مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانهدسته‌بندی نشدهعطر با خط بوی بالا و رابطه آن با نت های عطر...

عطر با خط بوی بالا و رابطه آن با نت های عطر و ادکلن

کوکو شنل، بانوی سرشناس که امروزه عطرهای تولیدی برندش در تمامی جهان شهرۀ عام و خاص است، یک بار چنین گفته: «زنی که از عطر استفاده نمی‌کند، آینده‌ای ندارد.» البته که این جمله اغراق‌آمیز به نظر می‌رسد؛ اما تاکید کوکو شنل روی همین موضوع، نشان می‌دهد که یک عطر خوشبو چقدر می‌تواند در برداشت دیگران، زندگی شخصی و در نهایت، سرنوشت شما موثر باشد. این را هم باید اضافه کنیم که امروزه این اهمیت برای خانم‌ها و آقایان تقریبا به یک اندازه است. اهمیت خرید عطر و ادکلن متناسب با شخصیت و روحیه افراد، دستمایه‌ای شد تا تیم محتوای بانی‌مگ فرصت را غنیمت بشمرد و این مطلب را به نکات مهمی در  انتخاب عطر اختصاص بدهد؛ پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

نت‌های عطر، پایه و اساس یک رایحۀ خوش!

انواع عطر زنانه

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما اگر این سوال در ذهنتان نقش بسته که «چه عطری مناسب من است؟!» بهتر است این قسمت را حتما مطالعه کنید. همانطور که گفتیم، عطرها از اجزای مختلف تهیه می‌شوند و عموما یک چرخه را پشت سر می‌گذارند تا تبدیل به عطر با خط بوی بالا بشوند؛ یک چرخۀ سه قسمتی که در حقیقت یک هرم از نت‌های مختلف را می‌سازد که از نت آغازین شروع می‌شود، به نت میانی می‌رسد و با محو شدن نت پایانی، به آخر می‌رسد.

نت آغازین، یک شروع مهم!

عطر زنانه جدید

نت آغازین همان چیزی است که بسیاری از ما را به خرید ادکلن تشویق می‌کند و همان بویی است که وقتی عطر را اسپری می‌کنید، اول به مشام می‌رسد. این بو معمولا سبک‌ است و از میان مولکول‌های هوا می‌گذرد تا به شما برسد و بسته به نوع عطری که از آن استفاده می‌کنید، بین ۱۵ تا ۱۲۰ دقیقه باقی می‌ماند. اگر سلیقه شخصیتان اجازه می‌دهد، بهتر است به دنبال عطرهایی باشید که نت آغازین آن‌ها شامل رایحۀ مرکبات و میوه باشد؛ البته بوی سبُک گل‌هایی مانند اسطوخودوس هم مناسب است.

 

نت میانی چطور شما را شیفتۀ بوی ادکلن می‌کند؟

عطر لاکچری زنانه

بعد از اینکه نت آغازین به پایان رسید، نت میانی آغاز می‌شود که در حقیقت رایحۀ اصلی ادکلن محسوب می‌شود و برای زمانی حدود نیم ساعت باقی می‌ماند. جالب است بدانید که نت میانی عطرهایی با خط بوی بالا حدود چهار ساعت دوام پیدا می‌کند!

رایج ترین روایح برای نت‌ اصلی عطر، بوی سنگین گل‌ها است که با بوی پوست واکنش شیمیایی نشان می‌دهد و بوی متمایزی را در افراد مختلف ایجاد می‌کند. برای اینکه با نکات مختلف در استفاده از عطر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله بانی‌مگ مراجعه کنید.

 

نت پایانی، تداعی‌کنندۀ یک خاطرۀ خوش!

عطر شنل شماره 5

صبح روز بعد از شبی که عطرتان را استفاده کردید، در تخت بیدار می‌شوید و بویی را استشمام می‌کنید که تا مدتی همراه شما می‌ماند و برای شما آشناست… این نت پایه که بعد از نت اصلی به مشام می‌رسد، حتی ممکن است تا ۱۲ ساعت بعد از این که عطر را اسپری کردید هم با شما بماند. باید گفت عموما رایحۀ تشکیل‌دهندۀ این نت شامل مشک، بوی انواع چوب و گیاهانی مانند وانیل و وتیور است.

 

انواع روایح و نکات مختلف در استفاده از عطر و ادکلن

انواع رایحه عطر زنانه

شاید فکر کنید صدها بوی مختلف وجود دارد، پس چطور عطرها را دسته‌بندی می‌کنند؟!

واقعیت این است که با وجود تنوع کم‌نظیر عطرها در جهان، تنها چند دستۀ کلی و اصلی برای طبقه‌بندی عطرها وجود دارد. بوی گل همان‌طور که از اسم آن مشخص است، بوهای مختلفی از بیشتر گل‌ها را در بر دارد و بیشتر در عطرهای کلاسیک به کار می‌رود. رایج‌ترین روایح گل‌ که در انواع عطر به کار می‌رود، بوی گل رز، یاسمن، نیلوفر، بنفشه و گل همیشه‌بهار است. در حقیقت، عطرهایی که با بوی گل آغاز می‌شوند، معمولا از اقبال عمومی زیادی برخوردارند و جوایز مختلف را نیز نصیب خود کرده‌اند.

بوی مرکبات و گیاهان نیز یکی دیگر از انواع روایح است که اگر کمی به عطرها دقت کنید، حتما آن‌ها را می‌شنوید. آن‌ها به بوی عطر شما تازگی و انرژی می‌بخشند. بوی لیمو، پرتقال و گیاهان تنها بخشی از این نوع روایح به‌شمار می‌آیند.

روایح شرقی نیز از دسته‌های اصلی بو‌های خوش به حساب می‌آیند که به افراد انرژی مثبت و حال خوب هدیه می‌کنند و بوهایی مانند عنبر، چوب صندل، پاچولی و وتیور را شامل می‌شوند. ریشۀ این نوع روایح شرق و قارۀ آسیا بوده که به شما استایلی رسمی و اسرارآمیز می‌بخشد.

بوهای چوبی، قوی‌ترین و سنگین‌ترین نوع رایحه هستند و برای اینکه شما را جذاب نشان بدهند و از دیگران متمایز کنند، بهترین گزینه‌ به حساب می‌آیند. بوی چوب بلوط و جنگل، چرم و تنباکو به همراه دیگر انواع چوب مثال‌هایی از این نوع بوها هستند.

خرید عطر زنانه و مردانه

عطر با خط بوی بالا!

ادکلن مردانه جدید لاکچری

خط بوی عطر یکی از چیزهایی است که در زمان خرید عطر حتما در نظر داشته باشید، چرا؟ چون باید بین اینکه تمایل دارید عطرتان ماندگاری بیشتری داشته باشد یا اینکه خط بوی قوی‌تری به جا بگذارد، یکی را انتخاب کنید.

خط بوی عطر، همان چیزی است که وقتی شما از جایی می‌گذرید، از بوی عطر شما به جا می‌ماند و این با ماندگاری بوی عطرتان (که روی لباس به جا می‌ماند) رابطۀ عکس دارد. این عبارت، از کلمۀ سیاژ sillage در فرانسه نشات گرفته و اگر دوست دارید تا دیگران متوجه بوی عطر شما بشوند، بهتر است حتما به این پارامتر توجه داشته باشید. البته معمولا عطرهایی که خط بوی قوی دارند، الکل بیشتری در ترکیبات خود دارند که به پخش بوی عطر کمک می‌کند. با این حال، اگر به ماندگاری عطر روی لباس خود اهمیت بیشتری می‌دهید، بهتر است تا از عطرهایی با سیاژ کمتر استفاده نمایید.

با این حال، اگر به دنبال عطر زنانه با خط بوی بالا هستید، مادمازل شنل، افوریا، آرمانی سی و نارسیسو رودریگز از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌رود. در مقابل، از انواع عطر با ماندگاری بالا برای خانم‌ها می‌توان به جادور دیور، کریستال ورساچه و جاسمین نویر اسپلندیدا بولگاری اشاره کرد.

اگر قصد خرید عطر مردانه با خط بوی بالا را دارید، بلک افگانو (بلک افغان) یکی از بهترین گزینه‌ها است. البته انتخاب‌های دیگری هم وجود دارد، مثل عطر مردانه توباکو عود از برند تام فورد یا هوم از برند دیور. از عطرهای مردانه‌ای که ماندگاری بالایی دارند هم می‌توان به عطر معروف کاپیتان بلک، ایفوریا و مون بلان مونت بلنک اشاره کرد.

 

بهترین نقاط بدن برای عطر زدن

بهترین نقاط برای زدن عطر

حتما این را شنیده‌اید که بهتر است عطر را روی نبض‌ها اسپری کنید. جاهایی مثل قسمت پایینی سینه‌ها، قسمت داخلی آرنج‌ها، پشت گوش‌ها و زانوها که رگ‌ها بیش از نقاط دیگر به سطح پوست نزدیک هستند، بهترین نقاط برای اسپری کردن عطر است. در این نقاط که معمولا می‌توانید نبض خود را در آن‌ها حس کنید، گرمای خون باعث می‌شود تا عطر بیشتر و بهتر پخش بشود.

یکی از ترفندهای دیگر برای این که بتوانید بوی عطر خود را تا مدت زمان بیشتری استشمام کنید، این است که اگر موهای بلندی دارید، به آن‌ها هم عطر بزنید. البته برای اینکار روش خاصی وجود دارد؛ چون اگر عطر را به موهای خشک اسپری کنید، به سرعت از روی موها می‌پرند و به این ترتیب، شما تنها برای مدت کوتاهی بوی خوش آن را حس خواهید کرد.

علاوه بر این‌ها، به خاطر داشته باشید که برای ماندگاری بیشتر، قسمت‌هایی را عطر بزنید که با لباس پوشیده نمی‌شوند. به همین علت است که پشت گوش یکی از بهترین نقاط برای اسپری کردن عطر به حساب می‌آید. این را هم در نظر داشته باشید که هرچه بیشتر عرق کنید، چربی‌های روی پوست ممکن است ترکیبات عطر و درنتیجه، بوی خوش آن را زودتر از بین ببرند.

عطرها چطور ساخته می‌شوند؟

نحوه ساخت عطر

یکی از عناصر مهم در ساخت عطر، روغن‌ها هستند که از انواع گل و میوه طی فرآیند تقطیر استخراج می‌شوند. زمانی که این کار انجام شد، آن‌ها را با فرمول‌های خاص و محرمانه عمل می‌آورند تا در گام بعد، آن را با آب و الکل مخلوط کنند و رایحۀ مد نظر را به دست بیاورند. هرچه روغن‌های به دست آمده قوی‌تر و خالص‌تر باشند، ماندگاری عطر بیشتر می‌شود؛ به‌طوری که برخی از عطرها تا پیش از آن‍‌که به عمل بیایند و داخل شیشه‌های مخصوص به فروش برسند، تا هفت سال نگهداری می‌شوند!

در حقیقت هرچه عطرها دوام بیشتری داشته باشند، قیمت بیشتری هم دارند.

بوی خوش عطر از چه زمانی در تاریخ به مشام رسید؟

تاریخچه عطر

هنر ساخت عطر، به قرن‌ها پیش باز می‌گردد. رومیان و ایرانیان به ویژه بیشتر از هندی‌ها و اعراب از این مایع جادویی استقبال می‎‌کردند اما اولین سازندۀ عطر را تپوتی (Tapputi) از اهالی بین‌النهرین می‌دانند که ۱۲۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می‌زیست. کمی بعد هم یک شیمیدان، ترکیبات عطر را (که تا آن زمان شناخته شده بود) ثبت و نگهداری کرد تا به دست سازندگان عطر در سده‌های بعد برسد. نکتۀ جالب این که ایرانیان نیز در تاریخ تولید عطر کارهای مهمی را به انجام رسانده‌اند و آغازگر استفاده از مشک، گل رز، یاسمن، عنبر، بوی انواع ادویه، گیاهان خوشبو، بوی مرکبات، روایح چوب و غیره بوده‌‌اند. برای آشنایی بیشتر با انواع بوی عطر می‌توانید به مقالۀ انتخاب انواع روایح عطر مراجعه کنید.

در این مطلب شما را با انواع عطرها آشنا کردیم، از تفاوت خط بوی عطر و ماندگاری آن گفتیم. شما همیشه و در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید به فروشگاه‌ آنلاین بانی‌مد مراجعه نمایید و عطر موردنظرتان را خریداری نمایید. اما عطر محبوب شما چیست؟
برای ما بنویسید.

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید