شلوار جین زاپدار دقیقا از سال ۲۰۰۰ در بین مردم شهرت پیدا کرد و خیلی از مردم عادی، به دلیل آنکه هنرمندان مورد علاقه‌اشان این مدل شلوار را استفاده می‌کردند، به آن روی آوردند. تا سال ۲۰۰۵ کماکان استفاده از شلوار جین زاپدار پسرانه و دخترانه دیده می‌شد تا اینکه تقریبا به مدت ۵ سال، بین کالکشن‌های طراحی چندان چشمی را به خود خیره نکردند. دوباره از ابتدای سال ۲۰۱۰ بود که برخی از برندها، به این مدل شلوار جین روی آوردند و امروز ما می‌بینیم که این مدل شلوار توانسته است بخش زیادی از دنیای مد و فشن را از آن خود کند.

در این متن از مجله‌ی دیجی‌استایل در نظر داریم تا شما را با روش‌های استایل کردن شلوار جین زاپدار پسرانه آشنا کنیم. اگر شما هم به این مدل لباس علاقه دارید، با ما همراه باشید.

شلوار جینی را انتخاب کنید که مناسب شماست

شلوار جین زاپدار را بر اساس تیپ بدنی

به یاد داشته باشید که شلوار جین زاپدار را بر اساس تیپ بدنی، استایل، شکل و موقعیتی که می‌خواهید در آن حاضر شوید انتخاب کنید. به هر حال، خیلی خوب می‌دانید که این نوع از استایل، مناسب هر موقعیتی نیست و بهتر است که خیلی هم نسبت به موقعیت‌ها بی‌تفاوت نباشید.

۱. مدل Vintage Distressed

این مدل شلوار از آن دسته است که به نظر می‌رسد زخمی شده است، اما در واقعیت کمی چروک دارد. به عبارتی هیچ سوراخ یا بازشده‌گی در پارچه نیست که شما را معذب کند. معمولا می‌توان گفت شلوارهایی که در این دسته قرار می‌گیرند دست خریدار را برای موقعیت‌های مختلف باز گذاشته است و لازم نیست نگران فامیل یا دوستانی باشید که با شلوراهای کمی طراحدار، ممکن است شما را مورد قضاوت قرار دهند.

۲. مدل Lightly Distressed

ای مدل شلوارها را ما به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که هم دوست دارند با دنیای مد و فشن پیش روند هم اینکه کمی در این مسیر محتاطانه قدم برمی‌دارند. شلوار جین‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند، دارای زخم‌های مختصر و کمی هستند. چندان شما را معذب نمی‌کنند و اگر دوست دارید در این وادی قدم بگذارید، بهتر است که ابتدا از این مدل شروع کنید. خیلی‌ از پسران با این مدل شروع می‌کنند و برای همیشه نیز از طرافداران آن باقی می‌مانند، چون معتقدند با هر لباسی به راحتی استایل می‌شوند و لازم نیست نگران آشفتگی بیش از حد آن باشند.

۳. مدل Shredded / Eurotrash

این مدل شلوارها بخش‌های بیشتری از بدن را به نمایش می‌گذارند. قسمت‌های زیادی از آن‌ها پاره و یا زخمی است و ممکن است در اذعان عمومی، نگاه‌های زیادی را به خود جلب کند. اما نگران نباشید، چندین سال است که این دست‌ جین‌ها در دسته‌ی پرطرفدارترین‌ها قرار گرفته است و معمولا کسانی که شجاعت پوشیدن آن را دارند، مورد تحسین دنیای مد و فشن قرار گرفته‌اند. کافی است در انتخاب پیراهن یا تی‌شرت کمی دقت کنید، می‌توانید یک استایل نمونه برای خود انتخاب کنید.

بهترین شلوار جین زاپدار پسرانه برای من کدام است؟

بهترین شلوار جین زاپدار پسرانه

حقیقت این است که اصلا بهترین انتخاب وجود ندارد. همه‌چیز به شما و سلیقه‌ی شما وابسته است. اما در این قسمت می‌خواهیم بر اساس چند پارامتر، به شما کمک کنم که یک استایل مناسب داشته باشید.

Saint Laurent ،Dsquared2 ،Amiri و John Elliot از جمله برندهایی هستند که تاکنون توانسته‌اند بهترین شلوارهای جین زاپدار پسرانه و دخترانه را طراحی کنند. همین جمله یعنی، اگر می‌خواهید زیباترین را انتخاب کنید بهتر است که به دنبال یکی از این چهار برند معروف بروید.

دومین قانون این است که صرفا «هرچه پاره‌تر زیباتر» معنا ندارد. اگر پاهای خیلی لاغری دارید یا اینکه پاهای شما زیادی گوشتی است، بهتر است به دنبال شلواری باشید که میزان زخم‌های آن‌ها در حد اعتدال باشید.

به رنگ شلوار خیلی دقت کنید. اگر پایین‌تنه‌ی لاغری دارید، حتما به دنبال رنگ‌های روشن باشید. رنگ‌های تیره شما را باریک‌تر نشان می‌دهد.

حواستان باشید، یک شلوار جین پاره را نباید در محل کار خود بپوشید. البته امروزه دیگر محل‌های کار مانند قدیم رسمی و اداری نیستند، اما اگر محیط کار شما رسمی است سعی کنید این شلوارها را برای محل کار انتخاب نکنید.

اگر دوست دارید شلوار جین زاپدار بپوشید اما به دنبال برندهای اقتصادی‌تر هستید، ما دو برند ASOS و Topman را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این دو برند نه تنها قیمت‌های خوبی دارند، بلکه توانسته‌اند محدوده‌ی گسترده‌ای از سلیقه‌ها را نیز پوشش دهند.

و نکته‌ی که معمولا فراموش می‌شود این است که شلوار جین زاپدار، شلواری نیست که در تاریکی اتاق‌تان آن را پیدا کنید و با بی‌احتیاطی کامل پای خود را در آن فرو کنید. به این دلیل که انگشت شما وارد یکی از این پارگی‌ها شده و در نهایت کل شلوار را نابود می‌کند. پس سعی کنید درست مانند کت و شلوار شب عروسی‌اتان آن را با احتیاط بپوشید.

کفش مناسب شلوار جین زاپدار پسرانه کدام است؟

کفش مناسب شلوار جین زاپدار پسرانه

معمولا کسانی که شلوارهای زاپدار را انتخاب می‌کنند، در قدم بعدی به دنبال یک کفش مناسب هستند. کفشی که هم استایل‌شان را شلخته نمایش ندهد هم میزان زیبایی شلوار را از چشم‌ها دور نکند. در این قسمت می‌خواهیم درباره‌ی بهترین و مناسب‌ترین کفش‌ها با شلوار جین زاپدار پسرانه صحبت کنیم.

کتونی‌ها همشه اولین انتخاب هستند

اگر می‌خواهید یک استایل راحت داشته باشید، کتونی‌ها بهترین انتخاب برای شما هستند. کفش‌های ورزشی که با انواع مدل‌های شلوار جین ست می‌شوند و اصلا لازم نیست که مدت زمان زیادی صرف انتخاب کنید. این یک مزیت است. شما تنها باید به فکر رنگی باشید که می‌خواهید با شلوار ست کنید. این کار اصلا سخت نیست، فقط کافی است که رنگ‌ها را کنار هم بگذارید و ببینید کدامیک چشم‌نوازتر است.

پیشنهاد ما این است که اگر شلوارتان خیلی روشن است به دنبال کفش‌های خیلی تیره نباشید، این تناقض در این بخش اصلا زیبا نیست. بر عکس این موضوع نیز صادق است.

چکمه‌ها در پاییز و زمستان، بهترین هستند

اگر کفش‌های کتونی را خیلی دوست ندارید، چکمه‌ها انتخاب‌های خوبی هستند. چکمه‌ها یک کد لباسی خاص هستند که برای هر کسی مناسب نخواهند بود. خیلی‌ها دوست دارند چکمه را در تابستان نیز استفاد کنند، اصلا اشکالی ندارد، چرا که امضای آن‌ها است و نمی‌توانند آن را رها کنند. جالب است بدانید که انقدر زیبایی چکمه‌های‌ چرمی با شلوارهای جین پاره دیدنی است که اصلا کسی دقت نمی‌کند شما آن را در تابستان به پا کرده‌اید یا زمستان.

چکمه‌های چلسی انتخاب هر کسی نیست

پوشیدن یک شلوار جین زاپدار پسرانه با یک کفش چلسی، یعنی «من با شما خیلی فرق دارم.» اگر می‌خواهید به یک مهمانی یا درهمی بروید و می‌دانید که پوشیدن چکمه یا بوت می‌تواند آزاردهنده باشد، از طرفی هم کتونی‌ها خیلی غیررسمی هستند، حتما به سراغ یک جفت چلسی قهوه‌ای چرمی بروید. آن را با کمربند خود ست کنید و آنگاه می‌بینید که با همه‌ی کسانی که در مجلس هستند متفاوت هستید، البته به شرطی که همه‌‌ی آن‌ها تصمیم نگرفته باشند متفاوت عمل کنند.

با شلوار جین زاپدار پسرانه، کت بپوشیم یا تی‌شرت؟

با شلوار جین زاپدار پسرانه، کت بپوشیم یا تی‌شرت؟

این هم باز به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. از نقاط قوت شلوارهای جین پاره این است که با هر نوع لباسی در بالاتنه هماهنگ می‌شوند. تنها نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که زمان انتخاب کت و یا پیراهن و حتی تی‌شرت، به رنگی که می‌پوشید خیلی دقت کنید. قرار نیست از خودتان یک رنگین‌کمان درست کنید. شلوارهای جین پاره، خودشان به تنهایی توجه‌ها را جلب می‌کنند، پس در انتخاب دیگر بخش‌ها کمی محتاط باشید و به سمت رنگ‌های نود و مدل‌های ساده بروید.

کت چرمی، علاقه‌ی من است، با شلوار زاپدار ترکیب خوبی است؟

قطعا همین‌طور است. در کل، انتخاب یک شلوار چین زاپدار پسرانه با کت چرمی کوتاه و تی‌شرتی سفید، از شما شخصیتی می‌سازد که خیلی‌ها دنباله‌رو آن خواهند شد. به هر حال، این یک ترکیب طلایی است که هر کسی جسارت انتخاب آن را ندارد. درست است که رنگ چرم مشکلی با هر شلوار جینی هماهنگ است، اما رنگ قهوه‌ای روشن و قهوه‌ای تیره هم با جین سرمه‌ای یک ترکیب برنده است.

آیا پوشیدن پیراهن با شلوار جین پاره انتخاب درستی است؟

این شلوار، شما را هم ناامید نکرده است. برای مناسبت‌های مجلسی مانند قرار ملاقات و شاید افتتاح فروشگاه یا بعد از مهمانی هفته مد، ممکن است بخواهید شلوار جین پاره خود را با یک  پیراهن غیر رسمی ترکیب کنید. پیراهن‌های جین (آبی یا مشکی)، پیراهن‌های ساده دکمه‌دار و حتی پیراهن‌های چاپ شده همگی می‌توانند با شلوار جین پاره، بهترین استایل شما شوند.

سخن آخر

تی‌شرت‌ها، ژاکت‌ها و کت‌ها همه از جمله عناصری هستند که با یک شلوار جین زاپدار پسرانه خیلی خوب استایل می‌شوند. می‌بینید؟ اصلا هیچ موردی نیست که با یک شلوار جین پاره، انتخاب خوبی نباشد. نقطه‌ی قوت این لباس نیز همین است که هیچ‌کس را از خود ناامید نکرده است. به همین دلیل هم بین تمام اقشار سنی و سلیقه‌ای، جای خود را به خوبی از کرده است. کافی است کمی در مدل و رنگ دقت داشته باشیم، آن زمان است که همه‌چیز ایدئال می‌شود.

شما به عنوان خوش‌استایل‌ترین فرد گروه سنی خود انتخاب می‌شوید و حقیقتا چه چیزی بهتر از اینکه دیگران از شما آدرس محل خرید لباستان را بپرسند. لبخند پهنی بر روی لبتان ظاهر می‌شود و آدرس را روی کاغذ برای آن‌ها یداداشت می‌کنید.

منبع: dmarge