مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانههنرهای تجسمیبهترین لباس مسافرتی برای خانم ها و آقایان

بهترین لباس مسافرتی برای خانم ها و آقایان

افرادی که گاه و بی‌گاه در فصول متعدد به مسافرت می‌روند، گاهی از خود می‌پرسند، که بهترین لباس مسافرتی چیست و چه لباس‌هایی را در چمدان بگذارم؟
جمع کردن لباس‌ها برای یک مسافرت بزرگ، ممکن است در ابتدا طاقت فرسا به نظر برسد، اما انتخاب هوشمندانه می‌تواند سنگینی استرس اضافی را از دوشتان بردارد.
اگر به کشور دیگری سفر می‌کنید، انتخاب چند لباس سبک را در اولویت قرار دهید. لباس‌هایی که شما را برای هر گونه ماجراجویی از یک تور شهری تا کشف طبیعت آماده می‌کنند.
این مقاله مبانی خرید و جمع آوری بهترین لباس مسافرتی را در اختیارتان قرار می‌دهد. فهرست این مقاله در ادامه آمده است :

 • انتخاب لباس مسافرت
 • کدام جنس لباس مناسب مسافرت است؟
 • چه نوع لباسی مناسب مسافرت است؟
 • نکات بسته بندی لباس برای مسافرت

 

انتخاب لباس مسافرتی

خرید انواع لباس زنانه

معیارهای انتخاب لباس مسافرت

کلید انتخاب بهترین لباس مسافرتی، یافتن چند تکه از لباس‌هایی است که عملا همه جا و در تمام روز قابل پوشیدن باشند.

 لباس‌هایی با جنس پارچه‌های ورزشی : پارچه‌های ورزشی قابل تنفس‌اند. جنس و بافت این لباس‌ها به گونه‌ای است که جریان هوا و رطوبت را از داخل به بیرون ممکن می‌سازند.

 رنگ‌های خنثی : فضای چمدانتان گرانبهاست. انتخاب لباس مسافرت در رنگ‌های خنثی که با همه چیز ست می‌شوند، کمک می‌کنند تا لباس‌های کمتری بردارید. خاکی، مشکی، قهوه ای و طوسی را برای شلوارها و دامن‌هایتان فراموش نکنید.

 لباس‌های کم‌چروک یا دیر‌چروک : در میان لباس‌هایتان، آن‌هایی را انتخاب کنید که نیاز به اتو ندارند. می‌دانیم که هیچ لباسی ضد چروک نیست، اما ترجیحا آن‌هایی را انتخاب کنید که در برابر چروک مقاوم ترند.

 رعایت اعتدال در استایل : قرار گرفتن در یک فرهنگ ناشناخته، علاوه بر اینکه هیجان‌انگیز است، می‌تواند گاهی آزاردهنده نیز باشد. مدیریت هوشمندانه‌ی نوع استایل می‌تواند از انگشت‌نما بودن جلوگیری کند. توصیه‌ی عمومی توریست‌ها برای انتخاب لباس مسافرت، اجتناب از لباس‌های بسیار تنگ یا کوتاه است.

جیب‌های بیش‎‌تر : این گزینه، در مواردی که لباس‌های کم‌تری برمی‌دارید، اولویت و اهمیت بالاتری پیدا می‌کند.

 • جیب بلوز و کت : بهترین مکان برای بلیت، عینک آفتابی و اکسسوری‌های ریزتان است.
 • جیب شلوار و دامن : چند جیب مخفی برای پول و پاسپورت، بسیار راحت‌تر و کاربردی‌تر از استفاده از یک کیف مجزا برای این کار است.
 • جیب‌های زیپ‌دار : امنیت مدارک و پول در سفر، همواره دغدغه بوده و هست. جیب‌های زیپ‌دار بیش از هر کیف و جیب دیگری اطمینان خاطر را به شما هدیه خواهند داد.

دو ویژگی حرفه‌ای برای انتخاب لباس مسافرتی:

 لباس ضد آفتاب : همه‌ی لباس‌ها تا میزانی پوست را از اشعه‌ی فرابنفش خورشید محافظت می‌کنند. اما لباس‌های محافظ در برابر آفتاب، با فاکتور UPF ، پوست بدن را در برابر هر دو نوع اشعه‌های فرابنفش UVA و UVB محافظت می‌کنند.

 لباس ضد حشرات : حشرات می‌توانند مزاحمین سمج مسافرت باشند. گاهی اوضاع بدتر نیز می‌شود، در برخی مناطق، برخی از بیماری‌ها از طریق این حشرات به انسان انتقال می‌یابند.
برخی از شرکت‌های طراحی لباس از ماده‌ای به نام پرمترین Permethrin که نوعی حشره‌کش است، در طراحی لباس‌ها استفاده می‌کنند تا پوست را از گزش حشرات حفاظت کنند.
گفتنی است که این ماده مورد تایید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های امریکا بوده و به مدت ده‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. خبر خوش اینکه، این ماده در قالب اسپری پرمترین موجود است و می‌توانید آن را به صورت مستقل بر روی لباس‌ها و کفش‌هایتان استفاده کنید.

جنس لباس های مسافرتی

خرید لباس رسمی و کژوال مردانه

کدام جنس لباس مناسب مسافرت است؟

در یک جمله، جنس لباس مناسب مسافرت، قابل تنفس است و زود خشک می‌شود!

۱ – پلی استر : اغلب لباس‌های ورزشی از جنس پلی استر هستند. برندهای معروف ورزشی از این الیاف برای تولید لباس‌هایی استفاده می‌کنند که برای فعالیت‌های بدنی بالا طراحی شده‌اند. می‌توان گفت که بهترین لباس مسافرتی معمولا از جنس پلی استر است.
نقاط قوت : سبُک، قابل تنفس، آب گریز، زود خشک شونده
نقاط ضعف : قطعا پلی استر احساس سبکبالی کمتری نسبت به نخ – پنبه در شما ایجاد می‌کند.

۲ – ابریشم : این الیاف لوکس، به شکل شگفت‌انگیزی نرم است.
نقاط قوت : سبُک، قابل تنفس، ایده‌آل برای آب و هوای گرم
نقاط ضعف : دوام کمتر نسبت به سایر الیاف

۳ – نخ – پنبه : لباس‌های نخی معمولا در استایل‌های کژوال کاربرد فراوانی دارند.
نقاط قوت : نرم، دوام خوب، قابلیت تنفس، قابلیت تطبیق بالا در استایل‌های گوناگون
نقاط ضعف : به اندازه‌ی پلی استر آب گریز نیست.

۴ – ترکیب نخ و پلی استر : یکی دیگر از الیاف پرکاربرد در لباس‌های کژوال، ترکیب نخ و پلی استر است. این ترکیب، کاربردی بودن پلی استر و راحتی نخ را تلفیق کرده است.
نقاط قوت : نرم و قابل تنفس
نقاط ضعف : آب گریزی این الیاف زیاد است اما هرگز به اندازه‌ی پلی استر نیست.

 

نوع لباس مسافرت

چه نوع لباسی مناسب مسافرت است؟

توریست‌ها و مسافران با تجربه، در جمع آوری لباس برای مسافرت، موارد زیر را در صدر اولویت قرار می‌دهند.

 • کاپشن‌های سفری
 • شلوار قابل تبدیل
 • بلوز
 • پلیور
 • کلاه
 • جوراب

کاپشن‌های سفری

در سفر، از کاپشن‌های سبک، ضد آب و راحت غافل نشوید. این کاپشن‌ها به راحتی بسته‌بندی می‌شوند، جای کمی را اشغال می‌کنند، و مهم‌تر از همه این که در هوای مرطوب شما را خشک نگه می‌دارند.
یک کاپشن پر بهترین گزینه خواهد بود، اما هر کاپشنی با رویه‌ی ضد آب یا حتی یک بادگیر ضد آب نیز کفایت خواهد کرد.

شلوار

شلوارک، پیراهن و دامن گزینه‌های اصلی در جمع آوری لباس برای مسافرت به خصوص برای نواحی گرمسیری هستند. در هنگام جمع آوری این لباس‌ها به خاطر داشته باشید که شلوارهای بلند حفاظت بیش‌تری را در برابر آفتاب، حشرات و باران ارائه خواهند کرد. علاوه بر این‌ها، همان‌گونه که قبلا اشاره کردیم، ممکن است به دلایل فرهنگی، نیاز به استفاده از آن‌ها را احساس کنید.
شلوارهای قابل تبدیل به شلوارک، که ساق‌های آن به راحتی با یک زیپ جدا شده و به شلوارک تبدیل می‌شوند، بهترین گزینه برای صرفه‌جویی در مصرف حجم چمدان هستند.

بلوز

فارق از آب و هوایی منطقه‌ای که به آن مسافرت می‌کنید، همیشه یک بلوز آستین بلند را در چمدان خود جای دهید. درست مانند شلوار بلند، بلوز آستین بلند نیز شما را در برابر آسیب‌های محیطی بیش‌تر محافظت خواهد کرد.
بلوزهای راحت و چسبان گزینه‌های بسیار خوبی هستند ، چرا که با هر استایلی هماهنگ می‌شوند. شومیز‌های نخی نیز از گزینه‌های متداول توریست‌ها هستند.

پلیور

یک پلیور گرم در شرایطی که قبل از سفر حتی به آن فکر نیز نمی‌کردید، به دادتان خواهد رسید. با اینکه پلیورهای پشمی بهترین گزینه‌ها هستند، اما یک پلیور معمولی نیز می‌تواند مفید باشد. تنها مشکل حمل چنین لباسی، فضایی است که اشغال می‌کند، اما باور کنید که می‌ارزد!

کلاه

همیشه یک کلاه بردارید. گزینه‌های احتمالی‌تان در این مورد :

 • کلاه بارانی : کلاهی با لبه‌ای در دورتا دور کلاه و رویه‌ای ضد آب و بندی در زیر چانه.
 • کلاه آفتابی : معمولا از جنس نایلون یا نخ، که در برخی مدل‌ها، دارای سایه‌بانی برای روی گردن نیز هست.
 • کلاه کژوال : دیگر کلاه‌های کاربردی و متداول در استایل‌ها و رنگ‌های متنوع.

جوراب

جوراب‌ها بر راحتی پاهایتان در کفش، تاثیر زیادی دارند. انتخاب جوراب‌هایی که به راحتی خیس نمی‌شوند، نرم یا قابل تنفس هستند، می‌توانند بهترین جوراب‌ها برای یک سفر ایده‌آل باشند.

بسته بندی لباس برای مسافرت

نکات بسته بندی لباس برای مسافرت

دسته بندی کنید: از بسته‌های جداگانه برای بسته‌بندی انواع لباس استفاده کنید. این بسته‌ها که بسیار کاربردی‌اند، در فروشگاه‌ها در سایز‌های متفاوت قابل دسترس‌اند.

مرتب بچینید : لباس‌های تا شده و مرتب، بسیار فشرده‌تر شده و فضای کمتری را اشغال می‌کنند.

از چروک جلوگیری کنید: علاوه بر انتخاب لباس‌های کم‌چروک یا دیر‌چروک، در چیدمان لباس‌ها دقت کنید. لباس‌هایی که احتمال چروک بیش‌تری دارند را در اعماق چمدان قرار ندهید. یکی از راهکارهای متداول این است که لباس‌ها را تا نیمه، روی هم، در چمدان گذاشته، سپس، همه را با هم تا کنید.

سایز سفری: از لوازم آرایشی و بهداشتی، تا حد امکان در سایز سفری استفاده کنید.

از لحظه آخری‌ها دل بکنید: همه‌ی ما آیتم‌هایی را در لحظه‌ی آخر به چمدانمان اضافه می‌کنیم که صرفا به آن‌ها دلبستگی داریم و ممکن است کاربردی نداشته باشند.

خرید‌های جدید را فراموش نکنید: همیشه فضایی را برای خریدهای محلی در نظر بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید