مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانهسبک زندگیچه مدل ریش مناسب صورت شماست

چه مدل ریش مناسب صورت شماست

مدل ریش

یکی از پارامترهای مهم استایل مردانه مدل ریش و سبیل است که در جذابیت شما تاثیر بسزایی دارد.
بسیاری معتقدند که سال ۲۰۱۹ سال پایان دوران ریش است اما بسیاری از مردان به هیچ وجه قصد ندارند از ریش خود دست بردارند.
اگر شما جز این  دسته از مردان هستید مطلب زیر برای شماست.

چه عواملی در انتخاب مدل ریش مؤثر است؟

چه عواملی در انتخاب مدل ریش مؤثر است

ریش مرد یکی از ویژگی‌هایی است که علاوه بر آقایان، خانم‌ها نیز به آن علاقه‌مند هستند. بسیاری از مردان با ریش زیباتر و موجه‌تر به نظر می‌رسند، البته ریش هم مانند دیگر ارکان زیبایی، اصلی نسبی و سلیقه‌ای است و هر کس بسته به سلیقه خود و یا ویژگی‌های ظاهری خود می‌تواند نوع مدل ریش خود را انتخاب کند.
ریش نیز مانند موی انسان، جنس و مدل‌های متنوعی دارد که عوامل زیادی در مدل ریش دخیل هستند در این مقاله تلاش شده عواملی که در تغییر مدل ریش به‌خصوص مدل ریش‌ بلند مؤثر هستند برای شما شرح داده شود.

جنس ریش

انواع جنس ریش

اولین مسئله‌ای که باید به آن توجه کنید جنس ریش شما است. ریش شما ممکن است، فر، مجعد، لخت و یا حالت دار باشد. ابتدا باید بدانیم با چه نوع ریشی مواجه هستیم و بعد از بلند شدن چه فرمی به خود می‌گیرد؟
مثلاً ریش‌های فر، هرچقدر هم که بلند شوند ارتفاع زیادی به خود نمی‌گیرد و فقط سر جای خود درهم‌تنیده می‌شوند و یا ریش‌های لخت یا حالت دار بسیار زود بلند می‌شوند. پس در انتخاب مدل ریش ابتدا به جنس ریش خود توجه کنید.

خرید لوازم اصلاح صورت

ریش پرپشت یا تنک؟

مدل ریش پرپشت

یکی از مسائل دیگری که در انتخاب مدل ریش مؤثر است پرپشت بودن یا تنک بودن ریش شما است یعنی اینکه باید مدل ریش خود را بسته به میزان پرپشت بودن یا تنک بودن ریش انتخاب کنید. مثلاً مدل‌هایی که در مدل ریش‌های تنک استفاده می‌شود معمولاً مدل ته ریش است و در ریش‌هایی که پرپشت است، می‌توان از مدل ریش بلند استفاده کرد.

مدل سبیل هم در انتخاب مدل ریش مؤثر است؟

مدل ریش

یکی دیگر از عواملی که باید در انتخاب مدل ریشه خود در نظر بگیرید، مدل سبیل شما است. بسته به پرپشت بودن، تنک بودن، لخت بودن، فرم پذیر بودن و کلفت یا نازک بودن سبیل، مدل ریش نیز می‌تواند تغییر کند.
درواقع مدل سبیل در انتخاب مدل ریش همواره اهمیت دارد البته فرقه‌های خاص مذهبی وجود دارند که تنها به ریشه اهمیت می‌دهند و حتی ممکن است سبیل خود را بتراشند اما وقتی‌که از مد روز و استایل روز صحبت می‌کنیم، مدل سبیل شما نیز بسیار مهم است؛ مثلاً اگر سبیل کم‌پشتی دارید نباید بیش‌ازحد ریش خود را بلند کنید و یا اگر سبیل پرپشت دارید، دست شما برای انتخاب مدل برای ریش خود باز تر است.

مهم‌ترین فاکتور در انتخاب مدل ریش

یکی مهم‌ترین فاکتورهای در انتخاب مدل ریش توجه به فرم صورت است. فرم ریش در بهتر به نظر رسیدن فرم صورت شما بسیار مهم است اما از طرفی در انتخاب مدل ریش باید به فرم صورت توجه کنید. فرم صورت در چند دسته کلی تقسیم می‌شود که از این دسته‌ها می‌توان به فرم صورت دایره‌ای یا گرد، فرم کشیده و فرم بیضی اشاره کرد.

مدل ریش برای فرم صورت دایره‌ای یا گرد

مدل ریش برای فرم صورت دایره‌ای یا گرد

این نوع فرم صورت، در مردم آسیایی به‌خصوص آسیایی شرق و ایران فراوانی زیادی دارد. اگر صورتی گرد دارید، باید تلاش کنید که مدل انتخابی، صورت شمارا کشیده‌تر نشان دهد، برای این کار می‌توانید از مدل‌های متغیر استفاده کنید.
مدل متغیر یا مدل ریش کله قندی، مدلی است که حجم ریش کم‌کم زیاد می‌شود؛ به این شکل که بلندی ریش در ناحیه زیر شقیقه کم است و کم‌کم تا چانه و اطراف آن زیاد می‌شود. این کار باعث می‌شود که صورت شما کشیده‌تر به نظر برسد این مدل برای افرادی که صورت چاقی دارند هم بسیار کاربردی است و می‌تواند صورت آن‌ها را لاغرتر نشان دهد ولی اگر صورتی گرد ولی لاغر دارید، مدل‌های دیگر هم می‌توانید فکر کنید اما این سبک بهترین سبک برای شما مدل ریش کله قندی کوتاه است.

چه مدل ریشی برای صورت‌های کشیده مناسب است؟

مدل ریش مناسب صورت کشیده

افرادی که صورت کشیده دارند معمولاً دست بازتری برای انتخاب مدل ریش دارند اگر ریش خود را به‌صورت دیمی یا خود رو بلند کنید و اصلاً به آن دست هم نزنید، درصورتی‌که ریش پرپشتی داشته باشید، امکان اینکه به مدلی زیبا و البته مدرن برسید کم نیست!
برای این نوع فرم صورت، مدل‌هایی که در آن حجم یکسانی از ریش بلند شود، انتخابی مناسب است اگر صورت کشیده و لاغری دارید تلاش کنید که حتماً روی لپ خود را بلند کنید؛ این کار باعث می‌شود که صورت شما تو پر به نظر برسد.
بهترین مدل برای این فرم صورت مدل ریش ایتالیایی است که مدل بلند آن نیز بسیار جذاب است.
اگر صورت لاغر و کشیده دارید از مدل پروفسوری حتماً اجتناب کنید. چون مدل پروفسوری، به‌ویژه پروفسوری بلند صورت شما را بسیار لاغرتر ازآنچه هست نشان می‌دهد و باعث می‌شود که حتی سن شما از سن واقعی بیشتر به نظر برسد.
توجه داشته باشید که بیشترین میزان بلندی ریش برای صورت لاغر و کشیده به‌اندازه نیم از یک‌بند انگشت است که حدوداً یک و نیم سانتی‌متر تا دو سانتی‌متر است. اگر ریش خود را بیش‌ازاندازه بلند کنید، صورت شما لاغرتر کشیده‌تر به نظر می‌رسد که ممکن است در این حالت فرم ایده آل صورت خود را از دست دهید.

مدل ریش برای صورت قلبی

مدل ریش برای صورت قلبی

این فرم صورت در اصطلاح به نام صورت قلبی شناخته می‌شود و دلیل آن‌هم این است که فرم صورت شبیه به استیکر قلب است.
در این نوع فرم صورت معمولاً چانه کشیده است و گونه‌ها مقداری بیرون و همین‌طور پیشانی پهن و کشیده مشاهده می‌شود. بهترین فرم ریش برای صورت‌های قلبی مدل ریشی است که مجعد باشد و حتی گاهی پریشان توجه داشته باشید که در ناحیه زیر شقیقه یا همان لپ باید حجم ریش بیشتر از ارتفاع ریش در ناحیه زیر چانه باشد؛ زیرا اگر زیاد باشد صورت شما بیش‌ازپیش کشیده و قلبی نشان داده می‌شود البته به‌خودی‌خود این‌که صورت شما قلبی یا کشیده به نظر برسد اتفاق بدی نیست اما از لحاظ تناسب هر چه صورت شما متناسب‌تر باشد، شاید بهتر به نظر برسید، پس در انتخاب مدل ریش، مدلی را انتخاب کنید که صورت شمارا بیش‌ازاندازه کشیده نکند.

مدل متعادل برای صورت‌هایی با فرم بیضی

مدل متعادل برای صورت‌هایی با فرم بیضی

این فرم تلفیقی از کشیدگی و مدور بودن صورت است و شاید یکی از سخت‌ترین فرم صورت‌ها در انتخاب مدل ریش باشد به همین خاطر نمی‌توان به قطعیت مدل ریشی برای این دست پیشنهاد کرد. البته می‌توان مدل ریش مناسب برای این دسته را مدل ریشی خود رو بدون دخالت ماشین ریش‌تراش دانست اما در این مدل ریشه شما نباید بیش‌ازحد بلند و بیش‌ازحد کوتاه باشد مدل متعادل، بهترین مدل ریش برای شما است.

مدل ریش با توجه به فرم صورت

باید مدل صورت خود را بشناسید تا بدانید چه مدل ریش مناسب است.
برای هر مدل صورت گرد، مستطیل، مثلثی و … یک نوع ریش زیبا می شود.

صورت مستطیلی

اگر صورت مستطیلی دارد یعنی طول صورتتان بیشتر است بنابراین باید در کناره های صورت خود ریش داشته باشید و در قسمت چانه نیز اندازه ریش کوتاه باشد.
این کار صورت شما را پرتر نشان می دهد.

مدل ریش با توجه به فرم صورت

مدل ریش صورت مستطیلی

صورت مربعی:

شما که صورت مربعی دارید باید ریش پر و بلندتری داشته باشید و شما باید در بخش چانه ریش را بلندتر بگذارید یا ریش را به یک اندازه کوتاه کرده و سبیل ها را کمی بلندتر بگذارید.

مدل ریش صورت مربعی انواع ریش صورت مربعی

صورت گرد:

شما باید سعی کنید گردی صورت خود را بکاهید.
به این ترتیب که در کناره های صورت و نزدیک گوش ریش را کوتاه کرده و هر چه به چانه نزدیک می شود ریش را بلندتر کنید.

مدل ریش صورت گرد انواع مدل ریش صورت مربع

صورت مثلثی :

اگر فک شما پهن تر از پیشانی تان است صورت مثلثی دارید.
شما اصلا نباید ریش تان را بلند بذارید و به ته ریش اکتفا کنید.
حداکثری ریشی که می توانید بلند کنید تنها روی چانه است.

مدل ریش صورت مثلثی انواع مدل ریش مردانه صورت مثلثی

چگونه ریش پر و یک دستی داشته باشیم؟

 • همیشه از پوستتان محافظت کنید و اجازه ندهید دچار خشکی پوست شوید.
  با شستشوی مناسب پوست می توانید سلول های مرده را کنار زده و پوست شاداب تری داشته باشید و بعد از شستشو حتما از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.
 • محصولات، کرم و روغن های حاوی اکالیپتوس به رشد سریع تر مو کمک می کنند اما دقت داشته باشید که قبل از مصرف تست کنید که حساسیت نداشته باشید.
 • استرس خود را کنترل کنید.
  استرس اگر خیلی شدید باشد می تواند حتی منجر به کچلی های موضعی در ریش شما شود.
 • مکمل بیوتین به عنوان مکملی برای مو و ناخن شناخته شده است.
  استفاده روزانه از این مکمل منجر به افزایش رشد موها می شود.
 • رژیم غذایی سرشار از پروتئین مثل تخم مرغ، گوشت، ماهی و .. می تواند باعث رویش موهای منظم روی صورت شما شود.
 • این مطلب که هر چه قدر ریش ها را زود به زود اصلاح کنید موها سریع تر رشد می کنند و ضخیم تر می شوند یک افسانه است و حقیقتی ندارد.

 

رنگ ریش چه تأثیری در مدل ریش دارد؟

مدل ریش مسی

 

رنگ ریش در پیر یا جوان به نظر رسیدن شما بسیار اهمیت دارد. به‌عنوان‌مثال اگر رنگ ریش سفیدی دارید و در سن جوانی هستید توجه داشته باشید که ریش به‌خودی‌خود سن شما را از آنچه که هست، بالاتر نشان می‌دهد و اگر ریش‌سفید را به این ترکیب اضافه کنید طبیعتاً سن شما ازآنچه که هست، چندین سال بیشتر نشان داده می‌شود. پس ریش بلند می‌تواند شما رو زودتر از حد معمول پیر کند!
اگر ریش مشکی یا قهوه‌ای دارید، بهترین مدل ریش برای شما مدل ته ریش و ریش متعادل است اما اگر ریش بور یا قهوه‌ای روشن دارید، بهترین مدل برای ریش شما، ریش بلند است چون انبوه ریش بلند بور یا قهوه ای تنالیته رنگی را ایجاد می‌کند که به قول شاعر در هیچ جعبه‌ی مداد رنگی یافت نمی‌شود.

حرف آخر

برای این‌که به استایل ریش خود برسید، باید استایل موی خود را پیدا کنید و برای این‌که باید مو و ریش زیبایی داشته باشید، باید به بهداشت مو و ریش خود رسیدگی کنید. این کار باعث تقویت رشد ریش نیز می‌شود.

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید