مرجع تخصصی آگهی استخدام و کاریابی مد و پوشاک مداجاب
- Advertisment -
مرجع تخصصی آگهی استخدام مد و پوشاک مداجاب
خدمات الگوسازی و پلات الگو
نیازمندی های رایگان خرید و فروش

پربازدیدترین اخبار

خانههنرهای تجسمی۱۵ ایده برای دکور تلویزیون دیواری

۱۵ ایده برای دکور تلویزیون دیواری

 

تلویزیون سال‌هاست که به یکی از عناصر اصلی هر خانه‌ تبدیل شده‌ است و برای سال‌ها، نحوۀ قرارگیری جعبۀ جادویی در آن به یک شکل مشخص و سنتی بوده؛ اما طی چند سال اخیر همه‌چیز تغییر کرده است و به طبع، دکوراسیون نیز از همین قاعده پیروی می‌کند. در این مطلب به معرفی بهترین انواع دکور تلویزیون روی دیوار می‌پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

 

قاعدۀ کلی برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون

دکوراسیون داخلی

در گام اول بهتر است انتخاب کنید که قصد دارید چطور اطراف تلویزیون را دیزاین کنید. نکتۀ اساسی و اولیه این است که بنا دارید تا اطراف تلویزیون را شلوغ و پر از وسیله بچینید یا خلوت و مینیمال. این انتخاب در ابتدای کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید گام‌های بعدی را دقیق‌تر و بهتر بردارید. ایده‌هایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهتر و مدرن‌تر اتاق نشیمن را دیزاین کنید.

۱- ایدۀ شجاعانۀ قرار دادن تلویزیون بالای شومینه‌ دیواری

تلوزیون بالای شومینه

کمی عجیب به نظر می‌رسد اما قرار دادن تلویزیون روی همان قسمتی که شومینه دیواری قرار دارد، به زیبایی منزل شما کمک می‌کند. با این کار شما تنها از یک دیوار برای نصب کردن هر دوی این وسایل استفاده می‌کنید و همین موضوع به نظم داخل منزل کمک می‌کند. نکته‌ای که در این مورد باید به آن توجه داشته باشید، این است که پیش از انتقال تلویزیون روی دیوار جایی برای پنهان کردن سیم‌ها داخل دیوار مشخص کنید؛ چراکه در غیر این صورت، قطعا با فاجعۀ سیم‌هایی رو به رو خواهید شد که از همه طرف توی ذوق می‌زند.

۲- ترکیب تلویزیون بزرگ و شلف دیواری، برای زیبایی بیشتر!ترکیب تلویزیون وشلف دیواری

تلویزیونی که اطرافش را شلف‌های مختلف در بر گرفته باشد، به شما این امکان را می‌دهد که موقع دیدن فیلم یا سریال، استراحتی به چشمانتان بدهید و با دیدن دکوراسیون زیبای اطرافش، حس خوبی را تجربه کنید؛ اما اگر از آن دسته افراد هستید که حواستان پرت می‌شود یا دوست دارید تا فیلم‌ها را با دقت زیاد تماشا کنید، این نوع دکور تلویزیون روی دیوار را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

۳- طراحی دیوار با تلویزیون بزرگ، مخصوص عاشقان فیلم و سریال!

تلویزیون بزرگ روی دیوار

اگر دیدن فیلم و سریال از عادات روزانۀ شماست و دوست دارید این بخش از خانه را به جذابیت هرچه‌ تمام‌تر بچینید، بهترین گزینه‌ این است که در ابتدای کار یک تلویزیون بزرگ تهیه کنید؛ البته اگر تا به حال آن را نخریده‌اید!

در طراحی دیوار پشت چنین تلویزیون‌هایی، لازم نیست کار زیادی انجام بدهید. همین که اطراف آن را با عناصر مینیمال یا اندک دیزاین کنید، به آن زیبایی منحصر به فردی در جست‌وجویش هستید، خواهید رسید.

 

۴- قاب گرفتن تلویزیون با مبلمان زیبا و خوش‌رنگ

تلویزیون و مبلمان

کمی عجیب است اما می‌توانید به جای این که دیوار پشت تلویزیون را تزیین کنید، آن را با مبلمان رنگی و دیگر عناصر موجود در خانه بیارایید. این کار دیوار خانه را نسبتا خلوت نگه می‌دارد و در عین حال سرشار از رنگ و روح است. اگر بنا دارید تا دیزاین پشت تلویزیون اتاق نشیمن را خلوت اما سرزنده نگه دارید، این نوع طراحی یک انتخاب ایده‌آل به حساب می‌آید.

۵- استفاده از گل و گیاه، انتخاب بی‌نظیر همیشگی!

دکور تلویزیون با گل و گیاه

بازگشت به طبیعت همیشه می‌تواند به خانۀ شما روح و زندگی بیشتری را هدیه کند. استفاده از چند گلدان جلوی دیوار پشت تلویزیون منزل شما، نه‌تنها بسیار چشم‌نواز است، بلکه به تغییر روحیۀ شما هم کمک فراوانی خواهد کرد. اگر هم دیوار پشت تلویزیون را به تیره انتخاب کنید، جذابیت این نوع دکوراسیون را چندین برابر کرده‌اید!

۶- بیرون آوردن تلویزیون از مرکز دید، یک آلترناتیو جذاب!

تیویزیون در طبقه های شلف

شکستن قواعد دکوراسیون در برخی موارد چنان جذابیتی ایجاد می‌کند که از خودتان می‌پرسید «چرا این ایده را زودتر پیاده نکردم؟!». یکی از همین ایده‌ها برای دیوار پشت تلویزیون این است که این جعبۀ جادویی را از مرکز دید بیرون بیاورید!

این ایده برای دیوار پشت تلویزیون به‌ویژه زمانی جواب می‌دهد که عادت داشته باشید انواع قاب‌ها را به دیوار بزنید. مبلمان راحتی برای این نوع طراحی دکوراسیون ضروری است چراکه کل این ترکیب باید حالتی غیر رسمی داشته باشد.

۷- ساخت یک گالری نقاشی کوچک در خانه با تلویزیون!

تلویزیون و قابهای کوچک

 

اگر از آن دسته افرادی هستید که اهمیت چندانی به دیدن تلویزیون نمی‌دهند و هنر و زیبایی را بر آن ارجح می‌دانند، استفاده از یک تلویزیون کوچک به اندازه یک قاب، در کنار چند قاب عکس یا طراحی زیبا می‌تواند دقیقا همان چیزی باشد که خانۀ شما به آن نیاز دارد!

بنابراین، اگر به ایجاد یک ترکیب هنری روی دیوار خانه بیش‌تر از تلویزیون بزرگ اهمیت می‌دهید، این ایده را به هیچ‌عنوان از دست ندهید.

۸- احاطه کردن تلویزیون با یک گالری هنری کوچک

افرادی که به انواع هنر علاقه‌ دارند، حتی می‌توانند پا را از این هم فراتر بگذارند و طراحی دیوار پشت تلویزیون را به شکل یک گالری هنری کوچک در بیاورند. تابلوهای کوچک در ابعاد و اندازه‌های مختلف، کتاب، شمعدانی یا صنایع دستی مختلف همگی می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای این دیزاین باشند.

۹- طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک

دیوار سنگی پشت تلویزیون

یکی از گزینه‌های جالب و زیبا برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون، پوشاندن آن با سنگ و تم آنتیک است. این نوع دکور تلویزیون دیواری را برای خانه‌های بزرگ به کار می‌برند؛ چراکه به کار بردن سنگ در خانه‌های کوچک باعث گرفته و کوچک به نظر رسیدن خانه می‌شود. البته لازم نیست تا حتما تمام دیوار را سنگ کنید؛ بلکه می‌توانید بخشی از دیوار را به این نوع دیزاین اختصاص بدهید.

۱۰- طراحی دیوار و تلویزیون مخفی!

تلویزیون مخفی

مخفی کردن تلویزیون داخل دیوار یکی از ایده‌ های جالب به‌حساب می‌آید. پس اگر از کمبود جا در خانه ناراحت هستید یا ترجیح می‌دهید به هر دلیل دیگری دائم تلویزیون را در دید قرار ندهید، این ایده می‌تواند کاملا شما را راضی نگه دارد.

۱۱- باکس تلویزیون دیواری و نصب روی دیوار

باکس تلویزیون

باکس‌ های تلویزیون دیواری از همان ترندهای روز دکوراسیون است که می‌توان آن را در خانه‌های بزرگ یا کوچک به کار برد و ظاهر خانه را مدرن ساخت. از مزایای چنین باکس‌هایی این است که فضای زیر میز تلویزیون را نیز قابل استفاده می‌سازد.

۱۲- استفاده از کاغذدیواری خاص برای دیوار پشت تلویزیون

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

یکی از راه‌های ساده برای ایجاد تغییرات بزرگ در اتاق پذیرایی، استفاده از کاغذدیواری‌های طرح‌دار برای دیوار پشت تلویزیون است. این روش هزینۀ چندانی ندارد اما یک تغییر چشمگیر را به وجود می‌آورد. پس کاغذ‌دیواری‌ها در دکور دیوار تلویزیون جدی بگیرید.

۱۳- چوب، یک طرح مناسب برای دیزاین پشت تلویزیون

دیوار چوبی پشت تلویزیون

استفاده از رنگ‌های مختلف و گرم چوب، در دکوراسیون یک ایدۀ طلایی است. علاوه بر این، اگر دیوار مورد نظرتان توان لازم برای وصل کردن تلویزیون ندارد، استفاده از چوب می‌تواند به استحکام تلویزیون روی دیوار کمک کند.

۱۴- میز تلویزیون و ترکیب مناسب برای پشت دیوار

میز تلویزیون

میز تلویزیون‌ها می‌توانند در این نوع دیزاین نقش مهمی داشته باشد. انواع میز تلویزیون دیواری یا میز تلویزیون کوتاه و مدری، بسته به نوع دیزاین منزل شما می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. با این حال، همیشه می‌توانید با تغییر دیزاین میز تلویزیون یک چهره تازه به اتاق پذیرایی بدهید.

۱۵- ایده‌های دیگر در دیزاین دیوار پشت تلویزیون

نقاشی دیواری پشت تلویزیون

انتخاب رنگ‌های تیره‌تر برای دیوار پشت تلویزیون، از دیگر انتخاب‌هایی است که شما می‌توانید برای دیزاین منزل انتخاب کنید. از دیگر ایده‌هایی که می‌توان برای دیزاین خانه به کار بست، قرار دادن تلویزیون در داخل باکس است.

در این مطلب، شما را با ۱۵ ایدۀ مختلف برای دیوار پشت تلویزیون آشنا کردیم. شما تا به حال از کدام یک از این ایده‌ها استفاده کرده‌اید؟ کدام‌یک را بیشتر ترجیح می‌دهید؟ برای ما بنویسید.

 

مقالات مرتبط

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید