انتخاب مدل موی پسرانه‌ی مناسب باعث ایجاد ظاهر خوب و احساس خوشایند برای او می‌شود. جدا از استایل لباس پوشیدن تنوع مدل موهای پسرانه به برجسته‌سازی احساس فردیت در آن‌ها کمک می‌کند. ابراز شخصیت از طریق ظاهر کلی به دلیل وجود مدل‌های مختلف از کوتاه، کلاسیک و مدرن تا مدل‌های موی بلند امکان‌پذیر است. اما سوالی که در این زمینه به وجود می‌آید این است که از بین این مدل‌های متنوع چگونه می‌توانیم بهترین و مناسب‌ترین مدل موی پسرانه را انتخاب کنیم؟ در ادامه در این مطلب لیستی از بهترین مدل‌ موهای پسرانه را با جزئیات معرفی کرده‌ایم.

جدیدترین مدل مو برای پسربچه‌های امروزی

جدیدترین مدل موهای پسرانه

۱. مدل موی موج‌دار شگی (شلخته)

مدل موی شگی یکی از مدل‌های پرطرفدار در امسال است. مدل موج‌دار شگی برای پسران نوجوان بسیار مناسب است، زیرا ظاهر را جوان و شاداب نگه می‌دارد. این مدل مو روی همه‌ی انواع مو خوب به نظر می‌رسد اما برای موهای ضخیم ایدئال است. مشابه مدل موی صاف شگی، این مدل هم بر اساس لایه‌ها است. تفاوت بین آن‌ها در این است که مدل موی موج‌دار شگی لایه‌های بلندتری را در اطراف سر نیاز دارد.

۲. مدل موی ماهوتی

مدل موی ماهوتی هیچگاه دمده نمی‌شود. همیشه کلاسیک بوده و یکی از مدل‌های مناسب پسرانه به شمار می‌رود. این استایل ظاهر بسیار زیبایی را برای پسران کوچک به وجود می‌آورد و صورت را مشخص می‌کند.

مدل ماهوتی به این صورت است که بالای موها بلند است و کناره‌ها باید کوتاه‌تر شوند و روند کوتاه کردن را تا زمانی که به پشت موها برسید باید ادامه دهید. سعی کنید روند کوتاه کردن موها از جلو به پشت به صورت تدریجی باشد. مدل موی ماهوتی را می‌توان از کوتاه تا بلند انتخاب کرد.

۳. مدل موی بالا فر و بغل موهای کوتاه

پیدا کردن مدل موی مناسب برای موهای فر می‌تواند چالش‌برانگیز باشد؛ زیرا همیشه احساس می‌شود هیچ تلاشی برای حالت دادن به آن‌ها انجام نشده است. از استایل غیررسمی روزمره تا استایل شیک همراه کت و شلوار در هر صورت این استایل مناسب پسر بچه‌ها است.

۴. مدل موی خوشه‌ای

مدل موی خوشه‌ای یکی از مدل‌هایی است که دوباره مد شده است.  این مدل یکی از مدل‌های طبیعی، موج‌دار و کامل است که با داشتن لایه بندی امکان حرکت موها را فراهم می‌کند. لایه‌هایی که مدل خوشه‌ای ایجاد می‌کند بدون شک به موها حجم و بافت می‌دهند و این مساله مورد علاقه‌ی پسر بچه‌ها است. این استایل مو ظاهر راحتی را ایجاد کرده و برای مواقعی که نمی‌خواهید موها خیلی کوتاه شوند و فقط می‌خواهید انتهای موها را کمی کوتاه کنید مناسب است.

۵. مدل موی تِمپِل فِید

یکی دیگر از استایل‌های موی کوتاه پسرانه مدل تمپل فید است. این مدل برای افرادی که به دنبال کوتاهی مرتب هستند مناسب است زیرا بالا و بغل موها را مرتب می‌کند. نکته‌ی مهمی که در رابطه با این مدل وجود دارد این است که خسته‌کننده به نظر نمی‌رسد. پسران دوست دارند استایل شیکی داشته باشند و به این منظور می‌توان از مدل موهای ساده، ظریف، حجیم و تراشیده شده از بغل استفاده کرد. علاوه بر این میزان تراشیده شدن موها از بغل را هم می‌توان مشخص کرد.

انواع مدل مو‌ی بغل سفید پسرانه

مدل موی بغل سفید پسرانه

۶. مدل موی آفرو کوتاه

آفرو مدل مویی است که برای پسر بچه‌ها بسیار مناسب است. این مدل با وجود گذشت زمان همچنان پا بر جا مانده است و علاوه بر این با گذشت زمان تغییراتی هم برای به روز ماندن داشته است. استایل کوتاه و مخروطی استایل مناسب‌تری را برای این مدل مو می‌سازد.

۷. مدل موی شاهینی

یکی از انواع معروف این مدل به این صورت است که کناره‌های مو نزدیک به سفید و بالای مو کوتاه باشد. انتخاب این مدل برای پسران طبیعی است؛ زیرا دوست دارند استایل جذابی در مقابل دوستان خود داشته باشند.

۸. مدل موی باز کات بلند

بر خلاف مدل بازکات معمولی، در مدل بازکات بلند موهای دور سر به اندازه‌ی کافی بلند هستند. این مدل یکی از گزینه‌های عالی برای پسرانی است که ورزش می‌کنند. علاوه بر ایجاد استایل ورزشکاری برای پسرانی که به دنبال داشتن استایل موی جذاب هستند هم بسیار مناسب است. در صورت تمایل می‌توانید به آرایشگر بگویید بغل موها را کمی کوتاه‌تر کند.

۹. مدل موی پمپادور

پمپادور یکی از شناخته‌ شده‌ترین مدل موهای پسرانه است. امروزه این مدل مو در انواع مختلف بلند، کوتاه و… به کار می‌رود. پمپادور ظاهر شیک، جالب توجه و امروزی‌ای که بتوانید با آن استایل شخصیتان را بسازید ایجاد می‌کند. علاوه بر این بسیار مدرن و شیک به نظر می‌رسد. مدل موی پمپادور به دلیل سفید بودن بغل موها محبوبیت پیدا کرده است.

۱۰. مدل موی آندرکات

مدل موی آندرکات برای همه‌ی پسر بچه‌ها مناسب است. این مدل با سفید کردن بغل و پشت و بلند گذاشتن بالای موها استایل جذاب و شیکی را ایجاد می‌کند.

انواع مدل موی کوتاه پسرانه سایه‌دار

مدل موی پسرانه‌ی سایه‌دار

۱۱. مدل موی Quiff سایه‌دار

مدل موی Quiff سایه‌دار یکی از مدل‌های عالی برای پسر بچه‌ها است که برای پسرانی به هر سن و سال، با هر مدل و نوع مو می‌آید. این مدل به موها حجم داده و استایل مدرنی را ایجاد می‌کند. سایه‌هایی که توسط این مدل ایجاد می‌شود پشت گوش هستند و ظاهری ظریف‌تر و جزئی‌تر از سایه‌های دیگر دارند. این مدل برای موقعیت‌های مختلف مانند موقعیت‌های رسمی جذاب و مناسب هستند.

۱۲. مدل موی چتری کج

چتری یکی از افزونه‌های عالی برای هر مدل مویی است، زیرا باعث برجسته شدن ویژگی‌های فرد می‌شود. مدل موی چتری کج روی موهای دارای بافت‌ها و بلندی‌های مختلف از موهای فر تا صاف و بلند یا کوتاه می‌تواند ایجاد شود. چتری‌های مو می‌توانند با بغل موی سایه‌دار ست شوند و استایل زیباتری را ایجاد کنند.

۱۳. مدل موی آیوی لیگ

آیوی لیگ یکی از مدل موهای کلاسیک پسرانه است که هیچگاه از مد نمی‌افتد. این مدل دهه‌ها است که محبوب شده و به دلیل ظاهر جذاب و مرتبی که ایجاد می‌کند امروزه هم مورد استقبال واقع شده است. مدل آیوی لیگ دارای بغل‌ موهای مرتب سایه‌دار و بالای موی بلند است.

۱۴. مدل موی Blowout

مدل موی Blowout دارای بغل‌ موهای سایه‌زده یکی از استایل‌های جذاب برای پسران است. این مدل باعث حجم‌دهی به موها می‌شود، اما می‌تواند به روش‌های مختلف برای داشتن ظاهر شلوغ، بدون ساختار و شیک استفاده شود. بغل موهای سایه‌دار ظاهر شیک و مرتبی را ایجاد می‌کنند زیرا در آن‌ها بلندی موها از بالا به پایین به صورت تدریجی کمتر می‌شوند.

انواع مدل موی پسرانه مناسب موهای متوسط و بلند

مدل موی پسرانه برای موهای بلند

۱۵. مدل موی ماپ

ماپ مدل مویی است که ظاهری نامرتب و ژولیده دارد و محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. برای داشتن این مدل مو به موهایی با بلندی متوسط ۷.۵ سانتی‌متر تا ۱۲.۵ سانتی‌متر نیاز دارید که پیشانی و گوش‌ها را پوشش دهد. در مدل موی ماپ همچنین چتری هم ایجاد می‌شود که البته قابل حذف شدن است. این مدل بسیار جذاب است.

۱۶. مدل موی Bro Flow

مدل موی Bro Flow یک انتخاب عالی برای پسر بچه‌هایی است که موهایی با بلندی متوسط یا بلند دارند و به راحتی می‌توان آن را ایجاد کرد. این مدل به سادگی زیبا به نظر می‌رسد؛ زیرا مدل آن به سادگی ایجاد می‌شود و نیاز به کار زیادی ندارد. برای ایجاد این مدل کافی است موها را به سمت عقب شانه کرده و اجازه دهید به حالت طبیعی خود قرار بگیرند. مدل Bro Flow گزینه‌ی بسیار جذابی و انتخابی مناسب برای پسر بچه‌هایی است که زمان یا اطلاعات کافی برای ایجاد استایل‌های پیچیده را ندارند. علاوه بر این برای موهای مختلف از جمله موهای صاف و موج‌دار مناسب است.

انتخاب مدل موی پسرانه بر اساس فرم صورت

مدل موها هم مانند لباس برای افراد مختلف متفاوت هستند و نمی‌توان برای همه یک مدل را انتخاب کرد. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که برخلاف لباس، مدل مو را نمی‌توان پس از اتمام کار تغییر داد و به همین دلیل باید قبل از اینکه زیر دست آرایشگر بروید مدل موی مناسب فرم صورت خود را بشناسید. در چنین شرایطی چند سانتی‌متر بلندی موی بیشتر یا گذاشتن مو جلوی صورت می‌تواند تفاوت چشمگیری ایجاد کند.

فرقی نمی‌کند که به دنبال مدل موی پسرانه برای صورت گرد، بلند، مستطیلی، مثلثی یا مربعی هستید؛ در هر صورت ادامه‌ی مطلب را حتما مطالعه کنید، زیرا نحوه‌ی انتخاب مدل موی پسرانه بر اساس انواع مختلف فرم صورت را شرح داده‌ایم.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم؟

انتخاب مدل مو بر اساس فرم صورت

نخستین گام برای تشخیص اینکه چه مدل مویی برایتان مناسب است این است که فرم صورت خود را بشناسید. برای این کار توضیحاتی که در ادامه آورده شده‌اند را بخوانید و جلوی آینه فرم صورت خود را با انواع مختلف فرم صورت مردانه مقایسه کنید.

۱. مدل موی پسرانه مخصوص فرم صورت گرد

صورت‌های گرد چانه‌ی گرد و بدون خط یا زاویه‌ دارند. برای این فرم صورت باید مدل مویی را انتخاب کنید که به آن شکل بدهد. فرقی نمی‌کند که صورت توپری داشته باشید یا صورتتان بدون زاویه باشد و چربی اضافه‌ای نداشته باشد؛ در هر صورت یکی از مدل‌های مو مناسبتان خواهد بود.

در صورتی که صورت گردی دارید به مدل موی مربعی فکر کنید. از آنجایی که صورت‌های گرد زاویه‌ی طبیعی ندارند باید این ساختار را با مو روی آن‌ها ایجاد کنید. استایلی که از بالا دارای حجم و ارتفاع بوده و از بغل سفید یا خالی باشد برای این فرم صورت مناسب است. گوشه‌های مربع در قسمت‌های خالی و کم حجم مو لبه‌های نرم را تیز می‌کنند.

۲. مدل موی پسرانه برای صورت‌های کشیده

به صورت‌های مستطیلی فرم صورت کشیده هم می‌گویند. این مدل صورت بین فرم بیضی و مربعی قرار دارد اما انتخاب مدل موی مناسب برای آن به دقت بسیاری نیاز دارد؛ زیرا در صورت انتخاب اشتباه ممکن است کشیده‌تر از چیزی که هست به نظر برسد. به دلیل اینکه صورت‌های مستطیلی کشیده به نظر می‌رسند، نباید بغل مو خیلی کوتاه باشد؛ زیرا صورت را کشیده‌تر نشان می‌دهد. مدل متناسبی را انتخاب کنید که بغل‌های آن خیلی کوتاه و بالای آن خیلی بلند نباشد.

با توجه به این نکته مدلی را امتحان کنید که در آن مو روی کناره‌های سر یا روی پیشانی بیفتند تا به صورت پهنا بدهد و اطمینان ایجاد کند که صورت باریک‌تر از چیزی که هست به نظر نمی‌رسد.

۳. مدل موی مناسب برای صورت‌های بیضی شکل

تقریبا هر مدل مویی به صورت بیضی شکل می‌آید و می‌توانید بر اساس سلیقه‌ی خود مدل دلخواهتان را انتخاب کنید. نکته‌ای که در رابطه با فرم صورت بیضی شکل باید در نظر بگیرید این است که کمی حجم و زاویه را روی بالای پیشانی جمع کنید تا کمی حجم و زاویه روی بالای صورت اضافه شود. مناسب‌ترین مدل مو برای مدل صورت بیضی شکل مدل کلاسیکی است که از بغل کوتاه و از بالا کمی بلندتر باشد. علاوه بر این باید از مدل چتری اجتناب کنید. سنگینی بیش از حد روی پیشانی باعث افزایش گردی صورت می‌شود.

۴. مدل موی مناسب صورت مربعی

مانند صورت بیضی شکل، صورت مربعی هم برای مدل‌های متنوع و بسیاری مناسب است و می‌توان برای آن از مدل‌های کوتاه یا بلند استفاده کرد. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که مدل خیلی کوتاه خیلی مناسب نیست. مدل موهای کلاسیک و مرتب مکمل خوبی برای صورت‌های مربعی هستند.

۵. مدل موی مناسب صورت مثلثی

برای این مدل صورت به دلیل پیشانی باریک و زاویه‌ی فک پهن، باید استایل حجم‌داری را انتخاب کنید. به دنبال مدل‌هایی که بلندی آن‌ها تا بینی باشد و کناره‌ها هم خالی نباشند را انتخاب کنید.

منابع: FashionBeans, Hair Everyday Review, The Trend Spotter