ساعت مچی مشکی بسیار مدرن و شیک است. مشکی رنگ مناسب افرادی است که دوست دارند قدرتمند و در راس امور باشند. به صورت کلی یک ساعت مچی مشکی با همه چیز به خوبی ست می‌شود و فرقی نمی‌کند که استایل یا رنگ لباس‌هایی که پوشیده‌اید چه چیزی باشد اما کلید دستیابی به ظاهر شیک با استفاده از ساعت مچی مشکی این است که نحوه‌ی صحیح استفاده از آن را یاد بگیریم. به این منظور باید عامل‌های مختلفی در نظر گرفته شوند. در این مطلب با نحوه‌ی ست کردن ساعت مچی مشکی با لباس‌ها برای داشتن ظاهر و استایل شیک آشنا خواهید شد.

چگونه از ساعت مچی مشکی استفاده کنیم؟

هماهنگی رنگ‌ها در ست کردن ساعت مشکی نکته‌ی بسیار مهمی است. البته این کار ساده است زیرا رنگ مشکی با همه‌ی رنگ‌ها ست می‌شود. برای یک رویداد رسمی باید ساعت مشکی خود را با کت‌و‌شلوار یا کمربند و کفش خود ست کنید. بنابراین به عنوان یک قانون در صورتی که از ساعت مشکی استفاده می‌کنید باید کفش‌ها و کمربندتان هم مشکی باشند.

در ست کردن ساعت مشکی با لباس‌ها، ساعت مشکی رسمی با بند چرمی به خوبی با کت‌و‌شلوار مشکی ست می‌شود به ویژه اگر لباس را برای یک رویدادی که در شب برگزار می‌شود بپوشید. علاوه بر این به خوبی با استایل تجاری رسمی و نیمه‌رسمی هم ست می‌شود. اما توجه داشته باشید که ساعت مشکی را نباید با استایلی که به صورت کامل غیر رسمی است استفاده کنید.

برای استایل غیر رسمی ساعت‌های مشکی رنگ دایو (غواصی)، racing، خلبانی و فیلد مناسب هستند. ساعت دایو را می‌توان با استایل تجاری رسمی، غیررسمی یا نیمه‌رسمی ست کرد. اما ساعت‌های racing، خلبانی و فیلد را بهتر است با استایل نیمه‌رسمی یا غیررسمی ست کنید. همچنین ساعت مشکی متالیک باید با اکسسوری‌های دیگر مانند سگگ کمربند، دکمه سر آستین و… ست شود.

توجه داشته باشید که برخی ساعت‌ها قاب‌های طلایی یا نقره‌ای دارند و برای آن‌ها باید قاب را با اکسسوری‌های استایل خود ست کنید. در مورد کفش‌ها و لباس‌ها هم باید ساعت مشکی را با لباس‌ها و کفش‌هایی که تناژ رنگی مشکی، خاکستری، سرمه‌ای یا سایر رنگ‌هایی که تناژ مشابهی دارند مطابقت دهید.

آیا ساعت مچی مشکی با همه چیز ست می‌شود؟

ست کردن ساعت مشکی

در حالت کلی، رنگ مشکی به خوبی با همه چیز ست می‌شود و این نکته در مورد ساعت‌های مچی مشکی هم صادق است. اگرچه در کنار رنگ باید به نوع، طرح و جنس ساعت هم توجه کنید. علاوه بر این نوع دسته‌ی ساعت و اینکه صفحه‌ی آن چقدر ظاهر زیبایی ایجاد می‌کند را هم باید در نظر بگیرید. همچنین باید برای انتخاب نوع ساعت موقعیت را هم در نظر بگیرید.

آیا می‌توان ساعت مچی مشکی را با کت‌و‌شلوار استفاده کرد؟

استفاده از ساعت مچی مشکی با کت‌و‌شلوار ست بسیار خوبی است. دلیل این موضوع این است که کت‌و‌شلوارها برای موقعیت‌های رسمی استفاده می‌شوند و کلاسیک‌ترین و رسمی‌ترین رنگ برای کت‌و‌شلوار مشکی است. به عنوان یک قانون باید اکسسوری‌ها را با کت و شلوار ست کنید. بنابراین در صورتی که کت و شلوار مشکی می‌پوشید، ساعت مچی مشکی به خوبی با آن ست می‌شود. گاهی اوقات نیازی نیست که ساعت مشکی با رنگ کت و شلوار مطابقت داشته باشد بلکه می‌توانید آن را با کفش‌ و کمربند خود ست کنید. همچنین حتی می‌توانید ست کردن اکسسوری‌ها مانند استفاده از ساعت و دکمه سردست مشکی را انتخاب کنید.

با ساعت‌های تمام مشکی چه چیزی بپوشیم؟

امکان پوشیدن هر چیزی با ساعت‌های تمام مشکی وجود دارد. مشکی رنگی همه‌کاره و مناسب رویدادهای رسمی است. البته این بدان معنا نیست که می‌توانید هر مدل مختلفی از ساعت مچی مشکی را با هر چیزی ست کنید. به عنوان مثال، نباید ساعت اسپرت یا دایو را با کت‌و‌شلوار رسمی بپوشید. لباس‌های غیررسمی و نیمه‌رسمی می‌توانند با ساعت‌های رسمی تمام مشکی پوشیده شوند.

آیا ساعت‌های مشکی به سادگی خراشیده می‌شوند؟

ساعت‌های مچی مشکی به سادگی خراشیده نمی‌شوند زیرا لایه‌ی نازکی از یک ماده‌ی مشکی سخت با استفاده از پوشش فیزیکی بخار روی آن‌ها قرار داده شده است. این پوشش از روکش و استیل ضد زنگ ساعت محافظت کرده و باعث می‌شود ساعت برای مدت طولانی‌تری زیبایی خود را حفظ کند. علاوه بر پوشش فیزیکی بخار، ساعت‌های مشکی با ماده‌های دیگری مانند سرامیک مشکی، ترکیبات کربن و… پوشانده می‌شوند. استفاده از این مواد از پوشش فیزیکی بخار هم رایج‌تر است.

محبوب‌ترین رنگ ساعت مچی کدام است؟

محبوب‌ترین رنگ ساعت مچی

بر اساس مشاهدات مشکی محبوب‌ترین رنگ برای ساعت مچی مردانه است. اگر چه رنگ‌های دیگری هم برای ساعت مچی در بازار وجود دارند اما هیچکدام به اندازه‌ی مشکی محبوب و پرطرفدار نیستند. مشکی رنگ پیچیده‌ای است که امکان انتخاب سبک‌ها و رنگ‌های بسیاری را در استایل فراهم می‌کند. پس از مشکی، سفید به دلیل قابلیت خوانایی بالا بیشترین محبوبیت را دارد. استفاده از یک ساعت سفید ساده نشان می‌دهد که فرد مینیمالی هستید.

رنگ دیگری که در صدر رنگ‌های پرطرفدار قرار دارد آبی است که آرامش‌ بسیاری را به همراه دارد. اگرچه قهوه‌ای رنگ نمایانگر مردانگی و قابل اعتماد بودن است و نشان می‌دهد که شما مردی هستید که می‌توانید هر چالشی را انجام داده و در موقعیت‌های مختلف بدون کم و کاستی ظاهر شوید.

کاربردی‌ترین رنگ ساعت مچی کدام است؟

بازهم مشکی، پرکاربردترین رنگ برای ساعت مچی و بسیار کاربردی و همه منظوره است. البته رنگ‌های دیگر مانند آبی، سفید، سبز و نارنجی هم بسیار محبوب هستند اما هیچکدام از نظر توانایی ست شدن با همه‌ی استایل‌ها و لباس‌ها هم رده‌ی رنگ مشکی قرار نمی‌گیرند. علاوه بر این رنگ مشکی در همه‌ی شرایط با هر لباسی ست می‌شوند.

برخی افراد بر این باور هستند که صفحه‌ی ساعت مشکی باید بند ساعت مشکی داشته باشد. اما امروزه ساعت‌های مدرن بسیاری با صفحه‌های مشکی و قاب‌های طلایی یا نقره‌ای و بندهای نقره‌ای تولید می‌شوند. این نکته فقط به این معنا است که رنگ مشکی به خوبی با همه چیز ست می‌شود.

آیا ساعت‌های مچی مشکی شیک و مدرن هستند؟

ساعت‌ مچی مشکی شیک و مرسوم است. با وجود اینکه ممکن است این رنگ ساعت برای همه‌ی افراد بهترین انتخاب نباشند اما استایلی است که با همه چیز به خوبی ست می‌شود. ساعت‌های مدرن مشکی با پوشش فیزیکی بخار تهیه می‌شوند که در برابر خراشیدگی، رنگ‌پریدگی و اشعه‌ی UV مقاوم است.

جنس ساعت‌های مچی مشکی از چیست؟

ساعت‌های مچی مشکی از مواد مختلفی مانند پوشش کربن شبه الماس، پوشش فیزیکی بخار، سرامیک مشکی یا آلیاژهای مشکی تهیه می‌شوند. برخی برندها از فلزاتی که به صورت طبیعی مشکی هستند مانند سرامیک مشکی، فیبر کربن، کربن لایه لایه و… استفاده می‌کنند. این مواد اغلب گران‌قیمت بوده و برای ساعت‌های لوکس به کار می‌روند. پوشش فیزیکی بخار مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه است که از اعمال چند روش پوشش‌دهی خلا روی قاب و بند استفاده می‌کند.

فرایند پوشش فیزیکی بخار شامل یک فرایند مکنده با فناوری پیشرفته است که از طریق آن برخی مواد خاص تبخیر می‌شوند. گازهای واکنش‌پذیر مانند نیتروژن، اکسیژن یا گازهای مبتنی بر هیدروکربن به پوشش فلزی وارد شده و این واکنش شیمیایی باعث ایجاد پوشش فیزیکی بخار می‌شود.

جنس ساعت مشکی

اعمال پوشش فیزیکی بخار روی ساعت نه تنها ظاهر مات زیبایی را ایجاد می‌کند بلکه به عنوان یک لایه‌ی سخت و محافظ هم عمل کرده و مقاومت ساعت در برابر پاره شدن، خیس شدن و خراشیدگی را هم افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر پوشش کربن شبه الماس یک فرایند گران‌قیمت است و اغلب برای ساعت‌های لوکسی که از فلزات گران‌بها ساخته می‌شوند به کار می‌رود. این فرایند در محیط خلا انجام می‌شود و پوشش ایجاد شده ساعت را در برابر فرسایش مقاوم‌تر می‌سازد.

ساعت مچی هوشمند مشکی

ساعت‌های هوشمند مشکی برای استفاده در استایل غیررسمی طراحی شده‌اند اما در حال حاضر با توجه به علایق افراد برای استفاده در جلسات تجاری هم استفاده می‌شوند. این ساعت‌ها در عین سادگی بسیار جذاب هستند و به دلیل داشتن طراحی مشکی براق می‌توانید آن‌ها را برای استایل‌های تجاری و غیر رسمی استفاده کنید.

منابع: Mens top spot، A Fashion Blog