کم کم به فصل پاییز نزدیک می‌شویم و برای ایجاد استایل غیررسمی، راحت و جذاب در این فصل همه‌ی آقایان باید دست کم یک پیراهن فلانل در کمد لباس خود داشته باشند. اما ست کردن پیراهن فلانل در استایل چگونه است؟

پیراهن فلانل یک لباس شیک است که ارزش اضافه شدن به کمد لباس ‌آقایان را دارد زیرا جزو پیراهن‌های عالی غیررسمی مردانه به شمار می‌رود که می‌توان آن را با شلوار جین، شلوار کتان، تیشرت، هودی، سویشرت، کت، شلوار کتان و بوت پوشید.

فرقی نمی‌کند که به دنبال لباس بیرونی هستید یا می‌خواهید لباسی تهیه کنید که بتوانید آن را در رفتن به طبیعت و سفرهای برون شهری هم بپوشید در هر حال ایده‌های بسیار متنوع و شیکی وجود دارند که با پیراهن فلانل می‌توانید ایجاد کنید.

به دلیل وجود طرح‌ها و رنگ‌های بسیار زیاد، نکته‌ی بسیار مهم این است که برای داشتن استایل زیبا پیراهن فلانل را به درستی در استایل خود به کار ببرید. در ادامه در این مطلب به بررسی چگونگی استفاده از پیراهن فلانل در استایل برای داشتن تیپ شیک و جذاب می‌پردازیم.

پیراهن فلانل چیست؟

پیراهن فلانل چیست؟

پیراهن فلانل یکی از انواع پیراهن‌های مردانه است که از پارچه‌‌ای با بافت نرم مانند پشم یا نخ‌پنبه تهیه می‌شود. اغلب پیراهن‌های فلانل در طرح‌های ساده یا چهارخانه طراحی می‌شوند اما کاربرد‌های بسیار بیشتری دارند. تفاوت بین چهارخانه و فلانل این است که چهارخانه به یک نوع طرح و فلانل به یک نوع پارچه گفته می‌شود.

پیراهن فلانل ساده یا چهارخانه

پیراهن‌های فلانل به صورت کلی در مدل‌های ساده یا چهارخانه طراحی می‌شوند البته مدل‌های چهارخانه محبوب‌تر هستند. اینکه مدل ساده یا شطرنجی را انتخاب کنید به استایل شما، تیپی که به دنبال آن هستید و موقعیت مورد نظر بستگی دارد. پیراهن فلانل چهارخانه‌ بیشتر غیررسمی و کژوال بوده اما پیراهن فلانل ساده می‌تواند برای ایجاد یک استایل اسمارت کژوال شیک به صورت رسمی استفاده شود.

پیراهن‌های چهارخانه همچنین ظاهر برجسته‌تری را هم ایجاد می‌کنند اما پیراهن‌های ساده مانند اسمشان ساده‌تر به نظر می‌رسند. در صورتی که انتخابتان پیراهن فلانل چهارخانه است بهتر است سایر اجزای استایل خود را به رنگ‌های خنثی انتخاب کنید تا ظاهرتان خیلی نامنظم به نظر نرسند. اگر انتخابتان پیراهن فلانل ساده بود می‌توانید اجزای ظریفی را به استایلتان اضافه کنید.

روش‌های ست کردن پیراهن فلانل در استایل

پوشیدن پیراهن فلانل به صورت خودکار یک استایل بیرونی شیک را ایجاد می‌کند و می‌توانید آن‌ها را برای موقعیت‌های غیررسمی مانند بیرون رفتن با دوستان یا قدم زدن در پارک بپوشید. در صورتی که پیراهن دکمه‌دار رنگی ساده‌ی فلانل را انتخاب کردید حتی می‌توانید آن را برای مهمانی هم بپوشید. از استایل‌های غیررسمی تا اسمارت کژوال روش‌های مختلفی برای ست کردن پیراهن فلانل در استایل وجود دارند.

استایل‌های غیررسمی فلانل

استایل‌های غیررسمی با پیراهن فلانل

پیراهن‌های فلانل برای موقعیت‌های غیررسمی ساخته شده‌اند و به صورت کلی پوشیدنشان راحت است. در صورتی که به دنبال استایل غیررسمی هستید بهتر است این پیراهن را با شلوار کتان خاکی یا شلوار جین و کفش کتانی ست کرده و استایل ایدئال خود را ایجاد کنید.

پیراهن‌های فلانل به عنوان لایه‌ی رویی کاربرد دارند. در فصل تابستان اضافه کردن یک تیشرت سفید زیر آن‌ها منجر به ایجاد استایل کلاسیکی شده که تضاد زیبایی را در استایل به وجود می‌آورد. با وجود اینکه هر نوع لباسی زیر پیراهن خود می‌توانید بپوشید اما پوشیدن زیرپیراهن یا عرق‌گیر باعث می‌شود عرق نکنید و بدنتان خنک بماند.

زیر پیراهن فلانل چه چیزی بپوشیم؟

در فصل‌های پاییز و زمستان می‌توانید یک کت را روی پیراهن فلانل یا یک هودی را زیر پیراهن فلانل بپوشید. همچنین پوشیدن پیراهن فلانل روی سویشرت هم یکی دیگر از راه‌های عالی برای افزودن یک لایه لباس در فصل‌های سرد سال است. اما فقط به دلیل اینکه پیراهن فلانل غیررسمی است و همه جا کاربرد دارد نمی‌توان آن را با شلوار گرمکن پوشید. در صورتی که پیراهن فلانل را با شلوار گرمکن بپوشید ظاهر بد و نامرتبی خواهید داشت.

برای کامل بودن ظاهر، استایل‌های پیراهن فلانل برخلاف ظاهر راحت آن‌ها باید تمیز و مرتب و منسجم باشند. به عنوان مثال، می‌توان پیراهن فلانل قرمز را با شلوار جین آبی ست کرد اما در صورتی که می‌خواهید پیراهنی به رنگ تیره‌تر بپوشید، شلوار جین‌های طوسی یا مشکی انتخاب‌های مناسب‌تری هستند.

انتخاب کفش مناسب

در انتخاب کفش می‌توانید از بوت‌های قهوه‌ای، قهوه‌ای روشن یا مشکی استفاده کنید. در صورتی که پیاده‌روی می‌کنید از کفش کتانی یا کفش تنیس استفاده کنید. اگر به دنبال استایل گرانج هستید سعی کنید از بوت کمبات بنددار برای داشتن استایل ترند جذاب بهره بگیرید. برای داشتن استایل شیک‌تر اما راحت پیراهن فلانل خود را با کفش‌های کتانی غیر ورزشی‌ای که به خوبی با سایر اجزای استایل ست می‌شوند ترکیب کنید.

استایل اسمارت کژوال با پیراهن فلانل

با وجود اینکه پیراهن فلانل بهترین انتخاب برای موقعیت‌های رسمی نیست اما می‌توان آن را برای موقعیت‌های اسمارت کژوال به کار برد. پیراهن فلانل را می‌توان برای ایجاد استایل‌های کمی رسمی‌تر اسمارت کژوال با ترکیب کردن آن با شلوار کتان با کیفیت، شلوار پارچه‌ای، بوت یا کفش‌های رسمی استفاده کرد.

نکته‌ی مهم و قابل توجهی که وجود دارد این است که با وجود اینکه امکان استفاده از پیران فلانل به صورت لایه‌ای وجود دارد اما باز هم می‌توانید به تناسب موقعیت دکمه‌های آن را بسته یا باز نگه دارید. همچنین می‌توانید این پیراهن را با یک کت بلیزر شیک و کراوات ترکیب کرده و استایل درخشانی را ایجاد کنید. همچنین به صورت مشابه می‌توان این استایل را با کفش‌های آکسفورد یا دربی ست کرد.

استایل‌های پیراهن فلانل

استایل‌های مختلف با پیراهن فلانل

پیراهن فلانل قرمز

پیراهن فلانل قرمز محبوب‌ترین مدل در بین افراد است. هنگام انتخاب پیراهن فلانل قرمز به احتمال زیاد به جای مدل ساده مدل چهارخانه را انتخاب خواهید کرد. با وجود اینکه برخی از این پیراهن‌های فلانل قرمز تک رنگ ساده هستند اما بیشتر آن‌ها را به مدل چهارخانه می‌بینیم.

این موضوع دلایل بسیاری دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به این موضوع اشاره کرد که پیراهن چهارخانه‌ی قرمز بسیار کاربردی است، پوشیدن آن راحت بوده و هنگامی که چهارخانه‌ی آن به یکی از رنگ‌های مشکی، آبی یا زرد طلایی باشد استایل بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند.

پیراهن فلانل قرمز خود را با تیشرت مشکی، شلوار جین اسکینی آبی یا مشکی و کفش کتانی یا بوت بپوشید. همچنین می‌توانید دکمه‌های پیراهن خود را باز گذاشته و استایل غیررسمی‌ای داشته باشید یا برای رسمی‌تر شدن استایل دکمه‌های آن را به صورت کامل بسته و روی آن کت بپوشید.

با وجود اینکه شلوار جین‌های مشکی به خوبی با پیراهن‌های فلانل قرمز و مشکی ست می‌شوند اما در صورتی که پیراهن قرمز ساده را هم انتخاب کنید می‌توانید آن را با شلوار جین روشن دلخواه خود ست کنید.

همچنین پیراهن‌های فلانل قرمز با اکسسوری‌هایی مانند کفش‌های کتانی یا بوت‌های کار غیررسمی مشکی و دستبندها و گردنبندهای چرم مشکی هم به خوبی ست می‌شود.

پیراهن فلانل مشکی

در صورتی که می‌خواهید استایلی داشته باشید که همیشه شیک باشید و هیچگاه دمده نشود استایلی را انتخاب کنید که در آن پیراهن فلانل مشکی وجود داشته باشد.

پیراهن فلانل مشکی هم مانند پیراهن فلانل چهارخانه‌ی قرمز به دهه‌ی ۹۰ باز می‌گردد و به اندازه‌ی استایل گرانج قدمت دارد. ترکیب سفید و مشکی یک ترکیب کلاسیک است که می‌تواند با هرچیزی پوشیده شود. اگرچه در صورتی که به دنبال چیزی هستید که شما را متمایز کند پیراهن فلانل مشکی را با طیف مختلف شلوار طوسی ست کنید.

پیراهن فلانل مشکی همچنین یکی از معدود رنگ‌هایی است که به عنوان رنگی که در تمام طول سال کاربرد دارد شناخته می‌شود. اگرچه پیدا کردن پیراهن مشکی تک رنگ متناسب برای موقعیت‌های اسمارت کژوال دشوارتر است و تغییری اساسی را در استایل فرد ایجاد می‌کند.

با وجود اینکه به راحتی می‌توانید استایل‌های مختلف را با این رنگ کاربردی امتحان کنید اما ست کردن پیراهن فلانل مشکی با شلوار جین اسکینی مشکی یا طوسی و بوت کمبات که همیشه مد است را هم امتحان کنید.

پیراهن فلانل سبز

پیراهن فلانل سبز

پیراهن فلانل سبز را می‌توانید با لباس‌های آبی، مشکی یا طوسی تیره ست کنید. رنگ سفید هم می‌تواند با پیراهن فلانل سبز ترکیب شود اما ممکن است برای اجتناب از داشتن داشتن ظاهر برجسته‌تر انواع تیره‌تر سبز مانند سبز زیتونی و سبز جنگلی را برای پیراهن خود انتخاب کنید

پیراهن سبز خود را با شلوار جین آبی مورد علاقه‌ی خود و بوت بنددار قهوه‌ای ست کنید. برای ایجاد استایل غیررسمی مدرن می‌توان دکمه‌های پیراهن خود را باز گذاشته، زیر آن یک زیر پیراهن سفید پوشیده و برای ایجاد تضاد شلوار جین تیره با کفش کتانی سفید بپوشید.

پیراهن فلانل سفید

برای روزهای بهاری و تابستانی پیراهن‌های فلانل سفید انتخاب‌های مناسبی به شمار می‌روند. در حالی که پیراهن حتی در فصل تابستان هم می‌تواند پوشیده شود می‌توانید در این فصول گرم‌تر آستین‌ها را به سمت بالا تا کرده یا مدل‌های آستین کوتاه آن را خریداری کنید.

پیراهن‌های فلانل سفید آزادی بیشتری برای ترکیب شدن با رنگ‌هایی مانند آبی کم رنگ، طوسی، قرمز، قهوه‌ای و نارنجی تیره را فراهم می‌کنند.

علاوه بر این با پوشیدن پیراهن سفید یا پیراهن سیاه و سفید چهارخانه استایل هنری زیبایی خواهید داشت. در صورتی که رنگ‌های روشن‌تر را انتخاب‌کنید اکسسوری‌های رنگ روشن هم مناسب هستند. هنگام انتخاب پارچه‌ی تک رنگ فلانل سفید، شلوار جین‌های آبی روشن یا خاکی روشن استایل‌هایی را ایجاد می‌کنند که هیچگاه دمده نمی‌شود و بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند.

پیراهن فلانل طوسی

پیراهن فلانل طوسی

بسته به سلیقه و استایل خود می‌توانید طیف روشن یا تیره‌ی طوسی را برای پیراهن خود انتخاب کنید. در صورتی که به دنبال استایل شیک هستید باید پیراهن فلانل طوسی‌ای بگیرید که چهارخانه‌های مشکی داشته باشد. جدا از مشکی، یک پیراهن تک رنگ ساده‌ی طوسی هم بهترین انتخاب برای ایجاد یک استایل اسمارت کژوال است.

پیراهن فلانل طوسی می‌تواند با بسیاری از رنگ‌های خنثی مانند سفید، بژ، قهوه‌ای و مشکی ترکیب شده و استایل اسمارت کژوال شیک و درخشانی را به وجود آورد. با وجود اینکه تنوع بسیاری در مدل‌های چهارخانه وجود دارد، پیشنهاد می‌شود مدل‌های تک رنگ را هم با شلوار جین، کفش و اکسسوری ست کنید. حتما یک پیراهن فلانل طوسی را به کمد لباس خود اضافه کنید.

پیراهن فلانل قهوه‌ای

پیراهن فلانل قهوه‌ای اغلب نادیده گرفته می‌شود اما باید حتما در این لیست نام آن ذکر می‌شد. قهوه‌ای مکمل بسیاری از رنگ‌های دیگر مانند آبی، قرمز، سبز و سایر رنگ‌های طیف قهوه‌ای است. به طور خاص پیراهن فلانل قهوه‌ای یک انتخاب عالی برای فصل پاییز برای ست کردن رنگ لباس با رنگ برگ‌ها است.

با وجود اینکه ممکن است دوست نداشته باشید بیرون از منزل از پیراهن فلانل قهوه‌ای استفاده کنید اما دلیلی برای اضافه نکردن خلاقانه‌ی آن به استایلتان وجود ندارد. این رنگ پیراهن با شلوار جین‌های آبی ملایم یا شلوارهای قهوه‌ای مکمل ترکیب بسیار خوبی را ایجاد می‌کند. همچنین اکسسوری‌های چرم قهوه‌ای هم به زیباتر شدن استایل هم کمک می‌کنند.

ست کردن پیراهن فلانل با شلوار جین

ست کردن پیراهن فلانل با شلوار جین

بسیاری از آقایان ترجیح می‌دهند پیراهن فلانل را با شلوار جین بپوشند تا استایل شیک و جذابی داشته باشند. فرقی نمی‌کند که شلوار جین مشکی یا آبی،‌ اسکینی یا گشاد را انتخاب کنید در هر حال استایل کاربردی‌ای را ایجاد کرده و با هر رنگ پیراهن فلانل به خوبی ست می‌شود. علاوه بر این همچنین می‌توانید برای تغییر استایل خود مدل‌های آستین بلند یا آستین کوتاه را انتخاب کنید.

برخی افراد ممکن است ترکیب پیراهن فلانل و شلوار جین خود را با کفش کتانی یا بوت و تیشرت یا هودی زیر آن (بسته به آب و هوا) ست کنند. پیشنهاد می‌شود به جای تیشرت ساده یک پیراهن فلانل چهارخانه را انتخاب کنید زیرا در هر شرایطی استایل جذاب و شیکی را برایتان ایجاد می‌کند.

پوشیدن تیشرت زیر پیراهن فلانل

به عنوان یکی از استایل‌های مشهور ممکن است بخواهید پوشیدن تیشرت زیر پیراهن فلانل را امتحان کنید. بهترین مدل این تیپ به این صورت است که یک تیشرت سفید را زیر پیراهن فلانلی که دکمه‌هایش باز است بپوشید.

اگرچه همچنین می‌توانید هر رنگ تیشرتی را زیر پیراهن فلانل خود بپوشید فقط دقت داشته باشید که رنگ آن با رنگ پیراهنتان تداخلی نداشته باشد. شلوار و کفش‌هایی که می‌پوشید به رنگ مورد علاقه‌ی شما بستگی دارد.

به عنوان مثال پیراهن فلانل قرمز با شلوار جین آبی یا شلوار کتانی خاکی بسیار شیک به نظر رسیده در حالی که پیراهن آبی با شلوار جین آبی روشن متناسب بوده و پیراهن فلانل مشکی با شلوار جین مشکی به خوبی ست می‌شود.

پوشیدن هودی زیر پیراهن فلانل

هودی یا سویشرت در صورتی می‌توانند زیر پیراهن فلانل پوشیده شوند که رنگ‌هایشان با رنگ پیراهن مکمل بوده و پیراهن فلانل اورسایز باشد. به عنوان مثال یک پیراهن فلانل قرمز، سفید، آبی یا مشکی روی هودی طوسی یا سویشرت سفید بسیار زیبا به نظر می‌رسند.

برای ایجاد این استایل به یک هودی یا سویشرت با اندازه‌ی متناسب و پیراهن فلانل اورسایز برای پوشیدن روی آن‌ها برای جلوگیری از حجیم به نظر رسیدن نیاز دارید. این ترکیب زیبا را می‌توانید با شلوار جین، شلوار کتان و کفش کتانی یا شلوار جاگر و کفش تنیس ست کنید. در صورتی که ترکیب رنگ‌ها مناسب باشند و با استایل راحت باشید ظاهر مناسبی است.

پوشیدن کت روی پیراهن فلانل

پوشیدن کت و پیراهن فلانل

امکان پوشیدن کت روی پیراهن فلانل وجود دارد اما برای داشتن استایل زیبا باید آن را با استایل بیرونی خود ست کنید. کت‌ها مکمل استایل راحت پیراهن فلانل هستند اما برخی افراد دوست دارند از کت چرم استفاده کنند و استایل اسمارت کژوال داشته باشند.

برخلاف هودی و سویشرت، کت انعطاف‌پذیری و گرمای بیشتری را فراهم می‌کند.

پوشیدن پیراهن فلانل با شلوارک

ترکیب پیراهن فلانل با سلوارک یک استایل عالی برای فصل تابستان است. در صورتی که هوا خیلی گرم بود پیراهن‌های چهارخانه‌ی آستین کوتاه فلانل را با شلوارک کتان و کفش کتانی سفید ست کرده و ظاهر جذابی را ایجاد کنید.

همچنین علاوه بر خرید پیراهن‌های آستین کوتاه می‌توانید آستین‌های پیراهن‌های فلانل کلاسیک آستین بلند خود را به سمت بالا تا کنید. برای تکمیل این استایل کفش‌های کتانی، لوفرهایی به رنگ‌های ساده مانند سفید، مشکی یا قهوه‌ای را انتخاب کنید.

ست کردن پیراهن فلانل در استایل

بر اساس استایل و موقعیت می‌توانید مدل‌های چهارخانه یا ساده‌ی تک رنگ پیراهن فلانل را انتخاب کنید.

  • رنگ‌های کلاسیک مانند قرمز، مشکی، سفید، قهوه‌ای، طوسی و سبز را انتخاب کنید.
  • برای داشتن استایل متعادل طرح‌‌های درشت و برجسته را با لباس‌های ساده ترکیب کنید.
  • برای داشتن استایل جذاب غیررسمی دکمه‌های پیراهن فلانل خود را باز گذاشته و زیر آن تیشرت بپوشید. سپس آن را با شلوار جین، کفش کتانی یا بوت تکمیل کنید.
  • برای داشتن استایل اسمارت کژوال، دکمه‌های پیراهن فلانل را بسته، شلوار کتانی بپوشید، کمربند چرمی ببندید و از بوت چلسی یا تیمبرلند به همراه آن‌ها استفاده کنید.

منبع: Top Trends Guide