چرا مهم است که با اصول ست کردن شلوار کتان برای خانم‌ها آشنا باشیم؟ یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از خانم‌ها با رسیدن فصل گرما، پوشیدن لباسی است که علاوه بر داشتن ظاهر زیبا و آراسته، با آن احساس راحتی هم داشته باشند. شاید بهترین کار برای رسیدن به این هدف پوشیدن لباس‌های نخی و از جنس کتان است. مهم‌ترین مزیت استفاده از پارچه‌های کتان این است که می‌توانید برای تمام اجزای پوشش‌تان از آن استفاده کنید، سبک هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را با لباس‌های دیگر ست کرد. پس مهم است اصول ست کردن با شلوار کتان را بدانید تا نه تنها احساس راحتی بکنید بلکه شیک هم باشید.

شلوار کتان از مواردی است که بیشترین زمان استفاده از آن مختص به فصل تابستان است. مطمئنا انتخاب خیلی از ما در این فصل پوشیدن شلوارهای جین سنگین و تنگ نیست و به همین دلیل ترجیح می‌دهیم که شوارهای کتان و لباس‌هایی که از پارچه‌های تنفسی و الیاف طبیعی هستند، استفاده کنیم.

چرا شلوار کتان انتخاب مناسبی برای فصل تابستان است؟

پوشیدن شلوار کتان در تابستان

فرض کنید قرار است ساعت زیادی را در بیرون از خانه سپری کنید یا قرار باشد مسیری طولانی را پیاده‌روی کنید. حالا بیایید بگویید اگر برنامه قرار خاصی نداشته باشید، شلوار جین را انتخاب می‌نید یا شلوار کتان؟ در ادامه به مواردی که باعث شده پاسخ بسیاری به این سوال انتخاب شلوار کتان باشد، اشاره خواهیم کرد.

  • شلوارهای کتان سبک و با قابلیت تنفس برای خنک نگه داشتن شما هستند.
  • شست‌وشو و نحوه‌ی مراقبت از شلوار کتان برای خانم‌ها بسیار راحت است.
  • این شلوارها نه تنها راحت هستنند بلکه می‌توانند به خوبی با بسیاری از لباس‌های دیگر ست شوند و نیاز نیست زمان زیادی را برای پیدا کردن ترکیب مناسب با آن صرف کنید.

نکات مهم برای ست کردن با شلوار کتان

توجه داشته باشید که به خصوص اگر به مد اهمیت می‌دهید، نحوه طراحی شلوار کتان برای خانم‌ها بسیار مهم است. چون اگر طراحی نامناسبی داشته باشد، می‌تواند به جای یک شلوار زیبا، به یک شلوار راحتی تبدیل شود. اما اگر در طراحی و انتخاب مکمل‌ها چند نکته ساده را رعایت کنید، پوشیدن این شلوارها می‌تواند انتخابی عالی برای هر موقعیت و مکانی حتی برای رفتن به جلسه‌ای کاری، مهمانی، تعطیلات تابستانی و… باشد. در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که با رعایت آن‌ها می‌توانید با پوشیدن شلوار کتان هم احساس راحتی کنید و هم شیک باشید.

۱. اهمیت توجه به رنگ در شلوارهای کتان

انتخاب رنگ شلوار کتان

معمولا یک شلوار کتان طبیعی به رنگ‌های بژ، کرم یا شنی است. البته رنگ‌هایی مثل مشکی، قهوه‌ای، زیتونی و سبز هم می‌توانید پیدا کنید. به طور کل توصیه می‌شود برای خرید شلوارهای کتان به سراغ رنگ‌های خنثی بروید، چون راحت‌تر می‌توانید آن را با دیگر اجزای استایل خود ست کنید.

۲. ست کردن شلوار کتان برای خانم‌ها در محل کار

شلوار کتان در محل کار

پوشیدن شلوارهای کتان در محل کار در حین اینکه کاملا رسمی است باعث می‌شود که احساس بهتری هم داشته باشید. برای ست کردن با شلوار کتان در محل کار بهتر است که شراغ مانتوهای کتی بلیزر و صندل‌های پاشنه‌دار بروید.

۳. اضافه کردن اکسسوری به استایل

اگر شلوار کتان را با یک مانتو گشاد یا از همان جنس بپوشید شاید استایل شما چندان سنگین و لوکس نباشد. پس اگر می‌خواهید ظاهر متفاوت و جذاب‌تری داشته باشد، کمی از اکسسوری‌ها مانند جواهرات و کلاه استفاده کنید یا لباسی با بافت سنگین‌تر مثل کت جین را انتخاب کنید. حتی استفاده هم‌زمان اکسسوری و کت هم منعی ندارد.

۴. شلوار کتان را با یک تاپ زیبا بپوشید

این قانون که ارتباط مستقیمی با قسمت قبل دارد بر این نکته تاکید می‌کند که باید تکه دیگر لیاس خود را به دقت انتخاب کنید که به نظر نیاید لباس خونه یا خواب پوشیده‌اید! اگر برای رفتن به یک جمع خانوادگی یا مهمانی پوشیدن شلوار کتان را انتخاب کرده‌اید، برای اینکه در کنار راحت بودن ظاهر رسمی داشته باشید توصیه می‌کنیم پوشیدن یک تاپ یا پیراهن ساده را امتحان کنید.

تاپ‌های کوتاه که قد آن‌ها به کمر شلوار می‌رسد یا تاپ‌هایی که ‌می‌توان آن‌ها را در قسمت پایین گره زد، بهترین انتخاب برای پوشیدن با شلوارهای کتان هستند.
همچنین توصیه می‌کنیم که اگر تاپ بلندی پوشیده‌اید آن را بیرون شلوار رها نکنید و برای اینکه تیپ جذاب‌تری داشته باشید تاپ خود را داخل شلوار قرار دهید. البته بهتر است که برا این کار کمر شلوار کمی بلند باشد.

۵. از پوشیدن لباس‌های خیلی گشاد پرهیز کنید

گفتیم که پوشیدن یک تاپ یا پیراهن ساده با شلوار کتان جلوه‌ای خاص به استایل شما می‌بخشد، اما توجه داشته باشید که نباید لباس‌های خیلی گشاد را برای ست کردن با شلوار گشاد انتخاب کنید، زیرا هم کمی از خاص بودن استایل شما کم می‌کند و هم باعث می‌شود کمی چاق به نظر برسید. در واقع اگر از بین انواع مدل‌های رایج شلوار کتان برش پهن با کمر بلند را انتخاب کرده‌اید نباید در کنار آن از لباس‌‌های گشاد استفاده کنید.

شلوار کتان را با چه کفشی بپوشیم؟

یکی از مواردی که هنگام پوشیدن شلوار کتان نقشی تعیین کننده در استایل شما دارد، کفشی هست که انتخاب می‌کنید. انتخاب کفش مناسب در کنار شلوار کتان نسبت مستقیمی با جایی که قصد رفتن به آن را دارید، خواهد داشت. مثلا اگر برای رفتن به ساحل آماده می‌شوید، انتخاب یک صندل تابستانی گزینه بسیار مناسبی است. اما اگر می‌خواهید بعد از آن به فروشگاه یا رستورانی بروید و استایل سنگین‌تری داشته باشید، کفش‌های چرم و جیر بهترین انتخاب هستند.
همچنین بهتر است رنگ کفشی را که برای پوشیدن در کنار شلوار کتان انتخاب می‌کنید با کیف، کلاه یا هر اکسسوری دیگری که استفاده می‌کنید هماهنگ باشد تا استایل شیک‌تری داشته باشید.

رایج‌ترین مدل‌های شلوار کتان زنانه

شلوارهای کتان زنانه مدل‌های مختلفی دارند اما رایج ترین آن‌ها به این سه دسته تقسیم می‌شوند:

  1. برش باریک
  2. برش پهن کوتاه
  3. برش پهن بلند

جمع‌بندی

مطمئنا لیست ایده‌ها برای ست کردن شلوار کتان برای خانم‌ها با توجه به محبوبیتی که این شلوارها در فصل تابستان دارند، می‌تواند خیلی گسترده‌تر باشد. با کمی خلاقیت در ترکیب لباس‌ها و اکسسوری‌های مختلف و انتخاب رنگ‌ها می‌توانید استایلی منحصربه‌فرد با شلوار کتان برای هر موقعیتی داشته باشید. اینکه چه کفشی برای یک شلوار کتان گشاد انتخاب می‌کنید یا چگونه از اکسسوری‌هایی مانند کمربند استفاده می‌کند، تاثیر چشم‌گیری بر استایل شما خواهد داشت.

منبع: Magic Linen