برخی او را خوش‌چهره‌ترین مرد سینمای ایران می‌دانند؛ هنرمندی بی‌حاشیه و ارزشمند با چهره و استایلی چشم‌نواز که جذابیتش سن و سال نمی‌شناسد و حتی در آستانه‌ی پنجاه سالگی هم همچنان خوش‌سیما و جذاب است. او طرفداران بسیاری در ایران دارد، از هم‌نسلان خودش گرفته تا نسل جدید بسیاری این هنرمند جذاب سینمای ایران را ستایش می‌کنند. اما علاوه بر توانایی‌های او در بازیگری و چه ویژگی‌هایی در چهره و استایل پارسا پیروزفر او را به یکی از جذاب‌ترین سلبریتی‌های میانسال سینما تبدیل کرده است؟ در این مطالب به ویژگی‌های چهره و استایل پارسا پیروفر خواهیم پرداخت؛ با ما در مجله‌ی دیجی استایل همراه باشید.

بیوگرافی و پیشینه‌ی هنری پارسا پیروزفر

بیوگرافی پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر در شهریور سال ۱۳۵۱ در تهران متولد شد. او دارای مدرک کارشناسی نقاشی از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دانش‌آموخته رشته‌ی بازیگری از آکادمی هنرهای نمایشی استاد سمندریان در سال ۱۳۷۴ است.

پیروزفر در اواسط دهه‌ی هفتاد با فیلم‌های پری از مهرجویی و ضیافت از مسعود کیمیایی شناخته شد، اما اوج محبوبیت و شهرت پیروزفر به سریال در پناه تو می‌رسد. سریالی که در اواخر دهه‌ی هفتاد از صدا و سیما پخش می‌شد و جالب است بدانید به گفته‌ی لعیا زنگنه دیگر بازیگر این سریال بخش‌های زیادی از حضور پیروزفر در این سریال تنها به دلیل چهره‌ی زیبا و جذابش حذف شده بود!

پیروزفر در طول دوره‌ی فعالیتش همواره گزیده‌کار بوده است و بسیار به ندرت او را در آثار ضعیف دیده‌ایم. او را می‌توان یکی از سوپر‌استارهای جذاب سینما و تئاتر ایران دانست که علاوه بر چهره‌ی زیبا و جذابش استعداد بی‌بدیلش در ایفای نقش‌های مختلف موجب شده است طرفداران بسیاری تنها به واسطه‌ی حضور او در یک فیلم، سریال و تئاتر این آثار را دنبال کنند.

از جمله معروف‌ترین و محبوب‌ترین هنرنمایی‌های پیروزفر می‌توانیم به سریال در چشم باد، فیلم‌های نقاب، اینجا بدون من، اسب حیوان نجیبی است، میهمان مامان و تئاتر ماتروشکا اشاره کنیم. در ماه‌های اخیر سریال یاغی با بازی پارسا پیروفر از شبکه‌ی خانگی پخش شده و او بار دیگر به یکی از ترند‌ترین هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. سریال مست عشق هم یکی از آثاری است که طرفداران پیروزفر برای پخش آن روزشماری می‌کنند. او در این سریال در نقش مولوی ظاهر شده است و گریمی بسیار جذاب و قابل توجه دارد.

ویژگی‌های چهره و تناسب‌اندام پارسا پیروزفر در گذر زمان

استایل پارسا پیروزفر در گذر زمان

چه از لحاظ تناسب چهره و چه به لحاظ محبوبیت و سبک پوشش می‌توانیم پارسا پیروزفر را با آلن دلون مقایسه کنیم. هنرمند جذاب فرانسوی با چهره‌ای بسیار کاریزماتیک و متناسب و استایلی کلاسیک و آراسته که نه‌تنها در دوران میانسالی بلکه حتی در دوران پیری‌اش هم جذابیت چهره‌اش را حفظ کرده است.

سلبریتی‌های بسیاری را در جهان داریم که در زمان جوانی بسیار جذاب و زیبا بوده‌اند، اما با گذر سن جذابیت خود را از دست داده‌اند. هر چند این فرایند که به طور کلی یک فرایند طبیعی دانسته می‌شود؛ اینکه با گذر زمان و افزایش سن افراد جذابیت چهره و استایلشان را از دست بدهند، اما در عوض هنرمندانی را هم داریم در جهان که با افزایش سن نه تنها جذابیت خود را از دست نداده‌اند بلکه حتی می‌توان گفت روز به روز جذاب‌تر شده‌اند. جورج کلونی و برد پیت را می‌توانیم از جمله سلبریتی‌هایی بدانیم که با افزایش سن و در میانسالی نه‌تنها جذابیت خود را از دست نداده‌اند، بلکه حتی جذاب‌تر شده‌اند.

استایل پارسا پیروزفر

اما چه ویژگی‌هایی سبب می‌شود هنرمندانی همچون پارسا پیروفر با پا گذاشتن به میانسالی همچنان جذاب باشند؟ البته که خصوصیات فوتوژنیک و متناسب در چهره پیروزفر مانند رنگ چشم‌ها و تناسب اعضای صورت او در جذابیت چهره‌اش در میانسالی بسیار مهم بوده، اما علاوه بر این ویژگی‌های دیگری هم استایل این بازیگر محبوب وجود دارد که باعث جذابیت او در میانسالی شده است. این ویژگی‌ها به طور کلی جزو مواردی هستند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید باعث می‌شوند در سنین میانسالی همچنان جذاب بمانید.

۱. حفظ تناسب‌اندام

تناسب‌اندام در استایل بسیار مهم است و در دوره میانسالی هم از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. با داشتن اندامی متعادل و متناسب حتی در میانسالی جذاب خواهید بود و این امر یکی از ویژگی‌های پارسا پیروفر در دوران فعالیتش است. او همواره تناسب‌اندام خود را حفظ کرده است. او چندان قد بلند نیست، اما مشخصا تمرینات ورزشی و بدنسازی شانه‌هایی پهن و خوش‌فرم و بدنی متناسب به او داده است که یکی از ویژگی‌های شاخص استایلش محسوب می‌شود.

۲. جلوگیری از چاقی یا لاغری صورت

استایل پارسا پیروزفر

چاقی صورت سبب می شود از آنچه هستید پیرتر دیده شوید، به طور کلی پوست صورت با افزایش سن خاصیت الاسیته خود را از دست می دهد و چاقی صورت سبب می‌شود در سنین میانسالی این افتادگی صورت به ویژه در قسمت غبغب بیشتر نمایان شود و از جذابیت چهره بکاهد. از سوی دیگر لاغری بیش از حد صورت باعث می‌شود چین و چروک‌های پوست بیشتر نمایان شوند و از جذابیت چهره در میانسالی کاسته شود. پارسا پیروزفر یکی از سلبریتی‌هایی است که همواره تناسب چهره‌اش را در گذر سال‌ها حفظ کرده و صورتش نه لاغر و نه چاق است.

۳. آراستگی استایل

حتی اگر ساده‌پوش هستید آراستگی استایل ساده‌تان می‌تواند شما را جذاب‌تر کند. این یکی از اصولی است که پارسا پیروزفر در استایلش به آن پابند است. در بخش‌های بعدی مطلب در خصوص ویژگی‌ها و درس‌کدهای پارسا پیروزفر بیشتر توضیح می‌دهیم.

۴. موها و ریش جوگندمی

استایل پارسا پیروزفر

موها هم یکی از عوامل حفظ جذابیت چهره و استایل در میانسالی هستند. خانم‌ها معمولا موهایشان را رنگ می‌کنند، اما رنگ کردن موها برای آقایان در سنین میانسالی ممکن است یکی از اشتباهاتشان در استایل باشد؛ چراکه در آقایان میانسال موهای جوگندمی می‌تواند یکی از عوامل جذابیت چهره محسوب شود. پارسا پیروزفر هم یکی از سلبریتی‌هایی است که در سال‌های میانسالی جذابیت موهای جوگندمی‌اش به جذابیتش افزوده و اضافه کردن ریش جوگندمی هم انتخابی هوشمندانه برای او بوده است.

بررسی استایل شخصی پارسا پیروزفر

او در تمام طول دوران کاری‌اش به ندرت مصاحبه کرده است و می‌توانیم او را یکی از بی‌حاشیه‌ترین بازیگرای سینمای ایران بدانیم. او در مورد نقش‌ها و آثاری هم که بازی می‌کند بسیار گزیده‌کار است. احتمالا می‌توان گفت که پارسا پیروفر روحیه‌ای محافظه‌کار و به دور از حاشیه دارد و همین روحیات در استایل‌های انتخابی‌اش هم تاثیر‌گذار بوده است.

استایل پارسا پیروزفر

در مراسم و فوتوشوت‌های مختلف او معمولا استایل‌های کلاسیک، کژوال اسمارت و حتی اسپرت را انتخاب می‌کند. تا به حال ندیده‌ایم که او در مراسم و یا فوتوشوت‌ها به سراغ شلوارهای ترندی یا تی‌شرت‌ها و آیتم‌های جلب‌توجه‌کننده برود و با توجه به همین موارد می‌توان نتیجه گرفت که استایل شخصی او بر سبک‌های ساده و در عین حال آراسته و نرمال متمرکز است.

او به آیتم‌های اسپرت هم علاقه خاصی دارد. در مراسم‌ مختلف حتی می‌توان او را با آیتم‌هایی همچون کلاه‌های اسپرت، هودی،کوله‌پشتی و کتانی دید که نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی این بازیگر خوش‌سیما به استایل‌های اسپرت و کژوال است.

رنگ‌های مورد استفاده در استایل پارسا پیروزفر

استایل پارسا پیروزفر

او بیشتر از رنگ‌های خنثی، طیف طوسی و طیف‌های آبی استفاده می‌کند که با توجه به رنگ خاص چشمان پیروفر یعنی آبی انتخاب‌های بسیار هوشمندانه‌ای محسوب می‌شود. برای آقای مسنی که چشمان روشن در زمینه‌ی آبی و خاکستری دارند، موها و ریش جوگندمی همراه با لباس‌هایی در طیف‌های رنگ‌های سردی مانند آبی یخی، طوسی و خاکستری معجزه می‌کند.

ژست‌های مناسب در فوتوشوت‌ها

استایل پارسا پیروزفر در فوتوشوت

یکی از شاخصه‌های بازیگران حرفه‌ای توجه به ایست و زبان بدنشان است و پارسا پیروزفر سابقه بسیار درخشانی در دنیای تئاتر دارد؛ به همین جهت او کاملا با بدنش کاملا راحت است و می‌تواند ژست‌های مناسبی مقابل دوربین‌ها بگیرد. او کاملا می‌داند از چه زاویه‌ای به دوربین نگاه کند و چه ژستی بگیرد تا تصاویری درخشان از او ثبت شود. هر چند که فوتوژنیک بودن چهره پیروزفر هم تاثیر بسیاری در جذابیت تصاویر ثبت شده از او دارد.

و در آخر

پارسا پیروزفر را می‌توانیم یکی از سرمایه‌های باارزش جامعه سینما و تئاتر ایران بدانیم که علاوه بر ویژگی‌های فتوژنیک چهره‌اش در سبک لباس پوشیدن و انتخاب رنگ هم هوشمندانه عمل می‌کند. بررسی استایل این بازیگر مطرح سینما نشان می‌دهد رسیدگی به پوست و تناسب اندام در کنار دقت و سلیقه در چیدمان استایل سبب می‌شود افزایش سن نتواند از جذابیت شما کم کند. این اصول را به خاطر داشته باشید تا حتی در دوران میانسالی هم همانند پارسا پیروزفر جذاب و خوش‌استایل باقی بمانید.