هیچ استایلی بدون کفش کامل نمی‌شود و نکته‌ی قابل توجه هم این است که کفش‌ها باید راحت باشند. فرقی نمی‌کند کفش را به چه هدفی استفاده می‌کنید به هر حال مناسب و راحت بودن کفش به اندازه‌ی شیک بودن آن اهمیت دارد و در صورتی که قصد خرید کفش رسمی راحت پاشنه‌بلند یا تخت را دارید ادامه‌ی مطلب را مطالعه کنید زیرا راحت‌ترین کفش‌های رسمی زنانه که استایل زیبایی را ایجاد کرده و در عین حال راحت هستند را معرفی کرده‌ایم.

کفش‌های رسمی تخت

کفش رسمی تخت

استفاده از کفش پاشنه بلند تنها راه جذاب کردن استایل نیست و کفش‌های تخت هم گزینه‌‌های بسیار عالی‌ای برای خانم‌ها هستند. کفش‌های سگک‌دار و پوم پوم (Pom pom) انتخاب‌های شیکی برای استفاده از کفش‌های تخت به عنوان کفش رسمی زنانه به شمار می‌روند.

کفش رسمی زنانه برای پوشیدن در تمام طول روز

کفش‌های تخت باله، پامپ پاشنه کوتاه یا بوت‌ها پاها را در طول روز محافظت کرده و  استایل آن‌ها را حفظ می‌کنند. بر اساس نوع استایل خود می‌توانید از میان طرح‌های متنوع کفش مناسب خود را انتخاب کنید. در صورتی که به دنبال کفش پاشنه بلند هستید، یک جفت کفش پاشنه‌دار با پاشنه‌ی پهن را انتخاب کنید که تعادل بدن را حفظ کرده و از لیز خوردن جلوگیری کند. برای راحتی بیشتر از کفی اضافی استفاده کرده و تمام طول روز را با راحتی سپری کنید.

ایستادن در تمام طول روز می‌تواند آزاردهنده و سخت باشد. اگرچه کفش‌های بروژ، پاشنه کوتاه، پامپ تخت و میول انتخاب‌های بسیار عالی‌ای هستند که بدون آسیب رساندن به پا احساس راحتی ایجاد کرده و ظاهر خوبی را به وجود می‌آورند. برای قد بلندتر شدن بدون داشتن کمردرد از کفش‌های پاشنه بلند پشت باز که شیک و راحت هستند استفاده کنید. در صورتی که تحرکتان در طول روز زیاد است کفش‌هایی مانند کفش پاشنه بلند دارای پاشنه‌ی پهن یا کفش‌های تخت راحت که از قوس پا محافظت می‌کنند را انتخاب کنید.

پامپ

کفش پامپ

کفش‌های پامپ را با استایل‌های رسمی یا غیررسمی می‌توانید به کار بگیرید. به دنبال کفش‌های پامپی که دارای بند دور مچ یا پشت باز هستند باشید. این کفش را می‌توانید با همه چیز بپوشید و ظاهر شیکی داشته باشید. در انتخاب کفش پامپ رنگ‌های سنتی مانند آبی، مشکی و طوسی را در نظر داشته باشید.

لوفر

با پوشیدن کفش لوفر ظاهر شیک و راحتی داشته باشید. لوفر بهترین کفش برای پوشیدن در محل کار، رفتن به خرید یا دورهمی دوستانه است و می‌توان در موقعیت‌های بسیاری آن را پوشید و استایل آن‌ها هیچگاه دمده نمی‌شود. لوفر در انواع تخت و پاشنه پهن کوتاه و در جنس‌های چرم، جیر یا مخمل وجود دارد. این کفش را با شلوار جین، شلوار گشاد یا دامن بپوشید و استایل بسیار زیبایی داشته باشید.

کفش پاشنه‌دار پشت باز

کفش پاشنه بلند پشت باز

با پوشیدن کفش پاشنه‌دار پشت باز سطح بالاتری از راحتی را تجربه کنید. این کفش‌ها حتی در صورتی که پاشنه‌ی بلندی داشته باشند پایداری و حمایت ایجاد می‌کنند و طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که هیچگاه از مد نمی‌افتند و برای همه‌ی موقعیت‌ها قابل استفاده هستند. نکته‌ی جالب درباره‌ی این کفش‌ها کاربردی بودنشان و ست شدن آن‌ها با شلوار، دامن و پیراهن است.

کفش پاشنه بلند رسمی

تنها با تغییر کفش‌ها می‌توان استایل را به رسمی یا غیررسمی تبدیل کرد. با استفاده از کفش‌های پاشنه بلند می‌توان هر استایلی را به تیپ مناسب مهمانی تبدیل کرد. رنگ کفش پاشنه بلند خود را با استایل‌تان ست کنید.

نیم بوت رسمی

نیم بوت رسمی

حتی در زمان‌هایی که هوا گرفته و ابری است هم می‌توانید استایل شیکی داشته باشید. نیم بوت‌ها روشی عالی برای داشتن استایل شیک بدون ایجاد احساس سرما در پاها هستند. فرقی نمی‌کند که نیم بوت تخت یا پاشنه‌دار بپوشید این کفش برای همه‌ی موقعیت‌ها مناسب است. رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، مشکی و طوسی برای استفاده‌ی روزمره عالی هستند اما در صورتی که بخواهید استایل شیک‌تری داشته باشید رنگ‌های سبز، سفید یا آبی را انتخاب کنید.

کفش‌های بنددار و صندل‌های رسمی

از کفش‌های پاشنه‌ بلند بنددار تا صندل‌های پاشنه کوتاه می‌توان صندل‌های رسمی و کفش‌های بنددار را برای خرید یا دورهمی با دوستان به کار برد. در صورتی که این کفش‌ها را با پیراهن‌های تابستانی بپوشید پاها را کشیده‌تر نشان می‌دهند. برای مراسم و رویدادهای رسمی به دنبال مدل‌هایی که دارای نوار برای بستن به دور مچ هستند باشید زیرا ظاهر زنانه و ظریفی را ایجاد می‌کنند.

کفش لژدار

کفش لژدار

کفش‌های لژدار از جمله مدل‌هایی هستند که برای استایل‌های رسمی تا غیر رسمی کاربرد داشته و در کمد لباس همه‌ی خانم‌ها پیدا می‌شوند. کفش‌های لژدار با پاشنه‌ی تخت یا ارتفاع بیشتر برای هر استایلی در ماه‌های گرم سال لازم هستند. زیبایی این کفش‌ها در راحتی و کاربردی بودنشان است.

میول

اگر می‌خواهید کفش خیلی راحتی بپوشید، میول را انتخاب کنید. این کفش‌ها انتخاب بسیار خوبی برای موقعیت‌های غیر رسمی یا نیمه رسمی هستند. مدل‌های طرح‌دار، ساده و هرچیزی بین این دو را می‌توانید برای میول انتخاب کنید. به سختی می‌توان کفشی کاربردی‌تر از میول پیدا کرد. بند جلوی آن پشتیبانی خیلی خوبی را فراهم می‌کند و طراحی پشت باز آن‌ها را برای استفاده در تمام فصول مناسب می‌سازد. این کفش‌ها را با یک جفت شلوار جین، کت‌و‌شلوار یا پیراهن شیک ست کنید.

کفش پاشنه‌بلند نوک باریک

کفش پاشنه بلند نوک باریک

کفش پاشنه بلند نوک باریک هم مشابه کفش پامپ یکی از کفش‌هایی است که هر خانمی باید یک جفت از آن را داشته باشد. این کفش‌های پاشنه بلند کلاسیک هیچگاه از مد نمی‌افتند و برای همه‌ی موقعیت‌ها شیک و زیبا هستند. برای رویدادهای بسیار شیک و لوکس، این کفش را با استایل کلاسیک ساده و تک رنگ استفاده کنید. کفش پاشنه بلند نوک باریک یک راهکار ساده برای بهبود ظاهر ترکیب تیشرت و شلوار جین یا تاکید بر استایل رسمی است.

بروژ

این کفش‌های پاشنه کوتاه چرم بهترین گزینه برای داشتن استایل شیک هستند. بروژ با سوراخ‌های ریز تزئینی و لبه‌های پرداخت نشده شناخته می‌شود و می‌توان آن را با شلوار گرمکن، کت‌و‌شلوار یا شلوار جین پوشید.

کفش‌های رسمی برای محل کار

فرقی نمی‌کند که مدیر عامل، ناظر یا کارمند باشید، در هر صورت محل کار جایی است که باید در آن استایل مرتب، شیک و راحتی داشته باشید. با در نظر گرفتن این مساله پوشیدن کفش راحت بهترین انتخاب است. کفش‌های میول پاشنه‌دار، کفش‌های اسلاید ساده و کفش پاشنه بلند کلاسیک انتخاب‌های فوری و کلاسیکی برای محل کار هستند و می‌توان در تمام روز آن‌ها به راحتی پوشید. سعی کنید رنگ‌های تیره با ظاهری ساده را انتخاب کنید.

کفش‌های رسمی برای مهمانی عروسی

برای مراسم عروسی یک جفت کفش شیک و راحت انتخاب کنید کفش‌های پاشنه‌دار دارای بند دور مچ و کفش پاشنه‌ بلند دارای پاشنه‌ی پهن برای ایستادن در مدت زمان طولانی مناسب هستند. رنگ‌های شاد مانند صورتی، آبی و سبز مخصوص استفاده در ماه‌های گرم و پوشیدن به همراه کت‌و‌شلوار زنانه یا پیراهن گلدار هستند. برای مهمانی‌های سنتی، رنگ‌های تیره‌تر یا خنثی تم مناسب‌تری را ایجاد می‌کنند.

راحت‌ترین کفش رسمی زنانه کدام کفش است؟

برای یک کفش هیچ چیز مهم‌تر از راحتی و متناسب بودن اندازه‌ی آن نیست زیرا در این صورت خواهید توانست به جای تمرکز روی درد پاها روی کار خود تمرکز کنید. در صورتی که طرفدار کفش پاشنه بلند نیستید خودتان را مجبور به پوشیدنشان نکنید. چند گزینه‌ی دیگر از جمله میول پاشنه‌دار، کفش پاشنه‌دار دارای بند دور مچ، کفش پامپ کلاسیک یا اسلاید برای کفش‌های رسمی زنانه وجود دارند که همه‌ی آن‌ها کلاسیک و شیک هستند.

کدام کفش‌های رسمی با پیراهن‌ها ست می‌شوند؟

کفش‌های مختلفی با پیراهن‌های با بلندی متفاوت ست می‌شوند. به عنوان مثال، صندل‌های بنددار با پیراهن‌های ماکسی برای داشتن استایل‌های راحت‌تر مناسب هستند و کفش‌های پاشنه بلند دارای پاشنه‌ی پهن یا دارای بند دور مچ به خوبی با پیراهن‌های کوتاه ست می‌شوند. در صورتی که به دنبال استایل راحت‌تر و غیر رسمی‌‌تر هستید، کفش‌های ونس و کتانی که می‌توانند با پیراهن‌های دارای بلندی‌های مختلف پوشیده شوند را انتخاب کنید.

آیا لازم است که کیف با کفش ست باشد؟

ست کردن کیف با کفش

ست کردن کیف و کفش امکان شیک‌تر شدن استایل را فراهم می‌کند. این موضوع به ویژه در صورتی که لباس رنگ روشن یا دارای طرح‌های درشت بپوشید صحیح است زیرا به روشن‌تر شدن رنگ تیپ کمک می‌کند. همانطور که گفته شد در صورتی ک کیف و کفش تک رنگ و به رنگ‌های خنثی باشند می‌توانند اغلب با هم پوشیده شوند به عنوان مثال یک لباس سفید با کفش‌های سفید و کیف قهوه‌ای روشن می‌توانند ست شود. فقط توجه داشته باشید که از طرح‌ها و رنگ‌های خیلی متضاد با هم استفاده نکنید.

آیا باید کفش و لباس با هم ست باشند؟

در صورتی که مایل به پوشیدن اکسسوری‌هایی با رنگ‌های مختلف هستید می‌توانید کفش خود را با پیراهن ست کنید. به عنوان مثال یک پیراهن و کفش کرم رنگ با کفش صورتی ست می‌شوند. استایل تمام مشکی با همه رنگ کفش و لباس‌های چند رنگ یا طرح‌دار روشن به خوبی ترکیب می‌شوند. بهتر است کفش‌های ساده به رنگ‌های خنثی مانند سفید یا مشکی را برای این استایل انتخاب کنید.

منبع: The Trend Spotter