هنگام انتخاب کت و شلوار هیچ چیزی از رنگ‌های مصرفی اساسی پیشی نمی‌گیرد. منظور از رنگ‌های مصرفی اساسی مشکی، سرمه‌ای و طوسی هستند. سرمه‌ای و مشکی به دلیل اینکه با بسیاری از لباس‌ها ست می‌شوند همواره محبوبیت بسیار بالایی داشتند اما طوسی هم همیشه یکی از رنگ‌های ارزشمند برای کت و شلوار محسوب می‌شده است. امروزه کت و شلوار طوسی جزو لباس‌هایی است که باید در کمد لباس همه‌ی آقایان باشد. به دلیل کاربرد و محبوبیت بالای این رنگ کت و شلوار در این مطلب به بررسی انواع مختلف آن و نحوه‌ی به کارگیری انواع مختلف آن در استایل‌های مختلف می‌پردازیم.

در واقع کت و شلوارهای طوسی در استایل‌های خیابانی شهرت بسیاری پیدا کرده‌اند و تنوع آن‌ها به ویژه در بین جوانان بسیار مشهود است. این رنگ کت و شلوار ظاهر کلاسیک، ساده و مرتبی را ایجاد می‌کند. البته ست کردن صحیح کت و شلوار طوسی به مهارت نیاز دارد، در صورت ست کردن صحیح ظاهر جوانانه و مدرنی را ایجاد می‌کند اما ست کردن اشتباه آن باعث می‌شود شلخته و قدیمی به نظر برسید.

کت و شلوار طوسی روشن

کت و شلوار طوسی روشن

کت و شلوارهای طوسی روشن گزینه‌های عالی‌ای برای استایل‌های رسمی و غیررسمی به شمار می‌روند. این رنگ کت و شلوار جوانانه، مدرن و شیک است اما مانند همه‌ی کت و شلوارهای دیگر دوختش بسیار اهمیت دارد.

مطمئن شوید که کت و شلوار طوسی‌ای که انتخاب کرده‌اید خیلی تنگ نبوده و سرشانه‌هایش برایتان متناسب باشد. مدل‌های روشن‌تر طوسی هم برای ماه‌های گرم‌تر سال جذاب هستند و جایگزین مناسبی برای مشکی و سرمه‌ای به شمار می‌روند.

نکته‌ای که هنگام پوشیدن کت و شلوار طوسی روشن باید در نظر داشته باشید این است که لکه‌ها به سادگی روی آن دیده می‌شوند و باید مراقب لکه‌دار شدنش باشید.

استایل غیررسمی با کت و شلوار طوسی روشن

پوشیدن کت و شلوار طوسی روشن استایل غیررسمی ایجاد می‌کند. نکته‌ی کلیدی در ایجاد استایل غیر رسمی با کت و شلوار طوسی روشن این است از پارچه‌ی سبک وزن مانند نخ پنبه تهیه شده باشد. این رنگ کت و شلوار را با کفش سفید ست کنید تا استایل خیابانی مدرنی داشته باشید.

همچنین کفش‌های رنگ روشن‌تر می‌توانند تاکید بیشتری روی استایل داشته و رنگ بیشتری را به استایل اضافه کنند. سفید مکمل خوبی برای طوسی روشن است اما امکان استفاده از رنگ‌های تیره‌تر مانند قرمز تیره و سرمه‌ای هم وجود دارد.

استایل رسمی با کت و شلوار طوسی

استایل رسمی با کت و شلوار طوسی

هنگام ایجاد استایل رسمی با کت و شلوار طوسی به خاطر داشته باشید که همه چیز به تضاد مربوط است. با استفاده از پیراهن‌های رسمی استایل شیکی را ایجاد کنید. به عنوان مثال یک پیراهن سفید شیک به خوبی با کراوات مشکی ست می‌شود اما می‌توانید رنگ‌های دیگر را هم امتحان کنید.

رنگ آبی پودری ملایم و سایر رنگ‌های پاستلی مکمل‌های خوبی برای طوسی روشن هستند. استایل خود را با به کارگیری یک کراوات باریک مدرن کنید. اکسسوری‌ها برای هماهنگ کردن اجزای مختلف استایل با هم بسیار حیاتی و ضروری هستند.

یک پوشت طرح‌دار منحصربه‌فرد، کلاه فدورا، ساعت نقره‌ای، گره‌های کراوات و دکمه‌های سرآستین را برای هماهنگی استایل خود به کت و شلوار اضافه کنید.

کت و شلوار طوسی زغالی

کت و شلوار طوسی زغالی هم یکی دیگر از گزینه‌های عالی و کاربردی است. کت و شلوار زغالی هم درست مانند کت و شلوار طوسی می‌تواند به روش‌های مختلفی استفاده شود. پارچه‌های طرح‌دار و چهارخانه را هم برای این رنگ کت و شلوار در نظر داشته باشید.

کت و شلوار طوسی زغالی با پارچه‌ی طرح‌دار ظاهر بسیار شیکی ایجاد کرده و به صورت موثری می‌تواند ظاهر را تغییر داده و در صورت دوخت مناسب بسیار شیک روی تن می‌ایستد. مطمئن شوید که کت و شلوار طوسی ساده بوده و خیلی بزرگ نباشد زیرا در غیر این صورت فرد را بزرگ‌تر از سن نشان داده و قدیمی و دمده به نظر می‌رسد.

کت و شلوارهای طوسی زغالی یکی از گزینه‌های عالی برای محل کار هستند که جایگزین مناسبی برای رنگ‌های رایج مشکی و سرمه‌ای به شمار می‌روند. در ترکیب با این کت و شلوار می‌توانید کفش آکسفورد زرشکی تیره را به کار بگیرید تا طیف تیره‌ی رنگ زغالی را تکمیل کند.

استایل غیررسمی با کت و شلوار طوسی زغالی

کت و شلوارهای طوسی زغالی استایل غیررسمی را رسمی‌تر می‌سازند. برای تکمیل تیرگی تناژهای طوسی از رنگ‌های کلاسیک تیره‌ی دیگر برای داشتن استایل غیررسمی استفاده کنید. طیف‌های سرمه‌ای، زرشکی و سبز زیتونی هم به خوبی با این رنگ کت و شلوار ست می‌شوند به ویژه اگر زیر کت آن‌ها یک بافت نازک بپوشید.

این رنگ کت و شلوار را با یک کمربند قهوه‌ای و کفش آکسفورد یا لوفر ست کرده و استایل کلاسیک سنتی‌ای ایجاد کنید. برای داشتن استایل زیبای به روزتر طیف مشکی و سفید را با هم ترکیب کنید.

استایل رسمی با کت و شلوار طوسی زغالی

کت و شلوار زغالی

کت و شلوارهای طوسی زغالی بیشتر برای محل کار استفاده می‌شوند اما این مدل از آن‌ها برای مراسم عروسی به عنوان جایگزین مناسبی برای کت و شلوار کلاسیک مشکی هم به کار می‌روند.

به این منظور باید حتما اندازه‌ی کت و شلوار متناسب بوده و کفش‌ها نو باشند. پیراهن سفید شیک و کراوات‌های بافته شده یا ابریشمی سرمه‌ای جزو ترکیب‌های معمول همراه با کت و شلوار زغالی هستند.

همچنین امکان استفاده از کراوات‌هایی به رنگ‌های روشن‌تر هم وجود دارد زیرا می‌توانند جذابیت یک کت و شلوار طوسی معمولی را افزایش دهند. رنگ‌های قرمز تیره، قهوه‌ای و سرمه‌ای انتخاب‌های مناسبی هستند که استایل کلاسیکی را ایجاد می‌کنند. برای درخشش بیشتر استایل می‌توانید به آن گیره‌ی کراوات اضافه کنید.

ترکیب کت و شلوار طوسی و رنگ پیراهن

تاکنون درباره‌ی کاربردی بودن کت و شلوارهای طوسی توضیح دادیم و گفتیم که به خوبی با رنگ‌های بسیار زیادی ست می‌شوند. اما کدام رنگ پیراهن‌ها بهترین انتخاب برای ست شدن با این رنگ کت و شلوار هستند؟ در ادامه ترکیب‌های پیراهن و کت و شلوار طوسی که همیشه جذاب هستند را معرفی کرده‌ایم.

کت و شلوار طوسی و پیراهن سفید

کت و شلوار طوسی با پیراهن سفید

به احتمال زیاد ایمن‌ترین گزینه برای ترکیب شدن با کت و شلوار طوسی، پیراهن سفید است زیرا ظاهر زیبا و شیکی را در تکمیل کت و شلوار طوسی ایجاد می‌کند. برای داشتن استایل اسمارت کژوال می‌توانید از تیشرت سفید به همراه کت و شلوار خود استفاده کرده و آن را با کفش اسپرت تمیز و نو ترکیب کنید.

در صورتی که به دنبال استایل رسمی‌تری هستید، ترکیب پیراهن سفید و کراوات مشکی به همراه کت و شلوار طوسی یک ترکیب قابل اطمینان است. اما همچنان می‌توانید از کراوات‌های رنگی و پوشت برای برجسته‌سازی استایل خود استفاده کنید.

کت و شلوار طوسی و پیراهن آبی

همه‌ی طیف‌های آبی مناسب ترکیب شدن با کت و شلوار طوسی نیستند. به عنوان مثال پیراهن آبی پررنگ برای کت و شلوار طوسی کمرنگ مناسب نیست. برای داشتن استایل غیررسمی‌تر کت و شلوار طوسی روشن را با آبی پودری ملایم ترکیب کنید.

این ترکیب یک استایل تابستانی را ایجاد می‌کند. کت و شلوارهای طوسی زغالی می‌توانند با طیف‌های تبره‌تر آبی برای ایجاد استایل اداری ترکیب شوند. در صورتی که از کراوات استفاده می‌کنید طیف‌های تیره‌تر آبی از طیف‌های روشن‌تر آن مناسب‌تر هستند.

کت و شلوار طوسی و پیراهن/ یقه اسکی مشکی

کت و شلوار طوسی با پیراهن مشکی

برای داشتن ظاهر شیک می‌توان کت و شلوار طوسی را با پیراهن یا یقه اسکی مشکی ست کرد. این استایل به ویژه در افرادی که تناژ رنگی پوستی تیره‌ای دارند بسیار زیبا به نظر می‌رسد. نتیجه‌ی این ترکیب ظاهر مرتب و زیبایی است که برای موقعیت‌های رسمی کاربرد دارد. به همراه پیراهن مشکی باید کراواتی انتخاب کنید که یک یا دو درجه روشن‌تر از پیراهنتان باشد.

حتی می‌توانید کراواتی از طیف رنگی طوسی انتخاب کنید که به تناژ کت و شلوارتان هم ست باشد. اگر نمی‌خواهید از کراوات استفاده کنید پوشتی به رنگ مشکی یا رنگ‌های روشن را به کار بگیرید.

کت و شلوار طوسی و پیراهن قرمز

ترکیب کت و شلوار طوسی و پیراهن قرمز یکی از ترکیب‌های قدرتمند است اما در صورتی که رنگ مناسب قرمز را انتخاب نکنید هم می‌تواند ترکیب نامناسبی را ایجاد کند.

از انتخاب پیراهن‌های قرمزی که خیلی روشن هستند اجتناب کنید زیرا هنگامی که کنار طوسی قرار بگیرند روشن‌تر از چیزی که هستند به نظر می‌رسند. البته طیف‌های تیره‌تر قرمز و زرشکی انتخاب‌های بسیار مناسبی هستند.

کفش‌های مناسب ست کردن با کت و شلوار طوسی

کفش مناسب ست کردن با کت و شلوار طوسی

هنگام انتخاب کفش برای ست کردن با کت و شلوار طوسی، باید به تناژ رنگ طوسی کت و شلوار و میزان رسمیت مکانی که قرار است بروید توجه کنید. برای استایل‌های غیررسمی می‌توان از کفش‌های اسپرت یا کتانی در ترکیب با کت و شلوار طوسی استفاده کرد. طوسی رنگ خنثایی است و می‌توان از رنگ‌های مختلفی در ترکیب با آن استفاده کرد.

برای استایل‌های رسمی کفش‌های کلاسیک مانند آکسفورد، لوفر و کفش‌های بنددار ساده مناسب هستند. قهوه‌ای روشن، مشکی و قرمز تیره همگی به خوبی با انواع مختلف طوسی ست می‌شوند. قرمز تیره یک جایگزین خوب برای مشکی کلاسیک و قهوه‌ای است زیرا تناژ‌های قهوه‌ای را گرم کرده و به استایل کمی بعد می‌دهد.

نکات مربوط به پوشیدن کت و شلوار طوسی

  • رنگ طوسی انواع مختلفی دارد. از تناژهای روشن‌تر غیررسمی تا رنگ زغالی رسمی‌تر هر کدام از رنگ‌های طوسی در زمان و مکان مناسب کاربرد دارند. هنگام انتخاب کت و شلوار طوسی باید در ابتدا به رنگ توجه کنید. سپس به این فکر کنید که این کت و شلوار را بیشتر کجا خواهید پوشید؟ برای چه مراسم‌هایی آن را می‌پوشید؟ آیا این کت و شلوار برای محل کار است یا مراسم عروسی؟
  • رنگ پوست هم در انتخاب رنگی کت و شلوار طوسی موثر است. تناژهای روشن‌تر طوسی برای افرادی که پوست‌های روشن‌تر دارند مناسب‌تر هستند. اما افرادی که پوست‌ و موی تیره‌تری دارند بهتر است رنگ‌های زغالی و تناژهای تیره‌تر طوسی را انتخاب کنند.
  • برای اینکه رنگ کاربردی‌ای را انتخاب کنید باید نوعی طوسی که ملایم باشد را انتخاب کنید. به این منظور به دنبال مدل‌های تک رنگ ساده باشید. طرح‌های راه راه یا چهارخانه خیلی زود دمده می‌شوند. کت و شلواری که به رنگ طوسی ملایم است هم در محل کار و هم در موقعیت‌های غیررسمی قابل استفاده است. رنگ طوسی ملایم مکمل بسیاری از رنگ‌های دیگر است این بدان معنا است که برای هماهنگی با کت و شلوار نیازی به به روز رسانی همه‌ی موارد دیگر موجود در کمد لباس خود ندارید. برای ایجاد استایل اسمارت کژوال با کت و شلوار طوسی آن را با یک تیشرت تک رنگ ساده و جوراب ست کنید.
  • در صورتی که بیش از اندازه از رنگ طوسی در ظاهر خود استفاده کنید این احتمال وجود دارد که ظاهرتان خسته‌کننده به نظر برسد برای جلوگیری از این مساله می‌توانید از اکسسوری‌ها به صورت هوشمندانه در استایل خود استفاده کنید. به این منظور با استفاده از یک کراوات طرح‌دار و پوشت کمی رنگ به استایل خود اضافه کنید. سعی کنید از اکسسوری‌هایی که هم‌رنگ پیراهنتان هستند استفاده کنید اما تناژی تیره‌تر از رنگ پیراهنتان را انتخاب کنید. اکسسوری‌های طلای سفید و نقره‌ای به خوبی با خاصیت فلزی رنگ طوسی ست می‌شوند. استفاده از گیره‌ی کراوات، دکمه‌ی سرآستین و سنجاق یقه هم ظاهر جذابی را ایجاد می‌کنند.

اکسسوری‌های کت و شلوار طوسی

  • با در نظر گرفتن اینکه تناژ رنگ طوسی کت و شلوار شما خیلی کاربردی است اما انتخاب‌های محدودی برای کفش دارید. امن‌ترین انتخاب‌ها، کفش‌‌هایی به رنگ‌های قرمز تیره یا کفش‌های بنددار قهوه‌ای روشن هستند. کفش بروژ هم با کت و شلوار طوسی ترکیب خوبی را ابجاد می‌کند. مشکی هم انتخاب خوبی است و ظاهر زیبای رسمی‌تری را ایجاد می‌کند. زیبایی رنگ طوسی در داشتن ماهیت خنثی است. این بدان معنا است که اگر بخواهید چیز برجسته‌تری بپوشید امکان‌پذیر است. برای داشتن استایل غیررسمی‌تر می‌توانید کت و شلوار خود را با یک جفت کفش اسپرت یا کفش کتانی بدون جوراب ست کنید.
  • مانند همیشه هنگام خریدن کت و شلوار به تناسب اندازه دقت بسیار زیادی داشته باشید. کت کت و شلوار مرکز توجه آن خواهد بود بنابراین هرگونه افتادگی و نامرتبی در آن مشخص خواهد بود. در صورتی که می‌خواهید کت آماده بخرید باید هنگام خرید به یکسری نکات توجه کنید. هنگامی که کت را می‌پوشید باید به صورت طبیعی روی تنتان بایستد.
  • به شانه‌ها نگاه کنید، درزی که آستین‌ها را به کت وصل کرده باید درست در جایی قرار گرفته باشد که بازو به شانه متصل شده است. پشت کت باید به صورت لخت روی کمر بایستد و شلوار باید در قسمت باسن به صورت گشاد قرار بگیرد اما نباید آویزان باشد. هنگام ایستادن، کت بسته نباید در قسمت دکمه دچار کشیدگی شود زیرا ظاهر بدی را ایجاد می‌کند.
  • در رابطه با برش کت و شلوار بهتر است به دنبال مدل کلاسیک باشید. این بدان معنا است که مدل‌‌های دو دکمه، دارای یقه‌ی ناچ و دارای دو چاک را بیشتر انتخاب کنید. این مدل‌های کلاسیک به احتمال کمتری دمده می‌شوند و برای مدت زمان بیشتری می‌توانید آن‌ها را بپوشید.

در پایان

در این مطلب با انواع مختلف و روش‌های ست کردن کت و شلوار طوسی آشنا شدیم. شما کدام طیف رنگی و مدل کت و شلوار طوسی را بیشتر می‌پسندید؟

منبع: The Trend Spotter