شلوار کتان یکی از آیتم‌های کلاسیک در پوشاک مردانه است که همه‌ی آقایان باید در کمد لباس خود داشته باشند. این شلوار به دلیل کاربردی بودن در موقعیت‌ها و استایل‌های بی‌شماری می‌تواند کاربرد داشته باشد. با وجود اینکه شلوارهای کتان قابلیت سازگاری و ست شدن راحت یکی از انتخاب‌های سریع و ساده در بین شلوارها به شمار می‌روند؛ اما تصمیم‌گیری درباره‌ی پوشیدن کفش مکمل آن‌ها یک مساله‌ی دشوار و چالش‌برانگیز است. پاسخ این سوال ایجاد یک استایل منجسم و جالب است فرقی نمی‌کند که استایل اسمارت کژوال یا نیمه‌رسمی باشد. در ادامه در این مطلب بهترین کفش‌هایی که برای داشتن استایل شیک می‌توان با شلوار کتان ست کرد را معرفی کرده‌ایم.

چگونه شلوار کتان بپوشیم؟

قبل از اینکه حتی به انتخاب کفش فکر کنید، باید با نحوه‌ی پوشیدن شلوار کتان آشنا شوید. انتخاب شلوار کتان مناسب برای داشتن بهترین استایل ضروری است. با وجود اینکه رنگ به صورت طبیعی یک انتخاب مهم است، اما متناسب بودن اندازه‌ی شلوار هم جز عناصر بسیار مهم به شمار می‌رود. شلوارهای کتان خیلی تنگ یا خیلی گشاد ظاهر نامناسبی را ایجاد می‌کنند و نباید از آن‌ها استفاده کنید. در عوض شلوارهای دارای استایل اندامی و راسته را برای داشتن ظاهر متناسب انتخاب کنید. با انجام این کار ظاهر بهتری خواهید داشت. علاوه بر این، به بلندی شلوار هم توجه کنید؛ شلوارهای کتان خیلی بلند ظاهر نامرتبی دارند.

در چه شرایطی شلوار کتان بپوشیم؟

شلوارهای کتان نسبت به شلوارهای پارچه‌ای، رسمیت کمتری دارند اما نسبت به شلوارهای جین رسمی‌تر هستند و همین موضوع آن‌ها را برای استایل‌ها و موقعیت‌های بسیاری مناسب می‌سازد. امکان استفاده از این شلوارها برای موقعیت‌های رسمی و غیررسمی باعث می‌شود که بتوانید آن‌ها را با لباس‌های بسیار زیادی ست کنید. فرقی نمی‌کند آن را با یک تیشرت ساده و کفش کتانی ست کنید یا با پیراهن دکمه‌دار و کفش آکسفورد؛ در هر دو صورت شلوارهای کتان همیشه استایل جذابی را ایجاد می‌کنند. به دلیل قابلیت ست شدن با استایل‌های غیررسمی و رسمی، شلوارهای کتان برای موقعیت‌های اسمارت کژوال و نیمه‌رسمی ایدئال هستند.

۱. موقعیت‌های اسمارت کژوال

استایل اسمارت کژوال با شلوار کتانی

شلوارهای کتان بهترین انتخاب برای داشتن یک استایل اسمارت کژوال به شمار می‌روند. ظاهر مرتب و ساده‌ی آن‌ها باعث می‌شود استایل شیک و راحتی داشته باشند. هنگامی که قصد پوشیدن شلوار کتان در یک موقعیت اسمارت کژوال دارید، بهتر است کفش‌هایی که استایل ساده و شیکی ایجاد می‌کنند را انتخاب کنید. بنابراین از انتخاب صندل‌های انگشتی و کفش‌های ورنی بنددار یا لوفر اجتناب کنید. کفش‌های کتانی سفید و تمیز استایل شیک و مدرنی را ایجاد می‌کنند اما کفش‌های لوفر استایل رسمی‌تری را به وجود می‌آورند. در نهایت استایل خود را  با سایر عناصر استایل اسمارت کژوال مانند تیشرت و کت یا پیراهن آستین کوتاه تکمیل کنید.

۲. موقعیت‌های نیمه‌رسمی

شلوارهای کتان مناسب استایل‌های نیمه‌رسمی هستند؛ اگرچه استفاده از آن‌ها برای استایل‌های رسمی‌تر نیاز به کمی تلاش دارد. برای اطمینان از اینکه در نهایت استایل‌تان غیررسمی نباشد، باید سایر عناصر استایل خود را هم به صورت مناسبی انتخاب کنید. هنگام انتخاب کفش به سراغ کفش‌های رسمی بروید. کفش‌های چرم و ورنی آکسفورد و دربی شیک‌ترین استایل را ایجاد می‌کنند. کفش‌های لوفر هم مناسب هستند، اما باید در استایل رسمی‌تری استفاده شوند و سایر اجزای استایل باید با آن هماهنگ باشند. یک پیراهن دکمه‌دار و کت تک یا کت کت و شلوار هم جزو عناصر ضروری این استایل به شمار می‌روند. کراوات و پوشت هم عناصر عالی دیگری هستند که استایل را نیمه‌رسمی و در عین حال شیک نگه می‌دارند.

۳. موقعیت‌های رسمی

با وجود اینکه بسیاری از آقایان برای جشن‌ها و مراسم پوشیدن کت و شلوار را انتخاب می‌کنند، اما شلوارهای کتان هم گزینه‌های بسیار مناسبی هستند. تمام کاری که باید انجام دهید انتخاب یک شلوار باکیفیت و ست کردن آن با اجزای مناسب دیگر است. کفش‌های لوفر یک انتخاب بسیار عالی برای جشن‌ها و مراسم به شمار می‌روند؛ زیرا ظاهر رسمی و مرتبی دارند. از بین استایل‌های چرم و جیر یکی را انتخاب کنید یا کفش‌های دربی را جایگزین آن‌ها نمایید. برای نیم‌تنه‌ی بالایی در این استایل یک پیراهن سفید شیک و کتی که به خوبی با آن ست شود را انتخاب کنید. نکته‌ی بسیار مهم این است که فراموش نکنید پیراهن را داخل شلوار قرار داده و حتما از کمربند استفاده کنید. با وجود اینکه جشن‌ها و مراسم موقعیت‌های رسمی‌ هستند اما فرصتی برای نمایش استایل شخصی هم به شمار می‌روند به این معنا که به صورت آزادانه می‌توانید از طرح‌ها و رنگ‌ها‌ی مختلف هنگام استفاده از این استایل استفاده کنید.

بهترین کفش‌ها برای ست کردن با شلوار کتان

با وجود اینکه شلوارهای کتان تقریبا با هر کفشی به خوبی ست می‌شوند، اما برخی ترکیب‌ها شیک‌تر از بقیه هستند. به صورت مشابه برخی ترکیب‌ها برای برخی موقعیت‌های خاص مناسب‌تر از ترکیب‌های دیگر به شمار می‌روند و حتی انتخاب کفش اشتباه هم ممکن است. برای اطمینان از اینکه کفش‌ها همیشه به خوبی با استایل ست می‌شوند ادامه‌ی مطلب را مطالعه کنید. فرقی نمی‌کند که بخواهید بوت، بروژ، لوفر، کفش کتانی یا انواع دیگر کفش را با شلوار کتان خود ست کنید؛ نحوه‌ی انجام این کار را ادامه شرح داده‌ایم.

۱. بوت

بوت و شلوار کتان

شلوارهای کتان به خوبی می‌توانند با بوت ست شده و ترکیب مناسبی را برای استایل‌های مختلف ایجاد کنند. برای داشتن بهترین انتخاب مناسب استایل خود از بین بوت‌های جیر یا چرم مدل‌های چوکا و چلسی یکی را انتخاب کنید. با وجود اینکه بوت‌های چوکا مناسب استایل اسمارت کژوال و حتی نیمه رسمی هستند، بوت‌های چلسی با استایل‌هایی که کمی غیررسمی‌تر هستند ترکیب بهتری را به وجود می‌آورند.

۲. لوفر

شلوارهای کتان و کفش‌های لوفر ترکیب عالی‌ای را ایجاد کرده و برای زمانی که مطمئن نیستید باید چه چیزی بپوشید بهترین انتخاب به شمار می‌روند. این ترکیب به دلیل زیبایی و راحت بودن بسیار عالی است. این استایل را می‌توان به راحتی برای موقعیت‌های اسمارت کژوال، نیمه رسمی و رسمی استفاده کرد. برجسته‌سازی نوع استایل خود را با انتخاب نوع لباس نیم‌تنه‌ی بالایی انجام دهید. نکته‌ی قابل توجه این است که این کفش‌ها را بدون جوراب بپوشید.

۳. کفش کتانی

شلوار کتان و کفش کتانی

در صورتی که بخواهید شلوار کتان را برای استایل غیررسمی آخر هفته استفاده کنید، حتما باید از کفش‌های کتانی به همراه آن‌ها استفاده کنید. برای جلوگیری از ایجاد تضاد رنگی در استایل، در انتخاب کفش کتانی به دنبال کفش‌های ورزشی سفید یا مشکی باشید. سپس این ترکیب را با یک تیشرت و کت اسپرت تکمیل کنید. نتیجه، استایل راحتی است که ظاهر شیک و مدرنی دارد و برای آقایان شیک‌پوش مناسب است. برای تغییر استایل خود به اسمارت کژوال می‌توانید تیشرت و کت را با تک کت و پیراهن جایگزین کنید.

۴. کفش قایقی

کفش‌های قایقی مشابه کفش‌های لوفر هستند اما کاربرد کمتری دارند و ظاهر شاخصی را برای شلوارهای کتان به وجود می‌آورند. این کفش‌ها برای ست شدن با پولوشرت عالی هستند و استایل پرپی زیبایی که شیک و راحت است را به وجود می‌آورند. با وجود اینکه این استایل برای موقعیت‌های نیمه‌رسمی، غیررسمی است انتخاب مناسبی برای استایل‌های غیررسمی و اسمارت کژوال به شمار می‌رود. سعی کنید کفش‌های قایقی را با شلوار کتان سفید، یک پیراهن دکمه‌دار سبک وزن و یک کت کتان برای داشتن یک استایل مدرن و شیک ترکیب کنید.

۵. کفش‌های بنددار

کفش‌های بنددار برای داشتن استایل رسمی با شلوار کتان عالی هستند. در صورتی که می‌خواهید ظاهر نیمه رسمی‌ای ایجاد کنید، کفش‌های آکسفورد بهترین انتخاب هستند. مانند استایل رسمی، کفش‌های چرم و جیر دربی نیز انتخاب‌های بسیار خوبی به شمار می‌روند. علاوه بر این، در نظر داشته باشید که رنگ می‌تواند عنصر کمک کننده‌ای برای بررسی رسمی یا غیررسمی بودن استایل باشد. به عنوان مثال کفش‌های مشکی با شلوار کتان بژ استایل شیک و رسمی‌تری را نسبت به ترکیب کفش‌های قهوه‌ای و شلوار خاکی به وجود می‌آورند.

کدام کفش‌ها را با شلوار کتان بپوشیم؟

کفش‌های مناسب ست شدن با کفش کتان

انتخاب استایل‌های اسمارت کژوال، نیمه رسمی یا رسمی بر انتخاب مدل کفشی که با شلوار کتان می‌پوشید تاثیرگذار هستند.

  • برای داشتن استایل اسمارت کژوال یا غیررسمی شیک، کفش‌های کتانی ساده را با شلوار کتان ست کنید.
  • ترکیب کفش‌های لوفر و شلوار کتان یک انتخاب عالی و مناسب استایل‌های بسیاری است.
  • ترکیب کفش‌های بنددار با شلوار کتان برای موقعیت‌های نیمه‌رسمی مناسب هستند.
  • برای داشتن استایلی مدرن و شیک، شلوار کتان را با بوت یا کفش قایقی ست کنید.
  • به خاطر داشته باشید که شلوارهای کتان به خوبی با کفش‌های چرم و جیر ست می‌شوند.

آیا می‌توان کفش‌های رسمی را با شلوار کتان پوشید؟

پوشیدن کفش‌های رسمی با شلوار کتانی امکان‌پذیر است و حتی برای موقعیت‌های نیمه رسمی هم کاربرد دارد. کفش‌های آکسفورد و دربی انتخاب‌های مناسبی هستند.

چه کفش‌هایی با شلوار کتان بژ ست می‌شوند؟

بسته به موقعیت، انتخاب‌های بسیار زیادی برای ست کردن کفش با شلوار کتان بژ وجود دارند. برای یک موقعیت غیررسمی یا استایل روزمره، شلوار کتان بژ را با کفش کتانی سفید ست کنید. بوت‌های چوکا و چلسی هم انتخاب‌های مناسبی برای ماه‌های سردتر به شمار می‌روند، اما کفش‌های قایقی و لوفر مناسب ست شدن با شلوار کتان بژ در فصل تابستان هستند.

آیا می‌توان از شلوار کتان برای محل کار استفاده کرد؟

شلوار کتان مناسب استایل کاری غیررسمی است. این شلوارها می‌توانند با یک تیشرت ترکیب شده و استایل غیررسمی‌ای را ایجاد کنند یا در ترکیب با یک پیراهن دکمه‌دار و کت به یک ست رسمی برای جلسات تبدیل شوند؛ البته در صورتی که استایل رایج محل کار سنتی باشد باید از کت و شلوار استفاده کرد.

منبع: The Trend Spotter