مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانهدسته‌بندی نشدهتفاوت بین کت رسمی، اسپرت و بلیزر

تفاوت بین کت رسمی، اسپرت و بلیزر

برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشیم باید جزییات هر نوع لباس و موقعیت استفاده از آن را بدانیم ، البته پوشاک برخی تفاوت های جزیی با یکدیگر دارند که ما را دچار گمراهی می کنند و اغلب ما تفاوت بین برخی از آن ها را نمی دانیم. در این مطلب سعی داریم تا بتوانیم تفاوت بین این سه کت را برای شما روشن کنیم.

کت اسپرت

کت های اسپرت کمتر ساختاریافته و جز لباسهای راحت محسوب می شوند.چند دهه پیش، این کت ها تنها زمان ورزش مورد استفاده قرار می گرفت به همین دلیل نیز به این نام شهرت یافت. این کت ها اجزای مقرون به صرفه ای بودند که آقایان علاوه بر کت های ورزشی مجبور به استفاده از یک کت و شلوار رسمی نشوند.

ویژگی های متمایز:

در طیف رنگ ها و الگوهای متفاوت ارائه می شود.

کمتر ساختاریافته و به عنوان پوشش رویی بسیاری از لباس ها می تواند استفاده شود.

گاهی (نه همیشه) روی آرنج، جیب ها ، یقه آن و … تکه هایی از پارچه های متفاوت کار می شود.

راهنمای استفاده:

غیررسمی ترین حالت کت بین دیگر کت هاست، هم چنین بهترین گزینه برای استفاده با شلوار جین می باشد. اگر که کت اسپرت تان به تن شما فیت نیست و کمی آزاد است می توانید آن را از روی سویشرت ها و لباس های گشادتر استفاده کنید.

تفاوت بین انواع کت

بلیزر

کمی رسمی تر از کت سپرت است اما هم چنان به رسمی بودن کت های معمولی نمی رسد. در واقع بلیزرها چیزی مابین رسمی و غیررسمی بودن هستند. بلیزرهایی که ما امروزه می شناسیم ریشه در ۱۸۰۰ دارند زمانی که کاپیتان کشتی جنگی ، از کت های دو دکمه ارتشی سورمه ای برای خدمه خود استفاده کرد در کمال تعجب دید که ملکه ویکتوریا از این لباس خیلی خوشش آمده و در مدت کوتاهی به لباس رسمی تبدیل شد.

ویژگی متمایز:

به طور سنتی رنگ آبی و سورمه ای هستند (لباس نیروی دریایی)، اما اکنون در طیف گسترده ای از رنگ ها استفاده می شوند. معمولا دو دکمه، سه دکمه و یا شش دکمه هستند.

در قسمت شانه ها از کت های اسپرت ساختاریافته تر هستند.

دکمه ها به طور سنتی طلایی، نقره ای یا مرواریدی هستند (اما امروزه با هر جنسی وجود دارند.)

راهنمای استفاده :

بلیزرها را می توانید با شلوارهای جین، انواع مختلف شلوارهای کتان نیز استفاده کنید. برای اینکه رسمی تر به نظر برسد، می تواند از شلوارهای از جنس فلانل استفاده کنید. هم چنین برای کفش های نیز می توانید از لوفر استفاده کنید.

تفاوت بین انواع کت

کت رسمی

رسمی ترین شکل کت بین انواع دیگر کت ها می باشد، ویژگی خیلی بارز آنها این است که باید از شلوارهای پارچه ای برای آنها استفاده کنید. این کت ها ریشه در قرن ۱۸ و اوایل ۱۹ دارد که فشن و مد به اروپا معرفی شد. کت وشلوارهای دامادی بعد از آن معرفی شد که تنها توسط افراد با کلاس بالای جامعه استفاده می شده است.

ویژگی متمایز:

باید با شلوارهای هم پارچه و ست خود استفاده شود.

در طیف رنگی کمتری نسبت به دو کت دیگر قرار می گیرد.

دکمه های و جزییات انواع مختلف آن ، آنها را از هم متمایز می کند.

نسبت به دو کت دیگر باید کمتر فیت باشد.

راهنمای استفاده :

این کت ها باید با شلوار ست خود پوشیده شوند در صورت همرنگ نبودن از رنگ های مشابه یا هم خانواده استفاده شود. باید از پیراهن مردانه استفاده شود. علاوه براین می توانید از پلیورها نیز برای این کار استفاده کنید.

whats-the-difference-sport-jacket-blazer-suit-jacket-suitjacket

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید