وقتی صحبت از جذابیت می‌شود، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد پوشیدن یک لباس با ترکیبی از رنگ قرمز است. پیراهن قرمز زنانه، از قدیم‌الایام در دنیای مد جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده و هنوز هم در این جایگاه بسیار ثابت قدم نشسته است. می‌شود گفت تاکنون رنگی پیدا نشده است که بتواند جذابیت قرمز را از آن خود کند. وقتی می‌خواهید برای یک مهمانی حاضر شوید یا اینکه استایلی برای اولین قرار عاشقانه‌ی خود انتخاب کنید، سعی کنید ابتدا به یک پیراهن قرمز با هر مدلی، فکر کنید. اگر نتیجه‌ای عایدتان نشد، که البته کاملا بعید است، سپس سراغ دیگر گزینه‌ها بروید.

در این مقاله از مجله‌ی دیجی‌استایل در نظر داریم ۵ روش ساده را برای شما شرح دهیم که با در نظر گرفتن آن‌ها به راحتی می‌توانید یک پیراهن قرمز زنانه را استایل کرده و خوش بدرخشید. اگر شما هم رنگ قرمز را همیشه در اولویت انتخاب‌های خود قرار داده‌اید و معتقدید ترکیب یک رژ و لاک قرمز با پیراهنی از این رنگ، بیش از نیمی از مسیر جذابیت را طی کرده است، تا انتهای متن با ما همراه باشید.

هر قرمزی، قرمز مورد نظر شما نیست

لباس قرمز زنانه 1

همه‌ی ما خوب می‌دانیم که هر قرمزی، قرمز نیست. پس باید ابتدا بگردید و قرمزی را پیدا کنید که با تناژ پوستتان، هماهنگ باشد. قطعا یک پیراهن قرمز زنانه که بر پوستی سفید و درخشان خودنمایی می‌کند، الزاما برای پوستی سبزه و برنزه، عالی نخواهد بود. پس در اولین قدم، باید به دنبال رنگی باشید که مناسب پوست شماست. شاید در نگاه اول، چندان تفاوتی بین رنگ‌ها مشاهده نکنید، اما کافی است که آن‌ها را کنار هم قرار دهید، تفاوت‌ها کاملا قابل دیدن هستند.

ابتدای مسیر باید رنگ‌های مختلف پوست را با هم مرور کنیم. به طور کلی پوست‌ها به سه دسته‌ی اصلی روشن، برنزه و تیره تقسیم می‌شوند. اما چیزی که شناسایی را کمی پیچیده کرده این است که، تمامی تناژهای رنگی پوست به دو دسته رنگ‌های سرد و رنگ‌های گرم دسته‌بندی می‌شوند. پس در نهایت، ما شش گروه مختلف رنگ پوست داریم، پوست‌های روشن گرم و سرد، پوست‌های برنزه‌ی گرم و سرد و پوست‌های تیره‌ی گرم و سرد. در ادامه ۵ نکته‌ی کلیدی برای داشتن یک استایل جذاب با پیراهن قرمز را باهم بررسی خواهیم کرد.

۱. برای شروع، رنگ قرمز مناسب پوستتان را پیدا کنید

پیراهن قرمز زنانه

حالا که متوجه‌ی دسته‌بندی پوست‌ها شده‌اید، وقت آن است که بدانید چه رنگ قرمزی برای پوست شما، رنگ مناسبی است.

۱. پوست روشن و سرد

پوست‌های روشن و سرد، نباید به فکر پوشیدن قرمزهای خیلی تیره یا خیلی روشن باشند. معروف‌ترین تناژ قرمز، برای این رده از پوست‌ها، پیراهن قرمز زنانه گیلاسی است.

۲. پوست روشن و گرم

بهترین انتخاب برای این رنگ‌ پوست‌ها، پیراهن قرمز تیره است. تیرگی باید به سمت گرمی نیز برود. به عنوان مثال تصور کنید دستتان خون آمده و کمی این خون پخش شده است. آنچه که در حال دیدن آن هستید، رنگ قرمزی است که مناسب پوست شماست.

۳. پوست برنزه و سرد

معمولا افرادی که پوست‌های برنزه‌ی سرد دارند، دوست دارند که کمی رنگ پوستشان را به سمت گرمی هدایت کنند. به همین دلیل هم، ما به آن‌ها یک پیراهن قرمز زنانه تیره را معرفی می‌کنیم. پیراهنی که رنگ پوستشان را برنزه و گرم نمایش دهد.

۴. پوست برنزه و گرم

اگر بدنی با این رنگ پوست دارید، حتما آن را با پیراهنی قرمز که کمی به سمت نارنجی هدایت شده است، مزین کنید. بهترین انتخاب، تن‌های گرمی است که پوستتان را درخشان می‌کنند.

۵. پوست تیره و سرد

مقدس‌ترین رنگ پوست را این دسته از افراد دارند، چرا که اصلا فرقی نمی‌کند چه رنگ قرمزی را انتخاب می‌کنند، در هر صورت جذاب‌ترین خواهند بود.

۶. پوست تیره و گرم

برای این دسته از افراد، یک پیراهن قرمز زنانه با تناژی متوسط یا گیلاسی می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد.

۲. لباستان را با رنگ آرایش‌تان ست کنید

آرایش قرمز زنانه

همه‌ی کسانی که اهل آرایش کردن باشند، خیلی خوب می‌دانند که بین بی‌نهایت تناژ قرمزی که در دنیا وجود دارد، کدام رنگ رژ یا رژگونه برای آن‌ها مناسب است. پس به منظور آسان شدن مسیر، ابتدا آرایش کنید و سپس به دنبال پیراهن قرمز زنانه باشید. خوب، حالا که رنگ مورد نظرتان را پیدا کردید، آرایش‌تان را کم‌رنگ کنید؛ به هر حال قرار نیست که شما مجموعه‌ای از نقاط قرمز باشید. سعی کنید توجه‌ها را بر روی لباستان حفظ کنید. در این قسمت سعی ما بر این است که تمامی نکات آرایشی را با هم مرور کنیم.

۱. رنگ رژلب را تیره‌تر از لباس انتخاب کنید

بهتر است که رنگ رژتان کمی تیره‌تر از لباس باشد، چون قرار است که همه محو لباس زیبای شما باشند. این تضاد بین دو رنگ رژ و لباس است که می‌تواند توجه‌ها را جلب کند. در کل آنچه که باید همیشه در گوشه‌ی ذهنتان باشد این است که، هر چیزی که حس می‌کنید حواس بیننده را از پیراهن قرمز زنانه شما دور می‌کند یا باید حذف شود یا اینکه نقش کم‌رنگ‌تری داشته باشد.

۲. سایه‌ای با رنگ ملایم انتخاب کنید

معمولا وقتی رژلب را تیره انتخاب می‌کنید بهتر است که، رنگ سایه و آرایش چشمتان، تیره نباشد. اما اگر لباستان قرمز خیلی تیره بود و تصمیم داشتید که رژتان را از بین رنگ‌های قرمز کم‌رنگ انتخاب کنید، می‌توانید از سایه‌هایی با تناژ قهوه‌ای یا ارغوانی استفاده کنید. در کل سعی کنید خیلی چشم‌ها را تیره نکنید. چشم‌های تیره، جلب توجهه زیادی دارند، به ابتدای متن بازگردید، قرار نیست پیراهنی قرمز بپوشید و با چشمان خود، خودنمایی کنید.

۳. فرم خط چشم را ساده انتخاب کنید

خط چشمتان را با طرح لباس هماهنگ کنید. اگر لباستان طرح‌دار و شلوغ است، پیشنهاد ما این است که خط چشمی نازک پشت چشمان خوب بکشید و به همین حد هم بسنده کنید؛ اما اگر لباستان ساده است، می‌توانید کمی این خط را با جسارت بیشتری بکشید. همانطور که در قسمت قبلی گفته شد، قرار نیست تمرکز روی چشمان شما باشد.

۳. دقت کنید که هر مدل لباسی مناسب هر اندامی نیست

پیراهن قرمز زنانه 5

حتما برای شما هم پیش آمده است که لباسی را تن کسی دیده‌اید و حسابی مجذوب آن شده‌اید؛ اما پس از خرید احساس کرده‌اید آن‌قدرها هم مناسب شما نیست. به این دلیل که شما زمان انتخاب لباس، به کلی فرم بدن را به فراموشی سپرده‌اید. قرار نیست اگر دوست شما در یک لباس قرمز زنانه با دنباله‌ی بلند و دکلته زیبا می‌شود، برای شما هم انتخاب مناسبی باشد. اگر نمی‌دانید چه فرم لباسی برای اندامتان مناسب است، این قسمت را به دقت مطالعه کنید.

در قدم ابتدای این بخش، باید فرم بدن خود را شناسایی کنید. به طور کلی چهار فرم بدنی به شرح زیر، تعریف شده است:

  • فرم بدنی ساعت شنی که بدنی متناسب و منحنی با کمری باریک است. در این مدل اندام، بالا‌تنه و باسن پهن بوده و کمر در میانه‌ی راه، باریک است.
  • فرم بدنی گرد، که بیشتر وزن بدن در قسمت کمر و بازوها انباشته شده است. در این اندام پاها نسبتا باریک هستند.
  • فرم بدنی گلابی را معمولا در انیمیشن‌ها زیاد می‌بینیم. افراد یا حیواناتی که بالا‌تنه‌ی کوچک و کمرهای باریکی دارند، اما قسمت باسن و ران‌ها پر و کلفت است.
  • مدل اندام ورزشکاری نیز کاملا مشخص است. افرادی که شانه‌هایی پهن دارند و بدن در قسمت پاها و باسن کمی باریک است.

۴. مدل لباس مناسب با اندام‌تان را پیدا کنید

لباس مناسب با اندام

حالا که اندام‌ها را شناسایی کردید در این قسمت می‌خواهیم یک راهنما در اختیار شما قرار دهیم تا بدانید دقیقا چه مدل لباسی را انتخاب کنید که بتوانید در جمع دوستان و مهمان‌ها بدرخشید.

۱. اجتناب از لباس فری‌سایز برای اندام‌های ساعت شنی

اگر اندام شما در قسمت بالا و پایین نسبتا بزرگ بوده اما در قسمت کمر باریک است، سعی کنید از لباس‌هایی استفاده کنید که کمربند دارند. لباس‌های دکلته انتخاب‌های خوبی برای شماست. در کل، سعی کنید بالاتنه‌ی لباس از پایین‌تنه تنگ‌تر باشد.

۲. بدن‌های گرد، حواس را از پاها پرت کنید

در بدن‌های گرد، پاها نسبتا باریک هستند. برای اینکه بتوانید باریکی پاها را بپوشانید، بهتر است از لباس قرمز زنانه با دامنی پفی یا گشاد استفاده کنید. به طور کلی سعی کنید پاها را حدالامکان بپوشانید.

۳. بدن‌های گلابی شکل، حواستان به بالاتنه باشد

در این مدل اندام، به این دلیل که بالاتنه کوچک است، بهتر است که تمرکز روی بالاتنه‌ی لباس قرار گیرد. اگر لباسی را انتخاب کنید که بالاتنه و آستین‌های پفی داشته باشد، بسیار زیبا دیده خواهید شد. مدل دامن‌های A شکل، نیز برای این گروه انتخاب ایدئالی است.

۴. بدن‌های ورزشکاری، یقه‌ها را مد نظر داشته باشید

بدن‌های ورزشکاری، برای کمتر نشان دادن عرض شانه‌ها، بهتر است که از لباس‌هایی با یقه‌های U یا V شکل استفاده کنند. دامن‌های مدل A انتخاب خوبی برای پایین‌تنه‌ی این افراد می‌تواند باشد.

۵. زیورآلات و اکسسوری‌ها را با احتیاط انتخاب کنید

زیورآلات زنانه

همان‌طور که در ابتدای متن گفتیم، هدف جلب توجه با یک پیراهن قرمز زنانه است، پس اصلا لازم نیست که سراغ گردنبندها یا کمربندهای خیلی شلوغ یا بزرگ بروید. وقتی صحبت از زیورآلات برای استایل کردن یک لباس قرمز می‌شود، معمولا کسانی که اهل دنیای مد باشند می‌دانند ک منظور گوشواره‌ی ریز میخی یا دستبندهای خیلی نازک و مینیمال است.

  • در انتخاب جواهرات به نکته‌ای که باید دقت زیادی داشته باشید، رنگ آن‌ها است. اگر لباس قرمز شما تناژ گرمی دارد، جواهرات با رنگ طلایی انتخاب‌های هوشمندانه هستند. اما اگر رنگ لباس رو به سردی می‌رود، وقت آن است که به طلاهای سفید، مروارید‌ها و نقره فکر کنید.
  • کیف‌های دستی، همیشه شکوه تمام قد استایل‌ها هستند. آن‌ها را به هیچ عنوان فراموش نکنید. با پیراهن قرمز زنانه خود، یک کلاچ هم‌رنگ با کفشتان انتخاب کنید. اگر مهمانی در شب برگزار می‌شود، سعی کنید کلاچی را انتخاب کنید که کمی با منجوق‌ها و یا گلدوزی‌های مختلف طرح‌دار شده است.
  • در انتخاب کفش نیز باید حوستان را جمع کنید. هم باید پاشنه را متناسب با قد خودتان و مدل لباستان انتخاب کنید، هم اینکه اگر دوست دارید کفشتان هم قرمز باشد، آن را خیلی هم‌رنگ با لباستان انتخاب نکنید.
  • راحت‌ترین کفش‌های رسمی زنانه که باید بشناسید

۶. اهمیت لباس زیر را فراموش نکنید!

لباس زیر زنانه

در گذشته وقتی صحبت از لباس زیر میشد، نهایتا به یک سوتین و یا شورت می‌رسیدیم که باید رنگ آن متناسب با رنگ لباس انتخاب میشد؛ آن هم به این خاطر بود که از زیر لباس خودنمایی نکند. اما امروز تنوع موجود در بازار، شرایطی را ایجاد کرده است که شما می‌توانید با انتخاب یک لباس زیر مناسب، فرم بدنی خود را به کلی تغییر دهید. شورت‌های گن‌دار با پدهایی که در قسمت پشتی خود دارند، پهلوها را از بین بره و کمر شما را باریک نشان می‌دهند، از طرفی به دلیل داشتن پد، باسن برجسته‌تر از آن‌چه که هست، نمایش داده خواهد شد. این یعنی شما از دسته افراد با فرم بدنی گرد، وارد دسته‌ی دیگری شده‌اید.

حتی سوتین‌ها نیز باید به درستی انتخاب شوند. به هیچ عنوان، با لباس قرمزی که پشت کمر آن تا نیمه باز است، سوتینی که نمایان است، نپوشید. در انتخاب جنس و نوع دوخت نیز دقت کنید که رد لباس زیر بر روی پیراهن قرمز زنانه باشکوهی که به تن کرده‌اید، پیدا نباشد.

آنچه در انتها باید مورد توجه قرار گیرد این است که

لباس قرمز می‌تواند بهترین جلوه‌گر باشد، به شرطی که به درستی انتخاب شود. اگرچه پوشیدن لباس قرمز اعتماد به نفس خیلی زیادی می‌خواهد، اما بدانید که اگر با توجه به مواردی که در این متن عنوان شده است، انتخاب درستی داشته باشید، بهترین فرد حاضر در جمع دوستان و مهمان‌ها خواهید شد. انتخاب رنگ قرمز مناسب با رنگ پوست، تطبیق رنگ قرمز با آرایش، یافتن فرم لباس مناسب برای تیپ بدنی، ساده و شیک نگه داشتن اکسسوری‌ها و در نهایت، افزودن لباس‌های زیر برای اصلاح اندام، راه‌هایی هستند که می‌توانید مطمئن شوید در لباس قرمز زنانه، مناسب به نظر می‌رسید. اصلا مهم نیست که می‌خواهید به یک دورهمی بروید یا اینکه اولین قرار عاشقانه‌ی شما است، پیراهن قرمز می‌تواند ادامه دادن بقیه‌ی مسیر را برایتان آسان‌تر کند.

منبع: Larivierefashion