لباس پوشیدن کودکان متفاوت از افراد بزرگسال است. اغلب والدین زمان زیادی را برای تکمیل کمد لباس کودکان خود در فصل بهار صرف می‌کنند. حقیقت امر این است که کودکان بر خلاف افراد بزرگسال، در هر فصل به یک کمد لباس جدید نیاز دارند. دلیل اصلی این موضوع این است که کودکان در حال رشد هستند. لباس‌های کودکان ارزان قیمت نیستند و همین موضوع مساله را دشوارتر می‌سازد. برای اطمینان از اینکه خریدهای شما برای فرزندتان خوب هستند باید به نکات خاصی توجه کنید. در این مطلب ۷ نکته‌ی مهم را شرح داده‌ایم.

۱. راحتی

کودکان بدون توجه به فصل، به لباس راحت نیاز دارند. بهار فصلی است که کودکان و بزرگسالان را به بیرون رفتن وا می‌دارد. بازی کردن در منزل هم نیازمند لباس و کفش راحت است اما هنگامی که بخواهند بیرون از منزل بازی کنند فعالیت‌های بیشتری برای انجام وجود دارد و به احتمال زیاد کودک زمان بیشتری را در پارک و فضاهای دیگری که تجهیزات ورزشی دارند سپری می‌کند. لباس پوشیدن راحت انعطاف‌پذیری را به همراه دارد که بهترین امکان است. تیشرت‌ها، پیراهن‌ها و کت‌های سبک انتخاب‌های بسیار مناسبی هستند.

۲. وزن سبک

لباس‌های سبک وزن برای کودکان

لباس پوشیدن سبک برای بهار بسیار مناسب است. از آنجایی که دمای هوا رو به گرم شدن می‌رود، نیازی به پوشیدن لباس‌های زیاد وجود ندارد. البته باید برای عصرهای سرد یک کت سبک همراه خود داشته باشید. مطمئن شوید که تا زمان گرم شدن هوا کودک‌تان از لباس آستین‌دار استفاده کند. با این کار دیگر نیازی به پوشیدن کت وجود نخواهد داشت.

۳. قابلیت تنفس

خرید لباس دارای پارچه‌ی فعال برای کودکان لازم است. دلیل این موضوع این است که طراحی این مدل به گونه‌ای است که تهویه‌ی کافی هوا را فراهم می‌کند و کودک برای مدت طولانی‌تری خنک می‌ماند. لباسی که از پارچه‌ی قابل تنفس مانند نخ پنبه، نایلون، ریون و پلی‌استر تهیه شده باشد بهترین انتخاب برای لباس پوشیدن کودکان در فصل بهار است.

۴. شیک و به روز بودن

علاوه بر راحتی و انعطاف‌پذیری، لباس باید شیک و به روز باشد. خوشبختانه تولیدکنندگان لباس هنگام تولید محصولات بهاره‌ی خود به این نکته توجه دارند. در صورتی که برای خرید مردد هستید همیشه کودک را برای خرید لباس همراه خود ببرید. این کار آزادی لازم برای انتخاب لباس‌های مختلف برای کمد لباس بهاره‌ی کودک را به او می‌دهد و مقداری از فشار انتخاب لباس برای کودک از دوش شما برداشته می‌شود.

۵. مقرون به صرفه بودن

لباس‌های مقرون به صرفه برای کودکان

از آنجایی که رشد کودکان بسیار سریع اتفاق می‌افتد، امکان استفاده‌ی مجدد از لباس‌ها برای سال آینده وجود نخواهد داشت. بنابراین باید فقط از برندهای مقرون به صرفه خرید کنید. خوشبختانه این موضوع انتخاب‌های لباس پوشیدن کودکان را محدود نخواهد کرد زیرا اغلب تولیدکنندگان لباس‌های کودکان را با قیمت به صرفه عرضه می‌کنند.

۶. دوام

با وجود اینکه مقرون به صرفه بودن مهم است، اما نباید اهمیت این موضوع را از یاد ببریم که برخی کودکان لباس‌ها و کفش‌های خود را خراب می‌کنند. نکته‌ی مهم این است که باید لباس‌هایی که دوام بالایی دارند را خریداری کنیم. بنابراین سراغ لباس‌هایی از جنس پلی‌استر، نخ‌پنبه و ریون بروید که دو برابر پارچه‌های دیگر دوام دارند. اغلب تولیدکنندگان این پارچه‌ها را با هم ترکیب می‌کنند تا به عامل‌های راحتی و دوام دست پیدا کنند. ترکیب ریون، نخ‌پنبه و پلی‌استر عالی است.

۷. ترکیب و ست کردن

در صورتی که در پیدا کردن لباس مناسب برای کودک خود در فصل بهار با مشکل مواجه شدید، گزینه‌ی ترکیب و ست کردن را به یاد داشته باشید. با وجود اینکه برخی والدین فقط از یک برند خرید می‌کنند، ترکیب برخی چیزها با یکدیگر مشکلی را به وجود نمی‌آورد. انجام این کار گزینه‌های بیشتری را برای لباس پوشیدن کودکان در فصل بهار فراهم می‌کند.

در پایان

قبل از اینکه خرید لباس برای کودکان در فصل بهار را آغاز کنید بهتر است ذهنیت صحیحی را در خود ایجاد کنید. در صورتی که نگرش بدی به این موضوع داشته باشید به صورت قطعی تجربه‌ی خوبی نخواهید داشت اما با ذهنیت خوب یک تجربه‌ی لذت‌بخش خواهید داشت.

منبع: Outfit Ideas HQ