پولوشرت یکی از لباس‌های ساده است که هیچگاه از مد نمی‌افتد و به عنوان یک جایگزین سنتی برای تیشرت می‌تواند به سادگی استایل را رسمی یا غیررسمی کند. به دلیل داشتن یقه‌ی خاص، دکمه‌ها و پارچه‌ی قابل تنفس، پولوشرت را می‌توانید در همه‌ی موقعیت‌ها و در دماهای بالا یا پایین بپوشید. در این مطلب بهترین روش‌های ست کردن پولوشرت را معرفی کرده‌ایم.

انواع پولوشرت

پولوشرت‌ها در جنس‌های مختلفی از الیاف طبیعی تا الیاف مصنوعی تولید می‌شوند. الیاف مصنوعی اغلب برای پولوشرت‌های ورزشی استفاده می‌شود، ابریشم و ترکیب‌های دارای ابریشم هم وجود دارند اما انتخاب آن‌ها توصیه نمی‌شوند زیرا به سادگی تعریق را نشان می‌دهند و با خیس شدن رنگشان را از دست می‌دهند. پلی‌استر یا ترکیب تخ پنبه و پلی‌استر عمر پولوشرت را افزایش می‌دهند اما قابلیت تنفس کمتری دارند، بو می‌گیرند و ظاهر ضعیف‌تری دارند.

شش مدل اصلی برای پولوشرت‌ها وجود دارد که کیفیت آن‌ها با توجه به نوع بافت و پارچه متفاوت است. در ادامه انواع مختلف پولوشرت معرفی شده‌اند.

۱. ترکیبی

پارچه‌های ترکیبی اغلب برای پولوشرت‌هایی که برای یونیفورم‌های سازمانی یا فروشگاه‌ها استفاده می‌شوند کاربرد دارند زیرا الیاف مصنوعی ترکیبی قیمت پایین و دوام بالایی دارند. البته این مدل پولوشرت نسبت به پارچه‌های نخ‌پنبه راحتی کمتری دارند و اغلب باعث تعریق بیشتری می‌شوند.

۲. ورزشی

کارایی پولوشرت‌های ورزشی با استفاده‌ی آن‌ها توسط ورزشکاران در ذهن‌ها ثبت شده است. پولوشرت‌های ورزشی بوی بد تعریق را کاهش داده و در برابر اشعه‌ی ماوراء بنفش محافظت ایجاد می‌کنند. علاوه بر این اغلب از الیاف مصنوعی سبک یا ترکیبی از آن‌ها تهیه می‌شوند. این پولوشرت‌ها تنها در زمین ورزش یا هنگام تمرین کردن کاربرد دارند.

۳. پلی‌استر

با وجود اینکه پولوشرت‌های پلی‌استر چروک نمی‌شوند و در برابر لکه‌دار شدن مقاوم هستند اما قابلیت تنفس کمی دارند و این بدان معنا است که تعریق بسیار زیادی را ایجاد می‌کنند. به همین دلیل استفاد از آن‌ها توصیه نمی‌شود.

۴. ابریشم

ابریشم سبک، راحت و براق در ابتدا یک پارچه‌ی عالی برای پولوشرت به نظر می‌رسد اما ابریشم خالص پارچه‌ی خوبی برای پولوشرت نیست زیرا در اثر گرما و رطوبت دچار رنگ پریدگی می‌شود. گاهی اوقات می‌توان پولوشرت‌هایی که جنس آن‌ها ترکیبی از ابریشم و نخ پنبه یا ابریشم و کتان است را پیدا کرد که مناسب هستند اما استفاده از پولوشرتی که از ابریشم خالص باشد توصیه نمی‌شود.

۵. کتان

در سال‌های اخیر کتان در بین لباس‌های بافتنی نخی محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و پولوشرت‌های کتان هم عرضه شده‌اند. کتان نسبت به نخ پنبه زبرتر و سفت‌تر است و بیشتر چروک می‌شود.

۶. نخ پنبه‌ی خالص

امروزه پولوشرت‌های نخ پنبه به دلیل قابلیت جذب رطوبت، قابلیت تنفس و دوام بالا رایج‌ترین مدل پولوشرت هستند. البته همه‌ی پارچه‌های نخ پنبه مانند هم نیستند و پولوشرت‌هایی که از جنس نخ پنبه‌ی ارزان‌تر هستند پس از چند بار شست‌و‌شو دچار رنگ‌پریدگی می‌شوند.

با توجه به اینکه پولوشرت‌ها اغلب در هوای گرم پوشیدن می‌شوند و اغلب از جنس ۱۰۰ درصد نخ پنبه، جذاب، راحت و قابل تنفس هستند، بهترین پارچه‌ها برای آن‌ها در ادامه معرفی شده‌اند. پولوشرت‌های نخ پنبه در دو دسته‌ی اصلی تولید می‌شوند:

پارچه‌ی پیکه

پیکه پارچه‌ی اصلی پولوشرت است که روی سطح پارچه الگوی بافت دارد. این پارچه کمی سنگینی دارد اما روزنه‌هایی که در بافت آن وجود دارد باعث ایجاد قابلیت تنفس پارچه شده و از نشان دادن تعریق روی پارچه ممانعت می‌کنند. لبه‌ی آستین‌های پولوشرت اغلب نواردوزی دارد. پولوشرت‌هایی که از جنس پارچه‌ی پیکه هستند کمی رسمی‌تر از سایر پارچه‌ها به شمار می‌روند.

پارچه‌ی ژرسه

پولوشرت ژرسه از پارچه‌ای مشابه پارچه‌هایی که در تهیه‌ی تیشرت‌ها استفاده می‌شود تولید می‌شود و نرمی، صاف بودن و احساس کشیدگی مشابهی دارد. لبه‌ی آستین‌های پولوشرت ژرسه ساده بوده و وزن کلی پولوشرت کم‌تر است. پولوشرت ژرسه خنک است اما دوام کمتری داشته و تعریق را نشان می‌دهد. سبک بودن و راحتی آن را برای موقعیت‌های غیررسمی مناسب می‌سازد.

جزئیات و ویژگی‌های پولوشرت

پارچه‌های پولوشرت

یقه‌

اغلب پولوشرت‌هایی که امروزه تولید می‌شوند یقه‌های نرم و آجدار دارند که هنگام جمع شدن ظاهر شلخته‌ای پیدا می‌کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود مدل‌های دارای یقه‌های پیراهنی را انتخاب کنید زیرا شکل بهتری دارند.

در یقه‌ی پیراهنی یقه‌ی دوخته شده با استفاده از همان پارچه‌ی پیراهن تولید می‌شود اما با این تفاوت که دوام و ظاهر بهتری دارد. این مدل یقه را می‌توان در یقه‌های کلاسیک، cutaway (برش لبه‌های تیز یقه به سمت بیرون و سرشانه‌ها تمایل دارد) و یقه‌ی دکمه‌دار مشاهده کرد.

جیب

مانند پیراهن‌ها، برخی پولوشرت‌ها دارای جیب هستند. اگرچه این جیب‌ها به ندرت استفاده شده و در صورت استفاده آویزان می‌شوند. بنابراین بهتر است از خرید پولوشرت دارای جیب صرف نظر کنید.

آستین

اغلب پولوشرت‌ها آستین کوتاه هستند اما برخی افراد دوست دارند پولوشرت آستین بلند بپوشند. رایج‌ترین آستین شامل آستین جدا (set-in) است اما گران‌ترین پولوشرت‌ها آستین رگلان دارند که امکان حرکت راحت‌تر را فراهم می‌کند. البته مدل آستین به انعطاف‌پذیری بافت پارچه‌ی مورد استفاده هم بستگی دارد. در حالت ایدئآل باید قبل از خرید پولوشرت آن را پرو کنید.

در انتهای آستین اغلب سه مورد شامل لبه‌ی ساده، سرآستین دارای حاشیه یا سرآستین شیاردار وجود دارند. تنها تفاوت بین حاشیه‌دوزی و شیار در تعداد دوخت‌ها است که باعث می‌شود سرآستین حاشیه‌دوزی شده قابلیت کشسانی بیشتری داشته باشد. پولوشرت‌های ارزان‌تر لبه‌های ساده در انتهای آستین دارند. هر مدلی که باعث ایجاد احساس راحتی بیشتر می‌شود را انتخاب کنید.

چگونه پولوشرت انتخاب کنیم؟

هنگامی که زمان خرید لباس برای تابستان فرا می‌رسد انتخاب پولوشرت ایده‌ی خوبی است. توصیه می‌شود حداقل یک پولوشرت سفید و سرمه‌ای داشته باشید و رنگ‌های دیگر را هم اضافه کنید.

رنگ‌های پایه همیشه کاربردی هستند

بهترین رنگ‌ها برای پولوشرت

برخی افراد ادعا می‌کنند که تنها سفید و سرمه‌ای رنگ‌های قابل قبول هستند اما این موضوع صحیح نیست. زیرا خرید پولوشرت‌ یک روش عالی برای اضافه کردن رنگ به کمد لباس است.

در ابتدا باید با رنگ‌های پایه آغاز کنید اما خود را به سفید، سورمه‌ای، قرمز، آبی روشن، بنفش، نارنجی، زرد یا صورتی محدود نکنید. همه‌ی این رنگ‌ها خوب هستند اما رنگ‌های مناسب به سایر موارد در کمد لباس و ظاهر فرد بستگی دارد. پس از خرید مدل‌های تک رنگ می‌توانید به سمت انتخاب برخی الگوها مانند چهارخانه، راه راه و… حرکت کنید.

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که رنگ‌های تیره‌تر عمر کوتاه‌تری دارند. پولوشرت‌های سفید رنگ پریدگی را نشان نمی‌دهند. اگرچه لکه‌های اسپری و دئودورانت ساده‌تر روی آن‌ها مشخص شده و راحت‌تر هم لکه‌دار می‌شوند.

پولوشرت‌ها را هنگام شست‌و‌شو پشت و رو کنید این کار کمی کمک‌کننده است. پولوشرت‌های ترکیبی به دلیل اینکه کمی زیرتر هستند در حالت کلی عمر طولانی‌‌تری دارند.

نرم بودن لباس دلیل بر باکیفیت بودن آن نیست

تنها با لمس کردن پارچه امکان پیش‌بینی طول عمر آن وجود ندارد. گاهی اوقات برخی پولوشرت‌ها علیرغم نرم بودن طول عمر زیادی ندارند و به سرعت دچار رنگ‌پریدگی می‌شوند.

تناسب اندازه

هنگام ست کردن پولوشرت مهم‌ترین نکته متناسب بودن اندازه‌ی آن است. در ادامه دو معیار مهم در رابطه با متناسب بودن پولوشرت را بررسی کرده‌ایم:

 • بلندی: لبه‌ی پایینی نباید از نیمه‌ی جیب‌های پشت شلوار بلندتر باشد همچنین بلندی پولوشرت نباید از باسن پایین‌تر و خیلی نزدیک به کمربند باشد. بلندی پولوشرت باید به اندازه‌ای باشد که هم بتوانید آن را داخل شلوار قرار داده و در حالت انداختن آن روی شلوار هم طول مناسبی داشته باشد.
 • آستین‌ها: بلندی آستین‌ها باید کمی پایین‌تر از نصف عضله‌ی بازو بوده و نباید بیشتر از ۲/۳ اندازه‌ی بازو باشد.

به صورت کلی پولوشرت باید متناسب بوده و خیلی تنگ نباشد. البته در قسمت سینه و بازوها می‌تواند کمی اندامی‌تر باشد و باید دو انگشت زیر آستین‌ها جا شود.

نبایدهای پوشیدن پولوشرت

پولوشرت دارای لوگوی بزرگ

 • هیچگاه با پولوشرت زیرپوش نپوشید. پولوشرت باید به عنوان نزدیک‌ترین لایه به بدن یا لایه‌ی پایه پوشیده شود و پوشیدن زیرپوش زیر آن باعث حجیم‌تر شدن لباس می‌شود و ممکن است از زیر یقه‌ی پولوشرت مشخص شود. در صورتی که می‌خواهید زیرپوش بپوشید مدلی که از زیر یقه مشخص نباشد را انتخاب کنید.
 • یقه را بلند نکنید. این روند از مد افتاده است اما در صورتی که وسوسه شدید که از این استایل استفاده کنید این کار را انجام ندهید. البته زمانی که بخواهید در شرایط کوتاه مدت برای محافظت گردن از آفتاب یقه را بالا بزنید اشکالی ندارد.
 • پولوشرت جیب‌دار را انتخاب نکنید. وجود جیب روی سینه‌ی پولوشرت از نظر ظاهری استایل زیبایی را ایجاد می‌کند اما به ندرت کاربرد دارد و به مرور زمان شل و افتاده می‌شود که از زیبایی پولوشرت می‌کاهد. بنابراین به صورت کلی به جز مواردی که با دکمه بسته می‌شوند از انتخاب پولوشرت جیب‌دار اجتناب کنید.
 • پولوشرتی که لوگوی خیلی بزرگ دارد را نپوشید. در صورتی که پولوشرت بدون لوگو پیدا کردید آن را بخرید اما در غیر اینصورت به دنبال پولوشرت‌هایی باشید که در صورت داشتن لوگو اندازه‌ی آن‌ها بسیار کوچک بوده و ساده باشند.
 • پولوشرت ورزشی را برای استایل غیررسمی نیپوشید. پولوشرت‌های مخصوص ورزش‌هایی مانند گلف یا تنیس از الیاف مصنوعی تهیه شده و برش آن‌ها به گونه‌ای است که برای حرکت راحت باشند. این پولوشرت‌ها مخصوص زمین ورزش هستند و نباید در موقعیت‌های دیگر خارج از زمین ورزش پوشیده شوند.

بایدهای پوشیدن پولوشرت

بایدها و نبایدهای ست کردن پولوشرت

 • حداقل یکی از دکمه‌های پولوشرت را ببندید. اگر همه‌ی دکمه‌ها را باز بگذارید شلخته به نظر خواهید رسید. بستن یک دکمه اغلب خوب است.
 • بسته به موقعیت پیراهن را داخل یا روی شلوار قرار دهید. پولوشرت به هر دو روش می‌تواند پوشیده شود. قرار دادن آن داخل شلوار کمی رسمی‌تر و انداختن آن روی شلوار غیررسمی است. در صورتی که مدل پولوشرت به صورتی باشد که پشت آن بلندتر از جلو باشد به صورت قطعی طراحی آن برای قرار دادن داخل شلوار است.
 • مجموعه‌ای از پولوشرت‌های تک رنگ به رنگ‌های پایه مانند آبی، مشکی و سفید داشته باشید. پولوشرت‌هایی که راه راه هستند یا رنگ‌های متضاد روی یقه یا لبه‌ی آستین دارند همیشه انتخاب‌های بدی نیستند اما غیررسمی‌تر، مطابق مد روز و جوان پسندانه به شمار می‌روند.
 • انتخاب خود را به رنگ‌های روشن‌تر و جذاب‌تر توسعه دهید. علاوه بر رنگ‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم باید چند رنگ متفاوت مانند صورتی، بنفش، قرمز و سبز هم در کمد لباس خود داشته باشید

انواع مختلف استایل غیررسمی تا رسمی با پولوشرت

پولوشرت بسیار کاربردی است و به سادگی می‌تواند در شرایط مختلف استفاده شود. استایل رسمی یا غیررسمی‌ای که با پولوشرت ایجاد می‌شود به چگونگی لباس پوشیدن فرد بستگی دارد. در ادامه از غیررسمی‌ترین سطح شروع کرده و تا رسمی‌ترین سطح پیش می‌رویم.

پولوشرت کمی شیک‌تر از تیشرت است و می‌تواند در هر موقعیتی که تیشرت کاربرد دارد استفاده شود. برای دورهمی‌های دوستانه‌ی غیررسمی پولوشرت خود را روی شلوار قرار داده و آن را با کفش کتانی کانواس، ساعت ورزشی و یک جفت عینک خلبانی ست کنید. برای اینکه استایل شیک‌تری داشته باشید از شلوار جین تیره یا شلوار کتانی، بوت چوکا یا چلسی استفاده کنید.

برای اینکه بازهم استایل رسمی‌تری داشته باشید پولوشرت نخ‌پنبه را با پولوشرت بافت پشمی تعویض کنید. این مدل پولوشرت‌ها اغلب در رنگ‌های متضاد در یقه، نوار بازو یا نوار پایین لباس همراه هستند و تنها برای برخی افراد مناسب و کاربردی به شمار می‌روند.

برای افزایش رسمیت استایل با پولوشرت، باید پولوشرت را به همراه شلوارهای کتان یا جین بپوشید. گذاشتن پولوشرت در شلوار و ست کردن آن با یک کمربند و کفش لوفر چرم هم گام جلوتری در داشتن استایل رسمی‌تر با پولوشرت است. در استایل‌های رسمی‌تر پولوشرت را می‌توان با کت اسپرت و شلوار جین یا کتان ست کرد. در صورتی که بخواهید از این ترکیب استفاده کنید نکات زیر را در نر داشته باشید:

 • ممکن است یقه‌ی نرم پولوشرت پشت یقه‌ی کت پنهان شود بنابراین مطمئن شوید که آن را زیر یقه‌ی کت صاف و مرتب کرده باشید.
 • پولوشرت را تنها با کت نرم و راحتی که از الیاف طبیعی مانند نخ پنبه یا کتان تولید شده‌ است بپوشید. کت‌های پشمی ساختارمند تناقض بسیار زیادی با غیررسمی بودن پولوشرت دارند.
 • پولوشرت تک رنگ یا دارای طرح ریز و ظریف را برای پوشیدن همراه کت انتخاب کنید زیرا طرح‌های درشت برای ست شدن با کت بسیار غیررسمی هستند.
 • پولوشرت‌هایی که دکمه‌های زیاد (تا چهار دکمه) یا چاک بلندتری دارند زیر کت بسیار زیبا به نظر می‌رسند.

حتی با وجود رعایت همه‌ی این نکته‌ها بازهم ترکیب کردن کت اسپرت و پولوشرت به سختی ست خوبی را ایجاد می‌کند و در صورتی که اطمینان کافی از این ترکیب ندارید بهتر است پیراهن رسمی را زیر کت بپوشید.

مرحله‌ی بالاتر استایل رسمی با پولوشرت شامل پوشیدن آن با کت و شلوار کامل است که حتی بسیار سخت‌تر از ست کردن آن با کت اسپرت است.

استایل‌های پولوشرت

استایل‌های مختلف با پولوشرت

پولوشرت‌های نخ‌پنبه‌ی کلاسیک

پولوشرت‌های کلاسیک در اواخر قرن دهم عرضه شده و نخستین لباس‌های دارای یقه‌های دکمه‌دار هستند. این مدل لباس روند لباس‌های مردانه را دگرگون کرد. استایل سنتی برای هر کمد لباسی ضروری است و می‌تواند برای موقعیت‌های غیررسمی و اسمارت کژوال استفاده شود. برای اطمینان از متناسب بودن، نباید دکمه‌ها خیلی پایین باشند در غیر اینصورت مانند یقه‌ی V شکل به نظر می‌رسند. پولوشرتی را انتخاب کنید که با استایلتان ست باشد و در انتخاب رنگ‌های برجسته تردید نداشته باشید.

پولوشرت آستین بلند

اغلب پولوشرت‌ها در فصل‌های گرم‌تر سال پوشیده می‌شوند اما این بدان معنا نیست که تنها منحصر به تابستان هستند. پولوشرت‌های آستین بلند هنگام کاهش دما بسیار شیک و کاربردی هستند و می‌توانند به روش‌های مختلفی ست شوند. برای داشتن احساس راحتی پولوشرت را با یک شلوار کتان، کفش کتانی و کت چرم ترکیب کنید در این صورت استایلی خواهید داشت که هیچگاه از مد نمی‌افتد و ظاهر بسیار شیکی ایجاد می‌کند. علاوه بر این پولوشرت یک گزینه‌ی عالی برای مواقعی که نمی‌دانید چه چیزی بپوشید است زیرا به سادگی استایل رسمی یا غیررسمی ایجاد کرده و برای همه‌ی فصول کاربردی است.

پولوشرت آستین کوتاه

پولوشرت آستین کوتاه ماهیچه‌های بازو را به خوبی نشان می‌دهد. طراحی کلاسیک این مدل لباس هیچگاه دمده نمی‌شود و ترکیب بسیار زیبایی با شلوار جین، شلوار کتان یا پارچه‌ای به وجود می‌آورد. با پوشیدن پولوشرت آستین کوتاه با کت و لوفر استایل رسمی و با پوشیدن آن با کفش کتانی و شلوار جین استایل راحتی داشته باشید. این لباس شیک را می‌توان به روش‌های مختلفی پوشید.

پولوشرت بافت

پولوشرت‌های بافت برای ماه‌های گرم‌تر و خنک‌تر مناسب هستند. این مدل پولوشرت از نخ‌پنبه یا پشم تهیه شده و هنگام ست شدن با کت جیر و شلوار اسلیم استایل هالیوودی دهه‌ی ۱۹۵۰‌ میلادی را ایجاد می‌کند.

با پولوشرت چه لباسی بپوشیم؟

با پولوشرت چه چیزی بپوشیم؟

پولوشرت و شلوار اسلش

با ترکیب کردن پولوشرت و شلوار اسلش ظاهر راحت و جذابی داشته باشید. لباس نیم‌تنه‌ی بالایی شیک به همراه استایل راحت پایین تنه‌ی راحت استایل غیررسمی‌ای را ایجاد می‌کند. ظاهر خود را با کفش‌های کتانی کوتاه، کلاه کپ و کیف دستی جذاب‌تر کنید. برای جلوگیری از شلختگی ظاهر مطمئن شوید که لباس‌ها متناسب و تمیز باشند.

پولوشرت و شلوارک

هنگامی که هوا خیلی گرم می‌شود از ترکیب پولوشرت و شلوارک استفاده کنید. به راحتی با شلوارک‌های جین یا کتان می‌توانید استایل زیبایی در ترکیب با پولوشرت داشته باشید. سعی کنید برای داشتن استایل ساده و شیک که هیچگاه از مد نیفتد سعی کنید از یک رنگ در تیپ خود استفاده کنید. برای مواقعی که می‌خواهید استایل غیررسمی داشته باشید پولوشرت را روی شلوار انداخته و مطمئن شوید که اندازه‌ی آن متناسب باشد.

پولوشرت و کت

برای موقعیت‌های مختلف از یک قرار غیررسمی با دوستان تا قرارهای کاری تجاری غیررسمی، ست کردن پولوشرت با کت ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند. برای رویدادهای رسمی‌تر، یک پولوشرت سفید یا مشکی را با کت و شلوار تیره بپوشید.

پولوشرت و شلوار کتان

ست کردن پولوشرت با شلوار کتان یک انتخاب عالی برای موقعیت‌هایی که بین رسمی و نیمه رسمی هستند به شمار می‌رود. ظاهر خود را با قرار دادن پولوشرت در شلوار شیک و مرتب نگه داشته و آن را با کفش کتانی سفید، لوفر یا کفش دربی تکمیل کنید.

استایل‌های مختلف پولوشرت برای آقایان

استایل‌های مختلف غیررسمی و اسمارت کژوال با پولوشرت

تیپ غیررسمی

پولوشرت یکی از انتخاب‌های ایدئال برای موقعیت‌های غیررسمی است که در ترکیب با شلوار جین، شلوار اسلش یا شلوارک بسیار عالی به نظر می‌رسد. علاوه بر این می‌توانید کفش‌هایی مانند لوفر، کفش کتانی و صندل را برای داشتن استایل راحت‌تر انتخاب کنید.

استایل اسمارت کژوال

ست کردن پولوشرت با شلوار و کت یک استایل راحت اسمارت کژوال به وجود می‌آورد. پولوشرت یک جایگزین شیک‌تر برای تیشرت‌های سنتی است و به سادگی می‌توان متناسب با موقعیت با آن استایل رسمی یا غیررسمی ایجاد کرد. رنگ‌های تیره‌تر مانند سورمه‌ای، طوسی و ذغالی یک ترکیب عالی برای داشتن استایل شیک است اما از اضافه کردن رنگ‌های دیگر هراس نداشته باشید.

چگونه پولوشرت را ست کنیم؟

بستن دکمه‌های پولوشرت یک راه ساده برای ایجاد استایل شیک است. یک پولوشرت متناسب خیلی تنگ یا خیلی گشاد نیست و باید مطمئن شوید که به راحتی در آن حرکت می‌کنید. بهتر است برای موقعیت‌های رسمی پولوشرت را داخل شلوار قرار دهید. با ترکیب کردن پولوشرت با کت آن استایل رسمی یا غیررسمی داشته باشید.

آقایان باید چند پولوشرت داشته باشند؟

پولوشرت یکی از اجزای کاربردی کمد لباس برای موقعیت‌های غیررسمی و اسمارت کژوال است. به توصیه‌ی کارشناسان استایل آقایان باید پنج پولوشرت (دو پولوشرت آستین بلند و سه پولوشرت آستین کوتاه) داشته باشند.

آقایان چگونه باید پولوشرت بپوشند؟

پولوشرت‌ها می‌توانند به روش‌های مختلفی در موقعیت‌های متفاوت پوشیدن شوند. ترکیب کردن پولوشرت با شلوار اسلش استایل ورزشکاری، با شلوارک استایل راحت تابستانی، با شلوار کتانی استایل کاربردی در تمام فصول سال، با پوشیدن کت استایل اسمارت کژوال به وجود می‌آورد.

آیا پولوشرت جذاب است؟

پولوشرت تمیزی که اندازه‌ی آن متناسب است می‌تواند بخشی از یک استایل جذاب باشد. در انتخاب پولوشرت دقت کافی داشته باشید. پولوشرت‌های بافت ظاهر ساده‌تر و شیک‌تری دارند.

در پایان

در این مطلب به معرفی و بررسی روش‌های ست کردن پولوشرت یکی از لباس‌های کاربردی و پرطرفدار آقایان در فصول گرما پرداختیم. شما کدام مدل پولوشرت و چه جنسی را برای آن می‌پسندید؟

منبع: The Trend Spotter, The Art of Manliness