مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانهمد و پوشاکراهنمای فروش محصولات تولیدی لباس

راهنمای فروش محصولات تولیدی لباس

از گذشته تا به امروز، لباس و پوشاک یکی از محصولاتی بوده است که مردم همواره آن را می‌خریدند. با این حال با افزایش رقابت در این صنعت و پیشرفت علم فروش، فروشندگان نیز باید خود را به روز نگه دارند. اگر به دنبال یک راهنمای کامل درباره فروش محصولات تولیدی لباس هستید، این راهنما برای شماست.

فروش محصولات تولیدی لباس

برای فروش محصولات تولیدی لباس، باید یک سری پیش نیازهایی را رعایت کنید. از آن‌جایی که این محصولات در تولیدی و در تیراژ بالا تولید می‌شوند، ابتدا باید بین عمده و تک‌فروشی یک مسیر اصلی را انتخاب کنید. البته می‌توانید هر دو را در کنار یکدیگر انجام دهید، اما یکی از این روش‌ها باید روش اصلی شما باشد. سپس باید برای خودتان مشخص کنید که لباس را می‌خواهید به چه کسی بفروشید. همچنین باید مشخص کنید که لباس‌های مخصوص چه قشری و با چه قیمتی را می‌فروشید.

مثلا اگر بخواهید لباس‌های گران را به قشر متوسط و متوسط رو به پایین ارائه دهید، احتمالا موفق نخواهید بود. همچنین اگر برعکس این موضوع، یعنی لباس‌های اقتصادی را به قشر مرفه‌تر و قشری که پول بیشتری بابت لباس می‌دهند ارائه دهید، آن‌ها نیز از شما خرید نمی‌کنند. به همین دلیل شما باید آن بخشی از بازار را که متقاضی لباس‌های شما هستند را پیدا کنید.

زمانی که استراتژی فروش و محصولات خود را مشخص کردید، اکنون باید به دنبال این باشید که محصول خود را در کجا و چگونه بفروشید. راه‌های مختلفی برای فروش محصول وجود دارند که هر کدام از آن‌ها در صورت رعایت اصول فروش می‌توانند برای شما سودده باشند. راه‌های فروش به دو دسته اصلی فروش اینترنتی لباس و فروش فیزیکی لباس تقسیم می‌شوند.

اولین راهی که برای فروش محصولات تولیدی پوشاک خود پیش روی شما قرار می‌دهیم، فروش از طریق اینترنت است. اگر یک تولیدی لباس هستید، احتمالا یک مکان فیزیکی برای خودتان دارید. به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم ابتدا درباره فروش آنلاین با شما صحبت کنیم. با گذر زمان و بعد از اینکه استفاده از اینترنت بین مردم رایج شد، کم کم فروش آنلاین نیز روی بورس آمد. در گذشته مشتری‌ها فقط می‌توانستند از مغازه و به صورت حضوری خرید کنند. اما امروزه آن‌ها می‌توانند تنها با چند کلیک آن هم از خانه خود یا هرجای دیگری که هستند، لباسی که می‌خواهند را به صورت آنلاین تهیه کنند.

هرچه بیشتر می‌گذرد، استفاده از شبکه‌های اجتماعی نیز بین مردم بیشتر می‌شود. این فضاها با توجه به بازخورد زیادی که دارند و کاربران وفاداری که به صورت مداوم از آن استفاده می‌کنند، فضای بسیار خوبی را برای فروش محصولات به صورت آنلاین ایجاد کرده‌اند. شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام از شبکه‌های اجتماعی پر کاربر ایرانی هستند که بستر خوبی برای فروش محصول را ایجاد کرده‌اند.

اگر بخواهید محصولات خود را در این شبکه‌های اجتماعی بفروشید، بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید.

فروش محصولات تولیدی لباس

راه‌اندازی یک سایت فروش اینترنتی محصولات، می‌تواند کسب و کار آنلاین شما را چند پله جلو ببرد. زمانی که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنید، همه کسب و کار شما به وجود آن شبکه اجتماعی وابسته است و هر مشکلی درباره آن پیش بیاید، کسب و کار شما را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. اما زمانی که فروشگاه اینترنتی خود را به شکل وب سایت می‌سازید، دیگر همه چیز تحت کنترل شما است و می‌توانید تا هر جا که خواستید کسب و کار خود را گسترش دهید. همچنین با داشتن یک سایت اینترنتی می‌توانید اعتماد بیشتری از سمت مشتریان خود جلب کنید.

یکی از راحت‌ترین راه‌های ساخت فروشگاه اینترنتی، استفاده از سرویس‌های فروشگاه ساز است. این سرویس‌ها شرایط مطلوبی را برای شروع و افزایش فروش اینترنتی شما فراهم کرده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت فروشگاه‌سازها، آن است که شما با استفاده از آنها می‌توانید به سادگی و با استفاده از یک کامپیوتر یا موبایل، سایت خود را طراحی کنید. ساخت سایت با فروشگاه ساز نیاز به دانش فنی خاصی ندارد و تمام آموزش‌های لازم برای کار با آن قرار داده شده است. همچنین علاوه بر تمام این‌ها پشتیبانی رایگان ۲۴ ساعته نیز برای تمام کاربران وجود دارند و کاربران در تمامی مراحل به صورت کامل از طرف تیم پشتیبانی حمایت می‌شوند.

بااینکه فروش اینترنتی مزایای خاص خودش را دارد ولی هنوز هم بیشتر مشتریان ترجیج می‌دهند لباس‌های موردنیازشان را حضوری تهیه کنند. برای فروش محصولات تولیدی لباس می‌توانید خودتان مغازه بزنید یا محصولات خود را بفروشید. راه دیگر نیز این است که محصولات خود را بین سایر مغازه‌داران و فروشنده‌ها پخش کنید تا محصولات شما را بفروشند.

فروش محصولات تولیدی لباس

بهترین راه برای فروش پوشاک به صورت فیزیکی این است که یک مغازه یا فروشگاه راه اندازی کنید. هرچند که داشتن مغازه هم خیلی ساده نیست و چالش‌های خودش را به همراه دارد. برای راه اندازی یک مغازه فیزیکی باید سرمایه اولیه داشته باشید. جدای از سرمایه اولیه‌ای که برای تهیه لباس به آن نیاز دارید، برای راه‌اندازی یک مغازه نیز باید سرمایه اولیه‌ای برای راه‌اندازی خود مغازه داشته باشید.

شما برای اجاره یک مغازه کوچک حداقل باید چندین میلیون پول پیش و چندین میلیون پول اجاره ماهانه پرداخت کنید. البته اگر برنامه‌ریزی خوبی برای مغازه خود داشته باشید، احتمالا از پس این هزینه‌های برمی‌آیید. هزینه‌های راه‌اندازی فقط به این موارد نیز خلاصه نمی‌شود؛ بلکه هزینه‌های دیگری را باید برای ویترین، دکوراسیون، قبض‌های ماهانه، تابلو و… پرداخت کنید. علاوه بر این باید همواره در مغازه اجناسی را برای فروش داشته باشید. در نهایت باید بگوییم مغازه برای افرادی که سرمایه دارند مناسب‌تر است. هر چند که با زدن مغازه و اداره درست آن نیز می‌توانید درآمد قابل توجهی را کسب کنید.

فروش محصولات تولیدی لباس

راه‌های مختلفی برای فروش لباس وجود دارد. از طرفی با گسترش استفاده مردم از اینترنت، یک فرصت طلایی برای فروش محصولات در اینترنت نیز به وجود آمده است. فروش محصولات در اینترنت سرمایه کمتری از فروش پوشاک به صورت حضوری و فیزیکی می‌خواهد و مشتریان بیشتری را نیز برای فروشنده به همراه دارد. همچنین برای فروش اینترنتی راه‌های مختلفی مثل استفاده از شبکه‌های اجتماعی مختلف و ایجاد سایت فروشگاهی نیز وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها فروش آنلاین خود را همین حالا نیز شروع کنید

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید