارد می‌شود.

در صورتی که به ناخن‌تان فشار وارد کنید، ممکن است کاشت یا کاور ناخن بشکند و ناخن طبیعی‌تان نیز آسیب ببیند. در نتیجه ممکن است ناخن طبیعی دچار عفونت یا خونریزی همراه با درد شود.

۲٫ از استون با دقت استفاده کنید

ممکن است استون قوی یا استون ۱۰۰% به پوست دست آسیب برساند و آن را زخم یا پوسته کند. از این رو در استفاده از استون حتما دقت کافی را داشته باشید تا استون با پوست دستتان برخورد نکند. همچنین در صورتی که از استون استفاده می‌کنید، نزدیک آتش نشوید، چرا که استون قابل اشتعال است.

خرید انواع لاک تقویت کننده و لاک پاکن

۳٫ به ناخن‌تان استراحت دهید

پس از برداشت کاشت یا کاور ناخن، به مدت یک هفته به ناخن‌هایتان استراحت دهید تا جریان هوا با سطح ناخن در تماس باشد. از این رو توصیه می‌کنیم در این یک هفته از لاک یا برق ناخن استفاده نکنید. در مدت یک هفته، هر روز ناخن‌هایتان را با روغن‌های طبیعی همچون روغن نارگیل یا بادام تقویت کنید. همچنین لیمو ترش نیز تاثیر بسزایی در استحکام ناخن دارد و مانع زرد شدن ناخن‌ها می‌شود.

چگونه در خانه مانیکور کنیم؟

چگونه در خانه مانیکور کنیم
برداشتن ناخن کاشت و مانیکور در خانه

به منظور بهداشت و زیبایی ناخن‌هایتان، می‌توانید به سادگی و در دوران تعطیلاتی که در خانه به سر می‌برید، ناخن‌هایتان را مانیکور کنید. در این بخش نحوه مانیکور در خانه را به شما آموزش می‌دهیم تا ناخن‌های مرتب و زیبایی داشته باشید.

وسایل مورد نیاز مانیکور

به منظور مانیکور ناخن در خانه به یک ظرف آب ولرم، روغن طبیعی مانند روغن نارگیل، ناخن‌گیر، سوهان ناخن، پولیشر ناخن، نیپر کوتیکول و یک بافر نیاز دارید.

۱٫ ناخن‌هایتان را داخل ظرف آب ولرم قرار دهید

پیش از شروع مراحل مانیکور ناخن‌ها، ابتدا در یک ظرف گود، مقداری آب ولرم بریزید. سپس چند قطره روغن طبیعی همچون روغن نارگیل یا روغن بادام به ظرف آب ولرم اضافه کنید. ناخن هر دو دست‌تان را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه داخل ظرف آب ولرم قرار دهید.

ظرف آب ولرم به همراه روغن کمک می‌کند تا ناخن‌ها نرم شود و انجام هر گونه اقدامی روی آن‌ها آسان‌تر شود. پس از آن که ناخن‌هایتان نرم و مرطوب شد، با یک دستمال تمیز، آن‌ها را کاملا خشک  و تمیز کنید.

۲٫ ناخن‌هایتان را کوتاه کنید

این روزها در بسیاری از خبرهای رسمی اعلام می‌کنند که دست‌های خود را به خوبی با آب و صابون بشویید و زیر ناخن‌هایتان را تمیز کنید تا ویروس و آلودگی‌ها را پاک کنید و به خود، دیگران و محیط انتقال ندهید. اما در این دوران برای تمیزتر شدن ناخن‌هایتان، بهتر است برای حفظ سلامت خود و دیگران، ناخن‌هایتان را کوتاه کنید.

به کمک یک ناخن‌گیر یا قیچی ناخن، ناخن‌هایتان را تا قسمتی که می‌خواهید کوتاه کنید. کوتاه کردن ناخن‌ها باعث محکم شدنشان نیز می‌شود و در نتیجه ناخن‌ها دیرتر می‌شکنند.

۳٫ ناخن‌هایتان را سوهان بکشید

با کمک یک سوهان ناخن، سر و گوشه‌های ناخن‌تان را صاف کنید. همچنین می‌توانید سر ناخن را به صورت گرد یا صاف سوهان بکشید. در صورتی که ناخن‌های نازک یا به اصطلاح کاغذی دارید، آن‌ها را با سوهان کوتاه نکنید، چرا که ممکن است ناخن‌هایتان بشکند یا به صورت برعکس زیر ناخن‌تان جمع شود.

۴٫ پوست دور ناخن‌تان را کوتاه کنید

کوتاه کردن پوست دور ناخن‌
برداشتن ناخن کاشت و مانیکور در خانه

پولیشر ناخن را بردارید و به آرامی به پوست پایین ناخن‌تان ضربه بزنید تا جمع شود. توجه کنید که این کار را با ملایمت انجام دهید تا پوست دستتان زخم نشود و ناخن‌تان نیز آسیب نبیند. سپس با کمک نیپر کوتیکول، پوست اطراف ناخن‌تان را کوتاه کنید تا ناخن‌تان تمیز و مرتب شود.

خرید اینترنتی لاک ناخن

۵٫ ناخن‌تان را براق کنید

بافر یک وسیله‌ای برای مانیکور ناخن است که به سوهان شباهت دارد. با این تفاوت که بافر سطح نازک و صافی دارد و ناخن‌تان را خراش نمی‌دهد. بافر کمک می‌کند تا سطح روی ناخن براق و درخشان شود. از این رو بافر را به آرامی روی ناخن‌تان بکشید تا ناخن‌هایتان یک‌دست، زیبا و درخشان شود.

۶٫ مرحله انتخابی

در این مرحله می‌توانید تقویت ناخن یا زیباتر کردن ناخن‌تان را انتخاب کنید. از این رو اگر انتخاب شما تقویت ناخن است می‌توانید از لیست زیر، یک مورد را انتخاب کنید و ناخن‌هایتان را با آن تقویت کنید. برای مثال مقداری لیمو ترش را روی ناخن‌تان بزنید و سپس ناخن‌تان را ماساژ دهید تا کاملا جذب شود:

  1. لیمو ترش
  2. روغن نارگیل
  3. روغن ویتامین E
  4. سرکه سیب
  5. روغن زیتون

در صورتی که می‌خواهید به زیبایی ناخن‌تان بپردازید، ابتدا ناخن‌تان را از هر گونه مواد یا چربی پاک کنید. سپس لاک مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و با دقت روی ناخن‌هایتان بزنید تا به گوشه انگشتان‌تان کشیده نشود. پس از آنکه ناخن‌هایتان کاملا خشک شد، یک لایه تاپ کت روی لاک‌تان بزنید تا لاک کاملا محکم شود و لب پر یا پوسته نشود. در صورتی که روی پوست کنار دست‌تان لاک زدید، با یک گوش پاک‌ک را آغشته به استون کنید و انگشتان‌تان را پاک کنید.

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید