مشخصه‌ی اصلی نیم‌بوت‌های آکسفورد، دو تکه بودن رویه و طرح‌دار بودن آن در بعضی از مدل‌ها و همچنین بندهای باریک است. این بوت‌ها هم برای استایل خانم‌ها و هم آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این ویدیو قصد داریم شما را با تاریخچه‌ی کفش‌های آکسفورد بیشتر آشنا کنیم و نیم‌بوت مردانه کروماکی مدل KM577 را هم به شما معرفی کنیم.

مشاهده محصول در دیجی‌استایل

به طور دقیق نمی‌توان گفت که این کفش‌ها چه زمانی وارد دنیای مد و فشن شدند، اما از سال ۱۸۲۵ میلادی در دانشگاه آکسفورد مورد استفاده بودند و به تدریج در بین آقایان فراگیر شدند. برخی ریشه‌ی این کفش را به اسکاتلند و برخی به ایرلند نسبت می‌دهند؛ در هر صورت این کفش‌ها اصالت بریتانیایی دارند و به دلیل طراحی کلاسیک برای موقعیت‌های رسمی مناسب هستند.

کفش‌های آکسفورد انواع مختلفی دارند، اما در مدل‌های اسپرت‌تر مثل نیم‌بوت مردانه کروماکی، علامت حرف W را در قسمت پنجه‌ی کفش می‌توانید مشاهده کنید. در گذشته کفش‌های آکسفورد طراحی ساده‌ای داشتند و صرفا از جنس چرم ساخته می‌شدند، اما با گذشت زمان و پیشرفت صنعت مد در جنس‌های متنوع و برای استایل‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفتند. از کفش‌های آکسفورد می‌توان برای محل کار یا استایل‌های کژوال استفاده کرد.

نیم‌بوت مردانه کروماکی مدل KM577 از سایز ۴۰ تا ۴۳ موجود است. طراحی این نیم‌بوت به گونه‌ای است که خانم‌ها هم می‌توانند از آن استفاده کنند و می‌توان گفت که به نوعی یک کفش یونی‌سکس محسوب می‌شود. این نیم‌بوت از برند کروماکی است که ۳۰ سال سابقه‌ی تولید محصولات چرمی در ایران را دارد.

این نیم‌بوت به رنگ طوسی است و با بند باز و بسته می‌شود. جنس این نیم‌بوت از چرم مصنوعی است. کیفیت دوخت این کفش قابل قبول است،‌ اما خیلی دقیق نیست.

برای بررسی بهتر و کامل‌تر نیم‌بوت مردانه کروماکی مدل KM577، شما را به تماشای ویدیوی بالا دعوت می‌کنیم.