بهترین روش برای پوشیدن کت و شلوار در فصل گرم تابستان چیست؟ در فصل تابستان به دلایل مختلفی مانند داشتن استایل رسمی، شرکت در مراسم عروسی یا شرکت در رویدادها و جلسات کاری رسمی نیاز به پوشیدن کت و شلوار وجود دارد، اما با وجود گرمای زیاد این فصل چه نکاتی رار پوشیدن کت و شلوار در گرما باید رعایت کنیم؟ در این مطلب به بررسی بایدها و نبایدهای ست کردن کت و شلوار در ماه‌های گرم سال می‌پردازیم.

۱. به آستر کت دقت کنید

آستر کت یک پارچه‌ی اضافی بین پارچه‌ی بیرونی کت و بدن است که به کت ساختار می‌دهد. انواع مختلف آستر کت شامل: بدون آستر، یک چهارم آستردار، نیم آستر و تمام آستردار هستند. بسیاری از کت‌ها جز دسته‌ی تمام آستردار بوده و همین موضوع باعث می‌شود شکل مشخصی داشته باشند.

کت‌های بدون آستر کمترین ساختار و بیشترین قابلیت تنفس را دارند. بهترین گزینه کت‌های نیم آستر هستند که نه تنها در روزهای گرم راحتی و قابلیت تنفس ایجاد می‌کنند، بلکه به قسمت بالایی کت هم ساختار می‌دهند که نکته‌ی بسیار مهمی برای قسمت شانه‌ها و بهبود استایل آن‌ها به شمار می‌رود.

۲. از پارچه‌ی مناسب استفاده کنید

انتخاب پارچه‌ی مناسب برای کت و شلوار

هنگامی که نوبت به انتخاب پارچه می‌رسد، گزینه‌های بسیار زیادی مانند لینن، کتان و پشم گرمسیری برای فصل گرما وجود دارند. مطمئن شوید که برای خنک ماندن در فصل تابستان پارچه‌ی مناسبی را انتخاب کرده‌اید. کت و شلوارهای لینن یکی از گزینه‌های عالی برای فصل تابستان به شمار می‌روند، زیرا بسیار نازک هستند. لینن جز الیاف طبیعی است که بسیار راحت بوده و قابلیت تنفس بالایی دارند.

تنها مشکلی که به صورت کلی در رابطه با پارچه‌های لینن وجود دارد این است که به راحتی چروک می‌شوند. پارچه‌های نخ پنبه کمی متفاوت از لینن هستند؛ زیرا پارچه‌ی آن‌ها از کت و شلوارهای لینن ضخیم‌تر است. نخ پنبه هم مانند لینن جز الیاف طبیعی است که راحتی و قابلیت تنفس بالایی دارد. علاوه بر این نیازی به نگرانی زیاد درباره‌ی چروک شدن آن وجود ندارد.

پارچه‌ی پشم گرمسیری هم یک پشم سبک وزن و یکی از بهترین پارچه‌هایی است که برای کت و شلوار می‌تواند استفاده شود. نکته‌ی بسیار جالب توجه و مهم در رابطه با پارچه‌ی پشم گرمسیری این است که دوام بسیار زیادی دارد و هنگام لمس کردن بسیار لطیف و نرم است. در صورتی که باید لباس رسمی بپوشید پیشنهاد می‌شود از پارچه‌ی پشم گرمسیری استفاده کنید؛ زیرا کت و شلوارهای نخ پنبه و لینن در حالت کلی غیررسمی‌تر شناخته می‌شوند.

۳. رنگ مناسب را انتخاب کنید

رنگ مناسب کت و شلوار

انتخاب رنگ مناسب اهمیت بسیاری دارد، زیرا برخی رنگ‌ها گرمای بیشتری را جذب می‌کنند. هرچه‌قدر رنگ کت و شلوار تیره‌تر باشد گرمای بیشتری را جذب کرده و احساس گرمای بیشتری خواهید داشت. بهترین رنگ‌هایی که برای کت و شلوار در فصل گرما می‌توانید انتخاب کنید شامل قهوه‌ای مایل به زرد، سفید، بژ، طوسی روشن یا آبی روشن هستند.

در صورتی که به دنبال انتخاب کت و شلوار برای یک رویداد یا مرایم بسیار رسمی هستید، رنگ‌های تیره‌تر انتخاب‌های مناسب‌تر هستند؛ زیرا این رنگ‌ها نسبت به رنگ‌های روشن‌تر رسمیت بیشتری دارند. اگرچه در صورتی که برای رویداد غیررسمی‌تری قصد پوشیدن کت و شلوار دارید بهتر است رنگ‌های طوسی روشن یا آبی روشن را انتخاب کنید. این رنگ‌ها نسبت به مشکی رسمیت کمتری دارند، اما همچنان به اندازه ‌ی کافی برای استفاده در مراسم‌هایی که در آن‌ها نیاز به پوشیدن کت و شلوار وجود دارد مناسب هستند.

۴. لایه لایه لباس بپوشید

بسیاری از افراد از ایده‌ی لایه لایه لباس پوشیدن در تابستان تعجب می‌کنند. واقعیت این است که پوشیدن کت و شلوار در تابستان معادل تعریق بسیار است. علاوه بر این پوشیدن پیراهن آستین بلند زیر کت منجر به ایجاد لکه‌های عرق در قسمت زیر بغل لباس می‌شود. اما در صورتی که زیرپوش باکیفیتی بپوشید، دیگر استرسی برای نگرانی از نیاز به تعویض پیراهن به دلیل ایجاد لکه‌های تعریق نخواهید داشت. پوشیدن زیرپوش مناسب زیر پیراهن رسمی نه تنها عرق را جذب می‌کند، بلکه باعث می‌شود احساس خنکی بیشتری داشته باشید.

۵. از شکستن قوانین نرمال لباس پوشیدن نترسید

قوانین پوشیدن کت و شلوار

هنگامی که نوبت به داشتن احساس خنکی بیشتر با پوشیدن کت و شلوار می‌رسد کمی آزادی عمل در تغییر قوانین رایج لباس پوشیدن وجود دارد. به عنوان مثال هنگامی که سر پا ایستاده‌اید دکمه‌های کت خود را باز بگذارید با این کار احساس خنکی بیشتری خواهید داشت؛ زیرا هوای بیشتری به داخل کت جریان پیدا خواهد کرد و به احتمال کمتری دچار تعریق و گرما خواهید شد. همچنین این کار را می‌توانید برای دکمه‌های آستین کت و پیراهن خود هم انجام دهید.

۶. پیراهن مناسب بپوشید

اغلب افراد اهمیت پوشیدن پیراهن مناسب را نادیده می‌گیرند. در بسیاری از مواقع پیراهن به صورت مستقیم با پوست در تماس است بنابراین باید حتما از پیراهن باکیفیتی استفاده کنید. بهترین انتخاب پیراهنی است که از جنس لینن یا صد در صد نخ پنبه باشد.

پیراهنی مانند لینن که سبک وزن باشد و بتواند دمای بدن را کاهش داده و بدن را خنک‌تر سازد را انتخاب کنید. لینن پارچه‌ای است که از الیاف طبیعی تهیه می‌شود و قابلیت تنفس بالایی دارد بنابراین پوشیدن آن بسیار راحت است. اما با چروک‌های آن چه کار کنیم؟ از آن‌جایی که روی پیراهن کت می‌پوشید چروک‌های پیراهن قابل دیدن نیستند. علاوه بر این برای اینکه چروک‌ها کمتر مشخص باشند می‌توانید پیراهن خود را به رنگ تیره انتخاب کنید.

۷. به اندازه‌ و سایز دقت کنید

اندازه‌ی متناسب کت و شلوار

هنگام انتخاب و پوشیدن هر لباسی از جمله کت و شلوار باید متناسب بودن اندازه‌ی آن را در اولویت اول قرار دهید. هنگام دقت به اندازه‌ی لباس‌ها ددر فصل تابستان بهتر است برای قابلیت تنفس بیشتر لباس‌ها را کمی بزرگتر انتخاب کنید. البته دقت کنید که لباستان بیش از اندازه گشاد نباشد زیرا ظاهر نامناسب و خنده‌داری را ایجاد می‌کند.

۸. در انتخاب کفش دقت کنید

در فصل تابستان پاها عرق کرده و دچار بوی بدی می‌شوند. بنابراین باید کفش خود را با دقت بسیار زیادی انتخاب کنید. کفش راحت تابستانی خود را لوفر انتخاب کنید؛ زیرا به دلیل اینکه قسمت بالایی آن به اندازه‌ی کفش‌های دیگر بلند نیست و فضای بسیاری برای تنفس پذیری دارد بهترین گزینه برای فصل تابستان به شمار می‌رود.

علاوه بر این می‌توانید از بین چرم‌های دانه‌دار و جیر برای رسمی‌تر کردن یا غیررسمی‌تر ساختن استایل خود استفاده کنید. کفش‌های لوفر با جوراب‌های معمولی ست می‌شوند، اما جوراب‌های کالج برای استفاده به همراه آن‌ها مناسب‌تر هستند. البته در صورتی که از جوراب کالج استفاده می‌کنید بهتر است برای شیک‌تر شدن استایل شلوار خود را کمی به بالا تا کنید.

۹. برای صورت خود سایه‌بان درست کنید

برای تکمیل استایل خود از کلاه پاناما استفاده کنید. کلاه پاناما یکی از اجزای استایل است که هیچ‌گاه دمده نمی‌شود. یکی از فواید کلاه این است که علاوه بر ضرورت استفاده محافظت ایجاد کرده و شیک است.

۱۰. به تغذیه‌ی خود توجه کنید

توجه کردن به بدن و تغذیه بسیار مهم است. این موضوع در فصل تابستان هم اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند؛ زیرا تغذیه تاثیر مستقیمی بر میزان تعریق و گرم شدن بدن دارد. برخی غذاها باعث ایجاد احساس خنکی و برخی دیگر باعث ایجاد احساس گرمای بیشتر می‌شوند.

خوردن میوه باعث ایجاد احساس خنکی بیشتر در فصل تابستان می‌شود. به عنوان مثال در صورتی که هندوانه یا توت‌فرنگی بخورید احساس خنکی بیشتر و گرمای کمتری خواهید داشت؛ همچنین آبرسانی بیشتری به بدن انجام می‌شود. علاوه بر این باید از خوردن غذاهای چرب، دارای مقدار زیاد کربوهیدرات و پروتئین اجتناب کنید.

نوشیدن آب هم در فصل تابستان و به ویزه در مواقعی که دما در حال افزایش است ضروری می‌شود. مظمئن شوید که برای جلوگیری از کم‌آبی بدن و پایین آوردن دمای بدن مقدار کافی آب می‌نوشید. این کار به کنترل تعریق کمک کرده و باعث میشود در گرمای تابستان کمتر اذیت شوید.

منبع: Real Men Real Style