پنج شنبه 20 مرداد ساعت 09:05 به وقت تهران - مصادف با Aug 2022 11

ad

سبک پانک چیست؟ | آنچه که باید درباره استایل پانک بدانید!

mahmood

نویسنده : https://carismacolor.com/

پنج شنبه 31 تیر 1400

ساعت : 01:04

سبک پانک چیست؟ | آنچه که باید درباره استایل پانک بدانید!

سبک پانک چیست؟ | آنچه که باید درباره استایل پانک بدانید!

در این مقاله از مجله مد و پوشاک کاریزماکالر به بررسی سبک پانک و به آنچه باید درباره استایل پانک بدانید می‌پردازیم. پانک نام یک سبک موسیقی و جنبش ضد حکومتی است که صاحبان آن، اعتراض خود را علاوه بر موسیقی در لباس و مدل موی خود نشان می‌دهند. این مقاله گزیده ای است درباره آنچه که لازم است درباره پانک بدانید.

سبک پانک چیست

سبک پانک چیست
سبک پانک چیست

«پانک» در لغت به معنای سبک شلوغ و خشن از موسیقی راک است. اما اگر بخواهیم این استایل را تحلیل و بررسی کنیم باید بگوییم که پانک یک نوع سبک زندگی و ایدئولوژی است. ایدئولوژی پانک راک مردم را تشویق می‌کند که خودشان در زندگی‌ تصمیم‌گیرنده باشند و زیر بار نظام سرمایه داری، تبعیض ومصرف گرایی نروند.

« پاتریشیا لی اسمیت» خواننده و شخصیت پرنفوذ چنبش پانک، پانک را به معنی آزادی برای به وجود آوردن و موفق بودن می داند، وی ادامه می‌دهد: پانک یک راه قوی برای مطرح کردن و نشان دادن خودتان است.

تاریخچه سبک پانک

تاریخچه پانک استایل
تاریخچه پانک استایل

 پیشینه این سبگ به دهه ۷۰ میلادی در آمریکا بر می‌گردد که با پوشیدن تیشرت های پاره و لباس های چرمی کهنه دراعتراض به نظام سرمایه داری و تبعیض نژادی خود را به نمایش گذاشت که در واقع نمادی از قشر ضعیف جامعه بود. رفته رفته این استایل ایدئولوژی خود را از دست داد و صرفا به یک نوع پوشش ظاهری تبدیل شد

ایدئولوژی و هدف پانک

همانطور که بیان شد ایدئولوژی پانک‌ها در موسیقی و پوشش آنها خلاصه می شود که بیانگر اعتقادات آنهاست. به بیان دیگر پانک ها سعی دارند ایدئولوژی خود را در ظاهرشان به نمایش بگذارند. از سری اعتقادات آنها ضد فردگرایی، ضد نژاد پرستی و مصرف گرایی و قدرت طلبی است. هدف اصلی پانک ها توجه به آزادی شخصی و احترام فرد در جامعه است.

در ایدئولوژی پانک زن و مرد مساوی هستند و عقائد جنسیتی کنار گذاشته شده است، لذا در نوع پوشش مرد و زن تفاوت چندانی قائل نیستند. پانک ها مدافع حیوانات و محیط زیست‌اند لذا اغلب آنها گیاه‌خوار و ضدمصرف گرا هستند.

یکی از حرکت های اعتراضی پانک ها درمورد مخالفت با مصرف‌گرایی پوشیدن لباس های ژولیده، راحت و ساده است، آنها لباس های بازیافتی و دست دوم می پوشند و لباس های خود را با نقاشی دستی، مدال، زنجیر و گل میخ تزئین می‌کنند.

چگونه استایل پانک داشته باشیم؟

درباره استایل پانک
درباره استایل پانک

طراحی استایل پانک کار پیچیده‌ای نیست، فقط لازم است نکات اصلی و مهم درباره‌ی این استایل بدانید.  ویژگی های مهم این استایل:

  •  مدل موی خاص با رنگی که جلب توجه کند، شما باید رنگی را انتخاب کنید که نشان دهنده روحیات و صفات شما باشد.
  • پوتین های ساق بلند براق که با زنجیر و یا گل میخ تزئین شده‌اند.
  • شلوار های زاپ‌دار مشکی که دارای پارگی‌های ناهموار و خراش مانند باشند.
  •  تی‌شرت با طرح‌های گرافیکی که اغلب از کلمات و شعار های خاص جنبش پانک استفاده شده.
  • کت چرمی مشکی
  • زنجیری که معمولا به شلوار متصل می‌شود.
  • سنجاق قفلی که به شلوار یا تی‌شرت وصل می‌شود.
  • پیکسل و دکمه، راه حلی عالی برای نشان دادن خودتان است
لباس های استایل پانک
لباس های استایل پانک

لازم است این نکته راهم بیان کنیم که در استایل پانک اکسسوری جایگاه مهم‌تری از لباس دارد.

منبع https://carismacolor.com/
برچسب ها