هیچ دلیلی برای اینکه نمی‌توانید به خوبی شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای را ست کنید وجود ندارد. این یک باور کلی است که شلوارهای مشکی فقط می‌توانند با کفش‌های رسمی مشکی ست شوند. اگرچه این باور اشتباه است و با کسب اطلاعات و دانش می‌توان این قانون را تغییر داد. هنگامی که شلوار مشکی را به درستی با کفش رسمی قهوه‌ای ست کنید ظاهر بسیار زیبایی ایجاد خواهید کرد. در این مطلب به بررسی چگونگی ست کردن انواع مختلف شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای پرداخته‌ایم.

نکاتی که قبل از ست کردن شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای باید در نظر بگیرید

ترکیب شلوارهای مشکی و کفش‌های قهوه‌ای با هم می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد، اما یک‌سری قوانین هم وجود دارند که باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

موقعیت

 

پوشیدن کفش‌های قهوه‌ای با شلوار مشکی رسمیت استایل را کاهش می‌دهد و آن را غیررسمی‌تر می‌سازد. این ترکیب برای موقعیت‌های نیمه رسمی ایدئآل است. علاوه بر این می‌توان استایل را غیررسمی‌تر هم ساخت. افزودن اکسسوری‌هایی مانند پوشت یا ساعت غیررسمی باعث می‌شود استایل اسمارت کژوالی داشته باشید.

طیف رنگی کفش قهوه‌ای

برای داشتن استایل زیبا باید مطمئن شوید که طیف مناسبی از قهوه‌ای را انتخاب کرده‌اید. به راحتی می‌توان طیف متوسط تا تیره‌ی قهوه‌ای را با شلوار مشکی ست کرد. انتخاب‌های بسیار زیادی وجود دارند بنابراین محدودیتی وجود ندارد که فقط یک رنگ را انتخاب کنید. فقط باید رنگ مناسب را انتخاب کرده و آن را با شلوار خود ست کنید.

۱. کت و شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای تیره

هر چقدر رنگ قهوه‌ای کفشتان تیره‌تر باشد رسمیت استایلتان بیشتر خواهد بود. کت و شلوار مشکی رسمی‌ترین لباسی‌ است که می‌توان پوشید؛ بنابراین به همراه آن مطمئن شوید که از تیره‌ترین رنگ ممکن برای کفش خود استفاده کرده‌اید. کفش‌های قهوه‌ای تیره از کفش‌های قهوه‌ای روشن رسمی‌تر هستند.

هنگامی که کت و شلوار مشکی می‌پوشید باید کفش رسمی هم بپوشید. به همین دلیل است که کفش‌های غیررسمی‌تر با ظاهر کلی کت و شلوار مشکی همخوانی ندارند. با یک جفت کفش رسمی که با کت و شلوارتان همخوانی دارد استایل زیباتر و شیک‌تری خواهید داشت. کفش‌های آکسفورد، دربی و لوفر مدل‌های بسیار خوبی برای پوشیدن به همراه کت و شلوار مشکی هستند.

کت و شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای تیره

اگر انتخاب کرده‌اید که کت و شلوار مشکی بپوشید احتمالا مراسم بسیار رسمی‌ای در پیش دارید. بنابراین رنگ‌های زیادی را به استایل خود اضافه نکنید. در واقع بهتر است تا حد امکان فقط از چند رنگ محدود استفاده کنید.

یک پیراهن سفید یکی از بایدها و الزامات به همراه کت و شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای است، زیرا رسمی‌ترین پیراهنی است که می‌توان پوشید. علاوه بر این به رنگ کراوات هم توجه داشته باشید.

به عنوان مثال یک کراوات قرمز انتخاب بسیار جذاب و مناسبی است. علاوه بر این کراوات مشکی هم بسیار رسمی است و ظاهر تک رنگ زیبایی را ایجاد می‌کند. کراوات آبی هم جلوه‌ی ملایم زیبایی را به وجود می‌آورد.

۲. شلوار پارچه‌ای رسمی مشکی و کفش قهوه‌ای

هنگامی که استایل غیر رسمی‌تری دارید برای انتخاب کفش آزادی عملتان بیشتر است. شلوار‌های پارچه‌ای رسمی همچنان جزو لباس‌های رسمی محسوب می‌شوند اما به اندازه‌ی شلوار کت و شلوار رسمی نیستند. علاوه بر این هنگام پوشیدن شلوارهای پارچه‌ای انتخاب‌های بیشتری برای کفش دارید.

به عنوان مثال نیازی نیست که فقط از کفش رسمی قهوه‌ای تیره استفاده کنید. بلکه می‌توانید از طیف‌های ملایم‌تر تا روشن‌تر قهوه‌ای هم استفاده کنید، زیرا این شلوارها کمی غیررسمی‌تر هستند. البته همچنان طیف‌های متوسط تا تیره‌ی قهوه‌ای هم قابل استفاده هستند.

علاوه بر این گزینه‌های بیشتری هم در انتخاب مدل وجود دارند. کفش‌های لوفر انتخاب مناسبی هستند. در صورتی که کفش لوفر را انتخاب می‌کنید سعی کنید شلوارتان کمی کوتاه‌تر باشد. همچنین می‌توانید با این کفش‌ها جوراب هم نپوشید.

شلوار پارچه‌ای رسمی مشکی و کفش قهوه‌ای

کفش‌های مانک استرپ تک بند هم انتخاب‌های بسیار شیکی هستند. البته کفش‌های رسمی آکسفورد هم همیشه انتخاب خوبی به شمار می‌روند.

علاوه بر این در انتخاب سایر لباس‌هایی که می‌خواهید به همراه شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای بپوشید هم آزادی عمل دارید. امکان جایگزین کردن پیراهن سفید با پیراهنی به رنگ دیگر وجود دارد. هر دو مدل پیراهن‌های ساده و چهارخانه انتخاب‌های خوبی برای این استایل به شمار می‌روند.

یک کت بلیزر تک جدا ظاهر زیبایی را به کل استایلتان اضافه می‌کند. کت می‌تواند رنگی غیر از مشکی مانند زغالی یا حتی سرمه‌ای داشته باشد.

۳. شلوار جین مشکی و کفش قهوه‌ای

کفش‌های قهوه‌ای می‌توانند مکمل خوبی برای شلوار جین مشکی باشند. دلیل این موضوع این است که ترکیب رنگ این دو غیر رسمی است. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که ترکیب کردن آن‌ها به مهارت نیاز دارد و نخستین چیزی که باید در نظر بگیرید مدل کفش است.

برخی مدل‌های کفش قابل قبولی که می‌توانید برای این استایل استفاده کنید عبارتند از کفش دربی، بوت چلسی، نیم بوت و کفش آکسفورد؛ اما ست کردن کفش آکسفورد به دلیل تفاوت میزان رسمیتش کمی دشوار است.

شلوار جین مشکی و کفش قهوه‌ای

از سوی دیگر کفش‌های دربی قهوه‌ای انتخاب‌های بسیار مناسبی برای ترکیب با شلوار جین در فصل تابستان هستند، زیرا کاربردی بوده و می‌توانید آن‌ها را با استایل‌های مختلفی ست کنید. کفش‌های کتانی هم گزینه‌های مناسبی به شمار می‌روند.

این استایل را می‌توانید با پیراهن چهارخانه، پیراهن نیمه رسمی یا حتی تیشرت تکمیل کنید. علاوه بر این یک بافت ساده و تک رنگ هم افزونه‌ای عالی برای این استایل به شمار می‌رود. فقط مطمئن شوید که سایر رنگ‌هایی که در استایلتان هستند به خوبی با شلوار جین مشکی و کفش قهوه‌ای ست می‌شوند.

اکسسوری‌هایی که می‌توان با شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای استفاده کرد

شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای خود را با اکسسوری‌های چرم قهوه‌ای ست کنید. فقط مطمئن شوید که طیف قهوه‌ای چرم اکسسوری‌ها با کفش همخوانی داشته باشد. کمربند قهوه‌ای یکی از زیباترین اکسسوری‌هایی است که می‌توانید همراه کفش قهوه‌ای استفاده کنید. تنها نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید این است که میزان رسمیت کمربند و کفش‌ها با هم مطابقت داشته باشد.

اکسسوری‌های همراه شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای

ساعتی که دارای بند چرمی قهوه‌ای است هم یک روش عالی برای ارتقای استایل کلی به شمار می‌رود. ساعت خود را متناسب با میزان رسمیت سایر اجزای استایلتان انتخاب کنید. در نهایت یک کیف چرمی آخرین چیزی است که باید به استایل همراه کفش قهوه‌ای خود اضافه کنید. باز هم توجه داشته باشید که جنس چرم و طیف رنگی قهوه‌ای کیف و کفش باید همخوانی داشته باشند.

از چه چیزهایی باید اجتناب کنید؟

در ابتدا از انتخاب کفش‌های قهوه‌ای خیلی روشن اجتناب کنید. همچنین کفش‌های قهوه‌ای خیلی تیره را هم انتخاب نکنبد زیرا بسیار نزدیک به رنگ مشکی و رنگ شلوارتان هستند.

در نهایت هیچگاه ترکیب کفش قهوه‌ای و شلوار مشکی را برای مراسم‌های خیلی رسمی استفاده نکنید، زیرا این رویدادها کاملا رسمی هستند و قوانین لباس پوشیدن مخصوص خود را دارند.

مبع: SuitsExpert