برای داشتن استایل جذاب و غیررسمی، جین هیچ رقیبی ندارد. پارچه‌ی راحت و بادوام جین (Denim) ظاهر شیکی را بدون نیاز به تلاش زیاد ایجاد می‌کنند. پیراهن‌های جین ظاهر زیبایی را ایجاد کرده و در عین راحتی بسیار شیک به نظر می‌رسند. بنابراین در صورتی که تاکنون پیراهن جین را به کمد لباس خود اضافه نکرده‌اید، اکنون زمان انجام این کار رسیده است. ست کردن پیراهن‌ جین زنانه کار ساده‌ای است و می‌توان آن‌ها را برای هر زمانی از سال استفاده کرد. در این مطلب روش‌های مختلف ست کردن این پیراهن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

پیراهن جین آستین بلند

پیراهن جین آستین بلند

برای داشتن استایل کلاسیک با پیراهن جین به دنبال یک پیراهن سبک وزن آستین بلند باشید که در هر فصلی بتواند استفاده شود. برای اینکه بیشترین استفاده را از این پیراهن بتوانید داشته باشید، مدلی را انتخاب کنید که با استایلتان مطابقت داشته باشد. در صورتی که دوست دارید ظاهر زنانه‌ای داشته باشید، بلوز شمبری یا جین را انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید که چه رنگی را باید انتخاب کنید، یک پیراهن جین آبی سیر که کمی گشاد باشد گزینه‌ی مناسبی است. پس از انتخاب این پیراهن، برای داشتن استایل اسمارت آن را با شلوار جین اسکینی و کفش پاشنه بلند و برای داشتن استایل راحت، از شلوار جین boyfriend و کفش کتانی به همراه آن استفاده کنید.

پیراهن جین زنانه آستین کوتاه

با وجود اینکه پیراهن جین آستین بلند یکی از لباس‌های ارزشمند در کمد لباس است، نمونه‌ی آستین‌ کوتاه این لباس هم زیبایی خاص خود را دارد. پیراهن‌های جین آستین کوتاه هم مانند پیراهن‌های آستین بلند می‌توانند با استایل‌های بسیار زیادی ست شوند. همه‌ی کاری که باید انجام دهید این است که طرح مناسبی که به دنبال آن هستید را پیدا کنید.

پیراهن جین آستین کوتاه

به صورت کلی گزینه‌های سبک وزن در رنگ‌های ملایم آبی جلوه‌ی زنانه‌تر و راحت‌تری داشته و انتخاب جذابی برای فصل‌های بهار و تابستان به شمار می‌روند. از سوی دیگر مدل‌های دارای رنگ‌های تیره‌تر اغلب ظاهر برجسته‌تری داشته و برای استایل‌هایی که به دنبال جلب توجه بسیار هستند مناسب هستند.

پیراهن جین زنانه بلند/ بسیار بزرگ

در صورتی که به دنبال پیراهن جین کلاسیک هستید باید به مدل‌های اورسایز (بسیار بزرگ) توجه داشته باشید. بهترین مدل شامل پیراهن‌های استایل boyfriend است که بسیار کاربردی هستند و می‌توان آن‌ها را به صورت گشاد داخل کمر شلوار یا شلوار جین قرار داد. با این کار یک ظاهر شیک و راحت ایجاد می‌شود. همچنین می‌توانید آن‌ها را با کت‌های سبک یا بالاپوش روی پیراهن خود بپوشید.

پیراهن جین زنانه متناسب

با وجود اینکه پیراهن‌های اورسایز جین ظاهر راحتی دارند، اما استایل‌های متناسب شیک‌تر و زیباتر هستند. بنابراین با وجود اینکه به دلیل داشتن پارچه‌ی جین یک انتخاب ایدئال برای استایل‌های غیررسمی هستند اما ظاهر شیک آن‌ها برای موقعیت‌های اسمارت کژوال هم کاربرد دارد. برای استایل غیررسمی سعی کنید پیراهن جین با اندازه‌ی متناسب را با شلوار جین اسکینی، بوت یا صندل ست کنید. برای داشتن استایل شیک‌تر کفش پاشنه بلند را جایگزین بوت و صندل کنید.

پیراهن جین بلند

پیراهن جین بلند

پیراهن جین کلاسیک تنوع بسیاری داشته و حتی به شکل پیراهن بلند هم وجود دارد. بنابراین در صورتی که به دنبال این هستید که با این استایل تیپ زنانه‌تری داشته باشید، حتما پیراهن جین بلند را انتخاب کنید. استایل‌های زیادی از جمله آستین بلند، آستین کوتاه و آستین متوسط برای این مدل وجود دارند؛ بنابراین به راحتی می‌توانید مدل مناسب خود را پیدا کنید. در این فرایند حتما توجه داشته باشید که فرم بدن خود را در نظر بگیرید. از آن‌جایی که جین پارچه‌ی ضخیمی است، پیراهن‌های جین می‌توانند گشاد و بزرگ به نظر برسند؛ بنابراین انتخاب استایل دارای اندازه‌ی متناسب یا استفاده از کمربند در کمر پیراهن، گزینه‌ی مناسبی برای داشتن ظاهر زیباتر است.

دو تکه لباس جین

آیا فکر می کنید پوشیدن دو تکه لباس جین در استایل آزار دهنده و ناراحت‌کننده خواهد بود؟ باید این نکته را بگوییم که این روند دوباره به دنیای مد بازگشته است و باید در کمد لباس خود جایی برایش باز کنید. استایل جین دو تکه بسیار راحت، جذاب و غیررسمی بوده و برای تعطیلات آخر هفته استایل مناسبی است. در صورتی که فکر می‌کنید این استایل خیلی برجسته است، به دنبال ست کردن لباس‌های جین آبی به همراه اکسسوری‌های مشکی باشید. اگر نگرانی‌تان درباره‌ی استایل کمی بیشتر است، یکی از لباس‌های جین خود را به رنگ تیره و دیگری را به رنگ روشن انتخاب کنید. انجام این کار تضاد زیبایی را در ظاهر شما ایجاد می‌کند.

پیراهن جین وسترن

پیراهن‌های جین بیشتر از آن‌چه که فکرش را بکنید، کاربردی هستند. این پیراهن‌ها علاوه بر استفاده در موقعیت‌های غیررسمی می‌توانند استایل‌های متنوع مدرن و شیکی ایجاد کنند. برای داشتن استایل مدرن با پیراهن جین به دنبال استایل وسترن باشید. این کار را می‌توانید با اضافه کردن چند عنصر وسترن به استایل خود انجام دهید. به عنوان مثال، استفاده از دو تکه لباس جین با کمربند بزرگ حجیم و بوت‌های قهوه‌ای استایل بسیار شیک و زیبایی را به وجود می‌آورد.

پیراهن جین پلاس سایز یا سایز بزرگ

پیراهن جین اورسایز

پیراهن جین برای همه ی انواع بدن‌ها ظاهر زیبایی دارد. بنابراین در صورتی که اندام درشت و چاقی دارید حتما از این پیراهن‌ها استفاده کنید. در سایز بزرگ باید به دنبال پیراهن جین متناسب بوده و آن را به صورت آزاد و بدون بستن دکمه‌ها پوشیده یا آن را بسته یا گره بزنید. با انجام این کار ظاهر صاف‌تری به کمر خود خواهید داد. سپس شلوار جین اندامی یا اسکینی و یک جفت کفش پاشنه بلند را برای کشیده‌تر و بلندتر نشان دادن پاهای خود به استایلتان اضافه کنید. در صورتی که طرفدار پوشیدن دو تکه لباس جین آبی در استایل خود نیستید، می‌توانید به جای رنگ آبی شلوار جین سفید یا مشکی بپوشید.

رنگ‌های پیراهن جین زنانه

پیراهن جین آبی

پیراهن جین آبی

رنگ آبی برای پیراهن جین یک انتخاب شیک است که هیچ‌گاه دمده نمی‌شود. جین آبی هم مانند مشکی و سفید، جز رنگ‌های خنثی در مد به شمار می‌رود و می‌تواند با همه‌ی رنگ‌های پوست و انواع رنگ‌های مختلف ست شود. اگر رنگ پوست و موهایتان روشن است، پیراهن جین آبی را با رنگ‌های ملایم مانند صورتی روشن ست کنید. در صورتی که رنگ پوست و مویتان تیره است، پیراهن جین خود را با رنگ‌های گرم ترکیب کنید.

پیراهن جین مشکی

مانند پیراهن جین آبی، باید استایل مشکی را هم به کمد لباس خود اضافه کنید. پیراهن جین مشکی نسبت به گزینه‌های سنتی آبی رنگ بسیار منحصر به فرد است و برای ایجاد استایل‌های شیک و جذاب به کار می‌رود. علاوه بر این رنگ تیره‌ آن‌ها را برای فصل زمستان ایدئآل می‌سازد. برای تکمیل استایل پیراهن جین مشکی به سادگی می‌توانید یک جفت شلوار جین آبی را با آن ترکیب کنید. این استایل به دلیل تضادی که در رنگ‌های آن‌ها وجود دارد بسیار شیک‌تر از استایل سنتی پوشیدن دو تکه لباس جین به نظر می‌رسد. برای تکمیل این استایل اکسسوری‌های مشکی مانند بوت، کیف و کلاه را به آن اضافه کنید.

با پیراهن جین زنانه چه لباسی بپوشیم؟

جین یک پارچه‌ی راحت و بادوام است که چندین دهه است که طرفدارهای بسیاری پیدا کرده و جز لباس‌های شیک و مدرن به شمار می‌رود. یک پیراهن جین در عین زیبایی راحت بوده و می‌تواند با هر چیزی پوشیده شود. پیراهن جین بلند با شلوار جین اسکینی و کفش کتانی ترکیب زیبایی را ایجاد کرده و پیراهن جین کوتاه به ویژه در رنگ‌های روشن‌تر برای فصل تابستان عالی است و می‌تواند با شلوار جین ست شود.

چه رنگ‌هایی برای پیراهن جین زنانه مناسب هستند؟

کت جین زنانه

زیبایی پیراهن جین در این است که به رنگ‌های متنوع و مختلف تیره و روشن وجود دارد. این رنگ‌ها به سادگی می‌توانند با رنگ‌های روشن و طرح‌های مختلف ترکیب شده و ظاهر جذابی را به وجود بیاورند. همان‌طور که گفته شد، رنگ‌های خنثی مانند مشکی، سفید، خاکی، سبز و طوسی شیک‌ترین و کاربردی‌ترین رنگ‌ها هستند. برای داشتن ظاهر یکدست‌تر، آبی یا سرمه‌ای را انتخاب کنید.

آیا می‌توان پیراهن جین را باشلوار جین پوشید؟

بله می‌توان پیراهن جین را با شلوار جین پوشید؛ اما باید رنگ‌های آن‌ها با هم متفاوت باشد. ترکیب شلوار جین مشکی با پیراهن آبی تیره عالی است و شلوار جین سفید با پیراهن جین تیره بسیار شیک به نظر می‌رسد. علاوه بر این باید به این نکته توجه کرد که هر چقدر لباس تیره‌تر باشد، اندام را لاغرتر نشان می‌دهد. پوشیدن دو تکه لباس جین که هر دو رنگ مشابهی داشته باشند ممکن است استایل جالبی را ایجاد نکند.

چگونه از پیراهن جین بلند در استایل خود استفاده کنیم؟

پیراهن‌های جین بلند و طرح‌های اورسایز بسیار کاربردی هستند؛ زیرا می‌توانید آن‌ها را به روش‌های مختلفی استفاده کنید. فرقی نمی‌کند که بخواهید آن‌ها را داخل شلوار جین یا شلوار فاق بلند قرار دهید یا آن‌ها را روی پیراهن خود بپوشید، در این صورت کاربرد پیراهن بلند شما مانند یک کت سبک وزن خواهد بود.

منبع: The Trend Spotter