هنگامی که هوا گرم است تنها گزینه‌ی قابل استفاده تیشرت نیست و علاوه بر تیشرت می‌توان از الیاف طبیعی مانند لینن هم استفاده کرد. لینن یکی از پارچه‌هایی است که دارای قابلیت تنفس بالا بوده، به صورت طبیعی کمی حالت چروک داشته و سبک وزن هستند که همین مساله آن‌ها را برای استایل بهار و تابستان ایدئال می‌سازد. در این مطلب نگاهی به چگونگی ست کردن پیراهن‌های لینن برای داشتن استایل شیک می‌پردازیم.

۱. پیراهن لینن و شلوارک

یکی از لباس‌هایی که به صورت کلاسیک با پیراهن‌های لینن ترکیب می‌شوند شلوارک‌ها هستند. برای این ترکیب نه فقط از شلوارک‌های قدیمی بلکه باید شلوارک‌هایی که به صورت کامل متناسب بوده و بلندی آن‌ها دقیقا تا بالای زانو است را انتخاب کنید. هنگام انتخاب پیراهن‌های لینن تنوع بسیاری در مدل یقه، رنگ‌ها و طرح‌های آن‌ها وجود دارد. مهم‌ترین نکته متناسب بودن اندازه‌ی پیراهن است.

پیراهن دکمه‌دار لینن باید باید کمی آزاد باشد اما از انتخاب پیراهن گشاد اجتناب کنید. با هر مدل پیراهن رسمی خوب ناید سرآستین‌ها از مچ بلندتر بوده یا گشاد باشند. ترکیب رنگی‌های جذابی که می‌توانید امتحان کنید شامل شلوارک‌هایی به رنگ‌های پاستلی با پیراهن لینن سفید، شلوارک سورمه‌ای با پیراهن لینن آبییا هر ترکیب رنگ متضاد جذاب دیگری است.

۲. پیراهن لینن با شلوار جین

پیراهن‌های لینن مردانه با شلوار جین

شلوار جین تقریبا با هر چیزی به خوبی ست می‌شود و پیراهن لینن هم جزو مواردی است که ترکیب خوبی با شلوار جین به وجود می‌آورد. یک جفت شلوار جین اندامی متناسب را با یک پیراهن لینن آستین بلند دکمه‌دار ست کرده و استایل شیکی را ایجاد کنید. شلوار جین آبی و مشکی هر دو با پیراهن لینن ست می‌شوند زیرا هر دو تضاد جذابی را ایجاد می‌کنند.

برای بهبود استایل می‌توان آستین‌ها را تا زیر آرنج تا کرده و یک کفش غیررسمی (کفش کتانی سفید یا کفش بنددار) را با آن ست کرد. به همین سادگی می‌توان یک استایل تابستانی جذاب داشت. تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که پیراهن حتما باید متناسب باشد و هیچگاه پیراهن گشاد انتخاب نکنید.

۳. پیراهن لینن با شلوار کتان

تبدیل کردن پیراهن لینن به استایل اسمارت کژول با استفاده از ترکیب کردن آن با شلوار کتانی امکان‌پذیر است. برای داشتن یک استایل جذاب و زیبای تابستانی می‌توانید از این ترکیب استفاده کنید. ترکیب کردن این دو لباس با هم ساده است، جذابیت ایجاد کرده و با اضافه کردن لایه‌های اضافه می‌توان استایل‌های متنوعی به وجود آورد.

رنگ‌های روشن‌تر شلوار کتان به خوبی با پیراهن‌های لینن در فصل تابستان جذابیت بسیاری دارد بنابراین برای استایل‌های تابستانی به دنبال رنگ‌های خاکی، کرم، شنی یا پاستلی باشید. همچنین پیراهن لینن می‌تواند با آستین‌های تا شده یا صاف هم پوشیده شوند.

تضاد رنگی خوب هم یکی دیگر از نکات کلیدی در این قسمت به شمار می‌رود و نیازی به نگرانی درباره‌ی ظاهر چروک پیراهن لینن نیست زیرا این ظاهر چروک بخشی از زیبایی ترکیب پیراهن لینن و شلوار کتان است.

پیراهن لینن مردانه با شلوار کتان

پیراهن لینن نباید به صورت یک لایه‌ی تنها پوشیده شود. می‌توان از یک تیشرت متناسب به عنوان لایه‌ی زیرین پیراهن برای داشتن استایل تابستانی جذاب استفاده کرد.

۴. پیراهن لینن با کت

پیراهن‌های لینن تقریبا با همه‌ی انواع کت به خوبی ست می‌شوند بنابراین تنها قانونی که در این قسمت نباز به توجه دارد این است که باید پیراهن را داخل شلوار قرار دهید یا خیر. با وجود اینکه اغلب در موقعیت‌های غیررسمی پیراهن روی شلوار قرار می‌گیرد، نباید پیراهن خیلی بلندی انتخاب کنید.

در صورتی که پیراهن خیلی بلند باشد به احتمال زیاد اندازه‌ی آن نامناسب بوده و باید سایز کوچک‌تری انتخاب کنید. البته پیراهن‌های لینن یک مکمل عالی برای کت‌های بامبر، ورزشی، کت‌های تک غیررسمی و بسیاری از انواع دیگر کت‌ها از جمله کت تک است.

۵. پیراهن لینن با کت و شلوار

در نهایت به بررسی ترکیب کت و شلوار با پیراهن لینن می‌پردازیم. پیراهن‌های لینن می‌توانند حتی در صورتی که رنگ پیراهن و شلوار یکسان باشد هم بافت متضاد خوبی را ایجاد کنند. این نکته را به خاطر داشته باشید که کت و شلوار باید اندامی و متناسب بوده و پیراهن را باید داخل شلوار قرار دهید.

سعی کنید رنگ پیراهن یا کت و شلوار را خنثی انتخاب کنید و نباید هر دوی آن‌ها به رنگ خنثی باشند. به عنوان مثال کت و شلوار سرمه‌ای را با پیراهن لینن سفید یا پیراهن لینن سرمه‌ای را با کت و شلوار طوسی ست کنید.

۶. پیراهن لینن با شلوار پارچه‌ای

پیراهن لینن با شلوار پارچه‌ای

اغلب افراد فکر می‌کنند شلوار لینن فقط برای استایل‌های راحت و غیررسمی است اما برای داشتن تیپ رسمی‌تر می‌توان پیراهن لینن را با یک جفت شلوار پارچه‌ای ست کرد. قانون کلی این است که آستین‌ها را تا نکنید اما در فضایی که هوای آن گرم است اشکالی ندارد آستین‌ها را به سمت بالا تا کنید.

قانون دیگر در رابطه با قرار دادن پیراهن در شلوار است. مانند همه‌ی پیراهن‌های رسمی دیگر، پیراهن لینن هم باید داخل شلوار قرار داده شود. بیش از حد نگران چروک‌های پیراهنتان نباشید. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم تضاد رنگی بین پیراهن و شلوار به اندازه‌ی پوشیدن کفش لوفر بدون جوراب مهم و کلیدی است.

۷. استایل کلاسیک با پیراهن لینن سفید

برای داشتن یک استایل کلاسیک یکی از بهترین رنگ‌ها پیراهن لینن آبی کمرنگ، سورمه‌ای یا سفید است که در موقعیت‌های بسیاری کاربرد دارد. برای اینکه استایل خود را غیررسمی نگه دارید پیراهن لینن خود را با شلوار جین آبی، شلوار کتان و یا شلوارک ست کنید.

برای داشتن استایل تابستانی غیررسمی به دنبال ست کردن پیراهن لنین آبی کمرنگ با کفش لوفر باشید. پیراهن لنین سورمه‌ای با دکمه‌های صدفی جذابیت بسیار زیادی دارد و آن را به یک انتخاب کلاسیک و جذاب برای سفر تبدیل می‌کند.

۸. پیراهن لینن مشکی

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استایل شب‌های تابستان پیراهن لینن مشکی است. یک شلوار پارچه‌ای را با این پیراهن ست کرده و به همراه آن‌ها از کفش‌های بنددار یا بروژ استفاده کنید. سعی کنید رنگ‌هایی که در این استایل استفاده می‌کنید به قهوه‌ای روشن و مشکی محدود باشند.

۹. استایل غیررسمی با پیراهن لینن راه راه آبی

با استفاده از پیراهن‌های راه راه آبی لینن می‌توان استایل غیررسمی ایجاد کرد. برای داشتن تیپ عالی می‌توان این پیراهن را با شلوار کتان خاکی، کرم یا شنی ست کرد.

۱۰. استایل مدرن با پیراهن لینن سفید

استایل مدرن با پیراهن لینن سفید

لینن یکی از انتخاب‌های بسیار مناسب برای مراسم‌های عروسی در فصل تابستان است که می‌توانید آن را با کت و شلوار سفید بپوشید. سعی کنید پیراهن لینن سفید را با کت و شلوار بژ ترکیب کرده و یک جفت کفش آکسفورد را با آن‌ها ست کنید. همچنین می‌توانید از کت و شلوار کلاسیک و مات را هم استفاه کنید. 

۱۱. پیراهن لینن سورمه‌ای

ترکیب پیراهن لینن سورمه‌ای با شلوار لینن سفید و کفش‌های قایقی ظاهر بسیار جذابی را ایجاد می‌کند. این جنس پیراهن به دلیل قابلیت تنفس بالایی که دارد بسیار راحت است. برای داشتن استایل کلاسیک‌تر پیراهن لینن سورمه‌ای را با شلوار کتان تیره‌تر یا بژ ترکیب کنید.

۱۲. پیراهن لینن سبزآبی

ظاهر راحت پیراهن‌های لینن با استایل تابستانی تناسب بسیار زیادی دارد. پیراهن سبزآبی لینن یکی از انتخاب‌های مناسب و بسیار کاربردی برای استفاده در ساحل و هوای گرم است. این رنگ پیراهن را با شلوار کتانی آبی تیره یا شلوارهای لینن ست کنید.

۱۳. چگونه از پیراهن‌های لینن مراقبت کنیم؟

به سادگی می‌توان از پیراهن‌های ظریف و حساس لینن مراقبت کرد. به این منظور به راحتی پیراهن‌ها را در دمای ۳۰ درجه در ماشین لباسشویی شسته، آن‌ها را آویزان کرده و به مدت چند روز بپوشید (این پارچه به سادگی بوی عرق نمی‌گیرد).

در پایان

در این مطلب نکاتی را در رابطه با چگونگی ست کردن پیراهن لینن در استایل مردانه بیان کرده و به بررسی چگونگی استفاده از آن‌ها برای داشتن استایل غیررسمی تا رسمی در موقعیت‌های مختلف صحبت کردیم. با استفاده از پیراهن لینن و ترکیب‌هایی که توضیح دادیم و اضافه کردن یک عینک آفتابی استایل تابستانی جذابی برای خود بسازید. به خاطر داشته باشید که در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

منبع: DMARGE, FAROS LINEN