بعضی از لباس‌ها هستند که به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را با لباس‌های دیگر ست کنید و در موقعیت‌های مختلف بپوشید. اگر همیشه برای انتخاب لباس، سردرگم می‌شوید، این چند لباس پایه و ضروری را حتما در کمد لباستان داشته باشید. با این چند لباس همیشه می‌دانید که چه بپوشید و انواع مختلف استایل‌ها را برای موقعیت‌های مختلف داشته باشید. در ادامه با دیجی‌استایل همراه باشید.

۱. کت مشکی

کت مشکی

کت مشکی یکی از آن لباس‌هایی است که تقریبا با هر لباس دیگری به‌راحتی ست می‌شود. کت مشکی را می‌توانید هم برای موقعیت‌های رسمی بپوشید و هم موقعیت‌های غیررسمی و این به لباس‌های دیگری که با آن ست می‌کنید بستگی دارد. البته کت‌های مشکی انواع مختلفی دارند؛ بعضی از آن‌ها اورسایز هستند یا تنگ و کوتاه. برای اینکه بتوانید کت را در هر موقعیتی به‌راحتی بپوشید کت‌هایی را انتخاب کنید که دقیقا اندازه‌ی شما باشند و کمی بلندتر باشند.

نکته‌ی مهمی که موقع خرید کت به‌عنوان لباس پایه و ضروری باید بدانید این است که حتما دقت کنید که کت شما در قسمت شانه و بازوها فضای کافی برای پوشیدن یک لباس دیگر در زیر کت را دارد. آستین کت هم نباید از مچ دستتان بلندتر باشد و باید بتوانید به‌راحتی تا آرنج آن را تا کنید.

۲. ژاکت‌های نازک و سبک

ژاکت‌ها یکی دیگر از آن دسته لباس‌هایی هستند که به راحتی می‌توانید با استایل‌های مختلف ست کنید. این لباس کاربردی برای موقعیت‌های مختلف مناسب است؛ از سینما رفتن گرفته تا قدم زدن در یک شب خنک بهاری در خیابان. بهتر است که چند ژاکت با سبک‌ها، بافت‌ها و رنگ‌های مختلف داشته باشید. مطمئن باشید که از تمام آن‌ها با استایل‌های مختلف به‌راحتی می‌توانید استفاده کنید.

۳. شومیز سفید

شومیز سفید یکی از آن لباس‌هایی است که هیچ‌وقت از مد خارج نمی‌شود و هرگز از داشتن و پوشیدن آن سیر نمی‌شوید. این لباس کاربردی و راحت را می‌توانید با چند لایه لباس پایه و ضروری دیگر، تنها، با کت، با ژاکت، با دامن و شلوار و با هر لباسی که دوست داشتید بپوشید.

حتی می‌توانید یک شومیز سفید اورسایز داشته باشید و آن را همراه با کمربند مثل یک پیراهن بپوشید. در مجموع در پوشیدن و ست کردن این لباس با لباس‌های دیگر هیچ محدودیتی وجود ندارد. شومیز سفید را می‌توانید با گردنبندهای بلند هم ست کنید که ظاهری جذاب‌تر به آن می‌دهد.

۴. دامن مدادی

دامن‌های مدادی معمولا دامن‌هایی رسمی هستند و برای فضاهایی مثل دفاتر اداری و محل کار مناسب‌اند. اما با کمی خلاقیت می‌توانید آن را برای موقعیت‌های غیررسمی هم ست کنید مثلا همراه با یک شومیز سفید که بالاتر هم اشاره کردیم. دامن‌های مدادی را با رنگ‌های مختلف و تک‌رنگ از مدل‌ها و جنس‌های مختلف بخرید. می‌توانید یکی دو دامن مدادی با طرح‌های شلوغ هم داشته باشید که برای ست کردن با لباس‌های ساده مناسب است. با توجه به موقعیت می‌توانید این دامن را با شومیز یا تاپ ست کنید.

۵. کت جین

کت جین

لباس‌های جین هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شوند و همیشه جذاب‌اند. کت جین از آن لباس‌هایی است که غیر از روزهای خیلی گرم سال، تقریبا در هر فصلی می‌توانید ان را بپوشید. برای خرید کت جین سعی کنید مدل‌های اورسایز را انتخاب نکنید. این کت را به راحتی می‌توانید با پیراهن‌های تابستانی و تیشرت‌های ساده ست کنید.

کت جین بیشتر برای موقعیت‌های غیررسمی مناسب است ولی با کمی خلاقیت شاید بتوانید آن را به یک استایل عالی برای موقعیت‌های رسمی هم تبدیل کنید.

۶. شلوار جین دمپا گشاد

این شلوارها هر چند وقت یک بار دوباره محبوب می‌شوند و انتخاب خوبی برای موقعیت‌های غیررسمی هستند. این لباس را می‌توانید با بادی، کت پارچه‌ای، کت جین، بوت و انواع لباس پایه و ضروری ست کنید. این شلوارها برای پوشیدن همراه شومیز و سوییشرت هم مناسب‌اند. یکی از ویژگی‌های این شلوارها این است که شما را بلندتر و خوش‌اندام‌تر نشان می‌دهند.

۷. شلوار پارچه‌ای مشکی

یکی دیگر از لباس‌هایی که حتما باید داشته باشید، شلوارهای پارچه‌ای مشکی است. این شلوارها ساده و در عین‌حال شیک و جذاب‌اند. با پوشیدن این شلوار بلندتر و لاغرتر به نظر می‌رسید. شلوارهای ساده‌ی پارچه‌ی را می‌توانید با بلوز یا شومیز ست کنید و سر کار بپوشید. برای مهمانی می‌توانید آن را با تاپ ست کنید و کفش پاشنه بلند بپوشید.

۸. پیراهن‌های کوتاه مشکی

رنگ مشکی جذابیت خاصی برای موقعیت‌های رسمی دارد. اگر معمولا برای مراسم‌ها و جشن‌های رسمی نمی‌دانید باید چه لباسی بپوشید، پیراهن‌های کوتاه مشکی معمولا شما را ناامید نمی‌‌کنند. البته پیراهن‌های مشکی همیشه انتخاب خوبی هستند؛ فرقی نمی‌کند که کوتاه باشند یا بلند. ولی پیراهن‌های بلندتر معمولا برای موقعیت‌های رسمی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۹. کت چرم

کت چرم

یکی دیگر از انواع کت که اگر در کمدتان داشته باشید، بیشتر اوقات مشکلی برای انتخاب لباس ندارید، کت چرم است. کت چرم را درست مثل کت مشکی پارچه‌ای، می‌توانید تقریبا هر لباسی ست کنید. این کت هم برای استایل‌های رسمی و هم برای استایل‌های غیررسمی مناسب است. با کت چرم در عین حال که شیک و برازنده به نظر می‌رسید، استایل شما حالت خودمانی‌تری دارد. مطمئن باشید که از خرید کت چرم مخصوصا با رنگ‌های خنثی، پشیمان نمی‌شوید.

۱۰. پیراهن رپ

پیراهن رپ پیراهن‌هایی هستند که در طراحی آن‌ها، یک طرف لباس روی طرف دیگر قرار می‌گیرد و معمولا با گره به هم وصل می‌شوند. این پیراهن برای تمام انواع اندام‌ها مناسب است. پیراهن‌های رپ انواع مختلفی دارند و با توجه به مدل و جنس پارچه می‌توانید آن را برای موقعیت‌های مختلفی بپوشید. هم در موقعیت‌های رسمی هم در موقعیت‌های غیررسمی، می‌توانید پیراهن رپ را با کفش مناسب بپوشید و از داشتن یک استایل زیبا و راحت لذت ببرید.

۱۱. تیشرت راه‌راه افقی

غیر از تیشرت سیاه و سفید که همیشه باید داشته باشید، تیشرت راه‌راه هم انتخاب خوبی است که آن را با لباس‌های مختلف ست کنید و استایل خود را از سادگی دربیاورید. این تیشرت وقتی آن را با شلوار جین تنگ بپوشید و تیشرت را داخل شلوار بزنید، استایل خوبی برای موقعیت‌های رسمی و دوستانه است. آن را می‌توانید با یک کت ست کنید تا کمی رسمی‌تر شود.

اگر نگرانید که خط‌های افقی تیشرت، شما را چاق‌تر نشان دهد، از تیشرت‌هایی استفاده کنید که خط‌های باریک دارند. اگر تیشرتی با خط‌های باریک بپوشید، دیگر چاق به نظر نمی‌رسید.

۱۲. شلوارک جین

این لباس ساده و زیبا، تقریبا با هر لباسی که در این فهرست معرفی کردیم ست می‌شود. می‌توانید آن را با تیشرت یا شومیز بپوشید و یک استایل راحت و دوستانه داشته باشید. شلوارک جین برای وقتی که به سفر می‌روید بهترین انتخاب است و شما را از سردرگمی برای انتخاب لباس، نجات می‌دهد.

۱۳. پیراهن شومیزی

پیراهن شومیزی درواقع نوعی شومیز بلند است و با ترکیب کردن شومیز و پیراهن، طراحی شده است. این پیراهن ساده و راحت، به‌راحتی برای موقعیت‌های مختلف قابل استفاده است و بستگی دارد که آن را با چه لباس دیگری ست کنید. این لباس کاربردی را می‌توانید با کت پارچه‌ای و کفش پاشنه بلند بپوشید و یک استایل رسمی داشته باشید یا با کتانی و کت جین بپوشید و یک استایل غیررسمی بسازید.

۱۴. تاپ‌های ساده

تاپ‌های ساده از مهم‌ترین لباس‌هایی هستند که باید چند رنگ از آن را داخل کمدتان داشته باشید. تاپ ساده را با هر لباسی می‌توانید بپوشید؛ از شلوار پارچه‌ای و جین گرفته تا دامن‌های مدادی و کلوش و انواع لباس پایه و ضروری. برای پوشیدن این لباس همراه با لباس‌های دیگر، تقریبا نیازی به فکر کردن نیست چون با همه چیز ست می‌شود.

۱۵. تیشرت‌های ساده‌ی سفید و مشکی

تیشرت سفید

این دو رنگ سفید و مشکی با هر رنگ لباسی مناسب است. تیشرت‌های ساده را می‌توانید با تمام لباس‌های این فهرست بپوشید و استایل‌های متنوعی داشته باشید. البته غیر از سفید و مشکی، رنگ‌های دیگر خصوصا رنگ‌های خنثی هم می‌توانند مشکل‌گشای شما موقع انتخاب لباس باشند. غیر از سفید و مشکی رنگ‌هایی مثل کرم، طوسی، نوک‌مدادی، صورتی چرک و سبز سیج را انتخاب کنید.

۱۶. شلوار جین تنگ

شلوار جین تنگ را هم می‌توانید برای موقعیت‌های مختلف ست کنید؛ از محل کار گرفته تا غذا خوردن در رستوران. این لباس، بسیار کاربردی است و با هر نوع شکل اندام، مناسب است. شلوار جین تنگ را هم می‌توانید با لباس‌های مختلف به‌راحتی بپوشید. با کت، تیشرت، تاپ ساده، ژاکت و… به‌راحتی ست می‌شود و رنگ‌های مختلفی دارد.

جمع‌بندی

اگر در انتخاب لباس مشکل دارید و همیشه سردرگم هستید که چه لباسی بپوشید، باید لباس‌هایی را به کمدتان اضافه کنید که تقریبا برای تمام موقعیت‌ها مناسب باشند. به این لباس‌ها لباس پایه و ضروری می‌گویند که به خاطر ویژگی‌هایی که دارند با لباس‌های مختلف به‌راحتی ست می‌شوند. مثلا لباس‌هایی مثل کت ساده، کت جین، تاپ، تیشرت و شومیز. این لباس‌ها با رنگ‌های خنثی مثل سفید و مشکی، کرم، سرمه‌ای، سبز سیج، طوسی و… راه‌حل سردرگمی شما برای انتخاب لبا‌س‌اند.

منبع: Missmalini