چند وقتی می‌شود که شلوارهای بوت‌کات، دم‌پا و شلوارهای بگ دوباره مورد توجه قرار گرفته‌اند و جایگزینی برای شلوارهای جین تنگ شده‌اند. طراحی این شلوارها که که در قسمت ران چسبان و در قسمت دم‌پا گشاد می‌شود شباهت زیادی با شلوارهای بگ (گشاد) دارد؛ اما بوت‌کات‌ها با توجه به ظرافت بیشتری که در طراحی آن‌ها به کار رفته، برای استفاده در محیط‌های رسمی مناسب‌تر هستند. چند وقتی هم می‌شود که با محبوب شدن ترندهای دهه‌ی ۲۰۰۰ در Tiktok و Instagram شاهد این هستیم که سبک‌های قدیمی حیات دوباره‌ای گرفته‌اند. پس اگر می‌خواهید برای تابستان امسال و حتی فصل‌های دیگر یک شلوار مناسب انتخاب کنید، شلوار بوت‌کات یکی از بهترین گزینه‌ها است.

شلوار جین بوت‌کات چیست؟

جین بوت کات چیست

شلوار جین Bootcut، برش جالبی دارد. این شلوارها در ناحیه کمر تا زانو صاف هستند، اما از زانو تا ساق پا گشاد می‌شوند. به طور کلی جین بوت‌کات به زیبابی استایل شما اضافه می کند. این شلوار با انواع کفش ست می‌شود و در تمام فصول سال قابل استفاده است و برخلاف جین‌های تنگ یا راسته که بالای کفش قرار می‌گیرند، جین‌های بوت‌کات به صورتی طراحی می‌شوند که رویه‌ی کفش را می‌پوشانند و همین موضوع خیال شما را تا حد زیادی از بابت انتخاب کفش راحت می‌کند.

دلایل محبوبیت شلوار جین بوت‌کات

با توجه به تنوع بالا و مدل‌های مختلف، پیدا کردن شلوار جین مناسب می‌تواند کار دشواری باشد. از بین برندها، سبک‌ها و رنگ‌های مختلفی که می‌توان از بین آن‌ها انتخاب کرد، جین‌های بوت‌کات و راسته مدل‌های کلاسیکی هستند که همیشه برای مردان و زنان جذاب بوده‌اند و برای هر قد و فرم بدنی مناسب هستند.

یکی از دلایل اصلی محبوبیت بوت‌کات‌ها این است که این شلوارها همه کاره هستند. چه چیزی مهم‌تر از این مورد می‌تواند باعث شود که یک لباس به گزینه‌ای محبوب برای همگان تبدیل شود؟ همه کاره بودن یک لباس باعث می‌شود دیگر نه مجبور باشید وقت زیادی برای ست کردن لباس‌ها بگذارید و نه هزینه زیادی بکنید. این جین‌ها را تقریبا با هر لباسی می‌توانید بپوشید و برای هر موقعیتی مناسب هستند.

شلوارهای Bootcut برای چه اندامی مناسب هستند؟

انواع شلوار جین

شلوار بوت‌کات برای هر خانمی صرف نظر از نوع فرم بدن‌اش مناسب است. ولی بسیاری از استایلیست‌ها اعتقاد دارند که شلوارهای بوت‌کات برای اندام‌های گلابی شکل و در واقع کسانی‌که لگن بزرگ‌تری دارند، مناسب هستند. همچنین کسانی‌که قد کوتاهی دارند، با پوشیدن این شلوارها اندام‌شان لاغرتر و کشیده‌تر به نظر می‌آید. برای اینکه این نکته به خوبی رعایت شود، باید طراحی در بخش کمر و فاق این شلوارها بلند باشد.

روش‌های استایل کردن شلوار جین بوت‌کات

ست کردن با شلوار جین بوت‌کات کار آسانی است. از آن‌جایی که جین‌های بوت‌کات یکی از پرکاربردترین مدل شلوارهای جین هستند، می توان انتظار داشت که تقریبا هر لباسی با آن ست شود. اما اگر می‌خواهید استایل متناسب و خاصی داشته باشید، چند نکته وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱. استایل کلاسیک با شلوار بوت کات

استایل با شلوار جین بوت کات

اگر دوست دارید یک شلوار جین بوت‌کات بپوشید و همچنان استایل کلاسیکی داشته باشید، توصیه‌ی ما این است که جینی به رنگ سرمه‌ای تیره انتخاب کنید و آن را با یک تاپ مشکی ست کنید. این ترکیب حتی برای یک مهمانی عصرانه هم بسیار شیک و مناسب است. در فصل‌های سرد هم می‌توانید آن را با یک بافتنی آستین بلند ست کنید.

شلوارها و جین‌های بوت‌‌کات یک خرید موفق هستند. این شلوارها برای هر فصل و هر فرم بدنی مناسب هستند و تقریبا هر لباس و کفشی را می‌توانید با این شلوارها ست کنید. پس اگر در انتخاب شلوار مناسب دچار تردید شدید، همیشه می‌توانید با خیال راحت به سراغ این شلوارها بروید.

۲. استایل اداری و شیک با شلوار جین‌های Bootcut

استایل اداری با شلوار بوت کات

این شلوارها به نسبت جین‌های تنگ انتخاب خوبی برای محل کار هستند اما توجه داشته باشید که نباید قد خیلی بلندی داشته باشند. در حال حاضر اکثر محل‌های کار اجازه استفاده از شلوارهای جین را به کارمندان می‌دهند. استفاده از رنگ‌های خنثی مثل کرم، بژ و طوسی بهترین انتخاب در کنار جین‌های بوت‌کات برای محل کار هستند.

به طور کلی برای رفتن به محل کار می‌توانید یک جین بوت‌کات مشکی بپوشید و آن را با کت بلیزر و کفش پاشنه بلند ترکیب کنید. همچنین می‌توانید برای اینکه ظاهر رسمی‌تری داشته باشید یک شومیز سفید یا آبی روشن را برای زیر کت‌ انتخاب و با جین بوت‌کات‌تان ست کنید.

۳. بهترین کفش برای پوشیدن با شلوار بوت‌کات

کفش مناسب با شلوار بوت کات

اگر قد کوتاهی دارید، کفش‌ پاشنه بلند با توجه به اینکه پاهای شما را بلندتر نشان می‌دهند، یک ست ایدئال برای این شلوارها هستند. شلوارهای Bootcut قد بلندتری دارند تا گشادی دمپای آن‌ها بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. اما اگر دوست ندارید که هنگام راه رفتن لبه‌ی شلوارتان روی زمین کشیده شود و نمی‌خواهید که گشادی دم‌پا را با کوتاه کردن آن از دست بدهید، بهترین انتخاب برای اینکه در عین حال ظاهر کشیده‌تری هم داشته باشید، کفش‌های پاشنه بلند هستند.

اگر دوست دارید در استایل‌تان از الگوها استفاده کنید، کفش‌هایی با طرح‌ پوست حیوانات گزینه مناسبی برای ست کردن با جین هستند. اما اگر ظاهر رسمی کفش‌های پاشنه بلند با دیگر اجزای استایل شما خیلی هماهنگ نیستند و با آن‌ها احساس راحتی نمی‌کنید، می‌توانید بوت‌های پاشنه‌دار را در فصل زمستان برای استایل خیابانی انتخاب کنید و در فصل تابستان به سراغ صندل‌های پاشنه‌‌دار بروید.

منبع: Her Style Code, Belletag