کت و شلوار آبی یکی از لباس‌های کلاسیکی است که در کمد لباس اغلب آقایان وجود دارد. این کت و شلوار هیچ‌گاه دمده نمی‌شود و رنگ آن استایلی را ایجاد می‌کند که همیشه می‌تواند در موقعیت‌های مختلف از جمله محل کار پوشیده شود. فرقی نمی‌کند که در چه مراسمی شرکت می‌کنید؛ برای ملاقات‌های اداری، عروسی و… کت و شلوار آبی در صورت ترکیب شدن با پیراهن مناسب می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد. این بدان معنا است که انتخاب رنگ مناسب به داشتن ظاهر ایدئال و تکمیل کردن استایل کمک می‌کند. در ادامه در این مطلب رنگ‌های مناسب پیراهن برای ست کردن با کت و شلوار آبی را معرفی کرده‌ایم.

بهترین پیراهن‌ها برای ترکیب با کت و شلوار آبی

زیبایی کت و شلوار آبی در کاربردی بودن آن است. این موضوع نه تنها بدان معنا است که می‌توانید این کت و شلوار را برای موقعیت‌های بسیاری بپوشید، بلکه می‌توانید آن را با پیراهن‌های بسیاری ست کنید. البته برخی استایل‌ها زیباتر از مدل‌های دیگر به نظر می‌رسند و در این مورد ۵ پیراهن خاص وجود دارند که سرآمد سایرین هستند. ادامه‌ی مطلب را برای بررسی پیراهن‌های مناسب برای کت و شلوار آبی مطالعه کنید.

۱. کت و شلوار آبی و پیراهن سفید

کت و شلوار آبی و پیراهن سفید

در صورتی که نمی‌دانید چه پیراهنی با کت و شلوار آبی بپوشید، سفید گزینه‌ی مناسبی برای انتخاب است. ترکیب کردن کت و شلوار آبی و پیراهن سفید بسیار ساده است و همه‌ی افراد می‌توانند آن را انجام دهند. ظاهر زیبا و تمیز رنگ سفید کلاسیک است و هنگام ترکیب شدن با تناژهای آبی استایل زیبایی را ایجاد می‌کند. اگر کت و شلوار سرمه‌ای و دارای اکسسوری‌ باشد این استایل برای موقعیت‌های رسمی مناسب است. از کراوات درشت همراه این ترکیب استفاده کنید. برای موقعیت‌های غیررسمی کت و شلوار آبی روشن را به همراه پیراهن سفید بپوشید.

۲. کت و شلوار آبی و پیراهن آبی روشن

ترکیب کت و شلوار آبی و پیراهن آبی روشن بسیار خوب است و باید به لیست لباس‌ها اضافه شود. پیراهن آبی روشن یک جایگزین مناسب برای پیراهن سفید سنتی است که استایل کلاسیکی را در ترکیب با کت و شلوار آبی به وجود می‌آورد. با وجود اینکه تضاد این رنگ با کت و شلوار آبی از تضاد پیراهن سفید با این لباس کمتر است، برای اینکه ظاهر بهتری داشته باشید، باید از چند رنگ متمایز بین کت و پیراهن استفاده کنید. از آن‌جایی که امکان ناهماهنگی کت و شلوار آبی کمرنگ و پیراهن آبی کمرنگ وجود دارد، حتما اطمینان حاصل کنید که این پیراهن را فقط با کت و شلوارهای سرمه‌ای یا آبی سیر می‌پوشید.

۳. کت و شلوار آبی و پیراهن صورتی

کت و شلوار آبی و پیراهن صورتی

با وجود اینکه پیراهن صورتی با کت و شلوار طوسی ترکیب بسیار زیبایی ایجاد می‌کند، اما در ترکیب با کت و شلوار آبی هم ظاهر فوق‌العاده‌ای را به وجود می‌آورد. این ترکیب رنگ که تضاد زیبایی را ایجاد می‌کند برای ساخت استایل مدرن عالی است و با وجود اینکه برای همه‌ی موقعیت‌ها کاربرد دارد اما مخصوص زمان‌هایی است که می‌خواهید استایل شیک و جذابی داشته باشید که رسمی سنتی نباشد. برای اطمینان از ایجاد ظاهر خوب با این ترکیب طیف رنگی کمرنگ‌تر صورتی و رنگ‌های پاستلی را انتخاب کنید؛ زیرا با هر رنگی از آبی به خوبی ترکیب می‌شوند و ریسک تضاد و ناهماهنگ به نظر رسیدن را ندارند.

۴. کت و شلوار آبی و پیراهن طوسی

اگر به دنبال این هستید که به راحتی یک استایل جذاب با کت و شلوار آبی داشته باشید چرا آن را با پیراهن طوسی ترکیب نمی‌کنید؟ این ترکیب رنگ مدرن‌تر از ترکیب کت و شلوار آبی با پیراهن سفید است و ظاهری شیک دارد. تناژ سرد خاکستری تضاد زیبایی با رنگ‌های آبی می‌سازد و باعث شیک‌تر شدن استایل می‌شود. برای اینکه تا حد ممکن استایل شیکی داشته باشید اکسسوری‌هایی به رنگ خنثی را انتخاب کنید؛ با این کار بدون هیچگونه تضادی بین رنگ‌ها استایل شیک و درخشانی خواهید داشت. در صورتی که دوست دارید از اکسسوری‌های درشت مانند کراوات رنگارنگ استفاده کنید، بهتر است به جای پیراهن طوسی، پیراهن سفید را انتخاب کنید.

۵. کت و شلوار آبی و پیراهن طرح‌دار

کت و شلوار آبی و پیراهن طرح‌دار

با وجود اینکه کت و شلوار آبی یک انتخاب کلاسیک عالی است اما مدل سنتی آن‌ها گاهی اوقات می‌تواند کمی خسته‌کننده شود. در صورتی که احساس می‌کنید دوست دارید با کت و شلوار آبی خود استایل جذاب‌تری داشته باشید، آن را با پیراهن طرح‌دار ست کنید. پیراهن طرح‌دار تنها چیزی است که استایل شما برای مدرن‌تر شدن نیاز دارد. از میان طرح‌های راه‌راه، چهارخانه، خال خالی، بته جقه و… طرح مورد علاقه و مناسب خود را پیدا کنید. فقط به رنگ‌های انتخابی‌تان توجه کنید که تضادی با کت و شلوارتان نداشته باشند. یک روش ساده برای اطمینان از هم‌خوانی پیراهن با کت و شلوار، انتخاب پیراهن سفیدی است که طرح‌ داشته باشد.

انتخاب‌های موجود برای کت و شلوار آبی

بیش از اینکه فقط یک مدل برای کت و شلوار آبی وجود داشته باشد، مجموعه‌ای از گزینه‌ها برای این کت و شلوار موجود است. همان‌طور که رنگ آبی فقط یک مورد نیست و شامل طیفی از رنگ‌های خانواده‌ی آبی می‌شود و می‌تواند شامل چندین رنگ باشد، مدل کت و شلوار آبی هم می‌تواند روی چگونگی و محل پوشیدن آن تاثیر بگذارد. برای اطمینان از اینکه رنگ آبی مناسب را برای کت و شلوار خود انتخاب کرده‌اید هنگام خرید مدل دلخواه خود را از بین سه دسته‌ی اصلی یعنی آبی کمرنگ، آبی سیر و سرمه‌ای انتخاب کنید. به صورت ایدئال آقایان شیک‌پوش باید حداقل یک کت و شلوار در هر کدام از این سه دسته در کمد لباس خود داشته باشند.

کت و شلوار آبی کمرنگ

کت و شلوار آبی کمرنگ

کت و شلوار آبی کم‌رنگ غیر رسمی‌ترین مدل در بین کت و شلوارهای آبی است. این در حالی است که تناژهای سرمه‌ای سنتی‌تر و رسمی‌تر هستند. طیف رنگ‌های ملایم آبی مدرن و غیررسمی به نظر می‌رسند و همین مساله آن‌ها را برای موقعیت‌های نیمه رسمی مناسب می‌سازد. علاوه بر این، کت و شلوارهای آبی کم‌رنگ یک انتخاب عالی برای ماه‌های گرم سال مانند فصل تابستان هستند که طیف‌های تیره‌ی آبی مانند سرمه‌ای خیلی سنگین به نظر می‌رسند. با وجود اینکه این رنگ روشن استایل زیبایی را ایجاد می‌کند، اما برای اطمینان از اینکه تضادی با رنگ پیراهنتان ندارند، از رنگ‌های روشن متضاد مانند صورتی و سفید برای رنگ پیراهن استفاده کنید.

کت و شلوار آبی سیر

کت و شلوارهای آبی سیر در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. این رنگ کت و شلوار نسبت به سرمه‌ای غیررسمی‌تر بوده، احساس جذابیت و مدرن بودن بیشتری دارد و به خوبی با پیراهن‌های سفید و آبی کم‌رنگ ست می‌شود. اگر تمایل داشتید که این رنگ کت و شلوار را برای مراسم رسمی مانند عروسی بپوشید، به همراه آن از یک جفت کفش دربی چرم قهوه‌ای استفاده کنید؛ اما در مراسم‌های غیررسمی کفش لوفر را همراه آن به کار بگیرید.

کت و شلوار سرمه‌ای

کت و شلوار سرمه‌ای

کت و شلوارهای سرمه‌ای کلاسیک‌ترین مدل کت و شلوارهای آبی هستند. این رنگ کت و شلوار برای موقعیت‌های رسمی شامل محل کار یا قرارهای کاری رسمی کاربرد دارند. کت و شلوار سرمه‌ای را با پیراهن کلاسیک سفید پوشیده و استایل فوق‌العاده زیبایی ایجاد کنید. این ترکیب حتی می‌تواند جایگزین شیکی برای کت و شلوار کلاسیک مشکی باشد؛ فقط اطمینان حاصل کنید که اکسسوری‌های مورد استفاده هم رسمی باشند. یک کمربند چرم و کفش‌های آکسفورد به رنگ‌های مشکی یا قهوه‌ای انتخاب‌های مناسبی به شمار می‌روند. برای داشتن استایل غیر رسمی‌تر پیراهن‌های رنگی مانند صورتی را امتحان کنید.

نکته‌های پوشیدن پیراهن با کت و شلوار آبی

  • پیراهن سفید انتخاب مناسبی برای ست کردن با کت و شلوار آبی است و همیشه استایل کلاسیکی ایجاد می‌کند.
  • پیراهن آبی کم‌رنگ ست بسیار خوبی برای کت و شلوار آبی است که تضاد زیبایی به وجود می‌آورد.
  • برای داشتن استایل نیمه رسمی و مدرن کت و شلوار آبی خود را با پیراهن صورتی ترکیب کنید.
  • ترکیب پیراهن طوسی و کت و شلوار آبی یک تضاد خنثی ایجاد می‌کند که ساده و جذاب است.
  • در صورتی که بخواهید پیراهنتان قسمت مورد توجه در استایلتان باشد، مدل طرح‌دار مانند راه‌راه یا چهارخانه را انتخاب کنید.
  • مطمئن شوید که پیراهن انتخابی شما با تناژ آبی کت و شلوارتان تناسب داشته باشد.

آیا می‌توان کت و شلوار آبی را با پیراهن آبی ترکیب کرد؟

بله؛ امکان ترکیب کت و شلوار آبی و پیراهن آبی وجود دارد. اگرچه باید عنصری را برای ایجاد تضاد بین این دو رنگ اضافه کنید. در صورتی که کت و شلوار آبی تیره می‌پوشید، به دنبال یک پیراهن آبی روشن یا پیراهنی باشید که طرح‌های آبی روی زمینه‌ی روشن‌تر داشته باشد. در صورت انتخاب کت و شلوار آبی کم‌رنگ بهتر است از پوشیدن پیراهن آبی اجتناب کرده و یک رنگ متضاد مانند سفید یا صورتی کمرنگ را انتخاب کنید.

کدام رنگ پیراهن مناسب کت و شلوار آبی است؟

استایل با کت و شلوار آبی

کت و شلوارهای آبی بسیار کاربردی بوده و با اغلب پیراهن‌ها ست می‌شوند. انتخاب‌های پرطرفدار شامل پیراهن سفید کلاسیک، آبی کمرنگ، صورتی، طوسی یا پیراهن‌های طرح‌دار هستند.

کت و شلوارهای آبی به ویژه طیف تیره‌ی آبی، با اغلب رنگ‌ها به خوبی ست می‌شوند. کراوات‌هایی به رنگ‌های سرد مانند آبی و سبز هم مناسب هستند؛ اما می‌توان از رنگ‌های متضاد روشن مانند قرمز، نارنجی یا زرد هم استفاده کرد. در صورتی که از مناسب بودن این ترکیب‌ها اطمینان ندارید قوانین ست کردن پیراهن با کت و شلوار آبی را دنبال کرده و از رنگ‌های سفید، آبی کمرنگ، صورتی ملایم، طوسی یا مدل طرح‌دار استفاده کنید.

چگونه کت و شلوار آبی کمرنگ را در استایل خود به کار بگیریم؟

کت و شلوار آبی روشن غیر رسمی‌ترین گزینه در میان طیف رنگی کت و شلوارهای آبی است بنابراین بهترین انتخاب برای موقعیت‌های غیر رسمی و نیمه رسمی به شمار می‌رود و ظاهر مدرن و زیبایی دارد که آن‌ را مناسب فصل تابستان می‌سازد. این کت و شلوار را با یک پیراهن رنگ روشن مانند سفید یا صورتی روشن ست کرده و کفش‌هایی مانند بوت چلسی قهوه‌ای روشن یا بروژ قهوه‌ای را با آن بپوشید.

در پایان

در این مطلب با ست کردن پیراهن‌های مختلف با کت و شلوار آبی آشنا شدید. به نظر شما کدام پیراهن ترکیب شیک‌تری را با کت و شلوار آبی ایجاد می‌کند؟

منبع: The Trend Spotter