انتخاب لباس مناسب برای زنان قدبلند اغلب دشوار و موضوعی چالش برانگیز است. اغلب زنان قدبلند نمی‌دانند چه لباس‌هایی برای قد آن‌ها مناسب‌تر است و باید هنگام مراجعه به فروشگاه چه لباسی تهیه کنند که استایل بی‌نقصی داشته باشند. البته گزینه‌هایی که معمولا در فروشگاه‌ها در دسترس است با در نظر گرفتن میانگین قد خانم‌ها طراحی شده‌اند. در نتیجه اگر زنانی قدی بلندتر یا کوتاه‌تر از این میزان داشته باشند، برای انتخاب لباس معمولا دچار مشکل هستند. اما همچنان راهی وجود دارد که بتوانید با همین گزینه‌ها و رعایت نکاتی که برای استایلینگ زنان قد بلند مهم است، استایل منحصربه‌فرد خودتان را خلق کنید.

۱. به دنبال یافتن نقطه‌ی تعادل باشید

پیدا کردن نقطه تعادل برای زنان قدبلند

اگرچه هیچ دو بدن قد بلندی شبیه هم نیستند، اما چند نکته‌ی مد برای زنان قدبلند وجود دارد که می‌توانند با کمک آن نقطه‌‌ای را به عنوان نقطه‌ی تعادل برای استایل و اندام خود پیدا کنند و با توجه به آن نقاط لباس موردنظرشان را برای داشتن یک استایل مناسب انتخاب کنند. کلید موفقیت برای زنان قدبلند در زمان خرید لباس پیدا کردن نقطه‌ی تعادل است.

  • قبل از هر چیز مهم است که بدانید در چه لباسی احساس راحت‌تری دارید. اگر خلاف این باشد این احساس ناراحتی به ظاهر و چهره‌ی شما هم منتقل می‌شود.
  • دامن‌ها و شلوارهایی که کمر بلندی دارند، باعث می‌شوند اندام افراد کشیده‌تر شود و با جمع شدن شکم در این ناحیه لاغرتر به نظر برسید که به ایجاد فرم بدن ساعت شنی کمک می‌کند.
  • آخرین نکته برای رسیدن به نقطه‌ی تعادل، انتخاب یک سیلوئت است. مثلا اگر شلوار جین تنگ می‌پوشید، استایل خود را با یک کت لانگ لاین متعادل کنید یا هنگام پوشیدن شلوار گشاد، یک شومیز کوتاه باعث ایجاد تقارن در ظاهر شما می‌شود.

۲. لباس‌های میدی و ماکسی انتخابی مناسب برای زنان قدبلند

پیراهن مناسب برای زنان قدبلند

لباس‌های میدی و ماکسی برای زنان قدبلند ساخته شده است. اگر نمی‌دانید که برای یک مهمانی رسمی چه بپوشید، پیراهن‌های میدی و ماکسی انتخاب بسیار مناسبی هستند. این برش تقریبا برای هر اندامی جذاب است اما امتیاز ویژه‌ی آن برای زنان قد بلند این است که بلندی قد و کشیدگی اندام آن‌ها را برجسته‌تر می‌کند. لباس‌های ماکسی هم دقیقا همین ویژگی را دارند و برای هر اندامی مناسب هستند و به برجسته‌تر کردن کشیدگی اندام کمک می‌کنند.

۳. یافتن تناسب و اندازه‌ی دقیق به کمک خیاط

پیدا کردن تناسب به کمک خیاط

یکی از بزرگ‌ترین نکات مد برای زنان قدبلند، اصلاح تناسب است. خیاط‌ها در یافتن تناسب و اندازه‌گیری دقیق از اندام شما متخصص هستند. اگرچه تغییر و دستکاری لباس‌های دوخته شده اکثرا ایدئال و مطلوب نیست اما پیدا کردن خیاطی که بتواند بخش‌های مختلف یک لباس آماده را به‌طور یک‌پارچه و متناسب با اندام شما تغییر دهد، کمک می‌کند که افراد قد بلند استایل بی‌عیب و نقصی داشته باشند و بسیاری از لباس‌هایی که تا قبل این امکان استفاده‌ی آن را نداشتید، بتوانید استفاده کنید.

۴. بهترین شلوار جین برای زنان قدبلند

شلوار جین مناسب زنان قد بلند

شلوار جین تنگ برای خانم‌هایی که پاهای کشیده‌ای دارند، بسیار زیبا هستند و اساسا این شلوارها برای زنان قد بلند طراحی شده‌اند. در عوض از پوشیدن مدل شلوار جین کاپری خودداری کنید. قد این شلوارها به گونه‌ای است که برای خانم‌های قدبلند چندان جالب نیست و به نظر می‌رسد که یا شلوار اندازه‌ی اندام‌تان پیدا نکرده‌اید یا بر اثر شست‌وشو آب رفته و کوتاه شده‌اند. همچنین جین‌های گشاد، بوت کات، واید لگ و فاق بلند انتخاب خوبی برای خانم‌های قدبلند هستند. فقط در انتخاب این شلوارها به مناسب بودن قد آن‌ها دقت کنید.

۵. لباس‌های سرهمی انتخابی مناسب برای خانم‌های قدبلند

جامپسوت لباس محبوب زنان قدبلند

به عنوان یک خانم قد بلند، هنگامی‌که برای پیدا کردن لباسی مناسب با اندام‌تان خسته شده‌اید یا برای انتخاب لباس زمان زیادی ندارند، بهترین و راحت‌ترین گزینه لباس سرهمی است. جامپسوت یا سرهمی‌ها، چه ساده باشند چه طرح‌دار، به بهترین شکل اندام یک فرد قدبلند را به تصویر می‌کشند. جامپسوت‌ها به لبا‌س‌های همه‌کاره معروف هستند و می‌توانید آن‌ها را چه با یک کفش پاشنه بلند چه یک صندل تابستانی یا حتی یک کتانی سفید بپوشید.

۶. با رنگ‌ها و طرح‌ها بازی کنید

بازی با رنگ و طرح در انتخاب لباس

وقتی صحبت از لباس مناسب برای زنان قدبلند می‌شود، از بازی با رنگ و طرح نترسید. قد بلند یک هدیه است و می‌توانید با هر طرح و رنگی که دوست دارید، یک استایل زیبا و منحصربه‌فرد برای خود بسازید. یک خانم قدبلند با استفاده مناسب از رنگ‌ها در استایل‌اش، همه‌ی نگاه‌ها را به سمت خودش برمی‌گرداند.

یک تاپ گل‌دار رنگی را با یک شلوار گشاد راه راه عمودی، یک جامپسوت که کل آن را طرح‌های چاپ شده پوشانده است یا یک شومیز آستین پفی با یک دامن خنثی و یک جفت کفش ورزشی بپوشید. همه‌ی این‌ها برای یک خانم قدبلند مناسب هستند و ظاهر جذابی به استایل شما می‌بخشند.

پس از انتخاب لباس‌های طرح‌دار و رنگ‌های گوناگون نترسید و مطمئن باشید که با پوشیدن آن‌ها نه بلندتر از اینکه هستید دیده می‌شوید و نه باعث می‌شود که کوتاه به نظر بیایید.

۷. زنان قدبلند باید چه کفشی بپوشند؟

کفش مناسب برای زنان قدبلند

مطمئنا این راهنما بدون اشاره به کفش‌هایی که برای زنان قدبلند مناسب است، کامل نخواهد بود. اما پاسخ این سوال خیلی ساده‌تر از آن است که فکرش را بکنید. چون پاسخ به این سوال این است که هر کفشی که دوست دارید! از کفش‌های کتانی و کتانی‌های طرح‌دار گرفته تا کفش‌های پاشنه بلند. یک صندل ساحلی یا اسپرت را می‌توانید با یک سرهمی امتحان کنید. یک جفت صندل بند دار را با یک دامن میدی با پیراهن تابستانه خود بپوشید. در انتخاب با شما و تنها با شماست.

۸. اکسسوری مناسب برای زنان قدبلند

اکسسوری مناسب زنان قدبلند

گردنبندهای درشت و بلند بهترین انتخاب اکسسوری برای خانم‌های قدبلند است. همچنین اگر دست‌های بلند و کشیده‌ای دارید، می‌توانید از دستبندهای پهن و بزرگ استفاده کنید که زیبایی دستان کشیده‌‎ی شما را دو چندان می‌کنند. همانطور که گفتیم می‌توانید کفش‌های پاشنه‌دار یا تخت بپوشید. بیشتر زنان قدبلند با کفش‌هایی که نوک تیز و میزان کمی پاشنه دارند بهترین استایل را خواهند داشت. در مورد انتخاب کیف هم بهتر است سراغ کیف‌های بزرگ بروید.

آنچه می‌خواهید بپوشید

نکات زیادی برای اینکه چه لباسی مناسب زنان قدبلند است، وجود دارد اما همیشه بهترین توصیه این است که آنچه را که می‌خواهید و با آن احساس راحتی می‌کنید، بپوشید. شما کسی هستید که در نهایت سبک و استایل شخصی خودتان را مشخص و انتخاب می‌کنید. قوانینی که به آن‌ها اشاره کردیم راهنما و کمک خوبی هستند اما تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی شما هستید.

منبع: Stitch Fix