تابستان گرم‌ترین فصل سال است که تحمل گرمای شدید آن برای بسیاری از افراد طاقت‌فرسا است. به همین دلیل توصیه می‌شود از پوشیدن لباس‌های رنگ تیره اجتناب کنید؛ زیرا گرمای بسیاری را جذب کرده و منجر به افزایش دمای بدن می‌شوند. رنگ‌های خنثی و سرد انتخاب‌های مناسب‌تری برای لباس‌های فصل تابستان هستند که استایل جذابی را هم ایجاد می‌کنند. در ادامه در این مطلب به بررسی رنگ‌های مناسب فصل تابستان می‌پردازیم.

۱. سبز زیتونی

این رنگ ملایم بهاری مانند شتری و بژ حتی اگر استایل اسپرت هم با آن داشته باشید، بسیار شیک به نظر می‌رسد. سبز زیتونی را می‌توانید مانند رنگ‌های روشن قهوه‌ای در فصل‌های دیگر به جز تابستان هم استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید رنگ سبز زیتونی در استایلتان جلوه‌ی بیشتری داشته باشد، آن را با رنگ‌های روشن‌تر مانند سفید، قهوه‌ای روشن یا رنگ‌های پاستلی ست کنید.

۲. سبز زمردی

رنگ سبز می‌تواند نمادی از علاقه به طبیعت یا تمایل به آرامش باشد. علاوه بر سبز زیتونی، سبز زمردی هم یکی از رنگ‌های پرطرفدار برای تابستان است که در صورت ترکیب شدن با رنگ‌های تیره به جای ست شدن با رنگ‌های روشن و براق کارایی بسیاری برای این فصل خواهد داشت. اگر می‌خواهید به این ترکیب رنگ‌های دیگری را اضافه کنید اکسسوری‌هایی به رنگ‌های سفید، طلایی یا قهوه‌ای را انتخاب کنید.

۳. آبی آسمانی

پیراهن آبی آسمانی

آبی آسمانی بر خلاف سبز زیتونی هم به تنهایی و هم به عنوان رنگ پس زمینه کارایی بسیاری دارد. این رنگ به عنوان یک رنگ خنثی به خوبی با هر رنگ آبی ست شده و در ترکیب با صورتی روشن بسیار عالی به نظر می‌رسد.

۴. زرد

با وجود اینکه رنگ‌های پاستلی یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در بین خانم‌ها هستند اما زرد تیره و نئونی هم اخیرا طرفدارهای بسیاری پیدا کرده‌اند. اغلب تصور می‌شود که ست کردن رنگ زرد دشوار است؛ اما تنها کاری که باید انجام دهید، پیدا کردن تناژ مناسب برای رنگ پوست خود است. در صورتی که تناژ رنگی پوستان سرد است، رنگ‌های زرد گل نرگس، زرد لیمویی یا زرد خیلی روشن را انتخاب کنید. در صورتی که تناژ رنگی پوستتان گرم (هلویی، زرد یا طلایی) است، رنگ‌های زرد کره‌ای، طلایی و عسلی انتخاب‌های مناسب‌تری هستند.

اضافه کردن لباس‌هایی به رنگ زرد به کمد لباس در ماه‌های گرم سال ظاهری آفتابی به مجموعه‌ی لباس‌ها می‌دهد. لباس‌های متناسب به رنگ روشنی مانند زرد برای فصل تابستان بسیار مناسب هستند. پارچه‌های نخ‌پنبه، ریون و مودال با ترکیب مقدار کمی اسپندکس لباس مناسب و راحتی را برایتان به وجود می‌آورند.

امکان پوشیدن پیراهن زرد با کفش‌های هم‌رنگ هم وجود دارد؛ همچنین می‌توانید کفش‌هایی به رنگ‌های نود یا خنثی هم با آن بپوشید. در صورتی که به یک لایه‌ی نازک از گرما روی پیراهن خود برای محیط‌هایی که سرد هستند نیاز دارید، یک ژاکت کش‌بافت نازک ژرسه به رنگ مکمل را روی آن بپوشید.

۵. قرمز

رنگ قرمز نماد انرژی، توانایی و قدرت است. بنابراین همیشه باید آن را در قسمت‌های جلو و مرکز کمد لباس خود قرار دهید. علاوه بر این در صورتی که نمی‌توانید با رنگ زرد ارتباط برقرار کنید، قرمز انتخاب بسیار خوبی برای اضافه کردن رنگ‌های اصلی به کمد لباستان است.

۶. صورتی

استایل تابستانی صورتی

برای استایل‌های غیررسمی به دنبال تناژ روشن‌تر صورتی باشید. سپس آن را با تناژ‌های زیتونی، قهوه‌ای و برنز گرم ترکیب کرده و به همراه شلوار جین روشن یا کت جین ست کنید.

صورتی یکی از رنگ‌های کاربردی است. پیراهن‌ها یا شلوارهای صورتی در ترکیب با شلوار جین آبی یا مشکی، شلوارک سرمه‌ای یا خاکی یا حتی شلوار کتان سبز عالی به نطر می‌رسند.

درست مانند سایر رنگ‌های روشن باید قبل از استفاده از رنگ صورتی، تناژ رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند، می‌توانند هر رنگی از صورتی را بپوشند؛ اما افرادی که رنگ پوست روشنی دارند باید تنازهای تیره‌تری از صورتی را برای جلوگیری از سفید شدن بیش از حد انتخاب کنند.

۷. بنفش پاستلی

در فصل تابستان از رنگ بنفش کم‌رنگ استفاده کنید. لباس بنفش روشن با شلوار جین سفید و شلوار کتان شنی به خوبی ست می‌شود. در صورت امکان این رنگ را به عنوان قطعه‌ی اصلی استایل خود در تیشرت یا کت انتخاب کرده و سایر استایل خود را از بین رنگ‌های مشکی، طوسی، شنی، بژ و سفید انتخاب کنید.

۸. رنگ‌های خنثی

رنگ‌های خنثای مناسب فصل تابستان شامل بژ، سفید و طوسی روشن هستند و جایگزین‌های مناسبی برای افرادی که رنگ‌های روشن را دوست ندارند، به شمار می‌روند. یک کت کرم را به کمد لباس تابستانی خود اضافه کنید و با آن استایل‌های رسمی یا غیررسمی مختلفی ایجاد کنید. تیشرت‌های سبک وزن به رنگ‌های کرم و بژ می‌توانند با هر چیزی ست شوند.

۹. سفید

استایل سفید تابستانی

تابستان فرصت بسیار مناسبی برای پوشیدن رنگ سفید است. لباس‌های سفید رنگ بسیاری وجود دارند که می‌توانید در فصل تابستان آن‌ها را با مدل‌های دلخواه شلوار، شلوارک یا دامن خود ست کنید. تیشرت‌های سفید انتخاب‌های کلاسیکی هستند. برای انتخاب تیشرت به دنبال پارچه‌های سبک وزن و بادوام باشید یا پارچه‌های نخ پنبه‌ی خنک را انتخاب کنید. پیراهن آکسفورد سفید هم انتخاب مناسبی است که می‌تواند با شلوار یا دامن برای داشتن استایل کلاسیک ست شود.

شلوارهای کشی زنانه‌ی سفید هم می‌تواند در فصل تابستان با تیشرت سفید ست شوند و استایل غیررسمی یا رسمی ایجاد کنند. ظاهر تمام سفید خود را با اکسسوری‌های طلایی و یک جفت صندل لژدار رنگ خنثی یا یک کمربند، کفش یا کیف دستی به رنگ‌های روشن مانند نارنجی یا سبزآبی برجسته‌تر سازید.

۱۰.‌ خاکی

رنگ‌های شنی مانند خاکی، قهوه‌ای مایل به زرد و بژ برای فصل تابستان بسیار شیک و مناسب هستند. لباس‌های بالاتنه و پایین تنه به این رنگ‌ها استایل ساحلی‌ای را ایجاد می‌کنند. یک پیراهن دکمه‌دار آستین کوتاه به رنگ خاکی را برای موقعیت‌های غیررسمی با رنگ مشکی ترکیب کنید.

۱۱. فیروزه‌ای

فیروزه‌ای یکی دیگر از رنگ‌هایی است که در ماه‌های تابستان بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. پولوشرت فیروزه‌ای رنگ یک گزینه‌ی عالی برای اضافه کردن به کمد لباس تابستانه است.

۱۲. سرخابی

استایل تابستانی خود را با رنگ سرخابی برجسته‌تر کنید. این رنگ استوایی بین صورتی و بنفش قرار دارد و با بسیاری از رنگ‌ها ست می‌شود. به عنوان مثال، می‌توانید تیشرت یا بلوز سرخابی را با شلوار نیم‌ساق (کاپریس) سفید یا حتی شلوار جین آبی کلاسیک بپوشید. رنگ‌های روشن مانند سرخابی به تنهایی هم زیبا هستند؛ اما می‌توان به آن‌ها اکسسوری هم اضافه کرد.

هر رنگی می‌تواند تابستانی باشد

استایل تابستانی

هیچ قانونی در زمینه‌ی مد وجود ندارد که مشخص کند به صورت دقیق چه رنگ‌هایی مخصوص پوشیدن در تابستان هستند. حتی رنگ‌های تیره‌تر مانند سرمه‌ای و مشکی هم می‌توانند در ماه‌های گر‌م‌تر سال پوشیده شوند. نکته‌ی کلیدی، انتخاب پارچه‌های سبک وزن تابستانی و نکته‌ی مهم دیگر این است که چیزی که برایتان راحت است را انتخاب کنید.

در پایان

در این مطلب ۱۲ رنگ جذاب برای لباس‌های تابستانی را معرفی کردیم؛ اما در واقع بسته به شخصیت فرد، هر رنگی می‌تواند با استایل تابستانی هم‌خوانی یا تضاد داشته باشد. علاوه بر این، بسته به فصل هم برخی رنگ‌ها ممکن است مناسب و برخی دیگر نامناسب به نظر برسند. تابستان یک فرصت مناسب برای داشتن استایل شیک با رنگ‌های زیبا است. در پایان این نکته لازم به ذکر است که در پوشیدن رنگ‌هایی که دوست دارید تردید نداشته باشید.

منابع: Dopely Colors، Lands’ End