مخمل یکی از گزینه‌های مناسب برای فصل زمستان است. پیراهن، بلوز و حتی شلوارهای مخمل محبوبیت بسیار زیادی دارند اما چیزی که این روزها توجه ما را به خود جلب کرده است یکی از ترندهای دنیای مد یعنی کت مخمل است. شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که ست کردن کت مخمل در استایل چگونه است؟ در این مطلب به بررسی کت مخمل و استایل‌های مختلفی که با آن می‌توانیم ایجاد کنیم می‌پردازیم.

با این مدل کت‌های مخمل می‌توان انواع مختلف استایل از جمله غیررسمی یا رسمی را ایجاد کرد. این کت‌ها می‌توانند به سرعت استایل را بهبود داده و ظاهر شیکی به استایل غیررسمی بدهند.

چه لباس‌هایی با کت مخمل بپوشیم؟

ست کردن کت مخمل در استایل کار دشواری نیست زیرا این کت با با همه‌ی لباس‌ها و در هر موقعیتی از موقعیت‌های غیررسمی تا مهمانی‌ها می‌تواند پوشیده شود.

یک کت و شلوار مخمل برای قرار ملاقات کاری و مواقعی که فقط می‌خواهید شلوار مخمل را با شلوار جین جایگزین کنید انتخاب بسیار مناسبی است. هنگام انتخاب استایل برای مهمانی می‌توان از رنگ‌های روشن‌تر مانند صورتی و قرمز استفاده کرد یا به جای آن پیراهن مخمل سبز را به کار گرفت.

علاوه‌براین می‌توان یک کت مخمل اورسایز را با بوتی که بلندی آن تا زانو است پوشید و استایل بسیار شیکی را ایجاد کرد. جدا از اینکه می‌توان کت مخمل را فقط با یک تیشرت و شلوار جین ست کرد اما ایجاد استایل شیک با کت‌های مخمل هنگامی که بدانید چه چیزی را با آن‌ها ترکیب کنید کار دشواری نخواهد بود.

نکات مربوط به ست کردن کت مخمل در استایل

استفاده از کت مخمل در استایل

  • برای داشتن استایل کاری غیررسمی کت‌های مخمل را با شلوار جین سفید و برای داشتن استایل‌های غیررسمی آن‌ها را با شلوار جین آبی ست کنید.
  • مدل مویی که همراه این کت‌ها انتخاب می‌کنید می‌تواند دم اسبی بالا یا گوجه‌ای مرتب باشد.
  • ایده‌ی جذاب دیگر استفاده از کمربند به همراه کت‌های بدون آستین است. اگر می‌خواهید کت را به عنوان بلوز یا پیراهن استفاده کنید فقط با بستن یک کمربند به دور کمر خود می‌توانید استایل شیک خود را آماده کنید.
  • بوت‌های تا زانو با کت مخمل ترکیب زیبایی را ایجاد می‌کنند اما می‌توانید از کفش‌های کتانی و کفش‌های پاشنه بلند نوک باریک هم برای داشتن استایل غیررسمی استفاده کنید. برای ایجاد استایل شیک با کت و شلوار مخمل کفش‌های پاشنه بلند مدادی و پاشنه باریک انتخاب‌های مناسبی به شمار می‌روند.

۱. استایل غیررسمی شیک

ترکیب شلوار جین و پیراهن بسیار تکراری و خسته‌کننده است. در فصل زمستان به جای پوشیدن بافت، کت مخمل بپوشید. برای مواقعی که نمی‌خواهید فکر کنید که چه چیزی بپوشید می‌توانید این استایل را امتحان کنید.

یک تاپ را زیر کت مخمل پوشیده و آن را با شلوار جین، کیف دستی کلاسیک و عینک آفتابی ست کرده و یک استایل غیررسمی ایجاد کنید.

۲. استایل صورتی ملایم

کت مخمل صورتی ملایم

رنگ‌های ملایم همواره انتخاب‌های مناسبی برای تعطیلات هستند. کت مخمل صورتی ملایم را می‌توان برای شرکت در موقعیت‌های غیررسمی استفاده کرد.

برای رسیدن به این استایل یک تاپ براق را با شلوار جین ست کرده و یک کت صورتی ملایم را روی آن بپوشید. همچنین برای درخشش بیشتر استایل می‌توانید یک کیف جذاب و یک کفش پاشنه بلند براق را به آن اضافه کنید.

۳. کت مخمل بنفش و پیراهن

افراد بسیار زیادی به پیراهن ماکسی لخت علاقه دارند. برای افزودن زیبایی بیشتر به این پیراهن‌ها می توان کت مخمل را به آن‌‌ها اضافه کرد. بنابراین نه تنها می‌توان کت مخمل را با شلوار جین و پیراهن پوشید بلکه می‌توان آن را با پیراهن هم ست کرد. امکان اضافه کردن کمربند و بوت به استایل هم وجود دارد.

۴. کت مخمل مشکی

کت مخمل مشکی ظاهر بسیار جالبی دارد. حتی اگر آن را با چیز خاصی ست نکنید باز هم درخشش بسیار زیادی دارد. یک کت اورسایز مشکی را می‌توان با شلوار و کفش پاشنه بلند بنددار یا بوت تا زانوی مشکی ست کرد. به این ترکیب کیف و جواهرات دلخواه خود را اضافه کرده و استایل شیک دلخواه خود را آماده کنید.

۵.‌ کت و شلوار سبز مخمل

کت و شلوار سبز مخمل

سبز زمردی یکی از رنگ‌های زیبایی است که جنس مخمل آن حتی بسیار زیباتر هم است. از این ترکیب جذاب می‌توان برای مهمانی شام رسمی استفاده کرد.

کت و شلوار سبز مخمل یک استایل جذاب و رسمی است که اضافه کردن اکسسوری‌های ساده مانند گردنبند یا ساعت می‌تواند ظاهر آن را بهبود دهد. کفش‌های پاشنه بلند با پاشنه‌های باریک انتخاب‌های مناسبی برای تکمیل این استایل هستند اما اگر به دنبال استایل منحصر‌به‌فردی هستید کفش‌های پاشنه بلند پلنگی انتخاب‌های مناسب‌تری هستند.

۶. استایل تمام مشکی

این استایل برای همه‌ی خانم‌هایی که به تیپ تمام مشکی علاقه‌مند هستند یک انتخاب عالی به شمار می‌‌رود. چرم و مخمل یک ترکیب جذاب هستند که تیپ و مد را تغییر می‌دهند. می‌توان یک تاپ مشکی را با کت بلیزر مخمل مشکی ست کرده و به جای پوشیدن شلوار معمولی شلوار چرم را به کار بگیرید.

در این صورت استایل تمام مشکی فوق‌العاده‌ای خواهید داشت. فراموش نکنید که کفش پاشنه بلند مشکی و عینک آفتابی را هم به استایل خود اضافه کنید.

۷.‌ کت مخمل صورتی جیغ

این استایل یکی دیگر از تیپ‌های غیررسمی‌ای است که می‌توانید با کت مخمل داشته باشید. مانند لباس پوشیدن برای موقعیت‌های غیررسمی شلوار جین زاپ‌دار و تاپ سفید را با یک کت صورتی جیغ ترکیب کنید. برای داشتن استایل شیک اکسسوری‌هایی مانند عینک و کفش کتانی را به تیپ خود اضافه کنید.

۸. کت مخمل بنفش

در صورتی که جزو افرادی هستید که دوست دارند رنگ‌های بسیاری را با هم ترکیب و ست کنند و یکی از طرفدارهای استایل‌های رنگی هستید به احتمال زیاد این استایل را دوست داشته باشید.

یا در صورتی که از رنگ‌های خنثی خسته شده‌اید یا دوست دارید رنگ‌های مختلف را برای داشتن استایل جذاب به استایل خود اضافه کنید. می‌توان دامن سبز را با تاپ زرد ترکیب کنید اما این کافی نیست برای کت مخمل باید رنگ‌های روشن‌تر و تیره‌تر مانند بنفش و صورتی پررنگ را هم به تیپ خود اضافه کنید.

در نهایت یک کفش پاشنه بلند پاشنه باریک سفید را برای هماهنگی استایل و ست کردن خلاقانه‌ی رنگ‌های روشن‌تر و تیره‌تر اضافه کنید.

۹. کت مخمل و پارچه‌ی پولکی

در این قسمت ایده‌ای برای استفاده از کت مخمل مشکی به جذاب‌ترین روش ممکن معرفی شده است. در این استایل تمام مشکی شلوارهای پولکی را با تاپ مشکی ساده و کت مخمل مشکی ست کنید.

برای جذابیت بیشتر استایل گوشواره‌های نقره‌ای و کیف نقره‌ای را هم به استایل خود اضافه کرده و یک استایل عالی برای مهمانی ایجاد کنید.

۱۰. کت مخمل قرمز

کت مخمل قرمز

کت‌های مخمل قرمز بسیار منحصربه‌فرد هستند و باید با دقت در استایل استفاده شوند. در صورتی که این کت‌ها با رنگ‌ها و طرح‌های مناسب ست شوند ظاهر جذابی خواهند داشت. کت مخمل قرمز را می‌توان با شلوار چهارخانه ست کرد. این طرح در ترکیب با کت مخمل قرمز عجیب و درشت به نظر نمی‌رسد. در نهایت بوت بلند تازانو می‌تواند استایلتان را تکمیل کند.

۱۱. کت مخمل و دامن بلند

کت مخمل برای خانم‌هایی مناسب است که می‌خواهند استایل جذابی داشته باشند. می‌توان یک دامن زیبای بلند به رنگ روشن و یک تی‌شرت را با این کت ست کرد. به دلیل اینکه همه‌ی این استایل بر اساس رنگ‌های خیلی روشن است بنابراین کت را می‌توانید از میان رنگ‌های روشن‌تر انتخاب کنید. رنگ‌هایی را انتخاب کنید که مکمل هم هستند و ظاهر زیبایی را ایجاد می‌کنند.

به این استایل اکسسوری‌هایی مانند کلاه یا دستبند را هم اضافه کنید. علاوه بر این یک کفش پاشنه بلند نوک باریک سفید و یک کیف دستی را هم به استایل خود اضافه کنید. این استایل یکی از هنری‌ترین تیپ‌هایی است که می‌توانید برای مهمانی‌های دوستانه یا خانوادگی استفاده کنید.

۱۲. کت مخمل و شلوار

کت مخمل سبز

این استایل بسیار شیک و مرتب است. برای ایجاد آن کافی است یک شلوار مشکی را با کت مخمل سبز ست کرده و در فصل زمستان از آن استفاده کنید.

۱۳. قرمز و سفید

مخمل قرمز توجه همه‌ی افراد را جذب می‌کند. آیا استایل غیررسمی همیشگی پیراهن و شلوار جین برایتان خسته‌کننده و تکراری شده است؟ اشکالی ندارد فقط کافی است به آن کت مخمل اضافه کنید. کت مخمل قرمز حتی در ترکیب با پیراهن سفید زیباتر هم به نظر می‌رسد. این استایل را می‌توانید را اضافه کردن بوت بلند تا زانو زیباتر ساخته و از سادگی در بیاورید.

۱۴. استفاده از کت مخمل به عنوان پیراهن شیک

به سادگی و با استفاده از یک کمربند و گره زده آن دور کمر خود می‌توانید کت مخمل را به یک پیراهن شیک تبدیل کنید. این پیراهن را می‌توانید در هر رویداد رسمی یا حتی برای مهمانی هم بپوشید.

۱۵. کت مخمل با تاپ پولکی و براق

تاپ‌های پولکی باعث درخشش استایل شده و تیپ را زیباتر می‌سازند. برای رویدادهای سال جدید می‌توان تاپ پولکی را با لگ چرم و کت مخمل روی آن ست کرد. این استایل را می‌توان تمام مشکی یا به رنگ‌های مختلف انتخاب کرد.

۱۶. کت مخمل به عنوان بلوز

کت مخمل به عنوان بلوز

یکی از راه‌های ساده‌ پوشیدن کت مخمل به عنوان بلوز با شلوار جین اسکینی است. برای ارتقای این استایل می‌توان یک کمربند جذاب و کفش پاشنه بلند را به آن اضافه کرد.

۱۷. کت مخمل کوتاه

این استایل برای دورهمی‌هایی که نمی‌خواهید خیلی رسمی یا خیلی غیررسمی باشید و دوست دارید چیزی ما بین این دو را بپوشید مناسب است. کت‌های کوتاه مخمل خیلی رسمی نیستند و ظاهر جذابی را ایجاد می‌کنند.

این مدل کت را می‌توان با تاپ، شلوار جین و بوت مشکی ست کرد. در صورتی که این استایل برایتان خسته‌کننده و یکنواخت شد می‌توانید به آن یک کمربند شیک اضافه کنید. در نهایت برای تکمیل استایل خود یک کیف دستی را به کار بگیرید.

۱۸. استایل نیمه رسمی

یکی از جذاب‌ترین روش‌های ست کردن کت مخمل در استایل ترکیب آن با بلوز چهارخانه و شلوار قد ۹۰ است. علاوه بر بلوز می توانید از تیشرت‌های غیررسمی و شلوار جین هم برای ایجاد استایل نیمه رسمی استفاده کنید.

۱۹. کت و شلوار مخمل صورتی جیغ

کت و شلوار مخمل صورتی جیغ

کت و شلوار مخمل صورتی جیغ توجه‌ها را به سمت خود جلب می‌کند. این رنگ به جنس مخمل بسیار زیبا و جذاب است. این استایل برای همه‌ی رویدادها قابل استفاده است و برای تکمیل آن به چیزی دیگری نیاز ندارید.

تنها یک زیر آن یک تاپ بپوشید، کمی جواهرات استفاده کنید و کفش پاشنه بلند مورد علاقه‌ی خود را همراه آن بپوشید.

ست کردن کت مخمل در استایل چگونه است؟

این موضوع به نوع استایل مورد نظر فرد بستگی دارد. در صورتی که به دنبال استایل روزمره‌ی غیررسمی هستید به سادگی می‌توانید این کت را با تیشرت و شلوار جین بپوشید.

اگر به دنبال ایجاد استایل کاری غیررسمی با آن هستید می‌توانید آن را با شلوار و تاپ بپوشید. در صورتی که استایل شیک و درخشانی برای مهمانی می‌خواهید که بتوانید در هر موقعیت خاصی از آن استفاده کنید بهتر است کت‌های مخمل رنگ روشن را با پیراهن و بوت بپوشید.

آیا می‌توان کت مخمل را برای محل کار استفاده کرد؟

بله، کت‌های بلیزر اغلب رسمی شمرده می‌شوند و برای محل کار مناسب هستند زیرا ظاهری حرفه‌ای را ایجاد می‌کنند. در صورتی که می‌خواهید استایل رسمی کاملی برای قرار ملاقات‌های کاری داشته باشید می‌توانید از کت و شلوارهای مخمل استفاده کنید.

اگرچه در صورتی که می‌خواهید استایل کاری غیررسمی‌ای که رسمیت کمتری داشته باشد را ایجاد کنید هم می‌توانید یک تاپ، کت مخمل و شلوار جین را با هم ست کنید. علاوه بر این امکان استفاده از تعداد کمی اکسسوری هم وجود دارد.

چه زمانی می‌توان از کت مخمل استفاده کرد؟

بهترین فصل‌ها برای استفاده از کت مخمل، فصل‌های پاییز و زمستان هستند. امکان استفاده از کت‌های مخمل برای رویدادهای غیررسمی و ملاقات‌های روزانه وجود دارد.

علاوه بر این می‌توان با آن یک استایل هیجان‌انگیز و جذاب برای بیرون رفتن و مهمانی در شب داشت.  کت‌های مخمل درخشان در هوای سرد جذابیت بیشتری دارند. این کت‌ها لباس‌هایی هستند که نه تنها رسمی نبوده بلکه می‌توانند در موقعیت‌های مختلف پوشیده شوند.

منبع: Outfit Trends