فرقی نمی‌کند که به چه کاری مشغول باشید در هر صورت انواع مختلفی از پیراهن‌ها وجود دارند که که همه آقایان باید در کمد لباس خود داشته باشند. از پیراهن دکمه‌‌دار آکسفورد تا پیراهن شمبری غیر رسمی، برخی استایل‌ها برای رویدادها و فصل‌های خاص مناسب هستند و می‌توانند در هر جایی پوشیده شوند. در صورتی که در انتخاب نوع پیراهن نیاز به کمک دارید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید زیرا در این مطلب ۱۳ مدل پیراهن مردانه‌ی کاربردی را معرفی کرده‌ایم.

۱.‌پیراهن دکمه‌دار آکسفورد

پیراهن آکسفورد

پیراهن آکسفورد دکمه‌دار مدل کلاسیکی است که توسط جان بروکس (John Brooks) در سال ۱۸۹۶ طراحی شد. پارچه‌ی ضخیم‌تر و یقه‌ی دکمه‌دار جزو ویژگی‌های شاخص این مدل پیراهن بوده و جزو پیراهن‌های استایل کلاسیک سنتی به شمار می‌رود. پیراهن آکسفورد برای رویدادهای بسیاری مانند مراسم عروسی و محل کار مناسب است. سعی کنید برای داشتن استایل حرفه‌ای‌تر و موقعیت‌های رسمی‌تر به دنبال رنگ‌های روشن‌تر و برای موقعیت‌های غیررسمی به دنبال رنگ‌های تیره‌تر باشید.

۲. پیراهن رسمی

پیراهن رسمی با استایل شیک و ساده دقیقا همان چیزی است که توجه بسیاری را جلب می‌کند. این پیراهن اغلب از پیراهن معمولی ضخیم‌تر است و یقه‌ی گوشه‌دار، cutaway، بالدار یا دوبل دارد. پیراهن رسمی با کت و شلوار مجلسی یا کت و شلوار سه تکه عالی به نظر می‌رسد و با کراوات، پاپیون و دکمه سردست تکمیل می‌شود.

۳. پیراهن یقه کوبایی

پیراهن یقه کوبایی

پیراهن یقه کوبایی دارای آستین کوتاه و یقه‌ی باز است. این مدل پیراهن یک لباس تابستانه‌ی ضروری است که ظاهر جذابی ایجاد می‌کند. البته پیراهن یقه کوبایی استایلی مشابه رفتن به تعطیلات را ایجاد نمی‌کند و در صورتی که آن را به درستی در استایل خود استفاده کنید ظاهر جالبی خواهید داشت. با انتخاب مدل دلخواه خود از بین رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی که برای این مدل پیراهن وجود دارند می‌توانید استایلی غیررسمی ایجاد کنید.

۴. اورشرت یا بالاپوش

برای زمان‌های میان فصلی که به دلیل سرما نمی‌توان تیشرت و به دلیل گرمای زیاد نمی‌توان کت پوشید، اورشرت کاربرد پیدا می‌کند. اورشرت کاربردی است و اغلب روی یک لباس دیگر مانند تیشرت یا پیراهن دکمه‌دار پوشیده می‌شود. زیبایی بالاپوش در سادگی آن است بنابراین سعی کنید به دنبال یک تیشرت ساده برای زیر آن باشید که با اورشرت تک‌رنگ به خوبی ست شود. طیف‌های رنگی آبی و طوسی برای پوشیدن در شب و رنگ‌های خنثی برای پوشیدن در طول روز مناسب هستند.

۵. پیراهن فلانل

پیراهن فلانل

با پیراهن فلانل استایل شیکی داشته باشید و گرم بمانید. این پیراهن را اغلب افرادی که در شرایط آب و هوایی سرد زندگی می‌کنند می‌پوشند و از پارچه‌ی ضخیم، نرم و سنتی که طرح چهارخانه‌ دارد تهیه می‌شود. پیراهن فلانل برای روزهایی که می‌خواهید گرم بمانید بهترین انتخاب است. آن را با تیشرت و شلوار جین ست کرده و استایل جذابی داشته باشید.

۶. پیراهن آفیس

پیراهن آفیس یک انتخاب ایدئال برای مواقعی است که می‌خواهید با کمترین تلاش شیک به نظر برسید. این پیراهن برای افرادی که در محل کار پشت میز می‌نشینند بسیار مناسب است و استایل غیررسمی تجاری ایجاد می‌کند. رنگ‌هایی مانند سفید و آبی کمرنگ هم برای محل کار عالی هستند. برای داشتن استایل غیررسمی‌تر بدون بستن کراوات به دنبال طرح‌هایی مانند آکسفورد باشید.

۷. پیراهن شمبری

پیراهن شمبری

پیراهن‌های شمبری یکی از کاربردی‌ترین مواردی هستند که باید در کمد لباس داشته باشید. شمبری برخلاف جین به صورت پارچه‌ی نازک بافته شده است و ساختار بافت ساده‌ای دارد که ظاهری راحت و غیررسمی‌ای ایجاد می‌کند. این مدل پیراهن برای رویدادهای اسمارت کژوال یا راحت مناسب هستند و راحتی آن را با ترکیب کردنش با شلوار جین یا شلوار کتان حفظ کنید. در صورتی که نیاز دارید ظاهر شیک‌تری داشته باشید پیراهن شمبری را با کت بپوشید. گزینه‌های ممکن برای ست کردن با این پیراهن بی‌نهایت هستند.

۸. پیراهن کلاسیک آستین کوتاه

این پیراهن مشابه پیراهن کلاسیک آستین کوتاه سنتی دکمه‌دار یقه‌ی باز و گوشه‌دار دارد و یک انتخاب شیک برای یک استایل غیررسمی در ساحل یا کافه است. پیراهن آستین کوتاه کلاسیک درطرح‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارد و می‌توانید به شیوه‌ی دلخواه آن را ست کنید. این مدل پیراهن بدون کراوات و همراه با یک جفت شلوار جین، شلوار کتان یا شلوارک ظاهر بسیار خوبی ایجاد می‌کند.

۹. پیراهن جین

پیراهن جین جزو لباس‌هایی است که به سرعت می‌تواند اجزای استایل را به هم مرتبط کند. آن را برای دورهمی‌های غیررسمی یا رویدادهای اسمارت کژوال استفاده کنید زیرا بدون تلاش زیاد ظاهر جذابی را به وجود می‌آورد. برای زیر پیراهن جین به دنبال یک تیشرت رنگ روشن باشید و آن را با یک جفت شلوار رنگ تیره ست کنید. پیراهن جین هیچگاه دمده نمی‌شود و یک انتخاب شیک برای مواقعی که می‌خواهید استایل راحت و جالبی داشته باشید به شمار می‌رود.

۱۰. پیراهن کتان

پیراهن‌های کتان یک انتخاب عالی برای روزهایی هستند که احساس گرمای بیش از حد دارید. این پیراهن‌ها از پارچه‌های قابل تنفس تهیه می‌شوند که به صورت سنتی در موقعیت‌های غیررسمی و اسمارت کژوال استفاده می‌شوند. برای پیراهن کتان به دنبال رنگ‌هایی مانند سفید یا آبی باشید که جذابیت بیشتری به استایل می‌دهند. آستین‌ها را بالا زده و یک جفت شلوار کتان رنگ روشن برای ظاهر جذاب تابستانی به همراه آن بپوشید یا برای داشتن استایل‌های رسمی‌تر آن را با کت و شلوار جین ترکیب کنید.

۱۱. پولوشرت

پولوشرت

پولوشرت یکی از لباس‌های کاربردی و شیک است که در موقعیت‌های غیررسمی ظاهر بسیار خوبی را به وجود می‌آورد. پولوشرت برخلاف تیشرت، از پارچه‌ی بافته شده تهیه می‌شود و با یقه‌ی لبه‌دار و چند دکمه در قسمت گردن تکمیل می‌شود. پولوشرت را می‌توان از میان رنگ‌های روشن یا رنگ‌های تیره‌ی مختلف انتخاب کنید.

۱۲. پیراهن یقه ماندارین

پیراهن یقه ماندارین یک انتخاب کلاسیک برای مواقعی است که تصمیم دارید برای رویدادهای رسمی یک پیراهن یقه‌دار و کراوات بپوشید. این پیراهن یک استایل مدرن برای پیراهن مردانه است که بدون نیاز به اکسسوری‌های بیشتر یا پاپیون و کراوات ظاهر شیکی را ایجاد می‌کند.

پیراهن یقه ماندارین یک انتخاب کاربردی برای کمد لباس آقایان است. برای موقعیت‌های رسمی این پیراهن را با شلوار کتان یا شلوار جین متناسب ست کنید یا برای تیپ غیررسمی آن را با شلوار جین آبی مورد علاقه‌ی خود بپوشید. یک جفت کفش رسمی را با آن ترکیب کرده و برای شیک‌تر شدن آستین‌ها را بالا بزنید.

۱۳. پیراهن هنلی

پیراهن هنلی

پیراهن هنلی یک پیراهن غیررسمی است که از تیشرت ساده رسمی‌تر و از پولوشرت غیررسمی‌تر به شمار می‌رود. این پیراهن را با شلوار جین، شلوار جاگر یا شلوار کتان می‌توانید ست کنید. ساختن استایل خیلی رسمی با پیراهن هنلی دشوار است اما می‌توان آن را برای همه‌ی موقعیت‌های غیررسمی به کار گرفت. پیراهن‌های هنلی دارای بافت ضخیم‌تر گزینه‌ی بسیار مناسبی برای انتقال از تابستان به زمستان هستند.

پیراهن‌ها چه مدل‌هایی دارند؟

هر استایل نام مختلفی دارد به عنوان مثال پیراهن آکسفورد دکمه‌دار یک پیراهن سنتی غیررسمی و پیراهن رسمی یک لباس مناسب برای رویدادهای رسمی برای پوشیدن به همراه کت‌ و شلوار است. سایر مدل‌های پیراهن‌ها شامل پیراهن یقه کوبایی، اورشرت یا بالاپوش، فلانل، شمبری، کتان، آفیس، جین، کلاسیک آستین کوتاه و پولوشرت هستند.

پیراهن‌های نیمه آستین چه نام دارند؟

پیراهن‌های نیمه آستین مشابه پیراهن کلاسیک دکمه‌دار هستند و اغلب جلوی آن‌ها به صورت کامل با دکمه بسته می‌شود. این پیراهن‌ها اغلب غیررسمی بوده و روی شلوار قرار می‌گیرند.

پیراهن‌های آستین بلند چه نام دارند؟

پیراهن آستین بلند، پیراهنی است که همه‌ی دست را می‌پوشاند. استایل‌های پیراهن‌های آستین بلند می‌توانند متفاوت باشند به عنوان مثال گاهی اوقات تیشرت آستین بلند برای مواقع غیررسمی و مواقع دیگر یک لباس عالی برای رویدادهای رسمی است.

در پایان

در این مطلب ۱۳ مدل پیراهنی که همه‌ی آقایان باید در کمد لباس خود داشته باشند معرفی شدند. به نظر شما کدام مدل پیراهن کاربردی‌تر است؟

منبع: The Trend Spotter, FashionBeans