فرقی نمی‌کند که موهای بلند داشته باشید یا کوتاه. موهایتان فر باشد یا صاف. همیشه استفاده از هدبند یکی از بهترین روش‌ها برای مدل دادن به مو و ست کردن آن با لباس است. اگر دوست دارید یک مدل موی جذاب داشته باشید که کمی رنگ و زیبایی به استایل روزمره‌ی شما اضافه کند، از هدبند استفاده کنید.

۱۱ مدل موی جذاب با هدبند

هدبند یک اکسسوری جذاب برای اضافه کردن به استایل است. این اکسسوری مو نسبت به سایر اکسسوری‌ها، امکان بیشتری برای خلاقیت و اضافه کردن رنگ و لعاب به ظاهر موها دارد. این روزها می‌توانید هدبند با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع پیدا کنید و آن را با لباس‌های خود ست کنید. انواع هدبندهای پارچه‌ای، ریسه‌، هدبندهای باریک و پهن و… وجود دارد و تقریبا با هر طرح و رنگی که بخواهید، هدبند پیدا می‌شود.

برای استفاده از هدبند روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه‌ی مطلب ۱۱ روش را به شما معرفی خواهیم کرد:

۱. بافت مو همراه با هدبند

مدل مو با هدبند

اگر موی شما بلند است، برای این که یک استایل کلاسیک و راحت داشته باشید می‌‌توانید موهای خود را شل ببافید و بعد با هدبند، موهای جلوی صورت خود را عقب ببرید. اگر دوست داشته باید می‌توانید قسمتی از موهای جلوی سر یا چتری‌های خود را زیر هدبند نبرید و روی صورت نگه دارید.

یکی از گزینه‌های جایگزین برای این مدل، درست کردن یک هدبند بافته شده با موهای خودتان است. این مدل معمولا برای موهای روشن‌تر مناسب است. برای این مدل می‌توانید دسته‌ای از موها را از لایه‌های زیرین و پشت سر انتخاب کنید و آن را معمولی یا هر مدلی که دوست دارید ببافید. بعد موی بافته شده را به شکل یک هدبند بالای سر ببرید و به طرف دیگر سر، با گیره وصل کنید.

البته با موی تیره هم می‌توانید این مدل را اجرا کنید ولی با موی روشن، بافت موها بهتر دیده می‌شود.

۲. رها کردن انتهای مو

وقتی از هدبند استفاده می‌کنید لازم نیست نگران مدل موهای خود باشید. بدون حالت دادن به مو می‌توانید انتهای موها را رها کنید. این مدل برای تمام انواع مو، کوتاه، بلند، فر، صاف و مجعد، مناسب است. کافی است هدبند را روی سر بگذارید و انتهای مو را بدون حالت دادن رها کنید.

در مورد جای قرار دادن هدبند می‌توانید مدل‌های مختلف را امتحان کنید تا مدلی که بیشتر به چهره‌ی شما می‌آید را پیدا کنید؛ مثلا اگر دوست دارید چهره‌ی شما بیشتر دیده شود و داخل یک قاب قرار بگیرد، هدبند را می‌توانید درست همان‌جایی بگذارید که موهای سرتان رشد کرده است. یعنی موهای شما جلوی هدبند نباشد. با این روش، چهره‌ی شما داخل یک قاب قرار می‌گیرد.

اگر پیشانی بلندی دارید و می‌خواهید آن را بپوشانید یا دوست دارید کمی از موهای شما هم دیده شود، هدبند را عقب‌تر قرار دهید طوری که بخشی از موهای جلوی سر، از هدبند‌‌‌ به سمت صورت بیرون بیایند. می‌توانید این موها را کوتاه کنید و حالت چتری به آن بدهید.

قسمت چتری صورت را می‌توانید صاف رها کنید یا اینکه با اتو مو یا سایر حالت‌دهنده‌ها مو، آن را فر کنید.

۳. تقسیم کردن مو

یکی از مدل‌های رایج برای حالت دادن به موها، روش تقسیم کردن مو به دو قسمت بالا و پایین است. این مدل را می‌توانید با موهای متوسط تا بلند امتحان کنید و فرقی نمی‌کند که موی صاف داشته باشید یا فر.

برای این مدل، در قسمت پشت سر، موها را با یک خط افقی، به دو قسمت بالا و پایین تقسیم کنید. قسمت بالایی را می‌توانید به شکل دم اسبی ببندید یا آن را گوجه‌ای کنید. قسمت پایینی را معمولا به حال خود رها می‌کنند اما می‌توانید آن را صاف یا فر کنید. این استایل را می‌توانید با یک هدبند یا روبان باریک رنگی، کامل کنید. حتی این مدل را می‌توانید برای مراسم کوچک یا حتی عروسی خودتان هم انتخاب کنید. اگر به‌جای هدبند‌‌‌‌ از ریسه‌های گل یا تاج عروس استفاده کنید، یک استایل ساده و زیبا برای عروسی خواهید داشت.

۴. دم اسبی

مدل مو با هدبند

هدبند یکی از اکسسوری‌های جذاب برای کامل کردن استایل مو به شکل دم اسبی است. برای این مدل، باید دم اسبی را بالا ببندید. موهای خود را جمع کنید و دم اسبی را طوری ببندید که در قسمت پشت سر و نزدیک به بالای جمجمه قرار بگیرد.

حالا این مدل را می‌توانید با اضافه کردن هدبند کامل کنید. اضافه کردن هدبند، باعث می‌شود که چهره‌ی شما داخل یک قاب زیبا قاب گرفته شود و زیبایی چهره، نمایان‌تر شود. برای این منظور، هدبند را با فاصله‌ی چند سانتی‌متری از محل رویش موها به سر ببندید. می‌توانید از شامپوی خشک یا اسپری برای ایجاد بافت و حجم در انتهای موها استفاده کنید.

اگر دوست دارید استایل بوهمی داشته باشید، به‌جای هدبند می‌توانید از دستمال سر یا هدبندهای پهن استفاده کنید. در غیر این صورت هدبندهای باریک و حتی ریسه‌های تزیینی هم انتخاب خوبی است.

۵. مدل گوجه‌ای

مدل مو با هدبند

شینیون‌های شل یا مدل‌ گوجه‌ای که آن را پایین‌تر ببندید، مدل‌های خوبی هستند برای اینکه استایل خود را با هدبند کامل کنید. برای این مدل، موهای خود را از وسط یا کنار دو قسمت کنید، یک هدبند پشت گوش قرار دهید و ادامه‌ی موها را به شکل گوجه‌ای درست پشت سر ببندید. اگر دوست دارید یک استایل غیررسمی و جذاب داشته باشید از هدبندهای پهن که دارای نقش‌ونگار هستند استفاده کنید. اگر می‌خواهید استایل رسمی و شیک داشته باشید از هدبندهای باریک‌تر استفاده کنید.

۶. دم اسبی پایین

اگر موهای کوتاه دارید، نمی‌توانید آن را بالای سر به‌شکل دم اسبی یا گوجه‌ای ببندید. اما لازم نیست برای داشتن این استایل مو، حتما موی بلند داشته باشید. دم اسبی یا مدل گوجه‌ای را پایین‌تر ببندید و آن را با اضافه کردن هدبند روی خط رویش مو یا عقب‌تر، کامل کنید.

۷. مدل فرنچ توییست

مدل مو با هدبند

مدل موی زیبای فرنچ توییست همیشه مد است و همیشه جذابیت خاص خود را دارد. این مدل مو را می‌توانید برای موقعیت‌های مختلف، از موقعیت‌های خیلی رسمی گرفته تا جمع‌های دوستانه انتخاب کنید. اگر برای یک موقعیت رسمی این مدل را انتخاب می‌کنید، از یک هدبند‌‌‌‌ باریک و ساده به رنگ مشکی برای کامل کردن استایل خود استفاده کنید. اگر چتری‌های کوتاه دارید، آن را از جلوی هدبند به سمت بیرون رها کنید و زیر هدبند پنهان نکنید.

هدبند‌‌‌‌ بافته‌شده از موهای خودتان، تکمیل‌کننده‌ی خوبی برای استایل فرنچ توییست است.

۸. هدبندهای زمستانی

مدل مو با هدبند

در فصل‌های سرد سال، هدبندها می‌توانند علاوه بر یک اکسسوری تزیینی، از شما در برابر سرما حفاظت کنند. برای زمستان از هدبندهای پهن استفاده کنید و آن را درست روی قسمتی از پیشانی و در قسمت رویش موها قرار دهید. برای این مدل، کافی است موهای خود را زیر هدبند‌‌‌ رها کنید.

۹. هدبند برای موهای فر

مدل مو با هدبند

حالت دادن به موهای فر معمولا سخت است و افراد را کلافه می‌کند. اگر موی فر دارید، با اضافه کردن انواع هدبندها می‌توانید بدون هیچ دردسری موهای خود را حالت بدهید. فقط کافی است موهای خود را با یک کلیپس بالای سر ببندید و یک هدبند به آن اضافه کنید. هدبند را با کمی فاصله از محل رویش مو قرار دهید.

۱۰. هدبند‌‌‌ همراه با بافت یک طرفه

این مدل مو برای موقعیت‌های مختلف مناسب است. اگر از هدبند مناسب استفاده کنید، این مدل حتی برای عروس هم یک انتخاب عالی است. برای داشتن این استایل، ابتدا یک هدبند مناسب بالای سر خود ببندید. می‌توانید چتری‌های خود را جلوی هدبند قرار دهید. موهای خود را از پشت به یک طرف جمع کنید و در همان طرف، ببافید.

این مدل را اگر با هدبندهای پارچه‌ای و رنگی درست کنید، برای موقعیت‌های غیررسمی مناسب است. اگر آن را با ریسه‌های نازک، هدبندهای باریک و اکسسوری‌های براق همراه کنید برای عروسی مناسب است.

۱۱. هدبند همراه با دردلاک

مدل مو با هدبند

هدبند‌‌ یکی از اکسسوری‌های جذاب برای تکمیل استایل موی دردلاک است. اگر موهای خود را دردلاک کرده‌اید، بهترین اکسسوری که می‌توانید برای آن استفاده کنید، هدبندهای رنگی و پهن است. این هدبندهای پهن را درست روی خط رویش مو ببندید. این مدل مو معمولا با هدبندهای باریک خوب نمی‌شود چون یک استایل غیررسمی است. هر چقدر هدبند پهن‌تری داشته باشید که دارای رنگ‌های متنوع یا نقش‌ونگار خاصی باشد، با این مدل مو مناسب‌تر است.

منبع:  Masterclass