مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانهمد و پوشاکترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوستی

ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوستی

رعایت ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوستی به شما کمک می‌کند تا بتوانید با استفاده از محصولات بهداشتی مناسب پوست سالم و درخشانی داشته باشید. بسیاری از افراد به ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوست اهمیت نداده و به اولویت آنها در استفاده روتین پوستی توجه نمی‌کنند. به همین علت تصمیم گرفتیم تا در مجله بانی مد ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوستی را به شما آموزش دهیم، پس با ما برای داشتن یک پوست جذاب و زیبا همراه باشید.

چرا رعایت ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوست اهمیت دارد؟

به گفته متخصصین پوست توجه به ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست به شما کمک می‌کند تا از مزایای هر یک از محصولات به طور کامل برخوردار شوید. علاوه بر ترتیب استفاده از محصولات مراقبت پوستی زمان استفاده از آنها هم اهمیت بسیار بالایی دارد به همین علت لازم است به ترتیب و زمان استفاده از  محصولات مراقبتی پوست توجه بیشتری داشته باشیم.

ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوستی

پاک کننده

صبح بعد از بیدار شدن لازم است ابتدا صورت خود را با آب ولرم شستشو داده و به کمک یک پاک کننده ملایم که با توجه به نوع پوست خود خریداری کرده‌اید صورت خود را بشویید.

انواع کرم پاک کننده صورت

تونر

اغلب مردم از تونرها در روتین پوستی صورت خود استفاده نمی‌کنند؛ زیرا آنها اعتقاد دارند استفاده از تونر باعث خشک شدن پوست و تحریک آن می‌شود؛ اما به یاد داشته باشید که این موضوع اصلاً درست نیست زیرا تونر فواید بسیاری برای پوست دارد. تونرها فواید بسیاری دارند و از آنها می‌توان برای تامین ویتامین پوست و تقویت کردن استفاده کرد. تونرها انواع مختلفی دارند که از هر یک از آنها برای درمان یکی از مشکلات پوستی استفاده می‌شوند. متخصصین پوست می‌گویند استفاده از تونر باعث حفظ تعادل PH پوست می‌شود.

تونر گارنیر

خرید تونر

سرم‌ها

سرم‌ها در مقایسه با سایر محصولات مراقبتی پوست از نظر مواد معدنی بسیار غلیظ و غنی هستند به طوری که در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکلات پوستی را برطرف می‌کنند. به همین علت بهتر است روی پوست تمیز استفاده شوند. سرم‌های موجود در بازار انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می‌توان برای کمرنگ کردن التهابات پوستی یا درمان چین و چروک استفاده کرد. پس با توجه به نیاز خود میتوانید سرم مورد نیاز را خریداری نمایید.

سرم تقویت کننده پوست

کرم دور چشم

به گفته متخصصین پوست استفاده از کرم دور چشم برای تمام افراد بالای ۲۰ سال بسیار مهم و ضروری است. استفاده از کرم دور چشم باعث حفظ سلامت پوست آن شده و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند. استفاده منظم از کرم دور چشم قابلیت ارتجاعی پوست را حفظ می‌کند و کلاژن‌های این ناحیه را تقویت می‌کند. به یاد داشته باشید که برای به دست آوردن بهترین نتیجه لازم است به طور مداوم برنامه‌های روتین روزانه پوستی و خود را به طور کامل انجام دهید. استفاده از کرم دور چشم حاوی ضد آفتاب علاوه بر این که پوست این ناحیه را رطوبت رسانی می‌کند از اشعه‌های مضر آفتاب هم جلوگیری خواهد کرد.

خرید انواع کرم دور چشم

درمان لکه

اگر برای درمان لکه‌های پوستی خود از محصولات مراقبتی و بهداشتی خاصی استفاده می‌کنید لازم است آنها را به طور مستقیم روی پوست تمیز استفاده کنید. محصولاتی که برای درمان لکه مورد استفاده قرار می‌گیرند ترکیبات متفاوتی دارند و برای به دست آوردن اطلاعات دقیق لازم است روش مصرف موجود روی بسته بندی محصول خود را به دقت مورد مطالعه قرار دهید. همچنین در نظر داشته باشید که محصولات درمانی لکه باعث خشکی پوست می‌شوند و به همین علت تنها در نقاطی از صورت که به آن نیاز است استفاده کنید.

مرطوب کننده

تمامی افراد به کرم‌های مرطوب کننده نیاز دارند حتی اگر پوست آنها چرب باشد. بدن به طور کلی با استفاده از چربی ترشح شده به پوست کمک می‌کند تا در برابر عوامل بیرونی مانند عوامل ایجاد کننده عفونت از خود محافظت کند. در این بین برخی از افراد به علت قرار گرفتن طولانی مدت در مقابل آفتاب یا آب و هوای نامناسب و همچنین استفاده از مواد شیمیایی رطوبت پوست خود را از دست می‌دهد به همین علت لازم است به طور منظم از کرم‌های مرطوب کننده برای پوست خود استفاده کنید.

متخصصین پوست توصیه می‌کنند که بهترین زمان برای استفاده از کرم‌های مرطوب کننده زمانی است که پوست به طور کامل رطوبت خود را از دست نداده، پس به همین علت نتیجه می‌گیریم استفاده مداوم در طول روز از کرم‌های مرطوب‌کننده به سلامت و درخشندگی پوست ما کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که اگر از محصولات درمان کننده لکه برای رد جوش‌های صورت یا سایر مشکلات استفاده می‌کنید بهتر است از مرطوب کننده در آن نواحی استفاده نکنید، چرا که ممکن است باعث ایجاد تداخل دارویی شود.

خرید کرم مرطوب کننده

 ضد آفتاب

استفاده از ضدآفتاب جهت در امان ماندن از اشعه ماورای بنفش خورشید آخرین مرحله از روتین مراقبت پوست روزانه است. هنگام استفاده از ضدآفتاب لازم است این کرم به طور کامل جذب پوست شده تا اثربخشی مناسبی داشته باشد. استفاده از کرم مرطوب کننده به عنوان لایه زیرین ضدآفتاب باعث خواهد شد تا این کرم دیرتر جذب پوست شود و اثربخشی کمتری داشته باشد. به همین علت توصیه می‌شود اگر تصمیم دارید برای خرید یا فعالیت‌های روزانه خود از خانه خارج شوید بهتر است کرم‌های مرطوب کننده حاوی ضد آفتاب را جایگزین کرم مرطوب کننده معمولی کنید.

همچنین اگر دوست دارید پوست سالم‌تری داشته باشید و آسیب‌های خورشید به حداقل ممکن برسد از وسایلی مانند کلاه برای جلوگیری از تماس مستقیم آفتاب با پوست خود استفاده کنید.

خرید کرم ضد آفتاب

 سخن پایانی

استفاده از روتین پوستی برای مراقبت از پوست و حفظ سلامت آن امنیت بسیار بالایی دارد؛ اما موضوع مهم در این بین انتخاب زمان مناسب و ترتیب محصولات مراقبتی از پوست به طور دقیق و صحیح است. اولویت بندی و توجه به ترتیب استفاده از محصولات پوستی کمک می‌کند تا اثربخشی آنها روی پوست بیشتر باشد. در نظر داشته باشید که برای انجام روتین‌های مراقبت از پوست برای شب لازم است کرم‌های مرطوب کننده شب را جایگزین کرم‌های مرطوب کننده معمولی کرد و از ضد آفتاب استفاده نکنید. شما چه ترتیبی را برای استفاده از محصولات مراقبتی پوست رعایت می‌کنید؟

 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”چرا رعایت ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوست اهمیت دارد؟” answer-0=”به گفته متخصصین پوست توجه به ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست به شما کمک می‌کند تا از مزایای هر یک از محصولات به طور کامل برخوردار شوید. علاوه بر ترتیب استفاده از محصولات مراقبت پوستی زمان استفاده از آنها هم اهمیت بسیار بالایی دارد به همین علت لازم است به ترتیب و زمان استفاده از محصولات مراقبتی پوست توجه بیشتری داشته باشیم.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”روش استفاده از پاک کننده پوست چگونه است؟” answer-1=”صبح بعد از بیدار شدن لازم است ابتدا صورت خود را با آب ولرم شستشو داده و به کمک یک پاک کننده ملایم که با توجه به نوع پوست خود خریداری کرده‌اید صورت خود را بشویید. ” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

 

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید