دوشنبه 11 مهر ساعت 14:07 به وقت تهران - مصادف با Oct 2022 03

ad

برنامه‌نویس وب کیست

mahmood

نویسنده : https://modajob.ir/

یکشنبه 05 اردیبهشت 1400

ساعت : 05:02

برنامه‌نویس وب کیست

برنامه‌نویس وب فردیست که در تیم فناوری اطلاعات کار کرده و دارای مسئولیت‌هایی همچون طراحی، کدگذاری، بهبود صفحات وب و برنامه های شرکت است. این شخص باید با نوشتن کد مناسب از عمل‌کرد درست برنامه‌ها اطمینان حاصل کرده و نیازهای شرکت را برطرف نماید. او بایستی علاقه‌مند به ساختن نرم‌افزار بوده و در تیم، همراه با توسعه‌دهندگان، مهندسان و طراحان وب به خوبی کار کند. به علاوه این فرد باید بتواند خواسته‌های شرکت را در قالب وب‌سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی و کاربرپسند ارائه نماید.


وظایف یک برنامه‌نویس وب شامل تولید برنامه‌هایی کاملاً کاربردی با نوشتن کد تمیز و قابل آزمایش و همکاری با نیم‌های داخلی برای شناسایی نیازهای سیستم است. همچنین این شخص بایستی داده‌های back-end را یکپارچه‌سازی کرده و با استفاده از روش‌های HTML / CSS رابط کاربری و صفحات وب طراحی کند. به علاوه او موظف است برنامه‌های موجود را ارتقا داده و ترمیم کند. این فرد دارای مسئولیت به حداکثر رساندن بازده برنامه خود با انجام آزمایش‌های دوره‌ای و رفع اشکال آن است. او بایستی اسناد فنی برای پشتیبانی کاربر ایجاد کرده و ویژگی‌های جدید را برای بهبود پیمایش و عملکرد برنامه پیشنهاد دهد. به علاوه این شخص موظف است اصول امنیتی را دنبال کرده و در زمینه پیشرفت‌های صنعت به روز باشد.
یک برنامه‌نویس وب نیازمند تجربه کاری ثابت شده به عنوان برنامه‌نویس یا توسعه‌دهنده وب است. همچنین بایستی با زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی مانند PHP ، ASP.NET ، Javascript و Ruby on Rails تجربه کار کافی داشته باشد. این فرد با HTML / CSS آشنایی داشته، دارای دانش برنامه‌نویسی شی‌گرا (Object Oriented) و توسعه برنامه‌های وب باشد. به علاوه او نیازمند مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر یا رشته مرتبط نیز است.

منبع

  • Share this post
منبع https://modajob.ir/
برچسب ها