استایل کردن دامن جین همیشه برای خانم‌هایی که به آن‌ها علاقه دارند، یک چالش بزرگ است. اینکه آن‌ها را با یک شومیز جین بپوشند یا اینکه از یک تاپ قرمز رنگ بهره ببرند، دو راهی سختی است. در پوشیدن و ست کردن این عناصر طلایی، کافی است کمی خلاق باشید، آن‌وقت است که می‌بینید درست مانند یه پیراهن مشکی، می‌توانند در تمامی استایل‌های شما مورد استفاده قرار گیرند.

در این مقاله از مجله‌ی دیجی‌استایل در نظر داریم شما را با دو دسته دامن جین یعنی میدی و کوتاه آشنا کنیم و در ادامه از روش‌های استایل کردن دامن جین صحبت کنیم. اگر شما هم معتقد هستید این دامن‌ها می‌توانند همه‌جا در کنار ما باشند و ظاهری متفاوت به ما بدهند، با ما همراه باشید.

۱۰ نکته‌ی کلیدی در استایل کردن دامن جین میدی

این دسته دامن‌ها از پارچه‌ای با جنس جین دوخته شده‌اند. خیلی از آن‌ها حتی ممکن است دقیقا جین نباشند و تنها طرحی از جین داشته باشند. رنگ‌ها و جنس‌های متفاوت آن‌ها باعث شده است تا هم برای تابستان و هم برای فصل سرما قابل استفاده باشند. دامن‌های میدی معمولا تا زانو یا کمی پایین‌تر از زانو، هستند. برای آن‌هایی که در انتخاب لباس کمی محتاط هستند، این عناصر بسیار کاربردی خواهند بود.

۱. اگر لاغر هستید، دامن جین آبی روشن بپوشید

دامن جین آبی روشن بپوشید

همیشه رنگ‌های روشن باعث می‌شوند، درشت‌تر دیده شوید. اگر خیلی لاغر هستید و  علاقه‌ی زیادی به پوشیدن دامن جین میدی تنگ دارید، حتما رنگ آن را از بین روشن‌ترین آبی‌ها انتخاب کنید و برای بالاتنه نیز به سراغ لباس‌هایی بروید که خیلی تنگ نباشد و رنگ آن‌ها، از دامن شما روشن‌تر باشد.

۲. شومیز دکمه‌دار را با دامن بدون دکمه، ست کنید

اگر شومیزتان دکمه‌دار است سعی کنید از پوشیدن دامن دکمه‌دار، اجتناب کنید. دیدن یک خط دکمه‌ای برای هیچ‌کس، خوشایند نیست. در کل، یک اصل را در نظر داشته باشید، اگر شومیزتان شلوغ و طرحدار است، به فکر یک دامن ساده باشید، بر عکس این قانون نیز صادق است.

۳. دامن جین و شومیز ابریشمی سفید، ترکیب رویایی

اجازه دهید با یک استایل نسبتا عمومی شروع کنیم. انتخاب رنگ سفید در کنار هر نوع رنگ جین، می‌تواند اغوا کننده باشد. بهتر است شومیز شما زیاد تنگ نباشد و در آن احساس راحتی کنید. ما این نوع از استایل را به کسانی پیشنهاد می‌کن که بالاتنه‌ی نسبتا کوچکی دارند. برای ایجاد هماهنگی بیشتر، می‌توانید چند دکمه‌ی سفید بر روی دامن بدوزید و نشان دهید که برای استایل خود وقت گذاشته‌اید.

اگر به شومیزها زیاد علاقه ندارید و فکر می‌کنید زیادی رسمی هستند، تاپ‌های سفید را جایگزین کنید. پوشین یک تاپ یا نیم‌تنه‌ی سفید با دامن جین همراه با یک کتونی سفید رنگ، یک استایل دوستانه‌ی خیلی زیبا به شما می‌بخشد.

۴. در زمستان، بلوز پشمی را با دامن جین بپوشید

بلوز پشمی را با دامن جین بپوشید

اصلا مهم نیست که رنگ بلوزتان چه رنگی باشد. پوشیدن یک بلوز پشمی و دامن جین، نشان می‌دهد در انتخاب استایلتان کاملا هوشمندانه عمل می‌کنید. به چند نکته‌ی زیر دقت کنید:

  • اگر لاغر هستید، در کل سراغ رنگ‌های روشن بروید. مگر اینکه به دامن جین آبی تیره علاقه داشته باشید؛ در این صورت ما مدل‌های چین‌دار و گشاد را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
  • اگر بالاتنه‌ی لاغری دارید و پایین‌تنه‌ی شما نسبتا درشت است، به سراغ رنگ روشن برای بالاتنه و رنگ تیره برای پایین‌تنه باشید. حتما از دامن‌های جین تنگ استفاده کنید.
  • اگر پایین‌تنه‌ی لاغری دارید، برای بالاتنه به فکر رنگ‌های تیره باشید. رنگ‌های روشن بهترین طیف رنگی که برای پایین‌تنه خواهند بود. در این حالت، برای استایل کردن دامن جین، به فکر دامن‌های گشاد و چین‌دار باشید.
  • اگر بالاتنه و پایین‌تنه‌‌ی شما هر دو نسبتا درشت است، به سراغ جین‌ با رنگ‌های تیره باشید.

۵. دامن جین آبی تیره و شومیز آبی روشن، نقطه‌ی تلاقی آسمان و دریا

همیشه قرار گرفتن دو طیف رنگی آبی در کنار هم، حس آرامش عمیقی ایجاد کرده است. این ترکیب رنگ در تابستان، بهترین انتخاب است.

۶. رنگ یشمی در کنار آبی، درختی با ریشه‌هایی در آب

شاید کمتر به فکر ست کردن یک شومیز یشمی با جنسی لخت همراه با دامن جین خود باشید. اما آن‌ها را در کنار هم قرار دهید و از ترکیب رنگی که به دست می‌آید، لذت ببرید. البته طیف رنگ جین خیلی مهم است. در استایل کردن دامن جین با شومیز یشمی حتما حواستان باشد که دامن خیلی تیره نباشد. بهتر است واقعا آبی دریایی را انتخاب کنید. ما این استایل را به کسی پیشنهاد می‌کنیم که بالاتنه‌ای متوسط دارد و دوست دارد کمی پایین‌تنه را، درشت‌تر نشان دهد.

۷. دامن و بلوز جین، انتخابی هوشمندانه در عین حال خطرناک

دامن و بلوز جین

این روش به این دلیل خطرناک است که اگر رنگ‌ها به شکلی خلاقانه انتخاب نشوند، این استایل می‌تواند شما را کمی ناشی نشان دهد. قبل از اینکه از این ترکیب استفاده کنید، حتما رنگ‌ها را در کنار هم قرار دهید و از هم‌خوانی آن‌ها مطمئن شوید. ضمنا فراموش نکنید که یک‌دست و یکرنگ بودن در این استایل اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

۸. اگر عاشق مشکی هستید، اصلا دیر نشده است

اینکه رنگ مشکی با هر رنگی هم‌خوانی دارد را همه به خوبی می‌دانیم. با این استایل، دست شما کاملا باز است، چه جین آبی روشن و چه تیره، هر دو می‌توانند شرایط بسیار زیبایی را ایجاد کنند.

۹. کمربندها، اکسوری‌های خاص برای دامن‌های ساده

اینکه از چه رنگ کمربندی استفاده کنید یا اینکه پهنای آن چقدر باشد، کاملا به رنگ دامن و مدل آن بستگی دارد. اما حواستان باشد که اگر استایل خیلی شلوغی دارید، کمربند را در کمد گذاشته و درب کمد را ببندید. قرار نیست بیش از این استایل خود را شلوغ کنید.

۱۰. استایل کردن دامن جین با تی‌شرت‌ها

استایل کردن دامن جین با تی‌شرت‌ها

اصلا تی‌شرت‌ها را دست‌کم نگیرید. یک تی‌شرت سرمه‌ای، آبی یا حتی سفید در کنار دامن جین، بهترین استایل برای یک مهمانی دوستانه است. از نقاط قوت این ترکیب این است که، هم با کفش‌های پاشنه‌دار خوب می‌شود و هم با کتونی‌ها، بسیار ایدئال خواهد بود.

دامن جین کوتاه، زیبایی در کنار جسارت

اگر دامن شما بالای زانو است می‌توانید آن را در دسته‌ی دامن‌های کوتاه قرار دهید. انتخاب این مدل دامن، جسارت زیادی می‌خواهد. بهتر است زمان استایل کردن دامن جین کوتاه نیز، هوشمندانه عمل کنید. در این قسمت، چند نکته‌ی طلایی برای پوشیدن این مدل دامن‌ها بیان شده است.

۱۱. دامن جین کوتاه دکمه‌دار با تی‌شرت ساده‌ی سفید

دامن جین کوتاه دکمه‌دار

اگر می‌خواهید به یک دورهمی دخترانه بروید یا اینکه مهمانی کاملا غیررسمی دعودت شده‌اید، این ترکیب می‌تواند به عنوان یک نجات‌دهنده عمل کند، هم ساده است و هم زیبا.

۱۲. دامن کوتاه مشکی ریش‌دار با یک تی‌شرت گشاد مشکی

اصلا لازم نیست همیشه به فکر ست کردن رنگ‌ها باشید. اگر یک دامن جین کوتاه مشکی دارید که به شکلی هنرمندانه ریش‌ریش شده است، با یک تی‌شرت ساده‌ی مشکی، خودتان را راحت کنید. بهترین انتخاب را کرده‌اید.

۱۳. دامن‌های سفید جین، یک انتخاب تابستانه

اگر دوست دارید از جین‌های سفید استفاده کنید، بدانید که نیم‌تنه‌هایی با رنگ تیره و یک کمربند پهن، استایلی زیبا به شما خواهند بخشید.

۱۴. کت‌ها، دوست همیشگی دامن‌های جین

کت‌ها، دوست همیشگی دامن‌های جین

این استایل از جمله مواردی است که هم می‌تواند برای مهمانی‌های رسمی استفاده شود و هم دورهمی‌های غیررسمی. یک کت جین سفید، دامن جین کوتاه آبی روشن، یک تاپ سرمه‌ای رنگ و کتونی سرمه‌ای کافی است که شما خوش‌تیپی خود را به رخ بکشید.

۱۵. قرمز و آبی در کنار هم، بهترین انتخاب برای یک قرار عاشقانه

الان دیگر جلسه‌ی دوم آشنایی است و شما دوست ندارید خیلی رسمی به نظر برسید. در عین حال جذاب بودن کماکان اولین اولویت شماست. پوشیدن یک بلوز یقه قایقی قرمز با یک دامن جین آبی تیره، شما را به هدفتان می‌رساند.

۱۶. به دامن جین زاپ‌دار علاقه دارید؟ ترکیب آن با بلوز بافت، زیبا خواهد شد

دامن جین زاپ‌دار

به سراغ بافت‌های لخت بروید که کمی درشت بافته شده‌اند. حالا دامن جین کوتاه را تن کرده و بلوز خود را در دامن بزنید با پوشیدن یک بارانی یشمی، استایلتان تکمیل می‌شود.

۱۷. استایل کردن دامن جین با کت جین را از دست ندهید

یک کت جین کوتاه با دامن جین، زمانی زیبا می‌شود که در انتخاب تاپ زیر کت، خلاق باشید. سعی کنید رنگ تاپ را به شکلی انتخاب کنید که خیلی یکدست با رنگ جین شما نباشد.

۱۸. تاپ و شومیزهای اورسایز رنگی در کنار دامن جین کوتاه

اگر بتوانید لباسی را پیدا کنید که طرح و رنگ آن کاملا جسورانه انتخاب شده‌ است، بدانید در کنار این مدل دامن، خیلی زیبا خواهد شد. مثلا یک شومیز اورسایز نارنجی که گوشه‌های بلندی دارد، انتخاب خیلی خاصی خواهد بود.

دامن جین ساده را طرح‌دار کنید

دامن جین ساده

اهل گل‌دوزی هستید یا اینکه به مرواریدها خیلی علاقه دارید؟ هر دو می‌توانند جین ساده‌ی شما را طرح‌دار کنند. تنها باید در میزان استفاده از آن‌ها، انتخاب طرح و همچنین قسمتی که استفاده می‌شوند، دقت کنید. به عنوان مثال، اگر دوست دارید یک تاپ ساده‌ی سفید، تن کنید و حس می‌کنید دامنتان زیادی ساده است، کافی است با تعدادی مروارید آن را از سادگی درآورید. هم‌خوانی رنگ تاپ و مرواریدها، دامن و تاپ شما را به یک ترکیب خیلی زیبا تبدیل خواهد کرد.

مثال بعدی یک شومیز قرمز است که در کنار یک دامن جین ساده قرار گرفته است. اگر گل‌دوزی بلدید، قسمت پایین دامن را با یک گل رز قرمز تزئین کنید. الان به نظر می‌رسد این دو دقیقا برای هم انتخاب شده‌اند. کافی است زمان پوشیدن به فکر یک رژ و لاک قرمز هم باشید.

حرف آخر و البته مهم اینکه

درست است، همیشه استایل کردن دامن جین یا هر لباس دیگری، یک سری قوانین و نکات خاصی را دنبال می‌کند اما به یاد داشته باشید که اولویت شما باید راحتی و در عین حال دوست داشتن خودتان باشد. اگر حس می‌کنید با ترکیب خاصی حس خوشایندی نسبت به خودتان دارید، حتما آن را بپوشید.

بهتر است اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و خودتان را دوست داشته باشید. ما در دوران پساکرونا به سر می‌بریم. همه‌ی طراحان و استالیت‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که مردم تمایل زیادی به نشان دادن احساسات خود پیدا کرده‌اند، آن‌ها دوست دارند رنگ‌ها و مدل‌های مختلف را در کنار هم قرار دهند و سبک خود را ثبت کنند، پس از فرصت استفاده کنید و خودتان باشید.

منابع: Stylecraze, Fmag