در صورتی که قصد دارید در فصل تابستان استایل جذاب، مدرن و شیکی داشته باشید بهتر است نگاهی به استایل‌های جذاب کلاه فلاپی هم داشته باشید. این کلاه تابستانی شیک در ماه‌های گرما کاربرد بسیار زیادی دارد به همین دلیل در این مطلب به بررسی شکل، تاریخچه، کاربرد و روش‌های استفاده از آن در استایل خود پرداخته‌ایم.

دنیای مد کلاه در استایل، از استفاده از کلاه تنها به هدف ایجاد محافظت در برابر آفتاب یا حضور به عنوان یک عنصر واحد فاصله‌ی بسیار زیادی گرفته است. حتما شما هم در پیاده‌روی یا ساحل کلاه‌های بزرگ و پهنی که دور سر فرد را پوشش می‌دهند را دیده‌اید. احتمالا به این کلاه‌ها همان کلاه می‌گویید اما باید بدانید که نام دقیق آن‌ها کلاه فلاپی است. اگر شما هم علاقه‌مند به آشنایی بیشتر با این مدل کلاه و چگونگی استفاده از آن در استایل هستید ادامه‌ی مطلب را مطالعه نمایید.

کلاه فلاپی چیست؟

کلاه فلاپی که با عنوان‌های کلاه آفتابی، کلاه برداشت محصول یا کلاه مزرعه هم شناخته می‌شود، لبه‌ی پهنی دارد که برای محافظت از صورت و شانه‌ها از آفتاب طراحی شده است. کلاه‌های فلاپی در جنس‌ها و مدل‌های مختلفی مانند کلاه‌های آفتابی حصیری، کلاه‌های آفتابی از جنس فیبر فشرده و کلاه‌هایی که جنس بافت سبکی دارند تهیه می‌شوند. کلاه‌های فلاپی همانطور که از نامشان مشخص است لبه‌های پهنی دارند که می‌توانند تا ۲۵ سانتی‌متر پهنا داشته باشند.

برخی طراحان مد همچنین لبه‌های این پهنا را بیشتر هم طراحی می‌کنند اما در حالت کلی پهنای لبه‌ی کلاه فلاپی بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر است. این مدل کلاه در دهه‌های اخیر کاربرد و محبوبیت بسیار زیادی در دنیای مد پیدا کرده است. اما چگونه می‌توانیم با استفاده از این کلاه استایل شیکی داشته باشیم؟

تاریخچه‌ی کلاه فلاپی

تاریخچه‌ی کلاه‌های فلاپی

کلاه‌های فلاپی کاربردهای بسیار زیادی علاوه بر ایجاد ظاهر زیبا دارند. در فصل تابستان استفاده از کلاه لازم و ضروری است. کلاه‌های آفتابی‌ای که در ساخت آن‌ها از ایده‌های قدیمی الهام گرفته شده است، یکی از انواع ایدئآل کلاه برای محافظت از پوست و چشم‌ها از نور خورشید به شمار می‌روند.

علاوه بر این کلاه فلاپی می‌تواند یکی از اجزای مدرن و شیک استایل هم باشد. قبل از اینکه این کلاه یک عنصر شیک در استایل باشد کاربردش ایجاد محافظت در برابر آفتاب است. کلاه‌های فلاپی برای نخستین بار در قرن چهاردهم ظاهر شدند.

کلاه‌های فلاپی یکی از اجزای اصلی استایل هیپی در استایل دهه‌های ۶۰ و ۷۰ بودند که توسط افراد مشهور جوان استفاده می‌شدند. این کلاه‌های محبوب از چزم، حصیر و نمد تهیه شده و به عنوان محصول محبوبی که در همه‌ی فصول و همه‌ی رنگ‌ها کاربرد دارد استفاده می‌شدند.

چه زمانی از کلاه فلاپی استفاده کنیم؟

موقعیت‌های مناسب استفاده از کلاه فلاپی

کلاه فلاپی از ترکیب شخصیت فرد و خود کلاه تعریف می‌شود. برخی از شایع‌ترین قسمت‌ها که سرطان پوست از آن‌ها تشخیص داده می‌شود روی سر بوده و شامل صورت، پوست سر و گوش‌ها هستند. بنابراین با پوشیدن کلاه به ویژه کلاهی که UPF بالای ۵۰ داشته باشد می‌توانید محافظت لازم را ایجاد کنید. قسمت دشوار مساله تشخیص زمانی است که استفاده از این کلاه‌ها لازم و ضروری است.

همانطور که گفته شد چند دلیل و موقعیت دیگر هم برای پوشیدن کلاه فلاپی وجود دارند که در ادامه توضیح داده شده‌اند:

  • هنگام رفتن به ساحل؛ هنگام حضور در ساحل با به کارگیری کلاه‌های لبه پهن نگرانی‌ای از بابت آسیب آفتاب به صورت و سر خود نداشته باشید.
  • هنگام حضور در فضای باز؛ این مورد مناسب افرادی است که علاقه‌مند به کمپ زدن در جنگل و لذت بردن از طبیعت هستند. اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید آخر هفته را به کوهنوردی بگذرانید لباس‌های آستین بلند و یک کلاه آفتابی خوب چیزهایی هستند که داشتن‌شان واجب است.
  • برای داشتن استایل شیک و عالی؛ کلاه شیک یکی ازاجزای استایل است که دست کم گرفته شده اما می‌تواند اجزای مختلف استایل را به خوبی به هم مرتبط و متصل سازد. برای استایل رسمی می‌توانید یک پیراهن طرح‌دار را با کلاه فلاپی به رنگ خنثی ترکیب کرده یا از استایل تمام سفید با کلاه رنگی فلاپی استفاده کنید.

کلاه‌های فلاپی نه تنها برای محافظت از سر و موها در براب آفتاب بلکه برای تکمیل استایل و داشتن ظاهر شیک طراحی شده‌اند. بنابراین شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که آیا این کلاه‌ها همچنان جزو ترند دنیای مد امروز هستند یا خیر. پاسخ این سوال بله است و می‌توان از آن برای داشتن استایل شیک و مدرن استفاده کرد.

آیا کلاه فلاپی هنوز ترند است؟

کلاه‌های فلاپی ترند

کلاه‌های فلاپی در تمام طول سال بسیار محبوب و پرطرفدار هستند زیرا کاربردی بودن و مدرن بودن آن‌ها محبوبیت زیادی ایجاد می‌کنند. این کلاه‌ها مانع از رسیدن آفتاب به صورت می‌شوند، موهای به هم ریخته را می‌پوشانند و می‌توانند ظاهر ساده را ارتقا دهند.

از سال ۱۹۶۰ این کلاه‌ها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده و به یکی از انتخاب‌های آسان برای خانم‌ها و آقایان تبدیل شده‌اند. یکی از طیف‌های رنگی که هیچگاه دمده نمی‌شود و امکان ترکیب کردن آن‌ با رنگ‌های دیگر و همخوانی با آن‌ها وجود دارد، طیف رنگی خنثی است. در صورتی که به دنبال انتخاب یک رنگ مناسب برای کلاه فلاپی هستید سعی کنید رنگ‌های مشکی، سفید، کرم یا آبی را انتخاب کنید. در صورتی که فکر می‌کنید کلاه آفتابیتان خیلی ساده است، می‌توانید از یک روبان رنگ روشن به دور آن استفاده کنید.

در صورتی که به دنبال مدل‌های طرح‌دار و رنگارنگ هستید طرح‌های گلدوزی شده ظاهر زیبایی دارند و آن‌ها را برای رویدادهای رسمی‌تر از رفتن به ساحل می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. در صورتی که ترجیح‌تان کلاه‌های رنگی است، کلاه فلاپی شیکی که به رنگ روشن بوده یا خال خالی باشد انتخاب مناسبی است. مدل‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید مدل دلخواه خود را از میان آن‌ها انتخاب کنید.

در پایان

در صورتی که به تازگی می‌خواهید از کلاه‌های فلاپی در استایل خود استفاده کنید با افتخار این کلاه را انتخاب کنید. این کلاه‌ها در تمام طول سال ترند هستند و به نظر نمی‌رسند به این زودی دمده شوند. کلاه فلاپی در مدل‌ها و اندازه‌های مختلف برای استفاده در موقعیت‌های مختلف در دسترس است.

آیا شما جزو طرفدارهای این مدل کلاه هستید؟ رنگ دلخواه و مدل مورد علاقه‌ی کلاه فلاپی برای شما کدام است؟

منبع: ThreadCurve