وقتی صحبت از هوای گرم می‌­شود، مانند زنان، استایل تابستانه‌ی مردان نیز اهمیت پیدا می‌کند چرا که آن‌ها هم نیاز دارند راحت باشند و در عین حال شیک به نظر برسد. در بهار و تابستان به علت دمای هوا، همه سعی می­‌کنند تا حد امکان لباس­‌های کمتر و کوتاه‌تری بپوشند و البته لباس‌­های نازک و راحت برای تبادل هوا را ترجیح می­‌دهند، زیرا که این دست لباس‌ها به آن‌ها کمک می‌کنند تا گرمای طاقت‌فرسای تابستان را راحت‌تر تحمل کنند. نکته­‌ی مهم این است که به هر جایی می‌روید متناسب با موقعیت لباس پوشیده باشید و تیپ و استایل شما معقول به نظر برسد، راحت حرکت کنید و پوشاک شما از تعریق غیر عادی در گرما جلوگیری کند. بنابراین دانستن نحوه­‌ی پوشیدن شلوارک و مکان­‌های مناسب برای آن، ضروری است.

در فرهنگ روزمره­­‌ی ما ایرانیان امکان پوشیدن شلوارک در کوچه و خیابان وجود ندارد و هنجار تلقی نمی­‌شود، اما این روزها که به استقبال تابستان و سفرهای تابستانی داخل و خارج از کشور می‌­رویم دانستن چگونه استایل کردن شلوارک­‌ها، دنیایی از استایل­‌های جدید را پیش روی شما می­‌گذارد. هر استایلی که به آن علاقمند هستید و در موقعیت­‌های روزمره نمی­‌توانید داشته باشید، در سفرها امکان تجربه­‌ی آن را خواهید داشت.

کنار دریا، وقت استراحت در کنار دوستان، قدم زدن در ساحل، درجنگل و پیک‌نیک، در مهمانی­‌های خصوصی و خانوادگی، وقت دورهمی­ با رفقا و سفرهای خارجی مکان­ و زمان­‌هایی فراهم می‌­آیند که برای این نوع پوشش مناسب هستند. در این موقعیت­‌ها شلوارک­‌ها ضد هنجار نیستند که توجه­‌های منفی را به دنبال داشته باشند و این شما را ترغیب می­‌کند تا به دنبال استایل کردن شلوارک­‌ها با سایر آیتم‌­ها باشید. وقتی صحبت از پوشیدن شلوارک به میان می‌­آید، اکثر مردان ناامیدانه یا از زیر آن در می­‌روند یا از خیرش می­‌گذرند. پنجاه درصد مردان از شلوارک­‌ها مانند طاعون اجتناب می‌­کنند و پنجاه درصد دیگر در نهایت شلوارک­‌هایی را انتخاب می‌کنند و مدل‌­هایی را می‌­پوشند که واقعاً مناسب آن‌ها نیست.

در این متن از مجله‌ی دیجی‌استایل تصمیم داریم، توصیه­‌هایی به شما بکنیم تا با توجه به استایل تابستانه‌ی مردان، از هر دو دسته بیرون بیایید، هوشمندانه آنچه مناسب اندام، فرم استایل شما، موقعیت، مکان و زمان مناسب است را انتخاب کنید و خوش پوش باشید. چرا که پوشیدن شلوارک و همچنان امروزی و شیک به نظر رسیدن کاملاً ممکن است، البته اگر شما از چند قانون اساسی پیروی کنید. در ادامه­‌ی این متن راهنمایی برای انتخاب صحیح برایتان فراهم کرده‌­ایم. با ما همراه باشید.

از چه زمانی شلوارک مردانه، در دسته‌ی لباس‌ها قرار گرفت؟

شلوارک مردانه

در جنگ جهانی دوم پوشیدن شلوارک بین نظامیان در سراسر آفریقای شمالی رایج شد. سربازان در آب و هوای گرمسیری و آزاردهنده، به دور از امکانات بهداشتی و در شرایط سخت برای مقابله با گرما، شروع به پوشیدن شلوارک کردند. در تصاویری از ارتش هشتم بریتانیا در شمال آفریقا از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۳ نشان داده شده­ است که نظامیانی که در کتاب­‌ها و مستندها به «موش صحرا» نیز معروف هستند، شلوارک به تن دارند.

سربازان آلمانی، ارتش ایتالیا و نیروهای ارتش آزاد فرانسه نیز در میدان نبرد، شلوارک می‌­پوشیدند. زمانی که مردان پس از جنگ به زندگی غیرنظامی خود بازگشتند، شلوارک هم در موقعیت­‌های معمولی در آب و هوای گرم به عنوان پوششی جدید با نمادهای مردانه­‌ی آن زمان همراه و پوشیدن شلوارک رایج شد و در استایل تابستانه‌ی مردان قرار گرفت.

از طرف دیگر پوشیدن شلوارک به عنوان «شلوار زانویی» برای پسران در دهه‌ی ۱۸۹۰ شروع شد و به عنوان پایه‌­ای برای لباس­ مهدهای کودک و مدرسه و پوشش پیشاهنگی وارد بازار پوشاک کودک و نوجوان شد. آن زمان اعتقاد بر این بود که اگر پسری شلوار تمام قد بپوشد، فعالیت زیاد و بازی و زمین خوردن و سر خوردن‌های پیاپی با شیطنت، باعث پاره شدن زانوی شلوار خواهد شد و به این دلیل صرفه با شلوارهای زانویی است. اما وقتی پسری به بلوغ می‌­رسید، در جامعه از او انتظار می­‌رفت که پوشیدن شلوارک را کنار بگذارد و به پوشیدن شلوار روی آورد.

با انواع شلوارک مردانه آشنا شوید

انواع شلوارک مردانه

مدل­‌های شلوارک مردانه‌­ی زیادی برای انتخاب و پوشش وجود دارد. بیایید خلاصه­‌ای سریع از انواع مدل­‌هایی که می‌­توانید در فروشگاه­‌ها پیدا کنید، ببینیم تا بدانید استایل تابستانه‌ی مردان چگونه با این شلوارک‌ها جذاب‌تر می‌شود.

شلوارک­‌های مخصوص دویدن

اگر دیده باشید شلوارک­‌های ورزشی گشادند و به گونه‌­ای طراحی شده‌­اند که بیشترین آزادی حرکت را در حین ورزش فراهم کنند. اکثر آن‌ها دارای آستر داخلی هستند که به خوبی به عنوان لباس زیر عمل می­‌کنند. بیشتر شلوارک­‌های ورزشی از جنس پلی‌استر تولید می­‌شوند.

شلوارک­‌های شنا

بهترین نوع این دسته، از جنس‌­های نایلونی و پلاستیکی همراه با آستر داخلی مشبک ساخته می­‌شوند تا سریع‌­تر خشک شوند.

شلوارک­‌های جین

در اواخر دهه­‌ی ۱۹۶۰، به عنوان بخشی از یک جنبش ضد فرهنگی در غرب در حالی وارد دنیای مد و استایل شدند که مردم پذیرای آن‌ها نبودند و در جامعه به نوعی ناهنجار برشمرده می­‌شدند.

شلوارک­‌های چین‌دار

که چین­‌هایشان تا می‌شود و به قسمت جلوی کمر دوخته می­‌شوند.

شلوارک­‌های مختص دوچرخه‌سواری

لباس­‌های تنگی هستند که برای کاهش مقاومت باد و اصطکاک طراحی شده‌­اند. آن‌ها به سرعت زیاد در هنگام رکاب زدن و راحتی حین فعالیت به دوچرخه سواران کمک می­‌کنند.

شلوارک برمودا

در زمان کمبود لباس در جنگ جهانی دوم، مدیران دو بانک بزرگ برمودا برای جبران این کمبود با تصمیم هوشمندانه­‌ای که گرفتند، یک خیاط را استخدام کردند تا شلوارک­‌هایی را بر اساس لباس‌هایی که نیروهای مسلح می‌پوشیدند، بدوزد. از آن زمان شلوارک برمودا با کت بلیزر در فرهنگ­‌های خاصی پوشیده شده است.

شلوارک­‌های کارگو

دسته‌­ای از تولیدات هستند که جیب­‌هایی در قسمت جلو و پایین شلوارک دارند. در واقع شبیه پوشش­‌های نظامی هستند. این شلوارک‌­ها به دلیل جیب­‌های زیادشان در گذشته برای ارتش و سربازان نظامی و شغل­‌های خدماتی مثل خدمات مکانیک و برق استفاده می­‌شدند، جیب‌های جادار موجب سهولت حمل ابزار کار و تسلیحات و آلات نظامیان می‌­شد. امروزه بیشتر نسل جوان تمایل به پوشیدن آن‌ها نشان می‌دهند و مهم­‌ترین خصیصه‌­ی این شلوارک­‌ها کاربردی بودن آن‌هاست.

چه زمانی باید از پوشیدن شلوارک صرف‌نظر کنید؟

چه زمانی از پوشیدن شلوارک اجتناب کنیم

قضاوت درست در مورد موقعیتی که قرار است به آن بروید، مهم است. به نحوه­‌ی لباس پوشیدن اطرافیان خود نگاه کنید، موقعیت­‌های مشابه را در نظر بگیرید و کد لباس ناگفته را شناسایی کنید و خودتان تصمیم بگیرید که آیا باید شلوارک بپوشید یا خیر. باید هوشیار باشید، بسنجید و ببینید؛ مثلا ساحل­‌های مختلف ایران شاید برخی پذیرای شلوارک باشند و برخی نه، یا به عنوان مثال مهمانی دوستانه‌­ای که اولین‌بار است در آن حاضر می‌­شوید، دایره­‌ی دوستان جدید یا جمع خانوادگی که فرد جدیدی به آن دعوت شده­­ است، شاید برای پوشیدن شلوارک مناسب نباشند. پس این شما هستید که با شناسایی موقعیت تصمیم می‌گیرید شلوارک را به عنوان پوشش خود انتخاب کنید یا خیر. البته که تصمیم به پوشیدن آن گرفته‌اید باید بدانید که این عنصر را چگونه به تن کنید.

شلوارک مناسب شما، چه شلوارکی است؟

شلوارک مناسب

مثل هر لباس دیگری، شلوارک پوشیدن نیز اصول مخصوص به خود را دارد که باید به آن توجه کنید. در این بخش می‌خواهیم شرح دهیم که شما با توجه به ساختار بدنی، بهتر است که چه شلوارکی بپوشید.

بدن­‌های ورزشکاری، شلوارک مردانه با ران‌های بزرگ

مردان ورزشکار باید مراقب باشند که شلوارک خیلی تنگ نپوشند. اگر بدن ورزیده­‌ای دارید، به دنبال یک پوشش با تناسب بروید. مردان ورزشکاری که شانه­‌های پهنی دارند و به سمت پایین که می­­‌رود کمرشان باریک می­‌شود؛ چنین آقایانی برای پوشیدن شلوارک بیشترین گستره­‌ی انتخاب را دارند. مردانی که بدن عضلانی دارند تصور می‌کنند که شلوارک گشاد باعث متعادل نشان دادن بالا تنه می­‌شود، ولی طراحان لباس معتقد هستند که اینطور نیست. با این استایل شما به سادگی نامتناسب به چشم خواهید آمد.

تناسب چشم‌نوازی را انتخاب کنید که در حد وسط باشد. شما شلوارکی می­‌خواهید که بتوانید راحت با آن حرکت کنید اما قطعا قرار نیست در تن‌تان مانند یک دامن زنانه گشاد باشد. توصیه­‌ی ما برای شما، اگر هیکل‌تان ورزشکاری است این است که علی‌رغم لباس­‌های دیگر برای انتخاب شلوارک مناسب بهتر است سراغ رنگ‌های روشن بروید تا بدنتان را به صورت موثرتری متعادل و جذاب کنند. جذابیت استایل و اندام کار شده و ورزیده‌اتان را فدای انتخاب­‌های نا‌مناسب نکنید.

شلوارک برای مردان با پاهای لاغر و اندام باریک

انتخاب صحیح برای مردان لاغرتر، جدی­‌تر و سخت­‌تر است. آن‌ها باید به هر قیمتی از شلوارک­‌های گشاد اجتناب کنند. مردان با اندام باریک و بلند با شلوارک­‌های باریک و تنگ و راستا، به بهترین وجه در نظر ظاهر می‌­شوند. اگر مردی لاغر هستید از پوشیدن شلوارک­‌های گشاد خودداری کنید زیرا باعث می‌­شوند تنه و پاهای شما نامتناسب به نظر برسند. از دست دادن زیبایی استایل‌تان به قیمت راحت بودن، چندان عاقلانه نیست. مگر چند موقعیت در طول تابستان پیش می­‌آید که بتوانید شلوارک بپوشید. استایل تابستانه‌ی مردان را باید در تابستان و شرایط اص مورد توجه قرار داد. پس از شرایطی که فراهم می­‌شود نهایت استفاده را به نفع خوش استایل بودنتان ببرید.

شلوارک مردانه برای هیکل­‌های متوسط

استایل مردانی که اندام متوسط و اصطلاحا شبیه به پدران دارند، با شلوارک­‌هایی که بر بالاتنه تاکیدی ندارند و توجه را به بالا و میان‌تنه جلب نمی­‌کنند، تکمیل می‌شوند. مردانی که وزن بیشتری در ناحیه­‌ی وسط بدن داشته و شکم‌­های بزرگی دارند، می‌­بایست از پوشیدن شلوارک‌های تنگ خودداری کنند. لباس تنگ فقط شکم شما را برجسته­‌تر می­‌کند.

حتما پوششی را انتخاب کنید که کمی گشاد باشد. این شلوارک­‌ها حالت نامتناسب هیکل و شکم بیرون زده­‌ی شما را بهبود می‌بخشند و تمرکز روی کمر و میان تنه را به حداقل می‌رسانند. همچنین شما باید از شلوارک­‌هایی که پلیسه دارند، اجتناب کنید، چون دقیقا خطوطی را در قسمت کمر شما ایجاد می­‌کنند که شکمتان بیش از حد به چشم می­‌آید و این قطعا برایتان خوشایند نخواهد بود. علاوه بر این حواستان باشد که شلوارک زیر زانو نپوشید زیرا شلوارک‌هایی که بلند و تا زیر زانو هستند (مانند برمودا) پاهای شما را کوچک و باریک و شکم شما را بزرگ‌­تر نشان می‌­دهند.

اندازه‌­ها را چطور انتخاب کنیم؟

اندازه­ی ایده­آل برای درست پوشیدن شلوارک

دو اصل اساسی را هنگام انتخاب اندازه‌ی شلوارک مد نظر قرار دهید. هرگز شلوارک زیر زانو انتخاب نکنید، حواستان هم باشد که بشتر از ۱۰ سانتی‌متر از زانو بالاتر نروید. با توجه به موقعیت نیز بدانید که شلوارک‌های بلندتر همیشه رسمی‌تر از شلوارک‌های کوتاه‌تر هستند.

بهتر است که شلوارک چه جنسی باشد؟

جنس شلوارک مردانه

بهترین پارچه برای پوشیدن در هوای گرم چیست؟ این سوالی است که هر مردی می­‌خواهد پاسخ آن را بداند. بیایید نگاهی بیندازیم به رایج‌ترین پارچه‌­های خنک و مناسبی که شلوارک­‌های مناسب استایل تابستان مردانه از آن‌ها دوخته می‌­شوند.

شلوارک نخی مردانه

حدود ۹۰ درصد از تمام این لباس­‌ها از پنبه ساخته شده‌­­اند و پارچه‌­ی جناغی پنبه‌­ای رایج‌­ترین بافت پارچه‌­ای برای طراحی و دوخت شلوارک‌­ها است. پارچه‌­های جناغی تار و پودی متراکم اما بادوام دارند.

جین­‌های کاغذی

جین کاغذی را می‌­توان به عنوان جین‌لایت در نظر گرفت که جایگزینی بسیار خوب و انتخابی برگزیده برای شلوارک­‌های جین بوده، نرم، راحت و شکیل هستند. رنگ‌های متنوعی از انواع جین را دارند و ظاهری جوان‌پسند و امروزی و همزمان خنک را برای شما به ارمغان می‌­آورند.

شلوارک کتان مردانه

کتان یک پارچه­‌ی بادوام است که برای پوشیدن در فصل تابستان بسیار عالی است. شلوارک کتان، خنکی شما و حداکثر تنفس را برایتان تضمین می­‌کند. با این حال، کتان مستعد چروک شدن است. شما می‌­توانید برای رفع این ایراد، با استفاده از پارچه­‌ی کتانی دوختی تنگ­‌تر را انتخاب کنید تا چین و چروک­‌ها را کاهش دهید. با این وجود باید چروک­‌های ظریفی که حین نشست و برخاست ایجاد می­‌شوند را تحمل کنید.

اما اگر شما به علت زیاد بودن قیمت یا پیدا نکردن آنچه دلخواهتان است، موفق به خرید انواع تولیدات نخی نشدید؛ شلوارک­‌های پارچ‌ه­ای مصنوعی می­‌توانند برایتان عملکردی ایدئال داشته باشند، که البته متاسفانه مانند پارچه‌­های طبیعی و نخی قابلیت تنفس خوبی ندارند و خنک نیستند.

پارچه‌­های مصنوعی مانند پلی‌استر و نایلون که به عنوان پارچه­‌های ترکیبی نیز شناخته می­‌شوند، در زمینه­‌ی ورزش و پوشاک ورزشی بهترین خدمات را به شما خواهند داد. مزیت شلوارک پارچه‌­ای مصنوعی دوام بسیار زیاد و هزینه­‌ی کم آن­‌ها است. با این حال، می­‌توانید برای جبران این موضوع، بافت­‌های سبک­‌تری پیدا کنید. پلی‌استر هم برای دفع رطوبت و خشک ماندن بسیار عالی است، بنابراین نگهداری از این لباس­‌ها بسیار راحت است.

موارد استفاده از پارچه‌های ترکیبی

پارچه­‌های ترکیبی زمانی ساخته می­‌شوند که حداقل دو الیاف با هم مخلوط شوند تا پارچه­‌ی جدیدی با خواصی نو ایجاد شود. آیا شلوارکی که از پارچه‌­های ترکیبی دوخته شده برای شما مناسب است؟ واقعیت این است که بستگی به هدف شما دارد به عنوان مثال پنبه­‌ی ترکیب شده با اسپندکس، انعطاف‌پذیری زیادی برای شما فراهم می­‌کند. با این حال تولیدات و ترکیبات ساخته شده به منظور صرفه‌جویی در هزینه، معمولاً ارزش خرید کم و کیفیت پایینی دارند؛ مگر برای کسانی که امکان خرید جنس­‌های با‌کیفیت‌­تر را ندارند.

چه رنگ شلوارکی را انتخاب کنیم؟

بهترین رنگ­ها برای شلوارک

باز هم درست مثل مدل، انتخاب رنگ هم چالشی بزرگ است. باید در انتخاب رنگی هماهنگ با استایل‌تان، دقت زیادی داشته باشید.

آبی­‌های دوست داشتنی و جوان‌پسند

در استایل تابستانی مردان، طیف رنگ آبی را در نظر بگیرید، از سورمه‌­ای تا آبی روشن را در بر می­‌گیرد. طیف آبی رنگ­‌های بسیار قابل انعطافی دارد و با رنگ­‌های متنوعی ست می‌­شود که به خوبی با گرما هماهنگ می‌­شوند. به عنوان مثال، ست کردن شلوارک سورمه‌­ای با دکمه­‌های معمولی سفید، ترکیبی کلاسیک است. تی‌شرت آبی روشن، سفید، صورتی کمرنگ و لیمویی را با شلوارک­‌های جین از تمام تناژهای آبی را تصور کنید. ترکیبی هوشمندانه، شیک و جوان‌پسند خواهد بود. این انتخاب­‌ها با یک کلاه نقاب­‌دار، شما را چندین سال جوان­‌تر می­‌کنند.

قهوه‌­ای­‌های پرکاربرد و همه‌پسند

شلوارک­‌های طیف قهوه‌­ای معمولاً به رنگ خاکی و نخودیی تولید می­‌شوند. دو رنگی که ساده هستند و تطبیق‌پذیری قابل توجهی با سایر رنگ­‌ها دارند. نسکافه‌­ای، کرم، خاکی و نخودی برای گستره­‌ی وسیعی از موقعیت‌های رسمی تا غیررسمی‌ نیز انتخاب خوب و رایجی هستند. نارنجی، خردلی، تناژهایی از قرمز و سبز همگی با این رنگ­‌ها چشم‌نواز می‌­شوند. رنگ­‌های نود برای مینیمال‌پسندها انتخاب­‌های شایسته‌ای هستند. بنابراین اگر دنبال یک شلوارک هستید که بتوانید همه‌ی موقعیت­‌ها را با آن سپری کنید طیف قهوه‌­ای به ویژه تناژهای خیلی روشن آن، گزینه­‌ی صحیحی است.

خاکستری­‌ها از فیلی روشن تا زغالی تیره

خاکستری یک رنگ است و در عین حال غیر رنگی است. سایه­‌های پر رنگ و کم رنگش را می­‌توانید با هر چیزی که دم دستتان است ترکیب کنید. خاکستری با همه چیز مطابقت دارد. تناژی گسترده از زغالی و دودی گرفته تا خاکستری روشن برای انتخاب دارید. در ترند این روزهای دنیای مد رنگ­‌های نود ترکیب خوبی با طوسی خلق می­‌کنند، آیتم واجب کمد برای استایل تابستانه‌ی مردان همین رنگ‌ها هستند.

روشن­‌های تابستانی

رنگ‌های پاستیلی مانند زرد و مرجانی، رنگ اسطوخودوس و یاسی، نعنایی و سالمون و آبی دریایی فوق‌العاده‌­اند. این رنگ­‌ها بازه­‌ی بسیار متنوعی دارند و با بی‌نهایت رنگ ست می‌­شوند، اما توجه بیشتری را نسبت به همتایان محافظه‌کار خود مثل خاکستری و سورمه‌­ای جلب می­‌کنند.

با این دست رنگ­‌ها شما امروزی‌تر دیده می­‌شوید. به‌روز بودن اعتمادبه‌نفسی ویژه به شما می‌­بخشد که درخیابان نگاه­‌ها را به سمت شما برمی­‌گرداند. رنگ­‌های پاستیلی، ترند سال­‌های اخیر جهان استایل است که آقایان کمتر به سراغشان می­‌روند اما اگر درست و به جا پوشیده شوند تمایز عجیب و زیبایی برای شما ایجاد می‌­کنند که هیچ وقت از انتخابشان پشیمان نخواهید شد.

چه چیزهایی را می‌‌توانید با شلوارک­‌های مردانه ست کنید؟

چه چیزهایی را می توانید با شلوارک­های مردانه ست کنید

در این قسمت می‌خواهیم درباره‌ی سایر عناصری صحبت کنیم که می‌توانید با شلوارک‌های مردانه استایل کنید و باید در استایل تابستانه مردان مورد توجه قرار دهید.

کفش مردانه برای پوشیدن با شلوارک

نامناسب­‌ترین انتخاب‌­ها کفش‌­های مجلسی و چکمه‌­های رسمی بیرونی هستند. برای ست کردن به سراغ کفش‌های راحتی مردانه بروید؛ آن‌ها کفش‌های تابستانی کلاسیک و ظریفی هستند که می‌توانید به راحتی و با خیال راحت استایل‌تان را با آن‌ها تکمیل کنید. کفش­‌های راحتی مچ پا را کاملاً در معرض دید و آزاد می‌­گذارند و این باعث بهتر خنک شدن و خنک ماندن، می­‌شود.

رسته­‌ی کفش‌­های لوفر هم گزینه‌های زیادی را برای استایل کردن با شلوارک ارائه می‌کنند؛ از لوفرهای ساده تا طرح­‌دار. همچنین می­‌توانید کفش‌­های چرم سوراخ‌دار را برای کمک به گردش هوا درون پا، انتخاب کنید. کفش‌­های چرمی ساده و تخت با کفی­‌های لاستیکی گزینه­‌ی مناسب بعدی هستند. در عین حال که کمی تعریق پا را تسریع می­‌کنند، اما اگر از جنس طبیعی باشند رطوبت پا را می­‌گیرند و اذیت و دردسری به بار نمی‌­آورند.

کفش­‌های کتانی مردانه مکمل­ خوبی برای شلوارک‌­ها هستند. در این بین کفش‌­های کتانی سفید شما را چندین سال جوان­‌تر می­‌کنند، شاداب و سرحال نشان می­‌دهند، اما در واقعیت مستعد کدر شدن و از ریخت افتادن هستند و مدام باید آن­‌ها را تمیز کنید و در خدمت‌شان باشید!

صندل­‌های تابستانی، عنصر اصلی استایل تابستانه‌ی مردان

ترکیب صندل­ و شلوارک، گزینه‌­­ای خنک، راحت و مناسب است. البته برای کنار دریا و قدم زدن در ساحل. برای مهمانی­‌ها ترجیح با استایل‌های کمی رسمی­‌تر و شیک­‌تر است.

با شلوارک چه جورابی می‌توانید بپوشید؟

اگر می­‌خواهید از دمای پاهایتان کم کرده و احساس گرمای کمتری بکنید، جوراب­‌هایی که مچ پا را نمی­‌پوشانند گزینه­‌های مناسبی برای شما هستند. جوراب­‌هایی که از جنس نخ و پنبه‌­ای هستند به این خاطر که هوا را به راحتی از خود عبور می­‌دهند و در طول تابستان مقداری رطوبت را از پاها جذب می­‌کنند، احساس خشک بودن مطلوبی به شما می­‌دهند و حس راحتی و سبکی را برایتان فراهم می­‌کنند. نپوشیدن جوراب سبب می­‌شود کفی و رویه­‌ی کفش عرق را جذب کنند و بوی بدی ایجاد شود. از طرفی کفش پوشیدن بدون جوراب، احتمال صدمه دیدن پاها و ایجاد مشکلات یا عفونت­‌های جدی در پا و ناخن­‌ها را افزایش می­‌دهد.

پیراهن و شلوارک؟ ترکیب عجیب یا دل‌چسب؟

نوع بالاپوشی که می‌­پوشید تا حد زیادی به مدل شلوارکتان بستگی دارد. یک تاپ ورزشی، شلوارک­‌های ورزشی با مارک مشابه را تکمیل می­‌کنند، مرتب و حرفه‌ای. شلوارک‌­های بلندتر نخی، کتان یا پشمی را می‌­توان به راحتی با تیشرت­‌های ساده و پیراهن با دکمه­‌های معمولی ست کرد. اگر پیراهن‌تان را توی شلوار می­‌گذارید، حتماً آن‌ را با کمربند مناسب ببندید. برای استایل­‌های کژوال می‌­توانید پیراهن را روی شلوارک بیندازید. برای باشگاه رفتن، ورزش کردن در پارک یا دوچرخه‌سواری، می­‌توانید هودی­‌ها و سویشرت­‌ها را با شلوارک بپوشید. این ترکیب دست کم شما را ده سال جوان­‌تر می‌­کند. با عینک آفتابی و عینک­‌های دوچرخه‌سواری، کلاه­‌های خنک و کیف‌­های کمری، استایل شخصی­‌تان را بیافرینید.

سخن نهایی

شلوارک مردانه در کمد هر مردی جای خود را دارد. تا زمانی که تناسب و تنظیمات مناسب را درک کنید، می‌توانید آن‌ها را به سلاحی قدرتمند در کمد و استایل خود تبدیل کنید. به نظرم می‌­رسد با این راهنمای اولیه، دانش و مهارت لازم برای انتخاب شلوارکی با مدل و رنگ مناسب و استایل کردن تیپ تابستانی­ مطابق با سلیقه و ترجیح شخصی­‌تان را بدست آورده‌­اید. بدون ترس و با اعتمادبه‌نفس، رنگ­‌ها را ترکیب کنید و از سفرهای تابستانی لذت ببرید.

منابع: stylegirlfriend, realmenrealstyle