پیراهن مشکی زنانه یکی از عناصر پایدار در کمد خانم‌ها است. برای این موضوع می‌توان به دلایل مختلفی اشاره کرد، اما روشن‌ترین این دلایل، راحت استایل شدن پیراهن‌های مشکی با لباس‌های دیگر برای مهمانی‌های مختلف است. اصلا مهم نیست به یک دورهمی ساده دعوت شده‌اید یا اینکه به یک مهمانی خیلی رسمی می‌روید، یک پیراهن مشکی، بسته به مدلی که دوخته شده است، می‌تواند انتخاب شما باشد.

در این متن از مجله‌ی دیجی‌استایل، در نظر داریم ۵ روش اصلی برای استایل کردن پیراهن مشکی زنانه را با شما در میان بگذاریم. در ادامه از اکسسوری‌هایی که می‌توانید با این پیراهن استفاده کنید سخن خواهیم گفت و در نهایت ۳ شگرد برای داشتن بهترین استایل با یک پیراهن مشکی را با هم بررسی می‌کنیم. اگر شما هم به این موضوع علاقه دارید، تا انتهای متن ما را همراهی کنید.

با این ۵ روش، پیراهن مشکی زنانه را استایل کنید

همه خیلی خوب می‌دانیم که پیراهن مشکی تاکنون هیچ‌کس را ناامید نکرده است و در استایل‌های مختلف به خوبی نمایان شده است. حالا ۵ روش برای بهتر دیده شدن با این عنصر جادویی را با هم بررسی می‌کنیم.

با این عنصر زیبا، تابستانی زیبا داشته باشید

تابستانی زیبا داشته باشید

خیلی از ما در تابستان به سمت رنگ‌های روشن می‌رویم. به این فکر می‌کنیم که با پیراهنی سفید یا آبی روشن روزمان را تمام کنیم. ما تابستان همیشه به لباسی فکر می‌کنیم که بتواند نور و گرما را از ما دور کند و کمترین جذب گرما را داشته باشیم، اما بدانید که یک پیراهن مشکی زنانه با جنسی که به شکلی هوشمندانه انتخاب شده باشد، می‌تواند تابستان دل‌انگیزی برایتان رقم بزند.

پیراهن مشکی،کتونی و کلاه حصیری

ما پیشنهاد می‌کنیم یک پیراهن مشکی بلند مشکی را با یک کتونی سفید ست کنید. حالا یک کلاه حصیری با کیفی که با رنگی نود انتخاب شده است بپوشید و در تابستان هم از پوشیدن رنگ مشکی لذت ببرید. خطی بکشید بر گفته‌ی همه‌ی کسانی که رنگ مشکی را رنگی تابستانی نمی‌دانند.

با یک کت، پیراهن خود را به لباسی رسمی تبدیل کنید

اصلا فرقی نمی‌کند که تابستان باشد یا زمستان، شما می‌توانید با انتخاب یک کت مناسب با فصل، پیراهن خود را به یک لباس رسمی تبدیل کنید. اگر در نیمه‌ی اول سال هستید، پیراهن مشکی خود را با کت لینن رنگ نود، مزین کنید. حالا که کتونی روشن هم پوشیده و شال یا روسری تابستانی ساده‌ای که از رنگ‌های خنثی انتخاب شده است، روی موهایتان بیندازید. حالا شما آماده‌‌ی رفتن به سر کار هستید.

چرم‌ها را دست کم نگیرید

اگر در نیمه‌ی دوم سال بودید، به سم جنس چرمی حرکت کنید. کتی چرمی که با رنگ کفش و کیفتان ست شده است، هوشمندانه‌ترین انتخاب برای شما خواهد بود. اصلا از اکسسوری‌ها غافل نشوید. ساده بودن پیراهن، به شما این فرصت را می‌دهد که از اکسسوری‌ها به راحتی استفاده کنید و اصلا نگران شلوغ شدن استایل خود نباشید. پس دست‌ و دلبازانه از بین آن‌ها انتخاب کنید. در ادامه از انتخاب اکسسوری‌ها بیشتر خواهیم گفت.

کت‌های چرمی با پیراهن مشکی زنانه، تنها یک استایل رسمی نیست

اصلا لازم نیست برای رفتن به مهمانی به فکر یک استایل عجیب و غریب باشید. اضافه کردن کت چرمی به پیراهن مشکی زنانه درست مثل یک رژ لب قرمز است که می‌تواند کل چهره‌ی شما را زیرورو کند. پیشنهاد ما این است که کت چرمی را از بین رنگ‌های زرشکی یا ماه‌گونی انتخاب کنید. ست شدن این رنگ با یک نیم‌بوت پاشنه بلند، پیراهن مشکی میدی شما را به عنصری فراموش نشدنی تبدیل می‌کند.

به آرایش صورتتان دقت کنید

در آرایش صورتتان، سعی کنید خجالت را کنار بگذارید. رژ و سایه‌ی زرشکی از شما خانومی خوش‌استایل را می‌سازد که آماده است تا در این مهمانی، تمام و کمال بدرخشد. اگر به سمت رنگ‌های نود رفتید، باز هم راهی برای استایل کردن وجود دارد. کت‌های چرمی کرمی، قهوه‌ای، کاراملی و حتی سفید، انتخاب شیک‌پوشان است. پس نگران این رنگ‌ها نباشید.

پیراهن مشکی، یک لباس رسمی برای اولین قرار شبانه

انتخاب لباس برای قرار

یکی از چالش‌های خانم‌ها، بی‌نظیر دیده شدن در اولین قرار عاشقانه است. دائم رنگ‌ها را کنار هم می‌گذارند و به این فکر می‌کنند که نکند در انتخاب زیاده‌روی کرده‌اند یا اینکه به نظر بی‌اهمیت بوده‌اند. اینجاست که ما به شما یک پیراهن مشکی زنانه را معرفی می‌کنم. این پیراهن قرار است تنها با یک رویه‌ی زیبا، شما را در بهترین حالت‌تان به نمایش بگذارد.

یک رویه‌ی توری و کفش پاشنه بلند، یعنی آماده‌ی رفتن هستید

اگر تابستان است، رویه‌ای توری مانند قرمز انتخاب کنید، حالا با پیراهن مشکی خود بپوشید و کفش پاشنه‌بلند قرمزتان را هم فراموش نکنید. رژ لب قرمز تکمیل‌کننده‌ی این استایل است، به هیچ عنوان آن را نادیده نگیرید. پیراهن خود را از بین پیراهن‌های میدی انتخاب کنید، قرار نیست کفش‌هایتان با این لباس پوشیده شود. کمی پیدا بودن پاها، جذابیت این استایل را بیشتر می‌کند.

کفش‌هایی که با لباس مشکی می‌پوشید را دست کم نگیرید

قرار نیست همیشه با یک کتونی راحت راه بروید. با پیراهن مشکی به کفش‌های پاشنه‌بلند و یا سه سانتی فکر کنید. انتخاب رنگ است که دست شما را باز می‌گذارد. بسته به اینکه لباس شما میدی باشد، بلند یا کوتاه، سعی کنید کفشی را انتخاب کنید که نمای لباس را نگیرد. از نقاط قوت رنگ مشکی این است که با انواع رنگ‌ها استایل می‌شوند.

هم‌خوانی رنگ کفش و لباس‌ها

پیراهن مشکی زنانه هم با کفش پاشنه‌بلند قرمز شما را دیدنی می‌کند هم با کفش پاشنه سه سانتی سفید، پس اصلا نگران رنگی که در مقابل چشمان شماست، نباشید. فقط به این فکر کنید که رنگ‌ها باید با هم هم‌خوانی داشته باشند. مثلا اگر یک کفش قرمز پوشیده‌اید، اکسسوری خود را زرد یا آبی انتخاب نکنید، قطعا شما نیامده‌اید ترکیبی از همه‌ی رنگ‌ها را به خود آویزان کنید. هر چند که برخی رنگ‌ها در کنار هم می‌توانند جذابیت زیادی داشته باشند، اما به این فکر کنید، کسی که رنگ مشکی را انتخاب کرده است نهایت تلاشش در حفظ سادگی استایل است.

بوم سیاه رنگ پیراهن را با اکسسوری، رنگ‌پاشی کنید

اکسسوری ها

رنگ مشکی ساده درست مثل بومی نقاشی است که تماما با رنگ مشکی پوشیده شده است. شما آزادی عمل زیادی برای انتخاب رنگ‌های دیگر دارید، ما پشنهاد می‌کنم نهایت سلیقه‌ی خود را در انتخاب اکسسوری‌ها نشان دهید. خوشبختانه امروزه تنوع اکسسوری‌ها آنقدر زیاد است که اصلا در انتخابشان با هیچ محدودیتی روبه‌رو نشوید. اکسسوری‌های طلایی و نقره‌ای با رنگ‌هایی ترکیب شده‌اند که خودشان به تنهایی با یک پیراهن مشکی، نهایت خوش‌سلیقگی شما را به نمایش خواهند گذاشت

یک کمربند رنگی ببندید

می‌توانید یک کمربند رنگی روی لباستان ببندید و آن سیاهی مطلق را کاهش دهید. حالا یک کلاه تابستانی به این استایل اضافه کنید. همین عنصر ساده نشان می‌دهد انتخاب کمربند یک انتخاب ساده و یا لحظه‌ای نبوده است. به کسانی که شما را می‌بینند بفهمانید که برای آنچه که می‌پوشید، وقت می‌گذارید.

گوشواره‌ای جذاب انتخاب کنید

اگر لباس مشکی شما کوتاه است، برای انتخاب اکسسوری‌های گردنی، بهتر است که به جای گردنبند به سراغ یک جفت گوشواره بروید. گوشواره‌ای که جذابیت را به استایل شما اضافه کند.

گردنبند، امضای شماست

اگر پیراهن شما میدی یا بلند است، به سمت گردنبندها بروید. گردنبندها می‌توانند امضای استایل شما باشند. انتخاب میزان سادگی و یا شلوغی آن به مدل لباستان بستگی دارد. اگر لباس شما نقش زیادی ندارد این اجازه را دارید که گردنبند شلوغی را انتخاب کنید.

کیف کلاچ، اکسسوری پرقدرتی است

خیلی از ما زمانی که صحبت از اکسسوری‌ها می‌شود ذهن‌مان تنها گردنبند و گوشواره‌ها را رصد می‌کند. غافل از اینکه کیف‌های کلاچ اگر هوشمندانه انتخاب شوند می‌توانند جای دیگر اکسسوری‌ها را به راحتی از آن خود کنند.

۳ نکته‌ی اساسی در استایل کردن پیراهن مشکی زنانه

استایل کردن پیراهن مشکی

این ۳ نکته را همیشه گوشه‌ی ذهنتان داشته باشید تا پیراهن مشکی شما، همیشه یک پیراهن کاربردی باقی بماند.

لباسی را بپوشید که در آن احساس راحتی می‌کنید

سعی کنید پیراهنی را انتخاب کنید که دقیقا سایز شما باشد. با این تفکر که رنگ مشکی، شما را لاغرتر از آنچه که هستید نمایش می‌دهد، سعی کنید سایزی را انتخاب کنید که دقیقا مناسب بدن شما باشد.

رنگ مشکی را با مشکی استایل کنید

اگر فکر می‌کنید که رنگ‌ها شما را سردرگم کرده‌اند بهتر است به سمت یک انتخاب ساده‌تر بروید. مشکی را با مشکی استایل کنید. مثلا یک کت چرمی مشکی با پیراهن مشکی زنانه، استایلی بسیار زیبا به شما می‌دهد.

Dress codeها را یاد بگیرید

بعضی از پیراهن‌های مشکی از دیگر پیراهن‌ها رسمی‌تر هستند. قبل از اینکه به مهمانی یا دورهمی بروید سعی کنید تم مهمانی را بپرسید و سپس به سراغ dress codeها بیایید. اگر خودتان آگاهی کاملی ندارید، از فروشندگان بخواهید که شما را راهنمایی کنند.

سخن آخر

پیراهن مشکی زنانه در عین سادگی، اگر به درستی استایل نشود و اجزایی که قرار است در کنار آن قرار بگیرند، هوشمندانه انتخاب نشوند، ممکن است شما را با فاجعه‌ای بزرگ رو‌به‌رو کند. درست است که این پیراهن ساده است، اما قرار نیست آن را با بی‌دقتی استایل کنیم. از اکسسوری‌ها تا کیفی که در دست می‌گیریم یا حتی کفشی که می‌پوشیم قرار است که از این پیراهن، یک عنصر فراموش نشدنی بسازند.

قبل از اینکه به مهمانی یا مراسمی که دعوت شده‌اید بروید، هنگام انتخاب لباس، خود را چندین بار در آن فضا تصور کنید. لباس را تن کنید و با آن برقصید، راه بروید و بنشینید، ببینید که آیا به اندازه‌ی کافی با آن راحت هستید. این هوشمندانه‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

منبع: Masterclass