پنج شنبه 20 مرداد ساعت 09:05 به وقت تهران - مصادف با Aug 2022 11

ad

قانون های خرید عطر و ادکلن مناسب فصل زمستان

mahmood

نویسنده : https://www.banimode.com/blog

پنج شنبه 23 دی 1400

ساعت : 14:10

قانون های خرید عطر و ادکلن مناسب فصل زمستان

عکس ها خاطرات را در نگاه ما زنده می‌کنند، اما بوی عطر، شما را از زمان و مکان خارج می‌کند و به دل وقابع و خاطرات می‌برد. احساسات آنگونه که با بو‌ها در ارتباط‌ هستند با هیچ عنصر دیگری نیستند. با همین دلیل می‌توان اهمیت انتخاب عطر و ادکلن را ثابت کرد. اگر برای خرید لباس زمان زیادی را صرف می‌کنید، باید برای خرید عطر و ادکلن زمان بیشتری را در نظر داشته باشید. عطرها مانند امضای شخصی هر فردی در نحوه پوشش و زندگیشان است. با به جا ماندن رایحه عطری در فضا شما می‌توانید وجود آدم های مهم زندگیتان را احساس کنید.

عطر و ادکلن

 

عطرها سوار بر نت های موسیقی

عطرها هم از نت های موسیقی پیروی می‌کنند. موسیقی های باخ و بتهوون پس از سال ها برای هر شنونده ای حتی اگر طرفدار موسیقی کلاسیک هم نباشد می‌تواند جذابیت داشته باشد، اما برخی اهنگ ها صرفا برای یک دوره خاص هستند و نه بیشتر. عطر ها شبیه به موسیقی نت های مختلفی دارند. نت های اصلی رایحه ها؛ نت اولیه، میانی و پایانی هستند.

نت های اولیه عطر هایی هستند که به محض استفاده از آن ها بوی عطر به مشام شما می‌رسد و آن را احساس می‌کنید، برای مثال مرکبات به عنوان شناخته شده ترین نت های اولیه هستند. پرتغال بویی تند دارد که در همان ثانیه های ابتدایی محو می‌شود.

نت های میانی عطرهایی هستند که پس از استشمام اولیه همچنان شما قادر به احساس آن هستید، “قلب عطر” این اصطلاحی است که برای نت های میانی به کار می‌برند. برای نمونه عطرهای گیاهی مانند رزماری که می‌توانید با استشمام آن به نت میانی یا قلب عطر دست پیدا کنید.

و در نهایت نت های پایانی، آنچه ماندگار است. این عطر ها شبیه به همان موسیقی های کلاسیک هستند که در تاریخ باقی می مانند. بو هایی ماندگار و سنگین که برای مدت طولانی تر شما آن ها را حس می‌کنید.

نکاتی باریک تر از مو

خرید عطر و ادکلن هم مانند خرید لباس برای فصل های مختلف سال است. برای فصل های سرد از البسه گرم و برای روزهای گرم از پوشاک خنک استفاده می‌کنیم، پوشاکی که گرما را تشدید نکنند. همین قاعده را برای انتخاب و خرید عطر و ادکلن هم باید در نظر داشته باشیم. برای روزهای سرد سال از عطرهای گرم و برای روزهای گرم سال از رایحه های خنک. این دقت و ظرافت در انتخاب می‌تواند شما را به عنوان فردی جذاب معرفی کند.

عطر و ادکلن

عطرهای پاییزی و زمستانی

اولین و مهم ترین نکته ای که برای انتخاب عطری مناسب روزهای سرد سال باید در ذهن داشته باشید، آن است که رایحه انتخابی شما باید از نت های پایانی تبعیت کند. رایحه ای که ماندگاری طولانی تری داشته باشد، مانند رایحه چوب، وانیل و مشک.

ادکلن یا ادوپرفیوم

برای فصل زمستان از عطرهایی با غلظت کمتر استفاده کنید، رایحه هایی که چگالی مناسبی دارند به شدت برای روزهای سرد زمستان پیشنهاد مناسبی هستند. ادکل ها غلظتی ۵ درصدی دارند به این معنا که حدود ۵ درصد از آن ها عطر خالص هستند، اما برای ادوپرفیوم ها این عدد ۱۵ تا ۱۸ درصد است و طبیعی است که برای روزهای پاییز و زمستان بهتر آن است که به سراغ ادوپرفیوم ها برویم. گاهی عطرها به غلظت ۳۰ درصد هم می‌رسند، اما به تجربه ثابت شده است که چگالی برای عطرها به عددی بیش از ۱۵ نمی‌رسد و نکته مهم آنجاست که بهتر آن است تا برای روزهای سرد به سراغ رایحه های ماندگار برویم. اشاره به این موضوع هم اهمیت دارد که برای خرید عطرهای مناسب زمستان سراغ رایحه های مبتنی بر بوی چوب یا نعنای هندی بروید.

عطر و ادکلن

فصل سرما و بوی تند

اگر می‌خواهید انتخابی جذاب داشته باشید با آغوش باز ریسک کنید و به سمت رایحه های تند برای فصل زمستان بروید. عطرهایی با رایحه های شرقی می‌تواند شما را در هر جمعی به عنوان فردی جذاب نشان دهد. رایحه های نزدیک به بوی چوب و مشک می‌توانند احساس خوبی در شما ایجاد کنند.

عطر شیرین و فصل سرما

شاید تصور کنید که عطرهای شیرین عموما بو و رایحه ای سنگین دارند، اما این سنگینی در فصل زمستان می‌تواند شما را فردی با اعتماد به نفس نشان دهد. رایحه هایی مانند وانیل و شکلات انتخاب خوبی برای روزهای سرد پاییز و زمستان هستند. از برند پرادا کندی هم غافل نشوید.

چرا برای زمستان از رایحه های شیرین و گرم استفاده می کنیم؟

مهم‌ترین دلیل این اتفاق آن است که سرمای پاییز و زمستان می‌‌تواند حالت سستی را در هر فردی تشدید کند و طبیعی است که برای جلوگیری از رخ دادن چنین حالتی به سراغ رایحه های شیرین و احتمالا تند برویم. ویژگی بوهای گرم این است که موجب ایجاد روحیه و اعتماد به نفس در فرد می‌شود.

این بار شما برای ما بنویسید:

شما از چه رایحه هایی برای فصل پاییز و زمستن استفاده می‌کنید؟ چه برندی از عطر و ادکلن برای شما جذاب است؟

منبع https://www.banimode.com/blog
برچسب ها