مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانهدسته‌بندی نشدهشلوار بوت کات

شلوار بوت کات

شلوار بوت کات، همانند شلوار دمپا گشاد است، اما مچ آن گشادتر از دمپاست، به طوری که دهانه بازتری در قسمت پایین دارد. شلوار بوت کات با انواع کفش سازگار است و در تمام فصول سال کاربردی است. شلوارهایی از جنس پارچه‌های لخت مانند حریر، کرپ یا ابریشم را می‌توان در مجالس رسمی و میهمانی‌ها هم پوشید و شلوارهای جین بوتکات به عنوان جزیی از استایل روزمره کاربرد دارند.

آیا شلوار بوت کات مد جدید است؟

شلوار جین بوت‌کات در ابتدا در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ پا به صحنه مد گذاشت و در طول دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ همچنان محبوب بود. با این حال در اواسط دهه ۲۰۰۰، شلوارهای جین تنگ یا اصطلاحا لوله تفنگی بر بازار مد مسلط شدند و بیش از دو دهه است که به سبک رایج جین تبدیل شده‌اند. با این وجود یکی دو سالی است که شاهد بازگشت شلوارهای بوت کات به صحنه هستیم. یکی از دلایل بازگشت این نوع شلوارها این است که مد، دوره‌ای است و سبک‌های محبوب مجددا به عرصه مد باز می‌گردند. در نهایت مردم  راحتی را اولویت قرار می‌دهند و  استایل خود را بر این اساس شکل می‌دهند. شلوار جین بوت‌کات تناسب راحت‌تری نسبت به شلوار جین تنگ دارد. به لطف سبک شلوار بوت کات، فرد می‌تواند به‌راحتی، زیبا به نظر برسد.

شلوار بوت کات برای آقایان مناسب است یا خانم‌ها

شلوار بوت کات برای آقایان مناسب است یا خانم‌ها
شلوار بوت کات برای آقایان مناسب است یا خانم‌ها

شلوار بوت کات برای هر جنسیتی مناسب است و مردان و زنان می‌توانند از آن استفاده کنند. گاهی گشادی مچ این نوع شلوارها با چاک از روبرو یا پهلو همراه است و جلوه‌ای زیباتر به این نوع شلوار می‌بخشد. بنابراین پوشیدن شلوار بوت کات برای یک پسر اصلا عجیب نیست. شاید برایتان جالب باشد که اساسا طراحی این نوع شلوار برای مردان و با هدف پوشیدن راحت چکمه بوده است. مردان کابوی این شلوار را می‌پوشیدند  و به سبب پهنای مناسب مچ، چکمه‌ها را به زیر شلوار می‌فرستادند. در نتیجه عجیب بودن مد را کنار بگذارید  و فراموش نکنید اگر اصول ست کردن لباس‌ها کنار هم را بلد باشید اصلا عجیب و غریب به نظر نمی‌رسید.

شلوار بوتکات برای چه فرم بدنی مناسب است

شلوار جین بوت‌کات برای هر تیپ بدنی جذاب است. اما اگر فرم بدن شما مثلث معکوس است بهترین انتخابی که برای به تعادل رسیدن استایل خود می‌توانید داشته باشید، این است که شلوار بوت کات را انتخاب کنید. در فرم بدنی مثلث معکوس چنانچه شما خانم هستید، سینه‌های درشت و کمر باریکی دارید و اگر آقا باشید، شانه‌های پهن، بالا تنه عریضی از شما ساخته است اما در محدوده کمر، ران و باسن اندامی باریک دارید. در چنین حالتی شلوار بوت کات با مچ پهن خود می‌تواند یک مثل را در پایین ایجاد کند تا حواس‌ها از پهنای بالا تنه شما پرت شود.

خرید شلوار زنانه

با شلوار بوت کات چه کفشی بپوشیم

با شلوار بوت کات چه کفشی بپوشیم
با شلوار بوت کات چه کفشی بپوشیم

پوشیدن شلوار جین بوت‌کات با کفش‌های کتانی ظاهری راحت برای شما ایجاد می‌کند، به شرطی که یک جفت کفش مناسب را انتخاب کنید و بدانید که چه رنگ کفشی را با چه رنگ شلواری هماهنگ کنید تا خود را زیباتر نشان دهید. بنابراین نکته کلیدی حفظ تعادل است تا لباس شما نامرتب به نظر نرسد. کفش‌های کتانی کلاسیک با رنگ خنثی برای لباس‌های رسمی و مناسبت‌های شیک ایده‌آل هستند. با این وجود شلوار بوت کات همیشه جین نیست و می‌تواند با انواع پارچه‌های خشک و لخت دوخته شود. جالب‌تر اینکه شلوار بوت کات از آن دسته شلوارهایی است که خیلی راحت با انواع و اقسام کفش‌ها هماهنگ می‌شود. گزینه‌های نامحدودی از کفش‌های پاشنه‌دار و صندل‌های بنددار گرفته تا کفش‌های دمپایی، چکمه‌های کوتاه، چکمه‌های تخت، کفش‌های نوک تیز، کفش‌های کتانی و کفش‌های کالج وجود دارند که به راحتی با این مدل شلوار ست می‌شوند.

آیا شلوار بوت کات قد را بلند نشان می‌دهد؟

شلوار بوت کات به سبب اینکه از ناحیه کمر و ران تا زانو باریک است و سپس پهن می‌شود، معمولا بلندتر از شلوارهای دیگر در نظر گرفته می‌شود زیرا روی کفش می‌ریزد و در تتیجه قد را بلندتر نشان می‌دهد؛ به ویژه اگر چاک‌دار باشد و خط باز شدن آن در راستای درز کنار یا جلوی شلوار باشد. وجود خطوط عمودی روی شلوار باعث خطای دید و قد بلندتر به نظر رسیدن فرد می‌شود. پس اگر ریز اندام هستید و دلتان می‌خواهد بلندتر از آنچه که هستید به نظر برسید، شلوار بوت کات را با یک کفش نوک تیز پاشنه‌دار یا صندل پاشنه بلند امتحان کنید.

خرید لباس زنانه

چه پیراهن‌هایی با شلوار بوت کات ست می‌شوند

چه پیراهن‌هایی با شلوار بوت کات ست می‌شوند
چه پیراهن‌هایی با شلوار بوت کات ست می‌شوند

قاعده کلی در مورد نحوه استایل کردن پیراهن با شلوار جین بوت‌کات این است که اطمینان حاصل کنید که نیمه بالایی شیک‌تر و باریک‌تر است تا گشاد شدن قسمت پایین را متعادل کند. بنابراین بهتر است از تیشرت‌ها یا تاپ‌های چسبان و تنگ استفاده کنید تا در راستای باریک بودن کمر و ران شلوار باشد

حتی اگر قصد دارید این شلوار را برای مجالس رسمی بپوشید، باز هم پیشنهاد می‌شود از یک تیشرت یا بادی تنگ استفاده کنید و روی آن یک کت یا پیراهن شل بپوشید و دکمه‌های آن را باز بگذارید. ترکیب این شلوار با سوییشرت و کت‌های کتان هم جذاب از آب در می‌آید.

با شلوار بوت کات چه لباس هایی را نپوشیم

چند نوع لباس وجود دارد که باید از پوشیدن آن‌ها با شلوار جین بوت کات پرهیز کنید، زیرا استایل شما را به هم می‌ریزد. اول از همه از پوشیدن لباس‌های خیلی گشاد یا اصطلاحا لش خودداری کنید، زیرا این کار باعث می‌شود شلوار جین شما نامناسب به نظر برسد.

ثانیا از لباس‌های زاپ‌دار  یا گلدار و برجسته و هر چیزی که در محدوده بالای لگن، توجه را به قسمت میانی شما جلب کند، بپرهیزید. نکته آخر اینکه برای پوشیدن کفش پاشنه دار محدود نیستید، اما نهایتا بین ۳ تا ۵ سانتی متر پاشنه را انتخاب کنید. کفش‌هایی که بسیار بلند هستند باعث می‌شوند تا پاهای شما در کنار دمپای گشاد بوت کات، کوتاه‌تر از آنچه که هستند دیده شوند.

خرید شلوار جین زنانه

سخن پایانی

شلوار بوت‌ کات همه‌کاره است و می‌توان آن‌ها را برای هر موقعیتی استایل کرد. برای یک موقعیت غیر رسمی، می‌توانید آن‌ها را با یک تی‌شرت ساده و کفش ورزشی ست کنید و برای موقعیت مهم‌تر، می‌توانید این شلوار را با یک بلوز و یک جفت کفش پاشنه بلند بپوشید. از دیگر مزایای ست کردن این شلوارها این است که با انواع مدل‌های کفش، از نیم بوت گرفته تا صندل، به‌خوبی هماهنگ می‌شوند.

4
/
5
(
5

امتیاز

)

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید