کفش‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای کمد لباس هستند. عید ۱۴۰۱ نزدیک است و زمان آن رسیده که به فکر انتخاب و خرید کفش عید باشیم. در این مطلب جدیدترین مدل‌های کفش سال جدید را بررسی کرده و شما را در انتخاب بهترین مدل همراهی می‌کنیم.

قبل از اقدام برای خرید کفش، بهتر است ترند کفش‌های بهار سال جدید و جدیدترین مدل‌ها را بشناسید. ادامه‌ی مطلب بهترین مکان برای شناخت ترند کفش‌های سال جدید است.

کفش زنانه جدید برای عید

کفش عید زنانه

۱. صندل‌های نگین‌دار

بهار و تابستان بهترین زمان برای استفاده از صندل‌های مورد علاقه‌تان هستند. در این فصل‌ها صندل را به کمد لباس خود اضافه کنید زیرا درخشش و زیبایی خاصی را به استایل اضافه می‌کنند. فرقی نمی‌کند که برای یک رویداد خاص آماده می‌شوید یا فقط می‌خواهید تیپ زیبایی برای انجام کارهای روزمره داشته باشید، برای هر دو مورد صندل‌های کار شده و نگین‌دار انتخاب مناسبی هستند.

۲. کفش مری جین (Mary Janes)

کفش مری جین

آیا به دنبال استایل جدید کفش هستید؟ مری جین را امتحان کنید. این کفش‌های کلاسیک زیبایی دو چندانی را به استایل می‌بخشند و برای خانم‌هایی که می‌خواهند از دیگران متمایز باشند عالی هستند. رنگ‌ها و طرح‌های بسیاری برای این کفش وجود دارند که می‌توانید از میان آن‌ها کفش مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید.

۳. کفش پشت باز

بهار بهترین زمان برای استفاده از کفش‌های پشت باز است. این کفش‌ها بسیار کاربردی بوده و می‌توانید آن‌ها را با استایل شیک و رسمی یا استایل روزمره بپوشید. علاوه بر این تنوع طرح و رنگ این کفش‌ها هم بسیار زیاد است. این کفش‌ها برای هوای گرم عالی هستند زیرا پا را خنک نگه‌ می‌دارند.

۴. لوفر

چیزی که همه‌ی خانم‌ها می‌دانند این است که در صورتی که لوفر خوب باشد می‌توانید آن را از صبح تا شب بپوشید. فرقی نمی‌کند که به دنبال کفش مناسب محل کار هستید یا یک کفش راحت و شیک برای انجام کارهای روزمره می‌خواهید، در هر دو صورت لوفر انتخاب مناسبی است.

۵. کفش‌های رنگی

هیچ چیزی مانند کفش رنگی نمی‌تواند باعث شاد شدن روز شود. فرقی نمی‌کند که به محل کار می‌روید، می‌خواهید در یک مهمانی شرکت کنید یا فقط می‌خواهید قدم بزنید، استفاده از کفش رنگی همیشه لبخند را روی لبانتان می‌نشاند. علاوه بر این این کفش‌ها جزو ترند بهار و تابستان سال جدید هم هستند. بنابراین در صورتی که به دنبال خرید کفش برای عید سال جدید هستید حتما مدل‌های جدید را بررسی کنید زیرا برخی طرح‌های آن حتما توجه‌تان را جلب خواهند کرد.

جدیدترین کفش مجلسی زنانه عید ۱۴۰۱

کفش مجلسی زنانه

هیچ استایلی بدون کفش متناسب با آن کامل نمی‌شود. کفش علاوه بر متناسب بودن باید راحت هم باشد. در ادامه جدیدترین کفش‌های مجلسی زنانه برای عید ۱۴۰۱ را معرفی کرده‌ایم.

۶. کفش مجلسی زنانه برای مهمانی عروسی

برای انتخاب کفش مجلسی برای مراسم عروسی به دنبال کفشی باشید که شیک و راحت است. کفش‌های پاشنه‌داری که دارای بند روی مچ هستند برای این مراسم مناسب بوده و در صورتی که پاشنه‌ی قطور داشته باشند می‌توانید مدت طولانی آن‌ها را بپوشید. رنگ‌های شاد مانند صورتی، آبی و سبز در ماه‌های گرم ظاهر بسیار خوبی دارند و با کت‌و‌شلوار زنانه یا لباس مجلسی گل‌دار بسیار زیبا به نظر می‌رسند. برای دورهمی‌ها و مهمانی‌های سنتی از رنگ‌های تیره‌تر و رنگ‌های خنثی استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید به یک جفت کفش پاشنه‌دار ساده کمی تزئینات هم اضافه کنید.

۷. کفش مجلسی تخت

کفش مجلسی تخت

کفش‌های پاشنه بلند تنها روش جذاب‌تر کزدن استایل نیستند بلکه می‌توانید از کفش‌های تخت و بدون پاشنه هم استفاده کنید. کفش‌های راحت باله در رنگ‌های پاستلی بهترین انتخاب برای برجسته‌سازی استایل هستند.

۸. کفش‌های مجلسی و رسمی برای پوشیدن در تمام طول روز

رفتن پی‌درپی از جایی به جای دیگر با استفاده از کفش‌های باله‌ی تخت یا کفش‌های پاشنه کوتاه دشوار و آزاردهنده نیست. این کفش‌ها از پاها محافظت کرده و استایل مناسبی به آن‌ها می‌دهند. برای تکمیل تیپ خود از میان طرح‌های متنوع بسیار طرح مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید. اگر به دنبال پاشنه‌ی بلند هستید کفش‌های دارای پاشنه‌ی قطور را انتخاب کنید که تعادلتان را حفظ کرده و از لیز خوردنتان جلوگیری کنند.

۹. کفش پاشنه‌بلند بدون بند

فرقی نمی‌کند که بخواهید به محل کار یا به مهمانی بروید، این کفش‌ها ارزش استفاده را دارند. اگر به دنبال محافظت بیشتر هستید کفشی که روی مچش بند دارد را انتخاب کنید. این کفش را می‌توانید با هر استایلی بپوشید و استایل خود را زیباتر کنید. در صورتی که می‌خواهید در تمام طول سال از این کفش استفاده کنید رنگ‌های کلاسیک مانند آبی، مشکی و خاکستری و لباس‌هایی به رنگ قرمز، سبز یا قهوه‌ای انتخاب کنید.

۱۰. لوفر

با پوشیدن کفش لوفر استایل راحت و شیکی داشته باشید. لوفر بهترین کفش برای پوشیدن در محل کار است. این کفش برای موقعیت‌های بسیاری مناسب بوده و هیچ وقت از مد نمی‌افتد. شما می‌توانید لوفر تخت و بدون پاشنه یا مدلی که پاشنه‌ی کوچکی دارد را انتخاب کنید. چرم، جیر یا مخمل جنس‌های در دسترس این مدل کفش هستند.

۱۱. کفش‌های پشت باز

با کفش‌های پشت باز راحتی بیشتری را تجربه کنید. این کفش‌ها حتی در صورتی که پاشنه‌ی خیلی بلندی داشته باشند باز هم بادوام و حامی هستند. طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که از پاشنه‌ی کوتاه و قطور تا پاشنه‌ی تیز و سوزنی در هر موقعیتی کاربردی بوده و هیچگاه از مد نمی‌افتند. زیبایی این کفش‌ها در کاربردی بودنشان است و می‌توانید از شلوار، دامن و پیراهن به همراه آن‌ها استفاده کنید.

۱۲. کفش مجلسی پاشنه بلند

تنها با تغییر کفش می‌توانید استایل خود را عوض کنید. با یک کفش پاشنه بلند و لباس‌های زیبا، هر استایلی را به استایل مناسب مهمانی رفتن تبدیل کنید. رنگ کفش پاشنه بلند خود را با لباس‌های خود ست کنید. برای حفظ تعادل خود از مدلی که دارای بند شیک روی مچ کفش است استفاده کنید.

۱۳. صندل‌های مجلسی

صندل عید زنانه

پوشیدن صندل‌های مجلسی با لباس تابستانی پاها را بلندتر نشان می‌دهد. برای رویدادهای رسمی به دنبال صندل‌های پاشنه بلند دارای روبان باشید که تا بالای مچ بلند باشند. این مدل ظرافت و زیبایی بیشتری دارد.

۱۴. کفش لژدار

از استایل‌های رسمی تا کفش‌های اسپادریل غیررسمی، کفش‌های لژدار استایلی هستند که در کمد لباس همه‌ی خانم‌ها وجود دارند. مدل‌های پاشنه‌ی تخت و پاشنه‌ی بلند برای هر استایلی در ماه‌های گرم ضروری هستند. زیبایی پشت این کفش‌ها راحتی و کاربردی بودنشان است. می‌توانید این کفش‌ها را با هر لباسی بپوشید و استایل زیبایی داشته باشید.

۱۵. میول

در صورتی که می‌خواهید کفش راحت‌تری داشته باشید، میول (کفشی که در بخش جلویی قسمت بزرگی از پا را می پوشاند و پنجه می تواند مشاهده شود و پشت آن باز است) را انتخاب کنید که شیک و مدرن بوده و انتخاب بسیار خوبی برای رویدادهای غیررسمی یا نیمه رسمی هستند. طرح‌های بسیاری از این کفش وجود دارند که می‌توانید مدل دلخواه خود را از میان آن‌ها انتخاب کنید. میول را با شلوار جین، کت‌و‌شلوار یا لباس اندامی ست کنید.

کفش میول زنانه

۱۶. بروژ (Brogue)

این کفش‌های چرمی پاشنه کوتاه بهترین گزینه برای ست کردن با لباس شیک هستند. بروژ را با شلوار، کت‌و‌شلوار یا شلوار جین بپوشید.

راحت‌ترین کفش‌های مجلسی زنانه

هیچ چیزی مهم‌تر از راحت بودن کفش نیست و راحتی کفش را باید در اولویت قرار دهید تا بتوانید به جای تمرکز بر درد پا روی انجام کارهای خود تمرکز کنید. در صورتی که طرفدار کفش پاشنه بلند نیستید، خود را مجبور به پوشیدن آن‌ نکنید. کفش‌های مجلسی زنانه که شیک و کلاسیک هستند شامل: میول پاشنه‌دار، کفش پاشنه‌دار با بند دار مچی و کفش پاشنه بلند بدون بند است.

کدام کفش‌ها مناسب پوشیدن با پیراهن هستند؟

استایل‌های مختلف کفش‌ها با پیراهن‌های با بلندی مختلف استایل زیبایی را ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال صندل‌های بنددار با پیراهن‌های ماکسی استایل راحتی را ایجاد می‌کنند و کفش‌های بنددار مچی یا کفش‌های پاشنه بلک (پاشنه‌ی محکم و قطور) مکمل خوبی برای پیراهن‌های کوتاه هستند.

ست کردن کیف و کفش زنانه در عید ۱۴۰۱

ست کردن کیف و کفش ظاهر مرتب‌تری را ایجاد می‌کند. این موضوع به ویژه برای زمانی که رنگ روشن یا طرح برجسته می‌پوشید صادق است زیرا به لاغرتر نشان دادنتان کمک می‌کند. کفش‌ها و کیف‌هایی که تک رنگ و به رنگ خنثی هستند می‌توانند با هم پوشیده شوند به عنوان مثال لباس‌های سفید با کفش سفید و کیف قهوه‌ای مایل به زرد می‌توانند ست شوند. نکته‌ی مهم این است که از استفاده از چند رنگ با هم اجتناب کنید.

کفش و استایل عید

در صورتی که می‌خواهید اکسسوری‌هایی با رنگ‌های مختلف استفاده کنید، می‌توانید کفشی که با لباس ست است را بپوشید. به عنوان مثال پیراهن کرم را با کفش صورتی بپوشید. تیپ تمام مشکی با هر رنگ کفش و پارچه‌های چند رنگ یا طرح‌دار روشن ست می‌شود. بهتر است کفش‌های ساده به رنگ خنثی مانند مشکی یا سفید انتخاب کنید.

ترند کفش کتانی در عید ۱۴۰۱

کفش کتانی عید

کفش‌های کتانی کلاسیک سفید همچنان در استایل سال جدید هستند. کفش کتانی جزو کفش‌هایی است که به منظور زیبایی یا ورزشی بودن در کمد لباس همه‌ی ما حضور دارد. این کفش‌ها تخت و بسیار راحت هستند و اغلب افراد به صورت مداوم آن‌ها را استفاده می‌کنند.

ترند کفش کتانی سال جدید شامل رنگ‌های عجیب و غریب و کمی عقب‌گرد به قدیم است. ترند کفش‌های کتانی زنانه در سال جدید‌شامل رنگ‌های آکسان، رنگ‌های روشن‌تر مانند یاسی و کتانی‌های کلاسیک kicks است.

آیا کتانی‌های چانکی (کتانی‌هایی که کفه‌ی پهن و ضخیمی دارند) در استایل سال جدید هستند؟ به عقیده‌ی بسیاری از طراحان مد این کفش‌های کتانی در استایل امسال هستند.

 ترندهای کفش کتانی زنانه برای عید ۱۴۰۱

 1. رنگ‌های آکسان یکی از ترندهای اصلی کفش کتانی در سال جدید هستند.
 2. کتانی‌هایی به رنگ روشن به ویژه سبز، صورتی روشن و یاسی مد هستند.
 3. کفش‌های کتانی کلاسیک kicks ترند شده‌اند.
 4. کفش‌های قدیمی مانند کفش های‌تاپ(high-top) بسکتبال جزو ترند امسال است.
 5. استفاده از کتانی‌های جنس چرم وگان بسیار رو به افزایش است.
 6. کتانی‌های کاربردی مانند کفش‌های مخصوص دو ترند امسال هستند.
 7. کتانی‌های لژدار جزو ترند امسال هستند.
 8. رنگ‌های آکسان سبز برای کتانی مد می‌شود.
 9. کتانی‌های جورابی زنانه ترند هستند.
 10. کفش چانکی امسال ترند است.

خرید کفش دخترانه‌ی شیک برای عید نوروز

برخلاف بزرگسالان، کفش‌های بچگانه برای یک فصل خریداری می‌شوند و اهمیتی ندارد که سال بعد هم باز جزو مد باشد یا خیر. در ادامه کفش‌های بچگانه‌ی دخترانه شیک برای عید ۱۴۰۱ را بررسی می‌کنیم. در بهار سال جدید تمرکز طراحی کفش‌های بچگانه روی راحتی هر چه بیشتر آن‌ها است. بنابراین کفش‌های بچگانه‌ی دخترانه‌ی پاشنه‌دار و کفش‌های باریک که می‌توانند باعث ایجاد ناراحتی شوند از مجموعه کفش‌ها حذف شده‌اند. در عوض مدل‌هایی که باعث ایجاد فشار به پاها نشده و در عین حال به اندازه‌ای که هنگام راه رفتن باعث خم شدن پا نشوند هم گشاد نیستند عرضه شده‌اند. در صورتی که به دنبال خرید کفش بچگانه‌ی دخترانه برای عید ۱۴۰۱ هستید می‌توانید کفش ولکرو، کراکس، کفش‌های جلو باز و صندل را انتخاب کنید.

کفش ولکرو

این مدل کفش به یک ترند واقعی برای کودکان تبدیل شده است و برندهای سازنده‌ی کفش دخترانه یک استایل اسپرت را با کفش ولکرو بدون بند فراهم می‌کنند. تنها برخی برندها از بند استفاده می‌کنند.

کفش کراکس

کراکس یکی از راحت‌ترین کفش‌های بچگانه است و امسال جزو کفش‌های ترند هم قرار گرفته است. نمی‌توان این کفش‌ها را با لباس مهمانی پوشید بنابراین باید در کنار آن‌ها یک کفش مناسب مهمانی هم بخرید.

ترندهای کفش‌های بچگانه برای عید ۱۴۰۱

کفش بچگانه دخترانه عید

طرح راه‌راه در رنگ‌های مختلف

این طرح پیش از این هم وجود داشت اما اکنون تن‌های طریف‌تری از این طرح در دنیای مد وجود دارند به عنوان مثال صورتی، طلایی و سفید نقره‌ای. این مدل کفش‌ها و صندل‌ها خیلی جذاب و شیک هستند.

طرح‌های دارای مروارید، فلز و نقره 

طرح‌های آینه‌ای در این فصل بسیار متداول شده‌اند. در صورتی که کودک به طرح‌های درخشان و رنگین‌کمانی علاقمند است، گزینه‌های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارند. این طرح در کفش‌های کتانی، ورزشی و صندل‌ها پیدا می‌شود.

بندهای رنگی، رنگین‌کمانی، رنگ‌های روشن و نئونی

رنگ‌ها و طرح‌های روشن به ویزه در ترکیب با ترند قبلی جزو استایل بهار امسال قرار گرفته‌اند.

رنگ‌های پاستلی و جین

بهار امسال علاوه بر رنگ‌های روشن، آبی، آبی روشن، آبی جین و رنگ‌های ملایم که ظاهری طبیعی به هر استایلی می‌دهند هم ترند شده‌اند.

نکاتی که هنگام خرید کفش عید باید در نظر بگیرید

 • کفشی که با استایلتان ست است را پیدا کنید.
 • کفشی را انتخاب کنبد که منتناسب با سبک زندگیتان است.
 • مطمئن شوید که کفش راحتی انتخاب کرده‌اید.
 • کفشی که با استایلتان ست است را انتخاب کنید اما بررسی کنید که پایتان را اذیت نکند.
 • طرح‌ها و رنگ‌های دلخواه خود برای کفش را انتخاب کنید.
 • کفشی که با شخصیتتان تناسب دارد را انتخاب کنید.

در پایان

در استایل عید خود کفش‌ها را فراموش نکنید زیرا آن‌ها می‌توانند زیبایی بسیاری را به استایل اضافه کرده و همچنین با کمی تلاش می‌توانید کفشی پیدا کنید که در همه‌‌ی فصل‌ها با آن بدرخشید. زیرا ممکن است کفشی که انتخاب می‌کنید را آنقدر دوست داشته باشید که بخواهید آن را تابستان و یا مواقع دیگر هم بپوشید.

منابع: No Time For Style، The Trend Spotter، Glamour and Gains، Fashion Trends