مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانهمد و پوشاکدکوراسیون بالکن و تأثیر آن در زیبایی شهر

دکوراسیون بالکن و تأثیر آن در زیبایی شهر

بسیاری از مردمان ایران بالکن را با انباری اشتباه می‌گیرند و هر وسیله‌ای که از آن استفاده نمی‌کنند را داخل بهارخواب خانه قرار می‌دهند. در صورتی که بالکن همچون چشم خانه است که زیبایی آن نه تنها در زیبای ساختمان و خانه، بلکه در زیبایی شهر نیز تأثیر دارد و باعث افزایش آرامش شما نیز می‌شود.
در صورتی که به زیبایی و دکوراسیون خانه و اتاق‌هایتان اهمیت می‌دهید، بهتر است بدانید که دکوراسیون بالکن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که زیبایی را به شهر یا محل سکونتتان ارائه می‌‌دهید. علاوه بر این، در صورتی که بالکن را مرتب و تزئین کنید، محلی آرامش‌بخش برای شما خواهد بود و مطمئن باشید که از این کار پشیمان نخواهید شد.

۱٫ میز کوچک در بالکن قرار دهید

دکوراسیون بالکن با یک میز کوچک

بالکن یا تراس، مکان خوبی است که در آن لحظاتی بنشینید و کتاب بخوانید یا چای بنوشید. در صورتی که بالکنتان فضای کافی دارد، شما می‌توانید یک میز کوچک یا یک میز تاشو در تراس قرار دهید.
همچنین در صورتی که می‌خواهید دکوراسیون بالکن کوچک را تجربه کنید، می‌توانید از میز دیواری بهره‌مند شوید. میز دیواری به دیوار یا نرده تراس متصل می‌شود و در صورت عدم استفاده می‌توانید آن را جمع کنید.

۲٫ صندلی در تراس قرار دهید

تاثیر میز در دکوراسیون بالکن و تراس

معمولاً در تراس‌های شهری که فضای کوچکی دارند، نمی‌توان میز و صندلی بزرگ ناهار خوری در آن قرار داد. بهترین صندلی که می‌توانید برای تزئین بالکن تهیه کنید، صندلی تاشو و صندلی‌های کوچک است.
این مدل صندلی‌ها فضای زیادی را به خود اشغال نمی‌کنند و در صورتی که از آن‌ها استفاده نکنید، می‌توانید آن‌ها را جمع کنید و در گوشه بالکن قرار دهید. همچنین شما می‌توانید یک نیمکت کوچک کنار دیوار تراس بگذارید. این مدل نیمکت‌ها را می‌توانید بدون میز یا همراه با میز ست تهیه کنید که به هزینه مورد نظر و فضای تراس خانه شما بستگی دارد.

۳٫ گلدان را فراموش نکنید

دکوراسیون بالکن و گلدان

مهم‌ترین و بهترین وسیله‌ای که می‌توانید با آن فضای بالکن را زیبا کنید و به زیبایی شهر نیز کمک کنید، گلدان و گیاه است. در صورتی که می‌خواهید دکوراسیون تراس کوچک را برعهده بگیرید، می‌توانید از گلدان سقفی یا گلدان دیواری استفاده کنید. این نوع گلدان‌ها به سادگی به سقف یا دیوار آویخته می‌شوند.
همچنین برخی از افراد تمایلی ندارند که داخل بالکن همچون داخل خانه نمایان شود. در این صورت شما می‌توانید از گلدان شمشاد، بامبو یا کاج بلند کنار نرده تراس قرار دهید تا فضای داخل تراس مشخص نشود. همچنین گلدان‌هایی که به نرده تراس نصب می‌شوند نیز گزینه خوبی هستند.
با این حال توصیه می‌کنیم گلدانی روی نرده تراس قرار ندهید، چرا که ممکن است بر اثر باد یا زلزله روی زمین بیفتد و جان دیگران را به خطر بیندازد. بنابراین از نحوه قرارگیری گلدان‌ها اطمینان حاصل کنید و تمام نکات ایمنی را نیز رعایت کنید.

خرید اینترنتی گلدان مصنوعی

۴٫ از بالشت استفاده کنید

تزیین تراس و بالکن با کوسن و بالشت

در صورتی که نمی‌خواهید هزینه‌ی زیادی برای دکوراسیون تراس داشته باشید و نمی‌توانید برای آن میز و صندلی تهیه کنید یا حتی فضای کافی برای میز و صندلی ندارید، می‌توانید از بالشت و کوسن بهره‌مند شوید.
توصیه می‌کنیم بالشت پهن با روکش رنگی برای کف بالکن تهیه کنید تا بتوانید به سادگی روی آن بنشینید یا به آن تکیه دهید. در صورتی که از گذشته پشتی‌های سنتی ایرانی دارید، می‌توانید روی آن را تمیز کنید و به عنوان نشیمن و پشتی از آن بهره‌مند شوید و محیط بالکن را سنتی و ایرانی کنید.

۵٫ به کف بالکن توجه کنید

چیدمان و دکوراسیون بالکن و تراس

اگر می‌خواهید دکوراسیون بالکن را تجربه کنید، زیبایی کف بالکن را فراموش نکنید. شما می‌توانید برای کف بالکن قالیچه، گلیم یا چمن مصنوعی تهیه کنید که هر سه مورد بالکن شما را جذاب می‌کنند. با این حال در صورتی که می‌خواهید از وسایل قدیمی برای تزئین تراس استفاده کنید، موکت یا فرش‌های قدیمی نیز انتخاب خوبی هستند.
با این حال توصیه می‌کنیم پیش از استفاده از موکت یا قالی‌های قدیمی برای بالکن، حتماً آن‌ها را بشویید و تمیز کنید. چرا که تمیزی و نظافت محیطی که در آن قرار می‌گیرید، همچون تمیزی داخل خانه اهمیت دارد و در روحیه و آرامش شما نیز تأثیر مستقیم می‌گذارد.

۶٫ دیوار بالکن را تزئین کنید

تزیین دیوار بالکن دکوراسیون تراس

شاید برایتان عجیب به نظر برسد، اما در معماری مدرن، دیوار بالکن و حتی دیوار دستشویی و حمام را با قاب عکس تزئین می‌کنند! شما می‌توانید از تابلوهای نقاشی، گوبلن‌های قدیمی یا تابلوی‌های چاپی که از آن استفاده نمی‌کنید، دیوار بالکن را زیبا کنید.
همچنین استفاده از ریسه یا گلدان روی دیوار نیز ایده خوبی است و دیوار بالکن را جذاب و زیبا می‌کند. با این حال در صورتی که می‌خواهید گلدان به دیوار بالکن متصل کنید، از محکم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

۷٫ دکوراسیون بالکن با شمع و ریسه را تجربه کنید

چیدمان جدید بالکن

قرار دادن ریسه روی دیوار بالکن و شمع روی میز یا نزدیک نرده بالکن ایده بسیاری جذابی است. این نورها در شب آرامش را به شما القا می‌کنند و شما می‌توانید لحظاتی در آرامش بگذرانید. همچنین در صورتی که تراس بزرگی دارید، می‌توانید شام مهمانی را (در صورتی که برای همسایه‌ها مزاحمت ایجاد نشود) با این نورهای جذاب صرف کنید.

۸٫ از اکسسوری استفاده کنید

اکسسوری در دکوراسیون بالکن

برخلاف اتاق خواب که باید در سکوت و آرامش باشد، شما می‌توانید بالکن را با کمک چند اکسسوری همچون مجسمه تزئین کنید. بسیاری از ما مجسمه یا وسایلی در خانه داریم که کاربردی ندارد و تنها جنبه زیبایی دارند. شما می‌توانید با این وسایل کوچک، داخل بالکن خانه‌تان را تزئین کنید.

۹٫ از وسایل قدیمی استفاده کنید

دکور تراس خانه و آپارتمان

بسیاری از افراد در خانه وسایل قدیمی دارند که نمی‌دانند با آن چه کاری کنند. بالکن خانه مکانی است که می‌توانید بازیافت و استفاده دوباره از وسایل قدیمی را در آن تجربه کنید. برای مثال اگر کابینت قدیمی دارید، می‌توانید آن را رنگ کنید و گوشه بالکن قرار دهید و از آن به عنوان میز استفاده کنید و روی آن اکسسوری، کتاب، مجله، گلدان یا شمع قرار دهید.
اگر نردبان قدیمی در خانه دارید، می‌توانید آن را به گوشه دیوار بالکن محکم کنید و روی آن را با ریسه، شمع و گلدان تزئین کنید. اگر قفسه یا حتی جعبه میوه در خانه دارید، می‌توانید آن را رنگ کنید و به عنوان شلف در تراس استفاده کنید.
اگر شیشه نوشابه دارید، می‌توانید از آن به عنوان گلدان قرار دهید. اگر ظرف رب یا ماست دارید، می‌توانید آن را رنگ کنید و در آن گل و گیاه بکارید. اگر چهارپایه قدیمی و حتی شکسته دارید، می‌توانید آن را گوشه بالکن قرار دهید و روی آن را با گلدان یا اکسسوری تزئین کنید.
همان گونه که از مثال‌ها متوجه شدید، شما می‌توانید هر وسیله‌ای که دیگر در خانه کاربردی ندارد را تعمیر کنید و دوباره و به نحو دیگر از آن استفاده کنید. در این صورت زباله‌های کمتری نیز تولید می‌شود و شما دیگر نیاز به صرف هزینه‌های بیشتر برای تزئین خانه و دکوراسیون بالکن نخواهید داشت.

۱۰٫ بالکن خانه را با خلاقیت خود تزئین کنید

دکوراسیون تراس

بالکن خانه مکانی است که بتوانید تمام خلاقیت نهفته خود را در آن پیاده سازید. بنابراین شما نیازی به صرف هزینه بالا نخواهید داشت و تنها خلاقیت می‌تواند یک فضایی که کمتر فردی به آن اهمیت می‌دهد را به محیط زیبا و آرامش‌بخش تبدیل کنید.
بنابراین به این مسئله فکر کنید که چه وسیله‌ای در خانه کاربرد ندارد و در انباری خاک می‌خورد؟ آن را بردارید و به وسیله کاربردی دیگر تبدیل کنید. همچنین برای بازیافت وسایل و استفاده دوباره از آن می‌توانید از اینترنت یا فضای مجازی نیز کمک بگیرید.

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید