بوت‌های مچی یکی از اقلام ضروری برای کمد لباس خانم‌ها هستند. کاربردی بودن، راحتی و شیک بودن آن‌ها را به درجه‌ی بالایی از عالی بودن رسانده است. این بوت‌ها نه تنها برای تمام زمان‌های سال مناسب هستند بلکه می‌توانند با استایل‌های بسیار زیادی ست شده و به سادگی استایل رسمی یا غیررسمی ایجاد کنند. بنابراین اگر تاکنون از همه‌ی پتانسیل و قابلیت‌های بوت خود استفاده نکرده‌اید اکنون زمان آن فرا رسیده است که بدانید این کفش‌ها چقدر کاربردی هستند. در همین راستا در این مطلب به بررسی بوت مچی و چگونگی ست کردن آن در استایل پرداخته‌ایم.

خوشبختانه روش‌های بسیار زیادی برای ست کردن بوت‌های مچی در استایل وجود دارد. از استایل جین غیررسمی تا لباس رسمی اداری همه‌ی این استایل‌های شیک این اطمینان را می‌دهند که این کفش‌ها می‌توانند انتخاب مورد علاقه‌ی شما برای همه‌ی سال باشند.

۱. با بوت مچی چه چیزی بپوشیم؟

با بوت مچی چه چیزی بپوشیم

یکی از بهترین نکات در رابطه با بوت مچی این است که بسیار کاربردی است. استایل شیک و طول کاربردی آن باعث شده‌اند این کفش‌های شیک با بسیاری از استایل‌ها ست شوند. فرقی نمی‌کند که شلوار جین، پارچه‌ای، دامن، پیراهن یا لباس سرهمی پوشیده‌اید، در هر صورت بوت‌های مچی انتخاب عالی‌ای برای کفش هستند. همچنین هنگام پوشیدن این کفش‌ها نباید از تغییر لباس‌هایتان واهمه داشته باشید. حتی یک چیز غیرمنظره که انتظارش را ندارید مانند شلوار اسلش هم می‌تواند با بوت مچی بسیار زیبا به نظر برسد. با وجود اینکه ایجاد استایل رسمی با بوت مچی دشوار نیست اما این کفش‌ها برای موقعیت‌های غیررسمی در پاییز و زمستان هم مناسب و کاربردی هستند.

۲. استایل‌هایی که می‌توان با بوت مچی ایجاد کرد

اگرچه بوت مچی می‌تواند با مجموعه‌ای از استایل‌ها ست شود اما در این مطلب چند مورد از بهترین استایل‌هایی که می‌توان با این بوت ایجاد کرد را معرفی کرده‌ایم. فرقی نمی‌کند که بخواهید بوت‌های خود را برای استایل آخر هفته، بیرون رفتن یا سرکار رفتن استفاده کنید در هر صورت گزینه‌هایی را در این مطلب شرح داده‌ایم. فقط به خاطر داشته باشید که به مدل و بلندی کفش خود برای دستیابی به بهترین ظاهر توجه کنید.

مدل‌های بی‌شماری از بوت‌های مچی به دلیل محبوبیت‌شان در بازار وجود دارد و هر کدام از آن‌ها جلوه‌ی متفاوتی را به استایل شما اضافه می‌کنند. بنابراین اگر هدف شما ایجاد استایل شیک و درخشان است یک بوت پاشنه بلند می‌تواند بهترین انتخاب باشد. همچنین پس از این گزینه اگر به دنبال یک گزینه‌ی زیبا و راحت هستید یک بوت تخت انتخاب ایدئآلی به شمار می‌رود.

ست کردن بوت مچی با شلوار جین

پوشیدن بوت مچی با شلوار جین

بوت‌های مچی و شلوار جین ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد می‌کنند. هر دوی آن‌ها کلاسیک و غیررسمی و در عین حال شیک و زیبا هستند. همچنین این ترکیب همیشه زیبا به نظر می‌رسد و برای موقعیت‌های راحت عالی است. بسیاری از بوت‌های مچی به دلیل مدل باریکی که دارند بهترین مکمل برای شلوار جین‌های اسکینی یا اندامی هستند. یک جفت شلوار جین اندامی، یک پیراهن دکمه‌دار و یک کت استایل شیکی را ایجاد می‌کنند که به خوبی با بوت مچی ست می‌شود. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید بلندی شلوار جین است. به دنبال مدل کوتاه یا مدلی باشید که از پایین تا شده باشد زیرا باعث نمایش بهتر بوت شده و ظاهر متوازن‌تری را ایجاد می‌کند.

ست کردن بوت مچی با شلوار کوتاه و گشاد

شلوارهای کوتاه و گشاد در حال حاضر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند و با بوت مچی ترکیب بسیار زیبایی ایجاد می‌کنند. برخلاف کفش‌های کتانی که اغلب در ترکیب با شلوارهای گشاد و کوتاه باعث می‌شوند کوتاه‌تر به نظر برسید اما بوت‌های مچی پاشنه بلند می‌توانند باعث افزایش قد شما شده و استایل شیک و زیباتری را ایجاد کنند.

اگرچه کفش‌های پاشنه بلند بدون بند هم می‌توانند همین مقدار بلندی را ایجاد کنند اما بوت‌های مچی راحت‌تر و کاربردی‌تر هستند. این بوت‌ها همچنین برای پوشیدن در طول روز و در زمستان انتخاب ایدئآلی به شمار رفته و استایل همراه شلوار گشاد را به خوبی تکمیل می‌کنند. برای ایجاد استایلی که شیک و زیبا است سعی کنید یک جفت شلوار گشاد سرمه‌ای را با بوت مچی مشکی، تیشرت سفید و کت چرم ست کنید.

ست کردن بوت مچی چرم با پیراهن و دامن

پوشیدن بوت مچی با دامن و پیراهن

هنگام انتخاب اجزای کلاسیک کمد لباس مانند بوت مچی همه‌ی ما ممکن است انتخاب‌های اشتباهی داشته باشیم. پس از ست کردن بوت‌های دلخواه خود با شلوار جین، تصور پوشیدن آن‌ها با چیز دیگر دشوار است. از پوشیدن بوت مچی خود با چیزی غیر از شلوار جین نترسید. ست کردن بوت مچی با پیراهن یا دامن می‌تواند یک انتخاب عالی برای موقعیت‌های غیر رسمی ایجاد کند. برای ایجاد بهترین استایل سعی کنید پیراهن یا دامن با بلندی متوسط را انتخاب کنید. با انجام این کار استایل شیک و بسیار مدرنی را ایجاد خواهید کرد.

استفاده از بوت مچی برای محل کار

آیا بوت‌های مچی فقط برای مهمانی و بیرون رفتن مناسب هستند؟ خیر. این کفش‌های کاربردی می‌توانند در همه‌ی روزهای هفته حتی زمانی که به محل کار می‌روید استفاده شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که استایل خود را شیک و مرتب نگه دارید تا بوت‌های مچی برای استایل کاری مناسب شوند. این کار را با انتخاب یک جفت بوت مچی چرم آغاز کنید. ظاهر نرم و تمیز چرم زیبایی درخشانی را ایجاد می‌کند. سپس بوت‌های خود را با اجزایی که شیک و زیبا هستند ست کنید. یک شلوار پارچه‌ای، پیراهن متناسب و کت راسته انتخاب‌های بسیار مناسبی هستند. همچنین می‌توانید از کت و شلوار هم استفاده کنید.

۳. چگونه از بوت‌های مچی تخت در استایل خود استفاده کنیم؟

استفاده از بوت مچی تخت

با وجود اینکه بوت‌های مچی پاشنه‌دار برای ایجاد استایل شیک غیررسمی مناسب هستند اما بوت‌های مچی تخت ظاهر راحت و زیبایی را ایجاد می‌کنند. فقط دقت داشته باشید که مدل شیکی را انتخاب کنید تا از ساده یا خسته‌کننده به نظر رسیدن بوت‌های خود جلوگیری کنید. حتی می‌توانید مدل‌های دارای سگگ یا گیره را هم انتخاب کنید تا شیک‌تر و زیباتر به نظر برسند. از آنجایی که بوت‌های مچی تخت جذابیت کمتری نسبت به بوت‌های پاشنه‌دار دارند به خاطر داشته باشید که آن‌ها را با شلوارهای اندامی ست کنید. شلوارهای اندامی جین مشکی انتخاب‌های بسیار عالی‌ای هستند و به ایجاد استایل شیک و زیبا کمک می‌کنند.

۴. نکات مربوط به پوشیدن بوت مچی

  • برای داشتن استایل غیررسمی شیک‌تر از بوت پاشنه‌دار استفاده کنید.
  • برای داشتن استایل شیک زیبا و راحت از بوت مچی تخت استفاده کنید.
  • بوت مچی و شلوار جین را یک ترکیب شیک راحت برای استایل آخرهفته‌ی خود بسازید.
  • بوت مچی خود را با پیراهن یا دامن برای ایجاد استایل روزمره‌ی شیک یا استایل مهمانی غیررسمی ست کنید.
  • برای پوشیدن بوت مچی برای محل کار یک جفت بوت چرم انتخاب کرده و آن را با استایل شیک و زیبای خود ست کنید.
  • برای ایجاد استایل مدرن شیک بوت مچی را با شلوار گشاد یا کوتاه بپوشید.

منبع: The Trend Spotter