حتما تاکنون به آقایانی که کت و شلوار راه راه پوشیده‌اند و استایل شیکی داشته‌اند توجه کرده‌اید. در صورتی که می‌خواهید راز شیک‌پوشی این افراد را بدانید به مطالعه‌ی ادامه‌ی مطلب ادامه دهید. درست است که ست کردن کت و شلوارهای راه راه به کمی تلاش بیشتر نیاز دارد اما هنگامی که برخی از موارد پایه برای اضافه کردن این مدل کت و شلوار به استایل خود را یاد گرفتید متوجه خواهید شد که می‌تواند به شما در داشتن استایل شیک کمک کند. در این مطلب به معرفی کت و شلوار راه راه و نحوه‌ی ست کردن آن در استایل پرداخته‌ایم.

کت و شلوار راه راه چیست؟

کت و شلوارهای راه راه سال‌ها ترند دنیای مد بودند و اوج محبوبیتشان در دهه‌ی ۱۹۴۰ بود. همه‌ی افراد در هر قشر و صنفی می‌توانند این کت و شلوار را بپوشند. مشخصه‌ی کت و شلوارهای راه راه این است که پارچه‌ی آن‌ها دارای راه‌راه‌های عمودی باریک است که در حالت ایدئآل باید خیلی ظریف و روشن باشند. این مدل کت و شلوار برای بسیاری از انواع مختلف بدن مناسب است اما نکته‌ای که وجود دارد این است که آقایانی که خیلی قد بلند و لاغر هستند نباید آن را بپوشند.

تناسب مهم‌ترین نکته‌ای است که هنگام پوشیدن کت و شلوار راه راه باید در نظر بگیرید. متناسب بودن اندازه بسیار مهم است زیرا در غیر اینصورت استایل زیبایی را ایجاد نخواهد کرد.

چه زمانی کت و شلوار راه راه بپوشیم؟

کت و شلوار راه راه در استایل

بهترین موقعیت برای پوشیدن کت و شلوار راه راه زمانی است که به دنبال ایجاد استایل اداری رسمی هستید. اما این بدان معنا نیست که این کت و شلوار فقط مناسب استایل کاری و اداری است. همچنین می‌توان کت و شلوار راه راه را برای استایل اداری غیررسمی یا حتی استایل مناسب محیط کاملا غیررسمی هم ست کرد. اگرچه کت و شلوارهای راه راه ممکن است به بسیار خشک و رسمی بودن شهرت داشته باشند اما به صورت کلی می‌توان آن‌ها را برای استایل غیررسمی هم مناسب ساخت.

راه راه‌ها کت و شلوار را جذاب‌تر می‌سازند. در صورتی که راه راه‌ها را با استفاده از اکسسوری‌ها برجسته کنید و آن را با کفش‌های نامتعارف بپوشید مشخص می‌شود که قالب معمول و متعارف را شکسته‌اید. فرقی نمی‌کند که کت و شلوار راه راه را چگونه بپوشید در هر صورت روی آن به عنوان کت و شلوار اصلی خود تکیه نکنید. شما باید دست کم یک کت شلوار تک رنگ ساده داشته باشید.

در صورتی که تاکید زیادی روی کت و شلوار راه راه داشته باشید هر موقع که آن را بپوشید قابل تشخیص خواهید بود.

بهترین رنگ‌های کت و شلوار راه راه

فرقی نمی‌کند که کت و شلوار ساده یا راه راه پوشیده‌اید به هر حال انتخاب رنگ اهمیت بسیار زیادی دارد. رسمیت موقعیت و فصل را در نظر داشته باشید. برخی رنگ‌ها بسیار کاربردی هستند اما برخی دیگر نه.

کت و شلوار راه راه سرمه‌ای

کت و شلوار سرمه‌ای راه راه

سرمه‌ای در صدر رنگ‌های حرفه‌ای قرار دارد که برای بسیاری از موقعیت‌های سنتی مانند عروسی و موقعیت‌های اداری حرفه‌ای کاربرد دارد. اما جدا از حرفه‌ای بودن بسیار زیبا و جذاب هم به نظر می‌رسد. برای رسمی‌تر ساختن استایل کت و شلوار سرمه‌ای راه راه خود پیراهن رسمی و اکسسوری‌های استایل خود را به رنگ‌های خنثی یا سرد انتخاب کنید.

اگرچه در صورتی که نمی‌خواهید استایل سنتی‌ای داشته باشید می‌توانید پالت رنگی خود را به رنگ‌های برجسته‌تر هم توسعه دهید. به عنوان مثال می‌توان یک کراوات زرد یا نارنجی تیره را با پوشت ست کرد و استایلی ایجاد کرد که توجه همه‌ی افراد را جلب کند.

کت و شلوار راه راه مشکی

مشکی یکی از رنگ‌های سنتی برای کت و شلوار راه راه است که همیشه جنبه‌ی رسمی دارد اما داشتن خطوط راه راه از رسمیت آن می‌کاهد. کت و شلوار مشکی راه راه به ویژه در ترکیب با پیراهن رسمی سفید دکمه‌دار بسیار محافظ‌کارانه و سنتی است.

با تغییر در پیراهن سفید می‌توان ذات غیر رسمی کت و شلوار راه راه را تغییر داد. به عنوان مثال می‌توان می‌توانید به جای پیراهن سفید یک پیراهن رسمی رنگ روشن به رنگ پاستلی بپوشید. همچنین اجباری وجود ندارد که به دلیل مشکی بودن کت و شلوار کفش‌های رسمی مشکی بپوشید. به جای کفش‌های مشکی می‌توانید از کفش‌های رسمی چرم قهوه‌ای تیره استفاده کنید.

کت و شلوار راه راه آبی

آیا واقعا می‌توان کت و شلوار آبی راه راه پوشید؟ بله. آبی یک رنگ عالی برای تمام طول سال است که مناسب سرمای زمستان و روزهای آفتابی داغ تابستان است. با کت و شلوار آبی خود می‌توانید از ترکیب رنگ‌ها لذت ببرید.

سفید استاندارد، آبی روشن یا صورتی روشن رنگ‌های مناسب پیراهنی هستند که جلوه‌ی بسیار زیبایی را ایجاد می‌کنند. اگرچه سبز، زرد و بنفش کمرنگ هم همین کار را انجام می‌دهند. بنابراین امکانات بی‌پایانی برای بازی با رنگ‌ها وجود دارد. فرقی نمی‌کند که چه رنگی را با کت و شلوار آبی خود ست کنید در هر حال خواهید درخشید.

کت و شلوار راه راه طوسی

کت و شلوار راه راه طوسی

طوسی یک رنگ دوست داشتنی برای کت و شلوار است زیرا کاربردهای بسیاری دارد. به دلیل اینکه طوسی یک رنگ خنثی است به خوبی با سایر رنگ‌ها ست می‌شود. فرقی نمی‌کند که کدام طیف طوسی را برای کت و شلوار خود انتخاب کرده باشید خواه طوسی روشن یا زغالی، در هر حال حس منحصر به فردی از درخشش خواهید داشت.

رنگ‌های تیره‌تر رسمی‌تر هستند بنابراین کت و شلوار راه راه زغالی برای موقعیت‌هاهی حرفه‌ای یا خیلی رسمی مناسب‌تر است. از سوی دیگر طوسی روشن یک رنگ غیر رسمی است.

کت و شلوار راه راه سفید/ بژ

دیدن کت و شلوار راه را ه سفید یا بژ خیلی رایج نیست اما این دو رنگ بسیار جالب توجه هستند. نکته‌ی بسیار مهم در رابطه با ست کردن زیبای این کت و شلوارهای رنگ روشن این است که راه راه‌هایشان نباید خیلی درشت و برجسته باشد. بلکه باید خطوط بسیار ظریف و رنگ روشنی داشته باشند که پهن و تیره نباشند.

همه‌ی رنگ‌های دیگر استایل خود را ظریف نگه دارید. همچنین در استایل خود از یک کراوات یا پوشت برجسته استفاده کنید.

مدل‌های مختلف کت و شلوار راه راه

کت و شلوار راه راه هم مانند کت و شلوارهای دیگر مدل‌های مختلفی دارد. رنگ و طرح کت و شلوار در استایل کلی تاثیر به سزایی دارد. اما مدل کت و شلوار احساس کلی‌تان را مشخص می‌کند.

کت و شلوار چهار دکمه راه راه

کت و شلوار چهار دکمه‌ی راه راه جزو مدل‌هایی است که دوباره به دنیای مد برگشته و بسیار شیک است. اینگونه به نظر می‌رسد که کت و شلوارهای راه راه با این مدل در ذهن طراحی شده‌اند. ست کردن کت و شلوار چهار دکمه همیشه آسان نیست اما هنگامی که این کار را به درستی انجام دهید یک ترکیب برنده ایجاد کرده‌اید.

در این استایل پیراهن و کراوات خود را به رنگ خنثی انتخاب کنید. برش کت نقطه‌ی درخشش این استایل است. رنگ‌های تیره برای این استایل بسیار کلاسیک هستند بنابراین باید جزو انتخاب‌های اولتان باشند.

کت و شلوارهای سه تکه‌ی راه راه

کت و شلوار راه راه مشکی

اضافه کردن جلیقه می‌توانید هر کت و شلواری از جمله کت و شلوار راه راه را شیک‌تر کند. اگرچه در صورتی که این کت و شلوار را در خارج از محیط مناسب بپوشید ممکن است برجسته و شاید کمی متظاهر به نظر برسید بنابراین فقط آن را برای موقعیت‌های خیلی رسمی نگه دارید.

از سوی دیگر جلیقه رسمیت از دست رفته با راه راه‌های کت را به استایل باز می‌گرداند و به رسمی‌تر ساختن استایل کمک می‌کند. هنگامی که تکه‌ی سوم یعنی جلیقه را به استایل اضافه کردید راه‌ راه‌های زیادی در استایلتان نمایش داده می‌شوند بنابراین باید کمی تلاش کنید که خیلی تک رنگ به نظر نرسید. باز هم رنگ‌های برجسته را برای کراوات و پوشت خود انتخاب کنید.

با کت و شلوار راه راه چه چیزی بپوشیم؟

یاد گرفتن اینکه چه چیزهایی می‌توانیم یا نمی‌توانیم با کت و شلوار راه راه بپوشیم یک بحث جداگانه است. قطعا دوست ندارید که ظاهر خسته‌کننده‌ای داشته باشید. در صورتی که موارد اضافی نامناسبی را به استایلتان اضافه کنید ظاهرتان شلوغ و شلخته می‌شود. بنابراین باید به دنبال رنگ بیشتری نسبت به آنچه به صورت معمول در استایل خود به کار می‌گیرید باشید اما مراقب باشید که خیلی برجسته هم نشوید. از ایجاد تضاد زیاد هنگام ست کردن لباس‌ها اجتناب کنید.

پیراهن رسمی ساده

ست کردن پیراهن با کت و شلوار راه راه

یک کت و شلوار راه راه برای پوشیدن پیراهن رسمی رنگ مکمل عالی است. شما دوست دارید کمی تمایز بین پیراهن رسمی و کت و شلوارتان وجود داشته باشد. وجود رنگ به خوبی راه راه‌ها را نمایش می‌دهد. البته پیراهن سفید رسمی همیشه یک انتخاب مطمئن به شمار می‌رود اما پیراهن آبی رسمی هم مکمل بسیاری از کت و شلوارها است.

از پوشیدن پیراهن راه راه اجتناب کنید زیرا در آن صورت مانند آبنباتی می‌شوید که در حال راه رفتن است. علاوه بر این از پوشیدن پیراهن چهار خانه هم اجتناب کنید زیرا هدف این است که از شلخته به نظر رسیدن جلوگیری کنیم. هر مدل پیراهن رسمی برای ست شدن با این کت و شلوار مناسب است. بنابراین هر مدل پیراهن دکمه‌داری را می‌توانید انتخاب کنید.

کراوات و پوشت رنگی

پوشیدن کراوات و پوشت رنگی با کت و شلوار راه راه

کراوات و پوشت تک رنگ به زیبایی بیشتر استایل کمک می‌کنند. سعی کنید بیشتر رنگ‌هایی را انتخاب کنید که جالب توجه هستند و توجه را از خطوط راه راه دور می‌کنند. کراوات رنگی باعث می‌شود خطوط راه راه روی کت و شلوار طبیعی به نظر برسند.

طرح‌ها برای کراوات قابل قبول هستند اما کدام طرح‌ها را می‌توانیم استفاده کنیم؟ طرح خال‌های ریز در ترکیب با راه راه بسیار زیبا به نظر می‌رسد و ظاهر خیلی پر زرق و برق و برجسته‌ای هم ایجاد نمی‌کنند. کراوات‌های دارای راه‌ راه‌های نظامی هم در صورتی که با احتیاط پوشیده شوند ظاهر زیبایی را ایجاد می‌کنند. فقط مطمئن شوید که راه راه های کراوات پهن باشند تا از راه راه کت و شلوار متمایز باشند.

کفش‌های رسمی برای موقعیت‌های رسمی

ست کردن کفش‌های دربی با کت و شلوار راه راه

مدل کفش‌ها واقعا می‌تواند رسمیت کت و شلوار را تعیین کند. به عنوان مثال کفش رسمی مناسب میزان رسمیت کل استایل را افزایش دهد همانطور که یک کفش غیر رسمی باعث می‌شود کل استایل راحت و غیررسمی به نظر برسد.

کفش‌های دربی و آکسفورد برای بیشتر موقعیت‌های خیلی رسمی مناسب هستند. این کفش‌ها کلاسیک و رسمی بوده و مناسب رویدادها و موقعیت‌های خیلی رسمی هستند. برای داشتن استایل جالب و مدرن با کت و شلوار راه راه می‌توانید کفش‌های مانک استرپ را هم با این مدل کت و شلوار امتحان کنید.

اگر می‌خواهید استایل کژوال و راحتی داشته باشید، کفش‌های لوفر این پیغام را منتقل می‌کنند که شما به دنبال ایجاد استایل راحت هستید.

چگونه با کت و شلوار راه راه استایل غیررسمی‌تری داشته باشیم؟

در صورتی که از راه راه‌ها‌ی کت و شلوار خسته شده‌اید می‌توانید آن را کمی غیررسمی‌تر بپوشید. کاهش قوانین استاندارد کت و شلوار و شکستن روش سنتی پوشیدن کت و شلوار یکی از این راهکارها است. نیازی نیست که کت و شلوار را به صورت کامل بپوشید. شما می‌توانید کت را به صورت جدا از شلوار پوشیده و یا فقط شلوار کت و شلوار راه راهتان را بپوشید.

یک جفت کفش کتانی سفید را به آن اضافه کرده و استایل زیبایی برای آخر هفته‌ی خود ایجاد کنید. یا از همان کفش‌های آکسفورد استفاده کرده اما پیراهن استاندارد رسمی خود را با یک تیشرت یا یقه اسکی جایگزین کنید.

در نهایت باید تصمیم بگیرید که کت را برای ست شدن با کفش‌های رسمی خوپ نگه دارید. این ترکیب‌ها بسیار جالب توجه هستند و شما را شگفت‌زده خواهند کرد.

پیش از اینکه نخستین کت و شلوار راه راه خود را انتخاب کنید احتمالا چند سوال برایتان پیش بیاید که در ادامه به آن‌ها پاسخ دهید.

چگونه متوجه شویم می‌توانیم کت و شلوار راه راه بپوشیم؟

ست کردن کت و شلوار راه راه در استایل

اغلب آقایان می‌توانند کت و شلوار راه راه بپوشند. این کت و شلوارها بسیار شیک بوده و باعث می‌شوند فرد قد بلندتر به نظر برسد. تنها در صورتی که خیلی قد بلند و لاغر هستید از پوشیدن این مدل کت و شلوار اجتناب کنید.

آیا می‌توان به همراه کت و شلوار راه راه از پیراهن راه راه استفاده کرد؟

بله می‌توان اما بهتر است از این ترکیب اجتناب کنید. در صورتی که هم پیراهن و هم کت و شلوارتان راه راه بودند سعی کنید اندازه‌ی راه راه پیراهنتان با اندازه‌ی راه راه کت و شلوارتان متفاوت باشد. به صورت کلی این بدان معنا است که راه‌ راه‌های پیراهن باید پهن‌تر باشند.

آیا کت و شلوارهای راه راه مناسب مراسم رسمی هستند؟

خیر، این کت و شلوارها بهترین انتخاب نیستند. فرقی ندارد که چقدر زیبا به نظر می‌رسند به هر حال برای مراسم‌های بسیار رسمی خیلی غیر رسمی هستند. برای موقعیت‌های خیلی رسمی هیچ طرحی روی کت و شلوار، پیراهن یا کراوات مناسب نیست.

آیا می‌توان کت و شلوار راه راه را بدون کراوات پوشید؟

بله حتما می‌توانید. زیبایی کت و شلوار راه راه در این است که این آزادی عمل را به فرد می‌دهد که آن را به روش‌های مختلف ست کنند بنابراین نیازی به پیروی از یک استاندارد وجود ندارد.

منبع: SuitsExpert