ترکیب کت بلیزر و شلوار جین جزو استایل‌هایی است که اجزای آن رسمی و غیر رسمی هستند. ترکیب آن‌ها شیک و راحت بوده و می‌توان آن را برای مراسم‌های نیمه رسمی استفاده کرد. این ترکیب که با عنوان ترکیب کت اسپرت و شلوار جین هم شناخته می‌شود جزو ترندهای استایل مردانه به شمار می‌رود که این امکان را فراهم می‌کند که در عین داشتن استایل راحت و غیر رسمی استایل شیک و تاثیرگذاری داشته باشید.

ترکیب جین و کت می‌تواند به عنوان استایل غیررسمی اداری در محل کار استفاده شود. حتی در برخی مناطق که هوای گرمی دارند هم بنابر قوانین لباس پوشیدنشان در مراسم عروسی می‌توان از این ترکیب استفاده کرد. البته این بدان معنا نیست که می‌توان از شلوار جین‌های مام فیت و گشاد استفاده کرد و انتظار ایجاد استایل خوب داشت.

تناسب و ساختار دو عنصر مهم و ضروری در این استایل به شمار می‌روند. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید کت آبی، طوسی، مشکی، سرمه‌ای، قهوه‌ای یا زیتونی با شلوار جین روشن یا تیره بپوشید، تنها نکته‌ی مهمی که وجود دارد این است که کت، شلوار جین، کفش و اکسسوری‌های مناسبی را برای تکمیل استایل خود انتخاب کنید. در ادامه در این مطلب به بررسی نحوه‌ی ست کردن کت بلیزر و شلوار جین برای داشتن استایل شیک و زیبا پرداخته‌ایم.

کت بلیزر

متناسب بودن اندازه‌ی کت نکته‌ی کلیدی و بسیار مهمی است که به ویژه هنگام ست کردن کت غیر رسمی با شلوار جین باید در نظر داشته و رعایت کنید. به این منظور باید کتی که کاملا متناسب بوده را انتخاب کنید تا شلخته به نظر نرسید اما توجه داشته باشید که کت خیلی تنگ نباشد زیرا ظاهر نامناسبی با شلوار جین ایجاد می‌کند.

هنگام انتخاب کت، رنگ نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. کت‌های سرمه‌ای جزو کت‌هایی هستند که باید در کمد لباس همه‌ی آقایان وجود داشته باشند و می‌توانند با همه‌ی شلوارهای جین ست شده و ظاهر زیبایی را ایجاد کنند. کت طوسی شیک و کلاسیک بوده و با شلوار جین تیره استایل زیبایی را ایجاد می‌کند.

کت قهوه‌ای با شلوار جین‌های شسته‌ی تیره یا روشن به خوبی ست می‌شود. ترکیب شلوارهای جین با رنگ‌های قهوه‌ای خاکی می‌توانند استایل غیررسمی‌تری را ایجاد کند در حالی که قهوه‌ای روشن مکمل خوبی برای تیشرت سفید به شمار می‌رود.

تناسب اندازه

مهم‌ترین قسمت در تناسب اندازه‌ی کت بلیزر شانه‌های آن است. سرشانه‌های کت باید دقیقا اندازه‌ی شانه‌ها باشند. شانه‌ها نباید از خط ایجاد شده توسط کت بیرون بزنند یا خارج از خط کت قرار بگیرند. انتهای آستین‌ها باید در میانه‌ی پشت دست‌ها، بین مچ و نخستین مفصل انگشت باشد.

کت نباید خیلی تنگ باشد؛ هیچ نوع کشیدگی‌ای در قسمت شکم از سمت دکمه‌ها نباید وجود داشته باشد. به منظور جلوگیری از نامرتب به نظر رسیدن کت‌هایی که همراه با شلوار جین پوشیده می‌شوند باید در کل کمی کوتاه‌تر از کت‌های رسمی مردانه باشند.

شلوار جین

به صورت کلی شلوار جین‌هایی که به رنگ‌های تیره‌تر هستند رسمی‌تر بوده و شلوار جین‌های روشن‌تر بیشتر برای موقعیت‌های غیررسمی مناسب هستند. سعی کنید از جین‌های زاپ‌دار یا طرح‌دار مگر در مواقعی که بخواهید کت غیر رسمی بپوشید استفاده نکنید.

برای رسیدن به بالاترین میزان رسمیت با شلوار جسن سعی کنید یک شلوار جین تیره با کمترین جزییات که بیش از حد تنگ و اندامی نباشد را انتخاب کنید. شلوار جین‌های تیره رنگ کاربردی‌ترین رنگ‌ها در ترکیب با کت هستند.

هنگامی که در ست کردن کت با شلوار جین تیره مهارت پیدا کردید می‌توانید از شلوار جین‌های کمرنگ هم استفاده کنید.

چگونه از شلوار جین در ترکیب با کت بلیزر استفاده کنیم؟

شلوار جین و کت بلیزر

کت‌های رنگی مردانه

رنگ کت تاثیر بسیار زیادی بر تعداد استایل‌هایی که می‌توانید ایجاد کنید خواهد داشت. رنگ کت می‌تواند انتخاب‌هایی که در ترکیب با شلوار جین دارید را محدود کند بنابراین با دقت بسیار زیادی آن را انتخاب کنید.

امروزه تنوع بسیار زیادی در رنگ کت‌ها وجود دارد اما رنگ‌های کلاسیکی وجود دارند که در ترکیب با شلوار جین استایل‌های بسیار شیکی ایجاد می‌کنند. کت‌های طوسی، سرمه‌ای، مشکی و قهوه‌ای لباس‌هایی هستند که هیچگاه دمده نشده و می‌توانند برای ایجاد استایل کلاسیک و خلاقانه با شلوار جین ترکیب شوند.

کت سرمه‌ای

کت‌های سرمه‌ای هم بسیار کاربردی بوده و هیچگاه دمده نمی‌شوند. با وجود اینکه شلوار جین تیره اغلب برای موقعیت‌های بسیار رسمی استفاده می‌شود اما می‌توان همچنان با پوشیدن رنگ‌های روشن‌تر استایل شیکی داشت.

در صورتی که به دنبال ست کردن کت سرمه‌ای با شلوار جین تیره هستید سعی کنید از رنگ‌های غنی کلاسیک جین مانند زرشکی یا سبز تیره استفاده کنید. همچنین می‌توانید زیر کت سرمه‌ای یک بافت پوشیده و آن را با شلوار جین رنگ روشن ترکیب کنید تا استایل قدیمی و کلاسیکی داشته باشید.

کت طوسی

کت بلیزر طوسی با شلوار جین

رنگ طوسی می‌تواند به صورت ساده یا به هر نحوی که برایتان جذاب است برای کت استفاده شود. کت طوسی روشن ساده راه راه یک انتخاب بسیار رسمی است که می‌توانید آن را با یک کفش چرم، پیراهن دکمه‌دار و شلوار جین تیره ست کرده و ظاهر بسیار شیکی داشته باشید. کت‌هایی که به رنگ‌های ذغالی هستند حتی رسمی‌تر هم محسوب می‌شوند.

از سوی دیگر کت‌های طوسی در طرح ها و جنس‌های بسیار متنوعی وجود دارند که می‌توانند حضور کت در استایل را تغییر دهند. کت‌های طوسی پشمی برای استایل‌های پاییزی در ترکیب با سویشرت و بوت بسیار مناسب هستند. کت‌های طوسی شطرنجی و چهارخانه برای افزودن جذابیت بیشتر به استایل استفاده می‌شوند  و سعی کنید آن‌ها را به همراه شلوار جین تیره و کراوات بافت بپوشید.

کت مشکی

با وجود اینکه بسیاری از مردم فکر می‌کنند مشکی کاربردی‌ترین رنگ است اما ست کردن کت مشکی با سایر رنگ‌ها به مهارت بسیار زیادی نیاز دارد.

شلوار جین مشکی و کت مشکی به همراه لباس‌های ساده‌ای مانند پیراهن‌های سفید، طوسی یا آکسفورد آبی استایل مدرن جذابی را ایجاد می‌کنند. سعی کنید یک جفت بوت چلسی را با شلوار جین اندامی مشکی و عینک آفتابی به همراه کت مشکی ست کرده و استایل بسیار جذابی را ایجاد کنید.

کت قهوه‌ای

کت‌های قهوه‌ای می‌توانند در استایل‌های مختلفی با شلوار جین استفاده شوند. کت‌های روشن‌تر قهوه‌ای که بیشتر به رنگ خاکی نزدیک هستند کمی رسمی‌تر به شمار می‌روند بنابراین سعی کنید آن‌ها را با شلوار جین تیره و پیراهن بپوشید تا استایل مرتبی داشته باشید.

کت‌های شتری رنگ هم طیف منحصربه‌فردی از قهوه‌ای هستند که در ترکیب با شلوار جین استایل تاثیرگذاری را ایجاد می‌کنند. کت‌های تیره‌تر طیف قهوه‌ای می‌توانند رسمی یا غیررسمی باشند. بسیاری از طیف‌های قهوه‌ای به خوبی با رنگ‌های مختلف آبی و سایر رنگ‌های کلاسیک مانند سرمه‌ای یا سبز زیتونی ست می‌شوند. به دلیل کاربردی بودن کت‌های قهوه‌ای می‌توانید آن‌ها را با شلوار جین‌های تیره یا روشن ست کنید.

ترکیب شلوار جین و کت بلیزر

با توجه به اینکه رنگ‌های بی‌شماری از کت‌ها و شلوارهای جین وجود دارد به نظر می‌رسد ترکیب کردن کت و شلوار جین کاری طاقت‌فرسا باشد. اما برای این کار در ابتدا بررسی کنید که چه چیزهایی در کمد لباس خود دارید. به محض اینکه مطمئن شدید لباس‌هایتان متناسب هستند و رنگ‌هایشان با هم تناسب دارند می‌توانید استایل‌های بسیار زیادی را با کت و شلوار جین ایجاد کنید.

ترکیب کت بلیزر و شلوار جین مشکی

ترکیب یک جفت شلوار جین اندامی مشکی و کت می‌تواند استایل شیک و مدرنی را ایجاد کند. این استایل می‌تواند با اضافه کردن جزئیات کمی غیررسمی‌تر شده اما همچنان منحصربه‌فرد بماند. یک تیشرت راه راه را با شلوار جین اندامی مشکی و کت اندامی مشکی ترکیب کنید. با پوشیدن بوت می‌توانید حجم بیشتری را به قسمت پایین بدن خود اضافه کنید.

شلوار جین‌های اندامی باید با کت بلیزر چاک‌دار که یقه‌های کوچکی دارد پوشیده شود تا برش شلوار جین برجسته‌تر شود. همچنین برای ایجاد تنوع می‌توان کت بلیزر اندامی سرمه‌ای یا طوسی را با شلوار جین مشکی پوشید.

ترکیب کت بلیزر و شلوار جین آبی

ترکیب شلوار جین‌های کلاسیک آبی با کت بلیزر استایلی است که هیچگاه دمده نمی‌شود و موقعیت‌های بی‌شماری می‌توان از آن استفاده کرد. هیچگاه کت‌های سرمه‌ای را با شلوار جین تیره ترکیب نکنید زیرا رنگ آن‌ها با هم تداخل پیدا می‌کند. البته می‌توانید شلوار جین تیره را با رنگ‌های دیگر مانند قهوه‌ای روشن، سبز یا حتی آبی ترکیب کنید.

از پارچه‌های غیرمعمول مانند سیرساکر یا پارچه‌های طرح‌دار مانند طرح‌های چهارخانه برای زنده‌تر کردن استایل خود استفاده کنید. شلوار جین‌های رنگ روشن استایل‌های غیررسمی و مدرن ایجاد می‌کنند و ترکیب آن‌ها با کت بلیزر قهوه‌ای روشن و پیراهن سفید یک استایل تابستانی فوق العاده است.

ترکیب کت بلیزر و شلوار جین طوسی

شلوار جین‌های طوسی یک لباس خنثی هستند که به خوبی با کت‌های بلیزر سرمه‌ای یا لباس‌های دیگر ست می‌شوند. برخی شلوار جین‌های طوسی نوعی از مشکی به شمار می‌روند. می‌توانید مدل مدرن شلوار جین را با مدل مدرن و جدید کت بلیزر ست کنید. در این مورد به دنبال کت بلیزری باشید که یقه‌ی باریکی داشته و اندازه‌ی آن متناسب باشد.

چگونه کت غیررسمی را با شلوار جین ست کنیم؟

با وجود آن که کت‌های بلیزر به صورت سنتی جزو لباس‌های نیمه رسمی و رسمی محسوب می‌شدند اما امروز بیش از پیش برای ایجاد استایل‌های غیررسمی شیک به کار می‌روند. برای پوشیدن کت بلیزر غیررسمی با شلوار جین در ابتدا یک کت غیررسمی راحت را انتخاب کنید.

به دنبال کت‌هایی باشید که کمتر ساختارمند بوده، پد شانه نداشته باشند یا استایل غیررسمی‌ای با پارچه‌ی ساده داشته باشند. سپس کت خود را با شلوار جین غیررسمی و کفشی مانند کفش لوفر یا حتی تیشرت و کفش کتانی ست کنید.

ترکیب کت کت و شلوار و شلوار جین

کت‌های کت و شلوار در مقایسه با کت بلیزر به این صورت هستند که برای ترکیب شدن با شلوار خودشان دوخته شده‌اند و کت تک نیستند. علاوه بر این ساختارمندتر بوده و اغلب از پارچه‌ی ظریف‌تری تهیه می‌شوند. به دلیل اینکه کت و شلوارها لباس‌های رسمی‌ای هستند ، ست کردن کت کت و شلوار با شلوار جین کار دشواری است.

به این منظور سعی کنید از جزییات بیشتری در کنار شلوار جین استفاده کنید. به عنوان مثال پیراهن‌های یقه پهن، پوشت، کفش‌های کلاسیک چرم آکسفورد یا لوفر گزینه‌های مناسبی هستند. برای متعادل ساختن ساختار کت رسمی متناسب بودن همه چیز ضروری است.

ترکیب کت بلیزر و شلوار جین اسکینی

هنگام انتخاب شلوار جین‌های اسکینی باید لباسی که می‌خواهید با آن ست کنید را انتخاب کنید. در این حالت سعی کنید از انتخاب کت‌های گشاد یا هر لباسی که شانه‌های پهن دارد اجتناب کنید. این کار استایل را متوازن نگه داشته و باعث می‌شود تیپ متناسبی داشته باشید. بنابراین به دنبال کت‌هایی باشید که یقه‌ی نازک داشته و تک دکمه باشند. رنگ مشکی یک انتخاب استاندارد برای شلوار جین‌های اسکینی است اما می‌توانید رنگ‌های آبی روشن و طوسی را هم انتخاب کنید.

کفش‌های مناسب برای ترکیب کت بلیزر و شلوار جین

کفش مناسب ترکیب کت بلیزر و شلوار جین

هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب کفش مناسب برای پوشیدن به همراه ترکیب کت بلیزر و شلوار جین انتخاب‌های بسیاری شامل کفش کتانی، آکسفورد، بوت، لوفر و بروژ وجود دارند. کفش‌های لوفر انتخاب‌های مناسبی هستند که مناسب استایل‌های ساده‌ی شیک به شمار می‌روند.

کفش‌های بروژ کمی رسمی‌تر و شیک‌تر بوده و ظاهری لایه‌ای در رنگ‌های قهوه‌ای یا سرمه‌ای دارند. کفش‌های آکسفورد گزینه‌ای کلاسیک محسوب می‌شوند که ظاهر رسمی‌تری را به وجود می‌آورند. کفش‌های کتانی کوتاه می‌توانند با بیشتر استایل‌های غیررسمی مانند استایل‌هایی که شامل شلوار جین اسکینی هستند پوشیده شوند.

برای استایل‌های پاییزی از بوت‌های چرم رسمی می‌توانید استفاده کنید. برای استایل‌هایی که رسمیت کمتری دارند از یک جفت بوت چلسی کرم رنگ جیر یا چرم مشکی بهره بگیرید.

از چه اکسسوری‌هایی به همراه ترکیب کت و شلوار جین استفاده کنیم؟

باید به وسیله‌ی اکسسوری‌ها تم استایل خود را برجسته‌تر کنید. در صورتی که استایل تمام مشکی با شلوار جین اسکینی دارید از جواهرات نقره یا استیل برای برجسته‌سازی زیبایی استایل خود بهره بگیرید. در صورتی که از لباس‌های خاکی رنگ استفاده کرده‌اید به فکر استفاده از یک دستبند یا کمربند چرم باشید. برای استایل‌های رسمی‌تر هم از پوشت استفاده کنید.

ترکیب شلوار جین‌های تیره با کت بلیزر

ست کردن کت بلیزر با شلوار جین تیره

شلوار جین‌های تیره کاربردی‌تر هستند. این بدان معنا است که ترکیب شلوار جین آبی تیره یا مشکی با کت بلیزر یک استایل ترند و مدرن را ایجاد می‌کند. برای ایجاد استایل‌های رسمی‌تر از ترکیب کت‌های قهوه‌ای روشن یا طوسی به همراه شلوار جین تیره یا ترکیب کت بلیزر قهوه‌ای با کفش چرمی یا بوت چرمی استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید کت سبز زیتونی را هم برای ایجاد استایل‌های مدرن با رنگ‌های کلاسیک‌تر به کار بگیرید.

ترکیب شلوار جین‌های روشن با کت بلیزر

ترکیب کردن کت‌های بلیزر با شلوار جین‌های روشن ایده‌ی دیگری است که در صورتی که تمایل به ایجاد تنوع در کمد لباس خود دارید ارزش امتحان کردن را دارد. اگر انتخابتان شلوار جین‌های رنگ روشن است، کت‌های تیره‌تر را انتخاب کنید تا استایل‌تان پالت رنگی جذاب‌تری را ایجاد کند. سعی کنید جین‌های کمرنگ‌تر را با کت‌های غیررسمی‌تر مانند کت‌های قهوه‌ای طرح‌دار یا آبی روشن بپوشید.

همچنین به صورت مشابه شلوار جین‌های روشن همیشه با رنگ آبی تیره، سرمه‌ای و مشکی استایل شیکی را ایجاد می‌کنند. همچنین این بهترین زمان برای پوشیدن کت بلیزر براق سرمه‌ای است که نمی‌توان آن را با شلوار جین آبی تیره پوشید.

چگونه شلوار جین را با کت بلیزر ست کنیم؟

  • یک کت با کیفیت بلیزر و شلوار جینی که با فرم بدن و استایل‌تان متناسب است را بخرید.
  • ساختار کت را با استایل شلوار جین ست کنید.
  • شلوار جین‌های تیره رسمی‌تر هستند اما شلوار جین‌های روشن‌تر رسمیت کم‌تری دارند.
  • کفش و اکسسوری‌های مناسبی انتخاب کرده و با استایل خود ست کنید.
  • شلوار جین‌های اسلیم فیت با کت‌های بلیزر تیره به خوبی ست شده و استایل اسمارت کژوال ایجاد می‌کنند.
  • برای داشتن استایل غیررسمی‌تر به دنبال ترکیب رنگ‌های روشن‌تر و برای داشتن استایل‌های رسمی‌تر و حرفه‌ای‌تر به دنبال ترکیب رنگ‌های تیره‌تر باشید.
  • شلوار جین و کت بلیزر را با تیشرت و کفش سفید بپوشید و استایل جذاب مدرنی برای خود ایجاد کنید.
  • برای داشتن استایل نیمه رسمی به ترکیب کت بلیزر و شلوار جین، یک پیراهن رسمی دکمه‌دار را با کفش بروژ یا لوفر را هم اضافه کنید.

منبع: Top Trends Guide